Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém so signálom po prechode UPC na Thor

rudlus (539)|17.5.2010 10:30
Po otočení a nastavení paraboly,ktora je 3m nad zemou (80 al FTA,konvertor 0.2,STB Ferguson Ariva 200 HD,cca 10m kabel)mam silu signalu 90 a kvalitu 73 bez najmensej zmeny kvality signalu aj pri veternom pocasi.
Ale v tomto upršanom počasí sa mi nejako straca signal-ani nie ked prsi ale ked su nizke a velke mraky.Niekedy ked prsi je to v poho.Mam sice strom pred parabolou asi 5m co asi bude mensi problem ale ziadna strata signalu nie je ani ked fuka a hybu sa listy.
Uz fakt neviem-teraz je zamracene a neprsi a signal lieta hore dole.Vyriesi to premiestnenie paraboly vyssie alebo zvacsenie priemeru paraboly?
Strom sused vysekat nechce.xixi.
dakujem za pripadne reakcie.
|Mio| (350)|18.5.2010 21:41
Otocil sis ji sam nebo ti prisel technik a zameril to i s pootocenim LNB ??

Jinak to vysilani neni jeste tak uplne hotove, nejede teletext, nekde EPG, nekde problemy se zvukem, jeste se to musi doladit. Zatim nema cenu menit zarizeni, jen ho lip sladit.

Aktualni Stav:
[quote]THOR (nová družice)- zvuk na Travel Channel je treba manualne prepnout do dalsi stopy kde je cestina, Nova,Eurosport,Bebe a Nicklodeon jede obcas jenom leva stopa, takze klienti s monoTV nebo vadnym scartem nemaji zvuk vubec, EPG ještě není na několika kanálech v pořádku, titulky nejdou na Cinemax a Cinemax 2, česká diakritika v EPG ještě není na 100% v pořádku, teletext zatím nefunkční[/quote]
rudlus (539)|19.5.2010 21:43
[quote=|Mio|;282318]Otocil sis ji sam nebo ti prisel technik a zameril to i s pootocenim LNB ??

Jinak to vysilani neni jeste tak uplne hotove, nejede teletext, nekde EPG, nekde problemy se zvukem, jeste se to musi doladit. Zatim nema cenu menit zarizeni, jen ho lip sladit.

Aktualni Stav:[/quote]

otocil som si ho sam...hruby signal je na 90 a kvalita na 73 i s pootocenim lnb
jarino1978 (8045)|21.5.2010 20:51
všeobecne thor je viac náchylný na zmeny počasia. presné nastavenie je samozrejmosť. vyskúšaj aj na iných pozíciach, či ti tak lieta signál, pretože tá ariva má v sebe geniálny tuner :)
rudlus (539)|22.5.2010 08:50
[quote=jarino1978;282810]všeobecne thor je viac náchylný na zmeny počasia. presné nastavenie je samozrejmosť. vyskúšaj aj na iných pozíciach, či ti tak lieta signál, pretože tá ariva má v sebe geniálny tuner :)[/quote]

na astre sa ani nepohla ani kvalita ani hruby signal.na astre mi stacilo 2metre priestoru medzi tym stromom a susedovym domom-a s arivou som nemal najmensi problem tym to urcite nie je...aj cez tie listy mam dostatocny signal.len aby nefukalo.xixixi..ano s thorom to bude na dlhsie lakte...ale pracujem teda spracuvavam suseda ...uz som mu aj prachy za ten strom ponukol...nestbilne je to pre tie blbe listy.akosi zacali rychlo rast...xixixi.
emilsat (64)|23.5.2010 11:59
[quote=jarino1978;282810]všeobecne thor je viac náchylný na zmeny počasia. presné nastavenie je samozrejmosť. vyskúšaj aj na iných pozíciach, či ti tak lieta signál, pretože tá ariva má v sebe geniálny tuner :)[/quote]

origo parabola+lnb od UPC + 20coax. sat.prijimač KATHREIN_910
PS.vice foto