Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD-DVD Recorder

rogosak (1)|15.5.2010 19:25
Ahoj jsem v tomto oboru celý levý, potřeboval bych pomoct jak nastavit připojení mezi LCD televizí a DVD rekordérem jestli je třeba ještě set-top box když chci natáčet digitální programy na rekordéru.Když je totiž vyhledám naleznou se jen analogové. Je možné že je ten rekordér analogový??? Když jsme měli starou televizi tak na ni šlo natáčet tak že bylo propojeno na Box pak do DVD a nakonec do TV ale to byla stará mrcha alespoň 8 let. To jsme nahrávali jen programy na které jsme se dívali.Přepli jsme to na skart. Prosím moc o rady nevím co mám dělat, jesli mám mít ještě neustále ten set-top-box abych mohl nahrávat digitál. Zdraví Rogosak
Pitomec (10211)|16.5.2010 12:42
Jak ti má někdo odpovědět na to, jestli ten DVD rekordér obsahuje digitální tuner nebo ne, když ani nenapíšeš model??? Navíc si to můžeš najít v návodu na obsluhu...
MONYS (460)|16.5.2010 14:55
[quote=rogosak;281937]Ahoj jsem v tomto oboru celý levý, potřeboval bych pomoct jak nastavit připojení mezi LCD televizí a DVD rekordérem jestli je třeba ještě set-top box když chci natáčet digitální programy na rekordéru.Když je totiž vyhledám naleznou se jen analogové. Je možné že je ten rekordér analogový??? Když jsme měli starou televizi tak na ni šlo natáčet tak že bylo propojeno na Box pak do DVD a nakonec do TV ale to byla stará mrcha alespoň 8 let. To jsme nahrávali jen programy na které jsme se dívali.Přepli jsme to na skart. Prosím moc o rady nevím co mám dělat, jesli mám mít ještě neustále ten set-top-box abych mohl nahrávat digitál. Zdraví Rogosak[/quote]Tak že jedna zásadní věc je že z dvd rekorderů vždy výsledná nahrávka bude pouze analogová at už nahráváš dvt nebo dvbs.Od toho tu jsou sat .přij./dvbtpřij se zabudovaným hdd popř. ext.hdd které nahrávají výhradně digitálně bez ztráty kvality.
Pitomec (10211)|16.5.2010 15:15
[quote=MONYS;282023]Tak že jedna zásadní věc je že [COLOR=red]z dvd rekorderů vždy výsledná nahrávka bude pouze analogová[/COLOR] at už nahráváš dvt nebo dvbs.Od toho tu jsou sat .přij./dvbtpřij se zabudovaným hdd popř. ext.hdd které nahrávají výhradně digitálně bez ztráty kvality.[/quote]Ta nahrávka bude samozřejmě digitální, pouze získání vstupního signálu bude z A/D převodníku.
MONYS (460)|16.5.2010 16:34
[quote=Pitomec;282025]Ta nahrávka bude samozřejmě digitální, pouze získání vstupního signálu bude z A/D převodníku.[/quote]To vím také, čily výsledek analog.
geronimoh (2327)|16.5.2010 16:57
[quote=MONYS;282030]To vím také, čily výsledek analog.[/quote]

Nemyslím. Výsledek bude digitál (MPEG-2). Pokud má DVD rekordér pouze analogový tuner, tak z analogového zdroje. Pokud má DVD rekordér DVB-T tuner, tak je i zdroj signálu digitální. Záznam přes SCART zásuvku, CINCH konektory nebo S-Video vstup je také z analogového zdroje signálu. Výsledný záznam na HDD DVD rekordéru nebo na DVD je vždy digitální.

To rogosak : pokud máš návod na použití - manuál k DVD rekordéru, tak tam najdeš vyobrazené doporučené zapojení. Pokud tvůj DVD rekordér nemá digitální tuner DVB-T, což je klidně možné, a chceš nahrávat z pozemního digitálního vysílání DVB-T, navíc asi už vlastníš "STB" - set top box, tak bude nejjednodušší propojit set top box s DVD rekordérem kabelem SCART(RGB) a nahrávat ze set top boxu. Nevýhoda je, že při nahrávání musíš mít zapnutý i set top box.
MONYS (460)|17.5.2010 18:15
[quote=geronimoh;282035]Nemyslím. Výsledek bude digitál (MPEG-2). Pokud má DVD rekordér pouze analogový tuner, tak z analogového zdroje. Pokud má DVD rekordér DVB-T tuner, tak je i zdroj signálu digitální. Záznam přes SCART zásuvku, CINCH konektory nebo S-Video vstup je také z analogového zdroje signálu. Výsledný záznam na HDD DVD rekordéru nebo na DVD je vždy digitální.

To rogosak : pokud máš návod na použití - manuál k DVD rekordéru, tak tam najdeš vyobrazené doporučené zapojení. Pokud tvůj DVD rekordér nemá digitální tuner DVB-T, což je klidně možné, a chceš nahrávat z pozemního digitálního vysílání DVB-T, navíc asi už vlastníš "STB" - set top box, tak bude nejjednodušší propojit set top box s DVD rekordérem kabelem SCART(RGB) a nahrávat ze set top boxu. Nevýhoda je, že při nahrávání musíš mít zapnutý i set top box.[/quote]Tak tedy ještě jednou at je nahrávka z dvbt/dvbs výsledek bude vždy analog protože tam dochází ke dvojí konverzi v převodníku .Čily co ti poleze výsledný signál ze scartky do tv a to je co? ANALOG!!!!!
geronimoh (2327)|17.5.2010 19:05
Ze SCARTu jde analogový signál. Ale už podle názvu primární výsledek z DVD rekordéru je DVD-Video, případně DVD-RW(VR) nebo DVD-RAM. Já mám DVD rekordér s HDMI výstupem a DVB-T tunerem, takže zdroj digitální a signál do TV také digitální. Jestli i v tomto případě dochází při zpracování signálu v DVD rekordéru k převodu do analogu a poté do digitálu, to nevím, ale výsledek je v digitální podobě.
Pitomec (10211)|18.5.2010 19:47
Samozřejmě, protože i např. z kamerové části videokamery leze analog, ten se následně zdigitalizuje, uloží na datové médium a výsledkem je digitální záznam. U DVD rekordéru je to naprosto totéž, výsledný záznam je v digitální podobě bez ohledu na to, z čeho byl získán.
Pitomec (10211)|18.5.2010 19:51
[quote=geronimoh;282149]Ze SCARTu jde analogový signál. Ale už podle názvu primární výsledek z DVD rekordéru je DVD-Video, případně DVD-RW(VR) nebo DVD-RAM. Já mám DVD rekordér s HDMI výstupem a DVB-T tunerem, takže zdroj digitální a signál do TV také digitální. [COLOR=red]Jestli i v tomto případě dochází při zpracování signálu v DVD rekordéru k převodu do analogu a poté do digitálu, to nevím[/COLOR], ale výsledek je v digitální podobě.[/quote]Bohužel dochází, zjevně kvůli tlaku autorských organizací, aby náhodou nemohl uživatel mít kopii 1:1 (že se to dá v pohodě vyřešit třeba tunerem v PC, to asi nikomu z těch kašparů nedochází...).
artam (1147)|19.5.2010 12:05
Pitomec: V tomto pripade su v tom tie autorske organizacie zrejme nevinne (fuj, ze som to vobec vypustil z huby :|)
Problem je, ze z DVB-T (vseobecne z DVB-xyz) lezie vsetko mozne, len nie stream kompatibilny so specifikaciou DVD-Video (otvorene GOPy, premenliva dlzka GOPov, bitrate flag na 15000kbps a podobne). Sice je pravda, ze mnohym DVD prehravacom to nevadi, ale norma je norma. Preto tie DVD rekordery to musia nejako prekodovat to do standardizovanej formy - bohuzial, pre vyrobcov je cesta najmensieho najlacnejsieho odporu pouzit 2 jednoucelove chipy a medzi nimi analog (ktory navyse vyuziju este aj na analogovy video vystup). A masam je to jedno, masy to kupuju. :(
geronimoh (2327)|19.5.2010 13:36
Pro lidi, co nemají satelitní přijímač a chtějí si snadno nahrát TV vysílání a zněco z něho vypálit, to zase tak špatný přístroj není ( snadný střih a obsluha ). Velmi vhodný je také pro nahrávání z analogových zdrojů (VCR a pod.).
Pitomec (10211)|19.5.2010 19:14
[quote=artam;282403]Pitomec: V tomto pripade su v tom tie autorske organizacie zrejme nevinne (fuj, ze som to vobec vypustil z huby :|)
Problem je, ze z DVB-T (vseobecne z DVB-xyz) lezie vsetko mozne, len nie stream kompatibilny so specifikaciou DVD-Video (otvorene GOPy, premenliva dlzka GOPov, bitrate flag na 15000kbps a podobne). Sice je pravda, ze mnohym DVD prehravacom to nevadi, ale norma je norma. Preto tie DVD rekordery to musia nejako prekodovat to do standardizovanej formy - bohuzial, pre vyrobcov je cesta najmensieho najlacnejsieho odporu pouzit 2 jednoucelove chipy a medzi nimi analog (ktory navyse vyuziju este aj na analogovy video vystup). A masam je to jedno, masy to kupuju. :([/quote]
To máš pravdu, ale stejně to těm autorským organizacím hraje do karet, to mně nikdo nevymluví...