Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Opticky vystup u UEXXBX000

glottis512 (11)|14.5.2010 15:24
zdravim, mam dotaz zda nekdo zkoumal co presne leze z optickeho vystupu u tehle tv. je to PCM nebo zalezi na zdroji? treba mkv s AC3 stopou pujde z toho AC3 stream a az receiver to rozkoduje? jde mi o to ze pokud bych nemel receiver s dekoderem, ale jen stereo zesik s DAC, zda mi to bude vubec hrat.

dik

a pokud se to tu uz resilo, po 20 minuch sem to nenasel, sorry, je toho tu moc
vivid.sk (11472)|14.5.2010 15:29
treba mkv s AC3 stopou pujde z toho AC3 stream
Ano, presne tak.

ale jen stereo zesik s DAC, zda mi to bude vubec hrat.

Bude, ale zrejme nebudes pocut to, co si cakal (potesi ta len sum) :D
glottis512 (11)|14.5.2010 15:32
tak to je, ehm, na prd :) a neresi to nejake nastaveni v menu? nejake to srs ON/OFF. v manualu je krasnej nic nerikajici popis :/
vivid.sk (11472)|14.5.2010 15:42
Neviem o tom.
(moznost samozrejme mas, transkodovat na nejaky mp3/aac stereo stream a umiestnit tuto stopu na prve miesto. Ale to je ako z blata do kaluze .....)
glottis512 (11)|14.5.2010 15:50
mno a mp3 stopu nebo stereo aac tv zdekoduje na pcm jo? hmmm
vivid.sk (11472)|14.5.2010 16:06
Ano. (AVR mi ukazuje v tomto pripade PCM).
glottis512 (11)|14.5.2010 18:26
ok, dik. to mi staci
glottis512 (11)|15.5.2010 16:17
jeste neco :)
nema nekdo zkusenost s timhle? dela to presne to co bych potreboval

http://www.maczone.cz/gefen-prevodnik-tv-digital-audio-dolby-digital-na-analog-audio-l-r-rca_d6816.html
vivid.sk (11472)|15.5.2010 21:36
Ak uz spekulujes o vyhodeni 3-4k CZK, tak si kup za tie prachy radsej nejaku mudru krabicku typu WD TV Live. Ta vie spravit to, co pozadujes (teda PCM na optickom vystupe) a ma podstatne lepsie moznosti prehravania ako tieto Samsungy. (okrem ineho aj podporu DTS a takiez moznost dekodovania a posielania stereo PCM na vystupe)


Co je jedina (a dost velka) nevyhoda, ze nevyriesis input lag, ktory ti bude vznikat.

To je jedina vyhoda interneho media playera, ze robi korekciu interne.
glottis512 (11)|15.5.2010 23:21
jj to je taky reseni, ale chtel jsme se ho zatim vyvarovat kdyz to tv prehrava ok. videl jsme par tehle krabicek, treba dlink oplay nebo jak se to jmenuje a nektere veci mi vadili. ten input lag je takyporti ale zas tak velkej aby se to rozhodilo snad nebude. ale kdo vi. mno kazdopadne diky za dialog :)
vivid.sk (11472)|16.5.2010 11:06
ale zas tak velkej aby se to rozhodilo snad nebude
Bude :) Mame priblizne rovnake zelezo v tych TV, takze tych ~120ms ta bude stvat.
StD (8612)|16.5.2010 11:11
...to jsou cca tři frejmy při 25 fps a to už je saakrisch hodně vidět. Mě předbíhá HD o jeden (-40 ms) a pokaždý si to musím opravovat...
glottis512 (11)|16.5.2010 11:21
a sakra, to uz je dost. a jak to mas zapojeny? z toho wd hdmi do tv a optika do zesiku? neda se pak vzit audio z tv po optice? ze by sel zvuk i obraz do tv po hdmi a vytahl jsem si zpet zvuk.

na prvotne blahove chtel vzit z tv na scartu. jenomze tam je audio od obrazu tak rozhozene ze se na to neda koukat. tak jsem myslel ze an optice by to bylo lepsi. nejaky AVR to pak umi redukovat ale to prave nechci.

jinak to wd player zkoumam, preect sm uz hodne, louskam to velke vlakno ale zatim jsem se nedostal k tomu, jestli kdyz nastavit v nem aidio na STEREO dostanu na optice teda dekodovane stereo PCM. u digitalu tam pude dts nebo ac3 stream. ale predpokladam tedy ano kdyz mi to tu radite.
glottis512 (11)|16.5.2010 12:27
uz sem se k tomu na asi strane 32 docet, porpad euforii a pak zas nic :) ctu dal :/
vivid.sk (11472)|16.5.2010 14:26
Mam starsi AVR bez HDMI a moznosti korekcie LipSinc, ale kedze moj zdroj signalu je PC, tak to riesim jednoducho posunom realtime priamo pri prehravani.

Tym mam vyriesene vsetky zdroje signalu (TV-Satelit/Filmy-DVD/BD/atd...).
a co sa tyka toho vystupu, je to tak ako pises, myslim, ze som to spominal v mojom porovnavani tychto playerov:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=23275
Mozes si vzdy vybrat, ci tam chces Stream, alebo PCM. Nastavis to v nastaveniach playera.

Input lag vsak tak lahko nevyriesis, co je skoda, pretoze keby to tieto playere mali integrovane, tak si za vodou.

na prvotne blahove chtel vzit z tv na scartu. jenomze tam je audio od obrazu tak rozhozene ze se na to neda koukat
Skus to vykorigovat v servisnom menu, ak si tak matne spominam, boli tam nastavenia aj na analogove audio (nie len SPDIF korekcia), ale mozno sa mylim.
glottis512 (11)|16.5.2010 15:10
aha, srovnat to v tv by bylo zajimave, kouknu do servis menu. diky
mizsha (16)|17.5.2010 19:55
ja mam problem na LE37C550 ten, ze pokud pustim na DVD 5.1 DTS pres HDMI do telky, hraje v telce jen levy a pravy kanal ( neni to downmix, ale jen tyto dva kanaly ). Coz by bylo este snesitelne, tim ze zapnu AVR, ale problem je v tom, ze ten levy a pravy leze i z opticalout telky, coz uz je pomerne blbe, neb musim mit stejnak propojeno i DVD s AVR, jen kvuli zvuku.

Pokud ovsem pustim napr. mkv s 5.1 zvukem primo na televizi z USB, z opticalout uz jde vsecko vporadku.