Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou pokojovou anténu ?

Grigondis (16)|13.5.2010 05:34
Budu si kupovat LCD Sony KDL-40EX500 a rád bych rovnou koupil nějakou anténu nejlépe pokojovou pro příjem v Praze.Koukal jsme po SENCOR SDA-300 nebo SENCOR SDA-310 a nebo třeba koupit jen obyčejnou DIGIFLEX-TT1 a nebo bych podle Vám měl lovit úplně jinde.Nevím jak je na tom sama ta TV s příjmem.Díky za radu.
Pitomec (10211)|13.5.2010 16:21
Pokojová anténa je naprostý nesmysl, stejnou službu ti udělá i šroubovák strčený do anténního vstupu u TV...
|Mio| (350)|13.5.2010 23:46
Souhlasim s Pitomcem, pokojova antena (tedy ty aktivni paskvily z normalniho elektra) jsou vyhozeny prachy.

Kdyz uz je poradna TV chce to i poradne udelat prijem a rozvod signalu. Nebo radsi pouzit ten drat/sroubovak ktery poslouzi taky, nez kupovat pokojovku.
Grigondis (16)|14.5.2010 08:54
[quote=Pitomec;281732]Pokojová anténa je naprostý nesmysl[/quote]

Tak co by jste navrhovali ? Stačila by tedy jen ta obyčejná na ten příjem DVB-T nebo jak to řešit.O satelit nebo kabelovku nemám zájem a bohatě mi stačí chytat programy jen tak to.
Ivo Mašek (10205)|14.5.2010 09:29
Mrkni sem:
http://www.videotech.cz/dvb-t-prijimace-set-top-boxy/dvb-t-anteny/
Jsou tam i pokojové anteny, ale upozorňuji tě, že na takovou antanu opravdu potřebuješ kvalitní a silný signál (a bydliště v Praze není zárukou silného signálu - jsou rozdíly v lokalitách)
|Mio| (350)|15.5.2010 10:46
No, v zadnem pripade bych nepouzival aktivni antenu.

Pak je nutne zjistit jak je to na konkretnim miste kde bydlis s pokrytim signalem a jakou ma ten signal polarizaci. Taky ve kterem patre z kolika/vysce bydlis.

Dobre je zjistit jakym smerem od tebe a jak daleko jsou vysilace, pripadne "viditelnost" na ne. A jake kanaly a polarizaci vyuzivaji.

Je mozne dat antenu za okno/na balkon/na strechu aby "videla" smerem k vysilaci a dovest odtud koaxial k TV?

Potom ti muzeme rict jakou spravnou antenu koupit aby bez problemu fungovala.


Druha varianta je koupit na blind nejakou antenku s tim rizikem ze to budou vyhozene penize. V tom pripade zacni necim takovymhle http://www.videotech.cz/dvb-t-prijimace-set-top-boxy/technisat-digiflex-tt-1-pasivni-antena musi to byt pasivni, vsesmerovy a levny.
Pitomec (10211)|15.5.2010 10:59
[quote=Grigondis;281804]Tak co by jste navrhovali ? Stačila by tedy jen ta obyčejná na ten příjem DVB-T nebo jak to řešit.O satelit nebo kabelovku nemám zájem a bohatě mi stačí chytat programy jen tak to.[/quote]Celkem použitelná je anténa "malé síto", ale v provedení, že se to síto oddělá a nechá jenom ten dipól. Samozřejmě se bavíme o místech, kde je dobrý signál a ne někde za devatero horami a devatero řekami od vysílače...
gonsa (208)|20.5.2010 21:42
No a jak to mají řešit lidi co nechtějí platit předraženou kabelovku a nemají možnost si namontovat venkovní anténu či parabolu (družstevní byt,družstvo to zakázalo), společnou anténu nemáme ani nebudeme mít...Bydlím v baráku skoro plném důchodců a tu jsou všichni zvyklí na kabelovku..Jak to mám řešit já,když pokojovky jsou paskvily ?Mám vůbec nějakou možnost ?
Pitomec (10211)|21.5.2010 11:22
Družstvo nemá co zakazovat, resp. takový zákaz by mně byl tak akorát na háku - družstvo má udělat STA a pak může remcat nad individuální anténou.

Ovšem když mají na kabelovku důchodci, tak na ni nemáš ty? To je divný...
Ivo Mašek (10205)|21.5.2010 19:12
Ceník UPC:
http://www.upc.cz/televize/digitalni_televize
To u nás platí i zdejší snědí spoluobčané ze socalní podpory. :-)
gonsa (208)|21.5.2010 23:35
No tak je rozdíl vyhazovat každý měsíc 300 Kč (ano vím teď je to za 151 a vím taky,že na UPC se dá vyjednat sleva)ale jde mi hlavně o to,že obraz z digitální kabelovky je na mém HD ready televizoru příšerný !!!Mám to vyzkoušené u rodičů co mají digitální kabelovku. Na pokojové anténě u rodičů co jsem zkoušel je obraz hezčí než na kabelu, jenže je problém,že když někdo volá tak ihned obraz vypadává, tzn. velký problém protože si chci pořídit STB PVR.Na mém novém bydlišti (teprve se přestěhovávám) jsem ještě nezkoušel kvalitu příjmu přes pok.anténu. Chtěl sem jít do satelitu,protože tam je to jednorázová investice a vlastním svůj přijímač. Co vím tak u UPC musím mít zapůjčen ten jejich jinak mám smolíka. Předpokládám,že i obraz ze satelitu by byl o něčem jiném než obraz z kabelovky.Navíc jak jsme si kompletně přestavbvali byt,tak byla zničena i krabička od kabelovky + jsme odstranili koaxiál, bojím se tedy,že budou chtít za znovu udělání rozvodu nehorázné peníze...A říkám, platit si nusný obraz vážně nechci...
Jinak o snědých spoluobčanech se nechci raději bavit, protože se mi dělá zle..Když pominu,že mají dávky několikrát vyšší než normální člověk vydělá...
tnema (63)|28.1.2013 11:53
Dovolím si zde pokračovat,
v RD máme rozvod antény ale jen do horního patra, potřebuji příjem pozemního dig vysílání i v dolním patře, ale tam nejsou rozvody a vrtat zdi apod nepřichází v úvahu, husí krky tam nejsou.
Čili potřebuji nejakou anténu, proto se zde ptám jakou. Nejraději bych nějakou která bude přímo v pokoji, nechci to dávat ven za okno kde by to hizdilo fasádu, vyloženě by to bylo. Ale zase se bojím když tedy bude nějaká naténa v bytě zda kvalita signálu bude dostatečná. Bydlím na vesnici. Jako pokud by nebylo zbytí, tak bych to anténu musel vyhodit ven, za okno, ale je to pokoj v přízemí, tak nevím zda to nebude mít taky negativní vliv na kvalitu signálu.
Děkuji za reakce a doporučení.
KamilZ (10277)|28.1.2013 11:57
Myslíš, že Ti někdo odpoví, když můžeš bydlet 50km od vysílače nebo naopak ho mít 100m na dohled?

[QUOTE=tnema;442941]kde by to h[HL]y[/HL]zdilo fasádu, vyloženě by to [HL]bylo[/HL].[/QUOTE]
Co by bylo?
Ivo Mašek (10205)|28.1.2013 12:02
[QUOTE]Čili potřebuji nejakou anténu, proto se zde ptám jakou[/QUOTE]
Vhodná defacto nebude žádná. Budou s tím potíže. Mrkni sem: http://www.digizone.cz/specialy/anteny/pokojove-anteny/
tnema (63)|28.1.2013 12:07
[QUOTE=Ivo Mašek;442943]Mrkni sem[/QUOTE] Tam už jsem koukal, než jsem napsal, proto jsem se i zmínil že se bojím kvality signálu a pozn že když nebude zbytí, tak bych ju musel dát ven.
KamilZ (10277)|28.1.2013 12:08
Nejblíž budeš mít Kojál, vidíš na něj?

http://www.mapy.cz/s/6anW
Ivo Mašek (10205)|28.1.2013 12:08
Kousek od Brna. idealní vysílač je Brno-Kojal. Multiplex1, 2 a 3. Výkon 100kW !! Pokud ti tím směrem (k Brnu) nic nestojí v cestě, teoreticky by to mohlo jít.
tnema (63)|28.1.2013 12:09
[QUOTE=KamilZ;442945]Kojál [/QUOTE] Právě přes tu TV nahoře v patře, chytám signál z kojálu, ale tato druhá TV je dole v přízemí, tak nevím zda se tam ten signál dostane.

Takže na pokojovku se mám tedy vyprdnout, říkáte, dobrá, a ted tedy něco rozumných rozměrů co dám ven.
Ivo Mašek (10205)|28.1.2013 12:13
Zkus chytit nějaký signál na kus drátu (nedělám si legraci). Jestli se ti něco objeví - pokojová antena by měla fungovat. (kanály Brno-Kojal: 29, 40 a 59). Ten kanál 59 má ovšem jeden fígl. Je blízko konci pásma. takže hledej antenu, která má parametry za kanál 60.
tnema (63)|28.1.2013 12:16
Zkusím to o víkendu, pak napíšu jak to dopadlo s drátem, tv tam bude až v pátek a uvidíme co dál.
Ivo Mašek (10205)|28.1.2013 12:17
S tím drátem to zkoušet u okna. Ne uvnitř místnosti
bastlir (3245)|28.1.2013 22:11
Kdyby bylo na mně, tak bych prodej pokojovek zakázal. Nehledě k tomu, že je dražší, jak anténka normální, která se na malé konzolce vejde vedle okna, tak navíc dnešní aktivní pokojovky jsou dalším žroutem proudu a hlavně .... je to věčný zdroj zlobení. Stačí, aby něco proletělo kolem okna a je hned zarušená. Mimochodem ... k USB tuneru byl přiložený i takový malý teleskopický dipólek s přísavkou na okno, no a kam se na něj nějaká pokojovka i se zesilovačem hrabe.
Proto opakuji starou pravdu: Když v místě příjmu na anténu chytíš hov..., tak se zasilovačem chytíš velké hov...
A to se týká právě těch pokojovek.
Ivo Mašek (10205)|29.1.2013 19:52
Někde se jim bohužel nevyhneš. jako v případě tazatele. Je blízko vysílače s výkonem 100kW, teoreticky by měl chytit tři multiplexy. Ovšem na Multiplex_4 holt bude muset zapomenout.
bastlir (3245)|29.1.2013 23:25
[QUOTE=Ivo Mašek;443209]Někde se jim bohužel nevyhneš. jako v případě tazatele. Je blízko vysílače s výkonem 100kW, teoreticky by měl chytit tři multiplexy. Ovšem na Multiplex_4 holt bude muset zapomenout.[/QUOTE]

Pak skutečně stačí prut, ale než bych utrácel za pokojovku, pak bych si raději z dvojlinky udělal celovlnný dipól a nalepil si jej na okenní rám. V místech, kde je příliš silný signál se to dá řešit tak, že se zvolí normální krátká anténa, ale chytá se odraz. Pokud ale uživatel bydlí přímo pod vysílačem (např. pod Žižkovem), stejně nic jiného mu nezbývá. Ale to vždy bývá sázka do lotérie. Buď tam hraje všechno i na opřené vidle, nebo nic.
makovic (25)|30.1.2013 12:13
lepsie ako lacne izbove anteny sa mi osvedcilo, ked som si urobil dipol, samozrejme ak bol dost silny signal