Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle PCTV Hybrid Stick Solo 340e SE - nejde zvuk

van_vren (8)|12.5.2010 23:40
Zdravím,

mám problém s touto externí TV kartou. Jsem připojen přes analogovou kabelovku od UPC a obraz se naladí bez problémů, ale ať dělám co dělám, u všech programů místo zvuku slyším jenom šum. Neví někdo co s tím? Předem díky za odpovědi
StD (8612)|13.5.2010 00:48
...a normu máš v tom prg nastavenou jakou?
van_vren (8)|13.5.2010 01:20
V Pinnacle TVCentru mám standard videa PAL D a zemi Czech Republic. Zkoušel jsem to i měnit, jak standart, tak země, ale těch kombinací je dost a u těch pár, co jsem vyzkoušel, se šum nijak nezměnil.
StD (8612)|13.5.2010 07:20
Já tam tedy mám (PCTV Vision) pro interní PCIkartu volby PAL, PAL D/K a další PALy, SECAMy a NTSC, ale otázka zní, co chytáš za signál a jak ti to (audio) posílá do PC.
van_vren (8)|13.5.2010 10:06
Volby tam mám:

NTSC 433, M, MJ
PAL M, 60, B, D, G, H, I, N, N Combo .... PAL D/K nebo B/G tam není
SECAM B, D, G, H, K, K1, L, L1
Digitální MPEG2, H264, TV
Analogová televize

Signál je analogová kabelovka od UPC, nějaké konkrétnější specifikace neznám. U TV zvuk s normou BG běží, tady ale možnost B/G nemám a samotné B nebo G má stejný efekt jako cokoliv jiného. Jak to posílá zvuk do PC se mi zjistit nepodařilo. Ale podle nastavení zvuku to vypadá, že ho to nějak zpracovat umí (viz screen).

http://img7.imageshack.us/img7/2144/pctvi.jpg
StD (8612)|13.5.2010 12:46
Můžeš prosím udělat obrázek (Prt Screen) té roletky voleb PALu? Připoj ho pak jako přílohu do příspěvku.
van_vren (8)|13.5.2010 12:57
Tak tady je
paly.JPG
StD (8612)|13.5.2010 13:32
A pod tou ikonkou Zvuk je co? Já ten tvůj SW neznám, proto se ptám, protože manuál v PDF na Exacu nějak nefunguje.
van_vren (8)|13.5.2010 13:43
Pod ikonkou zvuk:
pctv.JPG
StD (8612)|13.5.2010 13:49
[quote=van_vren;281710]Pod ikonkou zvuk:[/quote]

No ale vždyť tam nemáš vybrané výstupní zvukové zařízení! Měl by tam u tebe být TVtuner. Výstupní zařízení zvukovka PC, u té si zkontroluj, zda máš povolené vstupy a výstupy v jejím nastavení. Navíc ve specifikaci HW v těch podrobnostech by mělo být za vstupní signál: Kabel, nikoli antena, a v popisech nalezených kanálů při vyhledávání by se měly objevit parametry PAL B nebo G.

Při instalaci jsi spustil toho Asistenta? Je v adresáři Wizzard.
van_vren (8)|13.5.2010 14:07
Teď nevím, kde bych měl vybrat to vstupní zvukové zařízení. Nastavit nejde pouze výstupní, protože žádné v nabídce není. Jinak jsem jel přes Wizarda, nastavený kabel, při vyhledávání se žádné parametry nezobrazují.

Ale nakonec pomohlo nastavení země na Dánsko a zvuk najednou záhadně začal jít. Jakákoliv jiná země je bez zvuku. I tak ale děkuji za ochotu.
StD (8612)|13.5.2010 14:12
[quote=van_vren;281717]Teď nevím, kde bych měl vybrat to vstupní zvukové zařízení. Nastavit nejde pouze výstupní, protože žádné v nabídce není. Jinak jsem jel přes Wizarda, nastavený kabel, při vyhledávání se žádné parametry nezobrazují.

Ale nakonec pomohlo nastavení země na Dánsko a zvuk najednou záhadně začal jít. Jakákoliv jiná země je bez zvuku. I tak ale děkuji za ochotu.[/quote]

Ty máš zvukovku integrovanou? To je na noťasu?
Edit: To nastavení zvukovky si stejně projdi, a to zvlášť pro reprodukci i pro záznam. Budeš to potřebovat pro nastavení nahrávání.
van_vren (8)|13.5.2010 14:25
Jsem na normálním PC, integrovaná zvukovka je BIOSu vypnutá a jedu přes Genius Sound Maker (nebo tak nějak se jmenuje).

EDIT: Jinak nahrávání funguje i se zvukem. To že obstarožní procesor ho jenom horko těžko stíhá už je věc druhá.
StD (8612)|13.5.2010 14:33
No to by ji ale ten Asistent/Wizzard měl při instalaci vidět a to zařízení rozpoznat. Mě tohle kdysi blblo, když jsem ještě používal voice-modem, který byl také veden jako zvukové zařízení Mono...

Edit: analog jsem začínal grabovat na Athlonu 900 MHz a taky to šlo...
van_vren (8)|13.5.2010 14:40
Wizard se o zvukovku vůbec nezajímá, v konfiguraci chce jenom zemi, režim vyhledávání a typ vstupu.
StD (8612)|13.5.2010 14:49
[quote=van_vren;281725]Wizard se o zvukovku vůbec nezajímá, v konfiguraci chce jenom zemi, režim vyhledávání a typ vstupu.[/quote]

9-):OO To jsou mi věci - to u PCTV Visionu ještě kontroloval i správnou funkci DirectX, grafiky (overlay) a vstupní signál.