Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Videosoutěž se Samsungem - diskuze

Karel Polívka (119)|12.5.2010 20:28
Toto téma nechť slouží pro případné dotazy k Videosoutěži se Samsungem na téma "Zachyťte legraci".
jkmaxfli (60)|13.5.2010 08:42
Zdravím
Měl bych hned jednu důležitou otázku k soutěži.
Délka videa 30 sekund-tady je to dosti matoucí,protože video může být náhodně zachyceno a může mít délku 32 sekund,nebo 29 sekund,myslím si,že tady by bylo na místě stříhání záznamu (někdo například vůbec neví jak a v čem se stříhá video),proto se ptám :musí být opravdu délka videa přesně 30 sekund?Pokud ano,tak je to dosti postavené na hlavu,pokud ne,upřesněte prosím tuto důležitou informaci ohledně délky záznamu videa.
Dle mého by měla býti v pravidlech uvedena MINIMÁLNÍ a MAXIMÁLNÍ délka videa.
Děkuji
jkmaxfli
jkmaxfli (60)|14.5.2010 08:35
Mohl by se prosím k tomu někdo z Administrátorů vyjádřit?
Děkuji mnohokrát.
Karel Polívka (119)|19.5.2010 11:49
Délka videa musí být 30 sekund (s rezervou +/- 1 sekunda, doplním toto do pravidel).

K poznámce o střihu videa - dnes nejde o něco, co by bylo zase tak náročné na provedení nebo co by bylo nedostupné, koneckonců hlavní cenou je videokamera v hodnotě 20 000 Kč, tak ať se soutěžící trochu snaží ;)

O střihu videa máme na TV Freaku samostatnou podrubriku, kde vychází články s touto tématikou:
Software / Střih videa

Konkrétně mohou přijít vhod tyto články:
Střih videa není legrace
Střih začíná na place
jkmaxfli (60)|19.5.2010 13:29
Děkuji za odpověď.
Video upravené dle pravidel.
S pozdravem jkmaxfli
rudlus (539)|24.5.2010 12:26
a podmienka rozlisenia vo vertikale 720 je podmienka nutna???
hird (8)|25.5.2010 02:43
Taky mi přijde pravidlo nejméně 720 řádků zvláštní. Pokud máte pěkné video do soutěže v menším formátu, lze to navíc snadno obejít resiznutím na požadovaný počet řádků...
Je-li zdroj kvalitní, případně se použijí nějaké sofistikovanější metody, výsledek může být kvalitnější než mnohá videa z "takyHD" videokamer...:-)
jkmaxfli (60)|8.6.2010 08:15
Zdravím
Měl bych dotaz,proč to rozdělení videí na 2 sekce?
Děkuji
jindras7 (0)|18.6.2010 19:23
Dobrý den, mám jeden drobný požadavek - zdali bysme mohli definovat VLASTNÍ TVORBU. Video, které se chystám do soutěže přihlásit, jsem samozřejmě natočil i sestříhal sám a hrajou tam moji kamarádi, je kompletně autorské, ovšem zajímá mne, jak je to s hudbou. Je možné použít úryvek nějaké známé umělé písničky? A když ne, pomohlo by, kdybychom ji nazpívali sami? A kdyby ani to ne, tak snad nějaká lidovka námi nazpívaná by nevadila, ne?
hird (8)|20.6.2010 00:39
jindras7: A co použít nějakou Creative Commons hudbu? Viz třeba magnatune.com, jamendo.com.
jkmaxfli (60)|30.6.2010 08:16
Diskuze zde pochybně stojí,tak ji trošku aktualizujeme?
Možná budu vypadat jako rejpal,ale nedá mi to a rejpnout si opravdu musím.
Mně se zdá,že polovina tvůrců asi nemá tušení jaká je pointa soutěže,kterou vystihuje jasný a srozumitelný název: ZACHYŤTE LEGRACI-u mně jakož to obyčejného člověka napadne jediná věc dle názvu soutěže a to,že bych měl tu legraci náhodně zachytit a ne legraci uměle vytvářet,někdy až s prominutím totálně zprznit,že je z toho obyčejné video bez absolutní pointy,kterých je na youtube milióny.Třeba se mýlím,ale já to tak vidím.
Diskuze je otevřená pro všechny,tak že se případným atakům vůbec nebudu divit,nebo naopak.

PS:u mně je slovo legrace je takové,že při pohledu na video ukázku se v určitém okamžiku alespoň trošku zasměji a ne ,že na to koukám s kroutící hlavou co tím chtěl básník říci.
Valkyrja Entertainment (362)|3.7.2010 19:43
Jak je možné, že uživatelé přidávají videa ještě dnes, když už uzávěrka měla být na konci června? :D Pravidla by se měli dodržovat ne?
selfade (0)|8.7.2010 02:06
no som zvedavy ako to so sutazou dopadne, zrejme nemaju admini cas nejak potriedit a popozerat tie videjka, skoda len, ze sme bez akychkolvek informacii..
Valkyrja Entertainment (362)|13.7.2010 13:04
Nic proti adminům, ale je 13 července a stále mě nepřišel žádný email :D Přeci jenom za dva dny má začít hodnotící kolo a v pravidlech je, že pokud do 5 dnů neuploadneme video, tak nejdeme do dalšího kola.....samozřejmě je možné, že jsem nepostoupil, takže se ptám "Jak jsou na tom ostatní?" :)
hird (8)|13.7.2010 15:08
Úplně stejně :-)
Spoustu lidí si s videi dalo spoustu práce, tak doufám, že soutěž doběhne do konce podle plánu...
Valkyrja Entertainment (362)|13.7.2010 16:52
No už teď to není podle plánu :D Budou to muset odsunout o několik dní a nebo si odhlasujou sami ty nejlepší videa :)
dalizije (641)|14.7.2010 07:47
Pokud dobře vidím, tak první hodnoticí kolo (1.7. - 14.7.2010). Takže podle plánu to je: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=23925
jkmaxfli (60)|14.7.2010 08:30
....to ano,ale od 15.7 začíná druhé hodnotící kolo a do té doby mají být uploadnutá videa na sever TVFREAKu a to do 5ti dnů od konce prvního hodnotícího kola,takže tam už je to trochu mimo mísu.Např.kdyby vyzvali dnes postupující videa k uploadu na TVFREAK server,druhé hodnotící kolo by začalo až 19.7.,protože na nahrání videa je limit až 5 dnů.

edit:
Dosti mně udivuje,že se k tomu nikdo nehlásí ze zdejších adminů a ani nepodává žádná vysvětlení!
Valkyrja Entertainment (362)|14.7.2010 11:12
Je možné, že je dotyčná videa neuspokojila a soutěž prostě zrušili :D A nebo se rozhodnou sami kdo vyhraje.
selfade (0)|16.7.2010 02:35
a neskusal niekto pisat mail adminom?
Bandera5 (4)|19.7.2010 09:03
nemám nič proti, ale nakoľko už je dávno po termíne, tak aspoň nejaké smerodajné info by mohli admini uviesť ... či mám ešte ďalej čakať ako sa to vyvinie, alebo môžem na to zabudnúť :)
hird (8)|20.7.2010 16:18
Nápodobně. Hlavně, že ze soutěže bylo vyřazeno 25 vteřinové video pro porušení pravidel (30s+-1) apod....
Valkyrja Entertainment (362)|23.7.2010 23:54
Řekl bych, že soutěž byla zrušena a už o ni neuslyšíme :D
hird (8)|24.7.2010 22:20
Před několika dny jsem psal adminovi "Karel Polívka", odpověď žádná...
Co zkusit napsat do Samsungu?:-)
Hádám, že kamerku i foťák do soutěže věnovali, mohlo by proto být zajímavé co oni na to, že soutěž nějak vyprchala...
jkmaxfli (60)|25.7.2010 08:34
Vzhledem k neprofesionálnímu průběhu této soutěže jsem sabotoval i druhou soutěž s Trackmanií.
Jinak ,je to opravdu netaktní od pořadatelů této soutěže,že ani nejsou schopni vydat prohlášení,zda je soutěž ukončena,nebo,že je třeba posunuta.Určitě se někdo ozve a podá vysvětlení a z toho pak já osobně vyvodím závěry a důvěryhodnost k tomuto serveru a lidem s ním spjatým.
Ivo Mašek (10205)|25.7.2010 09:10
Admin má asi dovolenou, což v měsících červenci a srpnu bývá po mnoho desetiletí normální. .... vy si nikdo neberete dovolenou?
Valkyrja Entertainment (362)|25.7.2010 14:26
Ivo Mašek: To samozřejmě chápu, ale admini mohli něco napsat...takhle je ten přístup hodně neprofesionální.
selfade (0)|2.8.2010 18:35
myslite si,ze je mozne podniknut nejake kroky? podat niekam podnet? alebo aspon napisat nieco na hlavnu stranku fora? nechcete sa na to niekto podujat? imho ak nic ine,tak by mala byt aspon verejnost informovana o priebehu tejto "sutaze"
Valkyrja Entertainment (362)|5.8.2010 19:16
Soutěž je asi mrtvá, škoda :)
hird (8)|6.8.2010 13:00
hmm, že by se admini rozhodli nechat si výhry pro sebe?
Napsal jsem cvičně na tiskové oddělení Samsungu, třeba k tomu něco řeknou :-)
Karel Polívka (119)|12.8.2010 18:33
Předně se omlouvám všem účastníkům za zpoždění ve vyhodnocení soutěže. V rámci omluvy pošleme těm, jejichž účast a video splňovalo podmínky soutěže (a nachází se tedy v její hlavní sekci), malou drobnost - mezi uživateli velmi oblíbený 12cm ventilátor Noctua NF-P12 (v hodnotě cca 450 Kč), který se snad bude v těchto parných dnech hodit pro ochlazení strojů, na nichž probíhal střih videa. Ohledně jeho poslání budou účastníci zkontaktování pomocí e-mailu obsaženého ve svém profilu. Odešleme jej pomocí přepravní služby DPD na naše náklady na libovolnou adresu v rámci ČR.


Další postup ve vyhodnocení soutěže:

V hlavní sekci se nachází celkem 19 videí, z nichž 10 postoupí do finále.

Toto video
od "Valkyrja Entertainment" sice nesplňuje podmínku vertikální strany minimálně 720 px, ale vzhledem k jeho širokoúhlému formátu (rozlišení 1280x544), obrazové kvalitě a celkovému zpracování je v soutěži ponecháno.

Zítra zkontaktuji pomocí e-mailu autory 10 videí, které dostaly od naší poroty nejvyšší ohodnocení, aby uploadovali své video k nám na ftp (zároveň jim pošlu přihlašovací údaje).

Jakmile bude těchto 10 videí uploadováno, odstartuje 2. hodnoticí kolo - anketa, v které budou moci registrovaní čtenáři našich magazínů dát hlas až 3 videím, jež se jim nejvíce líbí.

Nejzazší termín pro upload videí je konec srpna 2010, jelikož se nestihl předem avizovaný termín a někteří účastníci mohou být teď na dovolené. Pokud k nám nebude video z finálové desítky uploadováno do konce srpna, bude vypuštěno a do finálové desítky se dostane další video v pořadí.

V úplných pravidlech soutěže jsem provedl tuto aktualizaci ohledně termínů vyhodnocení:

Původně:
9.7.3 – Po obodování videí budou zkontaktováni autoři 10 videí s nejlepším hodnocením, aby je uploadovali k nám na server (v jednom z těchto formátů: .AVI, .MOV, .WMV, .MPG). Pokud tak někdo neučiní do 5 pracovních dní od naší výzvy, nepostoupí do 2. hodnoticího kola a jeho pozice bude postoupena dalšímu v pořadí.
-->
Aktualizováno:
9.7.3 – Po obodování videí budou zkontaktováni autoři 10 videí s nejlepším hodnocením, aby je uploadovali k nám na server (v jednom z těchto formátů: .AVI, .MOV, .WMV, .MPG). Pokud tak někdo neučiní do konce srpna 2010, nepostoupí do 2. hodnoticího kola a jeho pozice bude postoupena dalšímu v pořadí.

Původně:
9.7.5 – V druhém hodnoticím kole (15. - 31.7.2010) bude na homepage fóra anketa (hlasovat budou moci registrovaní čtenáři serverů Digimanie, TV Freak a Svět hardware), které video z finálové desítky se Vám líbí nejvíce. Její výsledky rozhodnou o konečném pořadí.
-->
Aktualizováno:
9.7.5 – V druhém hodnoticím kole (začne po dokončení uploadu finálové desítky videí k nám na server) bude na homepage fóra anketa (hlasovat budou moci registrovaní čtenáři serverů Digimanie, TV Freak a Svět hardware), které video z finálové desítky se Vám líbí nejvíce. Její výsledky rozhodnou o konečném pořadí.
Valkyrja Entertainment (362)|14.8.2010 15:37
Jestli mě budete posílat nějaký mail, tak to zkuste radši víckrát prosím Vás. :)

Tak kdo všechno postoupil? Já ne, nepřišel mě email :D :(
Karel Polívka (119)|16.8.2010 17:54
[quote=Valkyrja Entertainment;292843]Jestli mě budete posílat nějaký mail, tak to zkuste radši víckrát prosím Vás. :)

Tak kdo všechno postoupil? Já ne, nepřišel mě email :D :([/quote]
V hlavní sekci soutěže jsou videa seřazena podle jejich hodnocení od naší komise (sestupně od nejlépe hodnoceného).

Vaše video do finále tedy postupuje. Dorazil e-mail odeslaný dnes v 17:14?
Valkyrja Entertainment (362)|16.8.2010 19:31
Ano, přišel. :)

Kolik videií už bylo uploadnuto?
Karel Polívka (119)|27.8.2010 11:42
Včera bylo uploadováno poslední finálové video, čili mám v plánu v pondělí 30. 8. 2010 odstartovat finálovou anketu, v které naši čtenáři rozhodnou o konečném pořadí, a tedy kdo získá videokameru a fotoaparát Samsung.

Anketa poběží 14 dní a každý registrovaný návštěvník našich serverů v ní bude moci dát hlas až 3 videím, které se mu budou nejvíce líbit.

Všem finalistům přeji hodně štěstí.
Karel Polívka (119)|27.8.2010 12:27
Pro upřesnění ohledně finálové ankety - každý unikátní registrovaný návštěvník v ní bude moci udělit hlas až 3 videím, které se mu budou nejvíce líbit.

V obecných pravidlech našich fór máme stanoveno, že je zakázáno vytvářet si a využívat více profilů, ale vyloučení soutěžících z finálových anket v našich soutěžích nikoli.
Karel Polívka (119)|31.8.2010 14:24
Finálovou anketu mám již připravenou, ale vzhledem k tomu, že zítra je 1. září, ji odstartuji až od půlnoci a bude tedy možné v ní hlasovat až do 14. září včetně.
Valkyrja Entertainment (362)|1.9.2010 15:44
Paráda :) akorát to, že nevidím počet hlasů mě docela znervozňuje :D

Každopádně rád bych uvedl, jak bych naložil s výhrou (třeba to někoho inspiruje dát mi hlas :D ). Výhru bych zpeněžil a za tyto peníze bych si nechal udělat komplet steadycam s vestou a ramenem (sehnal jsem oficiální plány steadicamu - cena něco kolem 8 000kč, komplet z hliníku).
Dále bych si nechal od kamaráda zhotovit 2x 50W LED světla a zbytek bych investoval do školy a do alkoholu (začíná podzim a je potřeba se zahřát nějakým likérem :D ).

Takže asi tak :) Jinak samozřejmě všem přeji hodně štěstí a ať vyhraje ten nejlepší :) Hlavně hrajme fér!
hird (8)|1.9.2010 17:52
To že nejsou vidět hlasy je náhodou geniální tah - nesvádí to k tomu aby člověk přemlouval všechny známé pro další hlas apod. Vyhraje opravdu video, které se bude nejvíc líbit pravidelným návštěvníkům :-)
jkmaxfli (60)|1.9.2010 21:11
No budiž
Člověk se snaží uploadnout něco opravdově zachyceného a ne zinscenovaného,jako je toho zde v soutěži zhruba 90%,navíc redakce vybere video,které nesplňuje pravidla soutěže (rozměry videa) a ty co by měli být jakožto zachycená legrace niminováni do finále,tak nejsou,ani jedno.Ano píši zde o mých třech náhodně zachycených videích,které bohužel redakce z nevysvětlitelného důvodu nevybrala (alespoň jedno),hlavně,že je tam video nesplňující podmínky soutěže,které jste ze začátku tak striktně dodržovali.
Myslím si o vedení (adminech) tohoto dalo by se tvrditi cenzurovaného a protekčního webu své.
Hodně štěstí Vám přeji v dalších Vámi řízených soutěžích.
Valkyrja Entertainment (362)|2.9.2010 03:06
jkmaxfli: Video je ve formátu 2,35, takže podmínky splňuje.

vivid.sk mě to vysvětlil takto "K vysvetleniu skusim trosku teorie.

za HD (alebo HD ready) rozlisenie je povazovene vzdy rozlisenie s pomerom stran 16/9 s rozmermi 1920x1080 (resp 1280x720 pre HD ready).

Kedze ide o pomer stran 16/9, videa, ktore maju ine aspect ratio (pomer stran) musia mat ine rozlisenie (po orezani - teda po odstraneni ciernych pruhov).

Tvoje video, kedze je orezane na filmovy rozmer 2.35:1 ma teda rozmery take, ako pises (544x2.35 = ~ 1280px).

Je to v poriadku, kedze na ucely ripov sa cierne pruhy jednoducho osekavaju.

Staci takto? "


Příště tedy doporučím začíst teorii, než mě obviňovat z "protekce". Dále bych rád upozornil na to, že nikoho z tohoto serveru neznám ani osobně, ani po internetu (icq, skype) a nikoho jsem neuplatil (je mě 19let a nemám zrovna peníze na rozhazování). :)

"Zachytťe legraci" -> to nebylo dále rozvedené. Je tedy jedno, jestli to bylo zinscenované, nebo ne. Důležité je, že se to lidem líbí :)

P.S: Celkově to chápu, kdyby tam nebylo pár videií, tak máte šanci na výhru...ale bohužel.
P.S2: Vaše videa jsou hrozná, nejsou ani vtipná, ani dobře zpracovaná :) Nedivte se.