Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

propojení PC-DVI s Tv-HDMI

Martin1972 (1)|10.5.2010 00:02
Zdravím všechny,mám propojenej pc s tv přes toto:PC-dvi-přechodka D-sub-30metrů dlouhej kabel koncovka D-sub a TV.Problém je v tom že ve finále se mi obraz vlní že se na to nedá koukat.Horizontální příčné putující pruhy.Zkoušel jsem to doladit ale bohužel nejde mi to. Obnovovací frekvence je 60hz.Uvažuju o koupi jiného kabelu DVI-HDMI.Zvuk si vedu zvlášt kabelama takže mi jde jen o obraz.Otázka zní: nebudu zase na tom stejně s obrazem když potřebuju kabel 25m dlouhej?? Super by bylo hodit mi link na kábloš. S pozdravem a s díky Martin
______________________________________
Mod I.M.: A co má tento dotaz společného s provozem diskuzního fora?? .....přesun do správné sekce
Pytkin (7947)|10.5.2010 01:12
problem so zemou .. odpoj kablovku zo steny .. ak to prestane kup oddelovac ..
vivid.sk (11472)|10.5.2010 10:16
Budes na tom lepsie, kedze pojdes digitalne.
Ciary teda necakaj, ale budes rad, ked ti to pojde. Kvaliatne kable o tejto velkosti totiz nie su zrovna lacne a pri tych ostatnych riskujes (idealne mat moznost odskusat, v pripade problemov vratit).
artam (1147)|10.5.2010 13:20
Mnooo, ani sa nedivim, ze na 30m pri analogovom prepojeni (D-Sub) ma vlnity a zaruseny obraz. Tento sposob prepojenia je znacne nachylny na EM rusenie (single ended RGB) a na tu vzdialenost tomu nepomoze ani svatena voda.

Pri digitalnom (HDMI, DVI) prepojeni na 25m je uz problem s prilis vysokym utlmom kabla na vyssich frekvenciach, vo vysledku je to bez aktivneho zosilnenia nepouzitelne. A to vo vacsine pripadov aj u drahych kablov. Pri 25m uz treba radsej pouzit aktivny HDMI extender.
Pytkin (7947)|11.5.2010 01:07
taham RGB 60+ metrov a ziaden problem tam neni .. stacia kvalitne kable ..

Aktivny HDMI extender na 50m stoji menej ako kvalitny 10m HDMI kabel .. sice treba priratat dake CAT5/6 kable .. ale to neni az taka palba .. a zaroven to predlzi aj dialkovu ovladacku ..