Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 61

Téma: Ktorý DVB je lepší

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Moja otázka nepatrí do DVB-T ani DVB-C, tak sa pýtam medzi televízormi
    Uvažuje sa u nás nad spustením digitálnej káblovky. V hre je DVB-C alebo DVB-T. Teraz sa testuje DVB-C. Predpokladám, že DVB-C tuner má podstatne menej ľudí ako DVB-T, ale prevádzkovateľ káblovky tvrdí opak. Tak mám dve otázky.
    1. Je DVB-C bežná súčasť televízorov? Panasonic ich má povolené iba v nastavení pre cudzie krajiny bez CZ a SK. Neviem ako je to u iných značiek a hlavne pri lacnejších modeloch. DVB-T má asi každý nový TV.
    2. Je kvalita DVB-C a DVB-T porovnateľná? Myslím kvalitu v kábli. Zdroj obrazu je rovnaký, rozdiel je, či to ďalej pustí ako DVB-C alebo DVB-T.

Ide mi o to, za ktorý systém mám "bojovať". Mám novú PDP s obidvoma tunermi a trojročnú iba s analógovým. Takže mne je to v podstate jedno. Tak či tak si budem musieť kúpiť jeden STB. Ak by boli oba systémy rovnocenné, tak mi pripadá výhodnejšie DVB-T.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele panasonic650
    Registrace
    Feb 2010

Podla mna to je jasne. DVB-T ma kazda nova TV a coskoro to bude mat skoro "povinne" kazdy doma. DVB-C ibe niektore.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2010

DVB-C už ma drviva väčšina televizorov.
    Či je lepšie ono alebo ono zaleži na prevadzkovateľovi, resp. vysielateľovi aku kvalitu tam pusti.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Aj ja to tak vidím, že DVB-C tuner moc rozširený nie je.
    Ak by to chcel kódovať kartou, tak by to nemal byť problém podľa mňa ani v jednom prípade. Otázka je, či nie je rozdiel v kvalite. Prečo vlastne existuje DVB-C, keď sa to dá riešiť pomocou DVB-T?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2010

Všetko ma svoje pre a proti.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od Ryan Giggs Zobrazit příspěvek
    DVB-C už ma drviva väčšina televizorov.
    Či je lepšie ono alebo ono zaleži na prevadzkovateľovi, resp. vysielateľovi aku kvalitu tam pusti.
    Kvalita tam bude púšťaná rovnaká. Min. na úrovni Skylink, podľa toho, čo tam máme teraz v DVB-C skúšobne. Otázka je, či sa nezhorši kvalita, to čo sa dostane ku mne, ak to pustí ako DVB-T.

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

DVB-C má predpoklad na lepší obraz oproti DVB-T. Ale pred dverami čaká DVB-C2 a DVB-T2. Ale všetko závisí od providera. V DVB-C máš predpoklad na HDTV, v DVB-T skoro vôbec.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    DVB-C má predpoklad na lepší obraz oproti DVB-T. Ale pred dverami čaká DVB-C2 a DVB-T2. Ale všetko závisí od providera. V DVB-C máš predpoklad na HDTV, v DVB-T skoro vôbec.
    Myslíš že v tom DVB-C bude viditeľne lepší obraz? V DVB-T nemôže púšťať HD programy? Opakujem, zdroj obrazu bude ten istý. Teraz je to na úrovni Skylink. Erste1 je npr. viditeľne lepší ako v Skylink, ostatné +/- porovnateľné.

Registrace
    Jul 2007

ale tie dojmy píšeš z DVB-C...
    Obraz z DVB-T už žiaden provider nevylepší, mrkni u niekoho, ako vyzerá to naše slovenské DVB-T. Obraz o dosť horší, ako Skylink. Tadiaľ cesta nepôjde.
    DVB-T má malé prenosové pásmo ( malý celkový dátový tok na mux = cca 19-20 Mbit/s ), čiže zatiaľ v jednom muxe v Sk máme 5 programov, čiže 20:5 = 4 Mbit/s / program. Z toho ide dole 256 Kbit/s pre zvuk ( hmmm. pre jednu audio stopu ), nejaké dáta dole pre TXT, EPG, servis a dostávaš sa k 3,5 Mbit/s pre video. Čiže mazanica...
    Z daného dôvodu je somarina vysielať HDTV v DVB-T. DVB-T2 má cca o 30 ˇväčšiu kapacitu, takže na nejaký ten 1-2 HDTV v muxe by to šlo...
    Samozrejme je možné namiesto Mpeg2 použiť Mpeg4 a nasadiť Mpeg4 aj na SD = kvalitnejší obraz. Ale ako by to v reále dopadlo ? Boh vie...

Inak sa treba spýtať providera, odkiaľ berie zdrojový signál - Skylink, UPC ....Podľa toho zistenia budeš v reále, aký ti obraz ponúkne...

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

A co když se řeší něco, co je v podstatě nesmyslné - není lepší TED HNED dat včem DVB-T, protože po nepoznaném lidé netouží - zeptejte se lidí v okolí, jestli vůbec tuší jak vypadá a nebo opravdu viděli vysílání stanice HD rozlšení 1080i. Odpověd vím bohužel předem....
    Při současném technologickém postupu, bude za dva roky v HD naprosto jinde /zřejmě i placené/ a to už bude zase úplně jiný svět s jinými setoboxy a jinýmy TV. Navíc nás čeká DVBT2.. Heslo zní: digátál pro všechny a HNED! DVB-C si najde svoji vlastní "krkolomnou cestu" dál...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

ale tie dojmy píšeš z DVB-C...
    Obraz z DVB-T už žiaden provider nevylepší, mrkni u niekoho, ako vyzerá to naše slovenské DVB-T. Obraz o dosť horší, ako Skylink. Tadiaľ cesta nepôjde.
    DVB-T má malé prenosové pásmo ( malý celkový dátový tok na mux = cca 19-20 Mbit/s ), čiže zatiaľ v jednom muxe v Sk máme 5 programov, čiže 20:5 = 4 Mbit/s / program. Z toho ide dole 256 Kbit/s pre zvuk ( hmmm. pre jednu audio stopu ), nejaké dáta dole pre TXT, EPG, servis a dostávaš sa k 3,5 Mbit/s pre video. Čiže mazanica...
    Z daného dôvodu je somarina vysielať HDTV v DVB-T. DVB-T2 má cca o 30 ˇväčšiu kapacitu, takže na nejaký ten 1-2 HDTV v muxe by to šlo...
    Samozrejme je možné namiesto Mpeg2 použiť Mpeg4 a nasadiť Mpeg4 aj na SD = kvalitnejší obraz. Ale ako by to v reále dopadlo ? Boh vie...

Inak sa treba spýtať providera, odkiaľ berie zdrojový signál - Skylink, UPC ....Podľa toho zistenia budeš v reále, aký ti obraz ponúkne...
    Nerozumieme si. DVB-T nemyslím to čo sa vysiela v eteri, ale formát, ako to pošle káblový operátor ďalej. On bude mať vždy rovnaký obraz. Ale má možnosť ho pustiť zákazníkom ako DVB-T alebo DVB-C. Išlo mi o to, či stratí na kvalite viac, ak ho prevedie do DVB-T, alebo je to jedno.
    Ináč podľa televízora mám silu a kvalitu 100%. CZ a SK stanice hlásia poskytovateľa CS Link, nemecké ASTRA1. Parameter 6900 až 6940 kS/s. Neviem, či je to dobrá alebo zlá hodnota.

Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od Jozef035 Zobrazit příspěvek
    Nerozumieme si. DVB-T nemyslím to čo sa vysiela v eteri, ale formát, ako to pošle káblový operátor ďalej. On bude mať vždy rovnaký obraz. Ale má možnosť ho pustiť zákazníkom ako DVB-T alebo DVB-C. Išlo mi o to, či stratí na kvalite viac, ak ho prevedie do DVB-T, alebo je to jedno.
    Ináč podľa televízora mám silu a kvalitu 100%. CZ a SK stanice hlásia poskytovateľa CS Link, nemecké ASTRA1. Parameter 6900 až 6940 kS/s. Neviem, či je to dobrá alebo zlá hodnota.
    nie, nerozumieme si :
    - tvoj provider môže spraviť maximálne to, že máte napr. spoločnú anténu a ty cez svoj interný DVB-T tuner prijímaš DVB-T z éteru
    - alebo provider spraví to, že ti pustí do DVB-C signál prevedený z DVB-T ( JOJ, jOJ+, STV1//2/3 ). Viac zatiaľ v DVB-T na SK nie je.
    - tá hodnota dátového toku je pre SK programy nereálna, pretože s distribučnej trasy idú s dátovým tokom 3-5 Mbit/s
    - čiže v žiadnom prípade to provider neprevádza do DVB-T

Je tu pořád Avatar uživatele sirdo
    Registrace
    Aug 2007

nie, nerozumieme si :
    - tvoj provider môže spraviť maximálne to, že máte napr. spoločnú anténu a ty cez svoj interný DVB-T tuner prijímaš DVB-T z éteru
    - alebo provider spraví to, že ti pustí do DVB-C signál prevedený z DVB-T ( JOJ, jOJ+, STV1//2/3 ). Viac zatiaľ v DVB-T na SK nie je.
    - tá hodnota dátového toku je pre SK programy nereálna, pretože s distribučnej trasy idú s dátovým tokom 3-5 Mbit/s
    - čiže v žiadnom prípade to provider neprevádza do DVB-T
    tiez som zmatene sledoval o com to tu jozef vlastne toci kablovy operator predsa stale posiela len DVB-C (ak vysiela digitalne a nie analogovo)...

Je tu pořád Avatar uživatele panasonic650
    Registrace
    Feb 2010

UPC Posiela po kabli aj DVB-T. Asi na inej frekvencii ako z anteny ale posiela. Cize posielaju analog, DVB-C a DVB-T. Odskusane v case ked mi dobiehala zmluva u UPC.

Registrace
    Jul 2007

UPC neposiela po kábli DVB-T, pretože to nejde. Posielať môže maximálne tak zdrojový signál, ktorý berie z DVB-T... Resp. spoločná anténa a tebe to umožní cez DVB-T tuner príjem DVB-T z éteru.
    Inak si to neviem predstaviť.
    Na prevádzkovanie muxu v DVB-T potrebuje povolenie a kmitočet. A o tom teda neviem...

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Ktory z tychto LCD ?
    Od nemamcas v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 28-12-2010, 23:12
  2. 40-42`` TV ktory vybrat?
    Od SkiLLed v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 35
    Poslední příspěvek: 12-12-2010, 11:17
  3. Ktory LCD mam kupit?