Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou 3D? Panasonic P50VT20E vs. Samsung LE46C750

nessi (19)|7.5.2010 08:36
Zdravim vsechny, precetl jsem toho celkem dost. Mam v soucasne dobe LCD od Sama, ale porozhlizim se po nove TV. Byl jsem tak nejak rozhodnut opet pro LCD od Samsungu a vzhledem k detem se uz porozhlizim i po 3D. Nekupuji TV na 1 rok takze abych pote nelitoval. Objevil se ale tip od Panasonicu TX-P50VT20E. Sice jsem nikdy nechtel plasmu, ale tato vypada dobre. Poprosil bych tedy o vase postrehy a rady, co mam koupit. Rad bych, aby efekty 3D byly pekne. Predem diky.
djh3ll (127)|7.5.2010 15:17
[quote=nessi;280482]Zdravim vsechny, precetl jsem toho celkem dost. Mam v soucasne dobe LCD od Sama, ale porozhlizim se po nove TV. Byl jsem tak nejak rozhodnut opet pro LCD od Samsungu a vzhledem k detem se uz porozhlizim i po 3D. Nekupuji TV na 1 rok takze abych pote nelitoval. Objevil se ale tip od Panasonicu TX-P50VT20E. Sice jsem nikdy nechtel plasmu, ale tato vypada dobre. Poprosil bych tedy o vase postrehy a rady, co mam koupit. Rad bych, aby efekty 3D byly pekne. Predem diky.[/quote]

Záleží jestli do toho chceš opravdu tolik vrazit. Dle mého názoru, jestli si chce někdo dnes opravdu koupit TV hlavně pro 3D, tak se to NEvyplatí (cena, kvalita, ...) a je lepší počkat buď na zdokonalení aktuální 3d technologie, lepších cen, nebo rovnou na Auto 3D (bez brýlí).

Co se týká 3D samsung vs. panasonic, tak defitivně panasonic. Měl jsem možnost porovnat oba a samsung prostě vaří z vody. 3D má duchy, je neostré a rozplyzlé. Zato panasonic (mám doma, tak říkám na pevno) je ostrý, pestrý. Neříkám, že to také nemá své neduhy (např. sledování během dne, ..) ale je vtomto lepší než samsung. Dále upozorním, že na 3D obraz je nutno minimálně 50" uhlopříčku, jinak se 3D ztrácí.

Dále bych Tě rád upozornil, že nyní není skoro žádný film ve 3D na domácí použití a o hrách, ty teprve přicházejí na trh. Takže Ti opravdu doporučuji počkat, ale volba a peníze jsou tvoje :)

Já si kupoval plasmu s tím, že chci co nejlepší 2D obraz a 3D tam byla jen perlička (jelikož 3D technologie u panasonicu přidá panelu nějaké plusy v technologii navíc do 2D také).
jarino1978 (8045)|7.5.2010 20:37
[quote=nessi;280482]Zdravim vsechny, precetl jsem toho celkem dost. Mam v soucasne dobe LCD od Sama, ale porozhlizim se po nove TV. Byl jsem tak nejak rozhodnut opet pro LCD od Samsungu a vzhledem k detem se uz porozhlizim i po 3D. Nekupuji TV na 1 rok takze abych pote nelitoval. Objevil se ale tip od Panasonicu TX-P50VT20E. Sice jsem nikdy nechtel plasmu, ale tato vypada dobre. Poprosil bych tedy o vase postrehy a rady, co mam koupit. Rad bych, aby efekty 3D byly pekne. Predem diky.[/quote]

- kupovať si 3D TV tento rok, je najväčšia sprostosť, akú by si mohol spraviť. Tá úvaha, že vzhľadom k deťom 3D ? Doba trvania 3D okuliarov pri deckách bude tak mesiac, naviac deti nevydržia mať okuliare dlhšie, ako 1/2 hodinu. škulky stoja min. 80 Euro, takže hnusne drahé.
- nekupuj si ani Panasonic a ani Samsung, na 3D stoja za veľké ho.... Na budúci rok, ak ešte bude 3D existovať v TV, tak si vyhliadni nový model . Tieto hurááá 3D stoja za nič.
vsp (704)|10.5.2010 01:41
...třeba jen chce otestovat, zda děti nemají oční vady? Anebo jim chce nějaké přivodit?

já bych neodrazoval early adoptery od koupě novinek, někdo vývoj zaplatit musí...

ps: jaké featury přidá u panáka pro 2D? Ty mas TX-P50VT20 za 70.000 Kc?
pardalek (15)|10.5.2010 02:18
Taky si myslím, že to je předčasné kupovat teď, když nejsou filmy. Ale chyba není ve 3D technologii, ale v očích. Stačí mírná nekorigovaná vada a bolí z toho hlava, i třeba v IMAXu. Problém je spíš v hloubce ostrosti, která by měla být co největší, jinak to člověk nepobere. K 3D bez brýlí jsem hodně skeptický, že ani za 10 let nebude použitelné, to je spíš taková plasticita obrazu než skutečná hloubka. Určitě bych bral plasmu Panasonic, nejméně 50 palců. Taky se na 3D chystám, ale až tak za rok, spíš dva. Myslím, že filmů bude už za rok docela hodně, hlavně 3D animáky a dokumenty z IMAXu. A určitě bych čekal i záznamy z koncertů, ale ještě méně než hraných filmů.
Zigáč (231)|10.5.2010 08:28
V sobotu jsem byl v ElectroWordlu, tak jsem si tam sednul před toho Samsunga. Obraz neostrý a simulace 3D maximálně nepovedená, vše mi přišlo, že je stále 2D. Strašné zklamání
MAKcz (205)|10.5.2010 13:02
takze muzu srovnavat TX-P50VT20 s Sony Z5500 (40) a Pioneerem 46" Kuro. Panasonic dle meho mel z nich nejhorsi obraz, nebyl spatny, jen byl v nekterych aspektech horsi. Pokud vynecham stareho Pioneera co mel obraz nejlepsi ale uz se neda koupit, tak v primem porovnani (mel jsem ho 2 metry vedle sonaku) dopadlo takhle. Cerna je ve tme skutecne lepsi jak u Z5500 ale jen nepatrne, horsi je to s obvody ktere maji nejaka "vylepsovat" obraz, cpal jsem do toho video z Panasonicu HDC-SD700 v 1080p50 a ze Sonaka HDR-XR550VE a Panak proste nejak mrvil obraz v rychlych svencich, treba listy stromu se obcas uplne rozpadly. To se Z5500 nestava. Hodne mi na panaku vadi jeho blikani, ale jak jsem doma pochopil, vidi to jeste ma 8 leta dcera ale druha z dcer ani zena to nevidi. Ja se proste nedokazu zbavit pocitu, ze ten obraz na plazme blika v bile plose. A po 2 hodinach koukani mne celkem uz boli hlava. Asi patrim k te male skupine, co vidi moare i na DLP projektorech a rusi je to. Tolik k obrazu v 2D.

V 3D samozrejme nemam moznost srovnavat, Samsunga jsem doma nemel a tak jen muj nazor:

Panak pripojeny k satelitu - ten obraz ze satelitu co vysila to 3d promo ktere ma 1/2 HD rozliseni (obraz vlevo a v pravo) televize nenadetekuje samo jako 3d a clovek to musi zdlouhavae zapnout v menu. Pak se obraz slozi do jedineho a je cas na brejle. Ty jsou konstrukcne naprosto spatne udelane, oboje uz ruply uprostred nad nosem. Je to proste konstrukcne pruser. Dalsi zasadni vada na futuristickych panasonic brejlickach vidim v dire na bocich vedle oci, kudy pronika hodne parazitniho svetla a naprosto znehodnocuje koukani mimo naprostou tmu. Vlastne to dopadlo tak, ze jsem se zatazenymi zaluziemi koukal skrz bryle a rukama jsem si stinil z obou stran aby mi tam neslo zadne svetlo. Jinak bacha, vetsina displeju na ktere se clovek brylemi podiva (satelit, budik, av receiver) strasne blika, takze vse je potreba zakryt ... co nechapu, ze Panasonic ma tak blbe vyreseny i displej na tom jejich 3D BD playeru, takze tam ta cisla taky blikaj ...

Zpet k obrazu z satelitu ... obraz 3d je kulisovity, u nekterych zaberu to vypada dobre, u nekterych rusive, uvodni Astra 3d znelka je nejak spatne vyrenderovana, mam pocit, ze tam je perspektivita naruby, zbytek je ok. Bohuzel vnimam stejne blikani i skrz bryle, obraz je samozrejme tmavsi, s horsim podanim barev ale neni to tak strasne, uvital bych profil pro 3d, ktery automaticky nastavi TV nejaky jiny profil zobrazeni s vetsim jasem a saturaci.

Osobne povazuju "50 jako naproste minimum, aby byl 3d dojem prijemny, chce to sedet fakt treba tak do 2 metru, pak uz clovek vnima misto 3d spis jako by koukal do detskeho divadylka s papirovejma kulisama.

3D z Panasonic BD ... bylo to to jejich technologicke demo, rozhodne je lepsi jak vystup ze satelitu, podle vseho v full hd. Bohuzerl prepinani tv a scen doplnuje jak BD player tak TV neustalymi ojeby do obrazu OSD a to pomerne velkymi a neprijemne casto. Zlatej sonak s decentnimi popisy vstupu.

Z BD od panasoniku rozhodne nejlepe vypada zobrazeni z podmozrskych zaberu, jak se horizont ztraci ve tme, vypada to nejlepe, jakmile je zaber s beznym pozemskym horizontem, pusobi to moc placate (ten zadni plan).

Jinak na vetsine zaberu jsem schopny rozeznat duchy ale asi mene vyrazne jak v IMAXU ale proste je videt nepatrne i ten nespravny obraz hlavne na kontrastnich hranach.
Nechci videt jak to bude vypadat na samsungu, kde je ty duchy diky pomalosti lcd videt mnohem vice. Tohle se dalo a pokud se clovek na to nesoustredil, nevnimal to.

Co mi trochu vadilo je vystupujici sum v obrazu, nektere zabery (hlavne ze zatelitu) byly toceny na hrenici unosnosti osvetleni a nebyly dobre postprodukovany, takze v cerne plose byl sum, kterej proste vypadal v 3d divne ...

Vic mne nenapada, kdyztak se ptejte ...

Dalsi postrehy pak napisu do kamer k Sony HDR-XR550VE kterou povazuju jako hlavniho konkurenta 700kovemu panasoniku.

MAK
najx (233)|10.5.2010 13:05
videl som 3D led samsung, bezalo tam nejake demo, priestorovy efekt v pohode ale tie 3D okuliare strasne blikali :(