Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony-Bravia propojení s PC přes HDMI

multa (35)|5.5.2010 12:06
Zdravím všechny,
propojil jsem si 10m kabelem HDMI PC a LCD.Povedlo se mi to jakž takž nastavit ,ale jak přehrávám video(AVI) ,tak na TV vidím jen jakési rozmazané pruhy.Jedná se o TV s rozlišením 1366x768.
Zkouším TV různě nastavovat,ale marně jinak fotky jsou OK.Pokud to již někdo řešil,prosím nakopněte mě tam.Pročítám různá vlákna,zkoušel jsem sekci HLEDAT,ale nic jsem nenašel ,jedině tady: http://knowledge-base.havit.cz/windows/Propojen_ED00_-pocitace-s-TV-pres-HDMI-Problemy-a-jejich-reseni.aspx ,ale to co tam popisují nemohu najít ,nebo spíše tak jak to autor popisuje.Díky předem.
MAKcz (205)|5.5.2010 22:52
[quote=multa;280223]Zdravím všechny,
propojil jsem si 10m kabelem HDMI PC a LCD.Povedlo se mi to jakž takž nastavit ,ale jak přehrávám video(AVI) ,tak na TV vidím jen jakési rozmazané pruhy.Jedná se o TV s rozlišením 1366x768.
Zkouším TV různě nastavovat,ale marně jinak fotky jsou OK.Pokud to již někdo řešil,prosím nakopněte mě tam.Pročítám různá vlákna,zkoušel jsem sekci HLEDAT,ale nic jsem nenašel ,jedině tady: http://knowledge-base.havit.cz/windows/Propojen_ED00_-pocitace-s-TV-pres-HDMI-Problemy-a-jejich-reseni.aspx ,ale to co tam popisují nemohu najít ,nebo spíše tak jak to autor popisuje.Díky předem.[/quote]

zalezi co mas za kabel ...
s timhle by to nemel byt problem
http://www.avhifi.cz/online-obchod/hdmi-kabely/hdmi-hdmi-kabely/12m-hdmi-kabel-plochy-v.1.3b-atlona-cerny.html
drto (341)|6.5.2010 07:37
video v pc ti ide v pohode? pozrel by som sa na nastavenie na grafike.
to MAKcz: to myslis vazne s tou radou aby si kupil kabel za skoro 4500,- Kč ???
ak tak kup si druhy kabel nejaky lacny za par supov a skus to s nim. ak tam chces pustat len avi videa nema absolutne zmysel kupovat taky drahy kabel. ja mam kabel za 6€ a pozeram na nom v pohode HD filmy :)
multa (35)|6.5.2010 07:40
Díky za radu,také mne napadlo ,že to může být tím kabelem ,můj je za nějakých 500 kč.Cena toho kabelu ve tvém odkazu je pro mne příliš vysoká,takže to oželím.Ale přesto děkuji.
multa (35)|6.5.2010 07:53
[quote=drto;280338]video v pc ti ide v pohode? pozrel by som sa na nastavenie na grafike.
to MAKcz: to myslis vazne s tou radou aby si kupil kabel za skoro 4500,- Kč ???
ak tak kup si druhy kabel nejaky lacny za par supov a skus to s nim. ak tam chces pustat len avi videa nema absolutne zmysel kupovat taky drahy kabel. ja mam kabel za 6€ a pozeram na nom v pohode HD filmy :)[/quote]

Video jede OK,vše naprosto bez problémů.Máš stejnou telku jako já,pokud ano ,byl bys ochoten si se mnou chvíli dopisovat ohledně nastavení ? Je zajímavé,že PC mi nedovolí nastavit rozlišení HD-Ready,tedy 1366x768.Kyž to nastavím na tuto hodnotu pro druhý monitor-tedy Sony a dám použít,zase to skočí zpět na Full-HD.
drto (341)|6.5.2010 11:38
na pc mas monitor aky 16:9 alebo 4:3. a telku mam inu ako ty
vivid.sk (11472)|6.5.2010 13:07
Ak chces mat istotu, ze je to zlym kablom, kup si/alebo si pozicaj/ nejaky kratky kabel (za par supov), a docasne to napoj s nim. Hned uvidis, ci je problem v kabli alebo nie.

A co sa tyka rozlisenia, casto sa podari nastavit 1360x768 (aspon na samsungoch to takto ficalo, a TV vedela zobrazit 1:1 pixel mapping. 3px po kazdom boku ostali volne)