Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký projektor? Acer P5290?

K@rlloss (1)|4.5.2010 12:46
Zdravím, už delší dobu uvažuji o koupi projektoru. Projektorem bych chtěl nahradit televizi - tzn. použití každý den cca 6 hodin. Koukal jsem na projektor Acer P5290 u něhož mě zaujala velká svítivost lampy, zároveň mě však ještě pořád odrazuje její cena tj. kolem 7 000. Máte s tímto projektorem někdo nějaké zkušenosti. Nebo aspoň poradit nějaký podobný typ (podobná svítivost a kontrast) Děkuji
4pepe (96)|5.5.2010 06:46
Pokiaľ chceš projektorom nahradiť telku, čo sa moc nedá, na domáce kino nie je moc vhodný projektor s veľkou svietivosťou, dole v podpise mám diy projektory a v prvom mám aj porovnanie nejakého aceru dlp s takým istým natívnym rozlíšením ako máš ty na fotkách. Ešte musíš brať do úvahy životnosť a cenu lampy ktorá sa ti pri takom pozeraní ako si uviedol vypáli tak z 1-1,5 roka, a tá býva niekedy aj rovná cene projektoru. Ten projektor sa dá síce modnúť http://www.allinbox.com/modding.htm , ale sú s tým vačšinou problémy, väčšie ako výroba diy projektoru.

Odporúčam ti ak chceš ísť do projektoru pouvažovať o diy riešení veľká výhoda je cena a životnosť lampy ja mám momentálne v P2 lampu 150w so životnosťou 16000 hod a cena neprekračuje 26 €. Hlavná nevýhoda tohto riešenia je veľkosť. Cenovo by si sa mohol dostať sdiy hd projektorom na úroveň ceny náhradnej lampy, možno aj menej. V cene toho aceru dokonca full hd.
K@rloss (0)|5.5.2010 13:26
to Pepe: moc díky kouknu na to