Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zkušenosti s Sharp LC-40LE705EV/Sharp LC-40LE810E/Sharp LC-40LE820E

vlcetin (1)|3.5.2010 10:56
Sháním 40" TV a do oka mi padl Sharp a jeho nové modely. Zatím suverénně nejlevnější a nejdostupnější se jeví Sharp LC-40LE705EV. Vyplatí se připlatit za Sharp LC-40LE810E cca 4000 Kč nebo byste mi doporučili zcela jinou TV.

Zdroj signálu DVB-T, sledování TV se zaměřením na fotbal, pokud možno spíše matnější displej. Moc díky za rady.
xfertig (9)|26.5.2010 18:58
Tak tohle srovnání by mě zajímalo taky- ta LE810 mě hodně láká-díky RGBY by mohl být super obraz, ale zase Edge LED oproti Full LED no nevim..stejně ale pro ní jsem na 99% rozhodnutý...:-)
Ryan Giggs (688)|26.5.2010 19:13
Obraz na LE810 je vyborny. Pre mňa o dosť lepši ako na LE705. A aj recenzie so mnou suhlasia.
xfertig (9)|26.5.2010 19:17
jj je to můj favorit:-)
Nemohl bys, prosím, napsat nějaký linky na recenze? Ja našel něco málo jenom na flatpanels..
xfertig (9)|26.5.2010 19:58
Super díky moc, jdu to přelouskat :-)
Pucmeloud (22)|17.6.2010 22:06
Tak jsem si koupil SHARP LC-46LE705EV....no hraje pěkně, sice drobné vady na kráse jsem našel, ale za tu cenu je to vynikající televizor.
Mechanické provedení je ale hodně "plastové" (několik let jsem měl Fujitsu-Siemens Myricu 40V, která měla kovový duralový rám a zadní kryt z plechu....dodnes jsem neviděl designově hezčí televizor).
Konektory zezadu neumožňují televizor pověsit na zeď s mezerou menší než 15 mm...
Dálkový ovladač je opravdu "levný" a nehezký...
LED podsvícení je dobré, ale v rozích je vidět tmavé kouty...proč to nevím.
Programování je neskutečně široké, lze nastavit např. obrazové parametry do nejmenších detailů. Něco pro šťoury a hračičky:-)))
Trochu nechápu omezené možnosti volby rozměru obrazu při provozu přes HDMI vstupy, ale zatím tápu v programování.
Spotřeba je při standardním provozu opravdu necelých 100 W !!! To se výrobci hodně povedlo. Digitální příjem zatím neprovozuju, mám pouze kabelovku s HD signálem. Obraz se mi opravdu líbí, jsem velice spokojen.
Rád bych získal zkušenosti ostatních, některé věci jsou mi nejasné (zatím:-)) ) a přivítám každou dobrou radu.
Pucmeloud (22)|19.6.2010 19:37
Že by žádný druhý spokojený majitel?
Pucmeloud (22)|20.6.2010 09:07
Mámes jeden problém s mým domácím kinem: Sharp mám připojený na DVD přehrávač DENON 1920 přes HDMI vstup/výstup, DVD je nastaven na TV 16:9 wide . Jenže když přehrává DVD ve formátu 4:3, TV jej zobrazí roztažený na celou plochu, tedy 16:9. Pokud na TV vyvolám nabídku změny formátu, nabídne mi pouze "široký režim" a v něm volby "plný" a "bod po bodu". Jinak nic....
Když ale sleduji TV signál ze STB TechniSat, který je také připojen přes HDMI, tak se v nabídce formátů objeví všechny možné formáty obrazu včetně 4:3. Nevíte, co s tím? Nastavením DVD na 4:3 se asi nic nevyřeší...
U předešlé LCD Fujitsu-Siemens se dal přepínat formát v libovolném režimu vstupu, ale u Sharpu to nejde...nebo jo?
Pucmeloud (22)|20.6.2010 09:09
Máme jeden problém s mým domácím kinem: Sharp mám připojený na DVD přehrávač DENON 1920 přes HDMI vstup/výstup, DVD je nastaven na TV 16:9 wide . Jenže když přehrává DVD ve formátu 4:3, TV jej zobrazí roztažený na celou plochu, tedy 16:9. Pokud na TV vyvolám nabídku změny formátu, nabídne mi pouze "široký režim" a v něm volby "plný" a "bod po bodu". Jinak nic....
Když ale sleduji TV signál ze STB TechniSat, který je také připojen přes HDMI, tak se v nabídce formátů objeví všechny možné formáty obrazu včetně 4:3. Nevíte, co s tím? Nastavením DVD na 4:3 se asi nic nevyřeší...
U předešlé LCD Fujitsu-Siemens se dal přepínat formát v libovolném režimu vstupu, ale u Sharpu to nejde...nebo jo?
geronimoh (2327)|20.6.2010 10:00
To je divné. Výběr poměru stran 4:3 by měl být možný pro kařdý HDMI vstup. Na DVD přehrávači nech nastavený výstup 16:9 (máš 16:9 televizor). Zkus jiný HDMI vstup, nebo zkus vypnout automatické přepínání formátů.
Pucmeloud (22)|20.6.2010 10:10
Chová se to stejně na každém HDMI vstupu...ať je to signál z DVD, nebo ze SatTopBoxu.
geronimoh (2327)|20.6.2010 10:15
Takže problém je jen s DVD přehrávačem, s STB vše O.K. Zkus tedy přenastavit výstupní signál na DVD přehrávači, nevím jaké máš možnosti nastavení.
Pucmeloud (22)|20.6.2010 10:27
No spíše s HDMI vstupy na TV. Na DVD žádné automatické přepínání formátů není. Pouze pokud sleduji HD TV signál z STB, tak tam se formát automaticky správně přepíná sám.
geronimoh (2327)|20.6.2010 10:31
Když ti HDMI vstupy na TV pracují správně se signálem z STB, tak by měly pracovat dobře i se signálem z DVD přehrávače. Jaké možnosti nastavení poměru stran výstupního signálu máš na DVD přehrávači?
geronimoh (2327)|20.6.2010 10:37
Ještě můžeš vyzkoušet vypnout AQUOS Link.
Pucmeloud (22)|20.6.2010 10:41
DVD ořehrávač má pouze volby: 4:3 letter box
4:3 pan&scan
16:9 wide
4:3 squeeze
geronimoh (2327)|20.6.2010 10:52
Zkoušel jsi 4:3 letter box? Zkus je všechny a uvidíš.
Pucmeloud (22)|21.6.2010 14:42
Vyzkoušel jsem všechny formáty z DVD...TV stále tvrdošíjně natahuje obraz do 16:9 formátu
geronimoh (2327)|21.6.2010 16:15
AQUOS Link máš vypnutý ? Jinak nevím, co by to mohlo způsobovat. Nevím, jaké možnosti nastavení pro HDMI vstupy tvůj televizor umožňuje. Zkus oslovit majitele staších modelů značky SHARP - https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21458&highlight=le700 . Mám přes HDMI připojený DVD rekordér Panasonic a televizor i pro tento vstup umožňuje libovolně měnit poměr stran obrazu s vyjímkou "přesného skenování".
indigo234 (6)|2.7.2010 18:40
Tak to vypadá, že xxLE810E také trpí cloudingem ?
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1246058&page=5
Ryan Giggs (688)|3.7.2010 13:47
V tom linku su nižšie aj ďalšie fotky, ktore hovoria o opaku. A aj v recenziach sa spomina že je bez cloudingu. Zrejme len vada kusu.
Honza102 (4)|6.7.2010 15:26
Nějak se mi nedaří nastavit automatické přepínání poměrů stran při příjmu z antény. Mám nastaveno "Auto", ale TV nedetekuje formát a musím přepínat ručně, pokud nechci mít "široké hlavy". Je v menu ještě nějaká položka, kterou bych měl změnit?
lofounek (23)|18.7.2010 01:06
Zajimalo by me, zda-li Sharp LC-40LE810E umi prehravat videa z USB i s titulkama a jestli ano, jak si poradi s diakritikou? Umi z USB prehravat i soubory MKV?
lofounek (23)|20.7.2010 17:29
Stejne jsem se nikde nedozvedel, jestli umi 810E titulky u DivX a jak si poradi s diakritikou. Neni tady nekdo, kdo ji ma a vyzkousel to? Chci se stavit v Datartu li mi to nevyzkousi, ale to bych musel mit stesti na prodavace :)
Ryan Giggs (688)|21.7.2010 17:17
[quote=lofounek;289850]Chci se stavit v Datartu li mi to nevyzkousi, ale to bych musel mit stesti na prodavace :)[/quote]
V obchode kde by ma odmietli, by som už v živote nikdy nič nekupil.
lofounek (23)|27.7.2010 19:32
Tak jsem napsal na podporu Sharpu tento dotaz:
"Uvádíte, že TV přehrává filmy z USB. Chci se zeptat, zda-li je umí přehrávat s titulky (*.txt, *.sub, *.srt) a zda si poradí s diakritikou."

Pani z podpory mi poslala manual k televizi a k tomu dodatek:
"Ohladne titulkov ako ich uvadzate dole, sa informujte prosim u predajcu."

To je teda dobra podpora :)

No jinak jsem byl v ElectroWorldu, pan mi to tam ochotne ukazal. Ale sice je u DivXu funkce podtitulky, ale tezko rict, k cemu tato funkce je. Aktivovat titulky se nam totiz nepodarilo. Tady snad nikdo tyto televize nema, ze se nikdo nevyjadruje :)
martycflycz (13)|27.7.2010 20:26
čau, tuhle tv nemám ale chci si ji koupit... Vzhledem k absenci DLNA stejně většina lidí a to i já buď budu používat notebook nebo zakoupím nějaké multimediální centrum...typu xtreamer apod... Proto nějakou mizivou podporu usb přehrávání tady moc nikdo asi neřeší... U této televize jde hlavně o kvalitu obrazu a dokonce i zvuku...proto je tak oblíbená...proto bych řešil nějaké divx nebo mkv ve vyšším rozlišením raději externím zařízením...kde je také zabezpečeno novými firmwary podpora nových kodeků... Jirka
lofounek (23)|27.7.2010 21:21
Planuju kupovat BluRay prehravac, tak to chci vyresit podobnym zpusobem jako ty. Prehravani DivXu a MKV pres nej. Skoda jen, ze za podobnou cenu nabizi konkurence co se tyce vybavy vic. Me jde ale taky hlavne o kvalitu obrazu. Jedina vec, ktere se bojim - nejaky majitel uz psal, ze kvuli lesklemu povrchu se v ramu dosti odrazi okoli. Po prohlidnuti na prodejne musim souhlasit.
martycflycz (13)|28.7.2010 08:36
jj, souhlasím...ale zase se v obrazovce neodráží tolik jak u jiných modelů jiných značek...takže zatím je pro mě cena/výkon tento Sharp nejlepší... Výbava je menší, to je pravda..ale vše mám radši oddělené...už kvůli podpoře... Jen u xtreameru vychází nové firmwary docela často a navíc má hodně fanoušků co si je upravují sami...což by u sharpu asi moc nešlo...protože to není jejich priorita...
lofounek (23)|30.7.2010 20:01
Tak jsem ji koupil, jsem zvedavej jaka bude. Vyzkouset ji budu mit cas ale az v nedeli :/
martycflycz (13)|30.7.2010 20:11
tak pak dej vedet jak jsi spokojen...ja do ni pujdu, ale asi az cca 14dnu (dodelavam byt)

Diky Jirka
Seidl (73)|2.8.2010 21:09
[quote=lofounek;291122]Tak jsem ji koupil, jsem zvedavej jaka bude. Vyzkouset ji budu mit cas ale az v nedeli :/[/quote]

Tak uz jsou nějaké konkrétní poznatky? Tuto tv mám totiž také v hledáčku, proto mě zajímá i subjektivní pocit z obrazu. Jak hodnotíte kvalitu tuneru a obrazu klasického tv vysílání.
lofounek (23)|3.8.2010 16:28
Takze shrnu svoje prozatimni poznatky. O dezignu nema smysl se bavit, moc se mi libi a libive je i bile svitici logo Sharpu. Televize startuje prijatelnou dobu. Je naprosto ticha (kvuli tomu jsem nesel do plazmy od Panasonicu). Na ovladaci je spousta funkci a je treba si zvyknout na to, kde co je. Ergonomie ovladace mohla byt lepsi, malinko se prevazuje. Tlacitka jsou gumova, ale maji pomerne jisty stisk, muzu mirit i opacne od televize a ta se prepne. Prepinani kanalu by mohlo byt rychlejsi, ale v porovnani s jinymi je na tom podobne (neni to nic hrozneho). Nyni k obrazu: barevnost je dle meho vynikajici, je pravdou co slybuje Sharp od oranzove, hnede, zlatave, zlute, atd. diky pridani rgbY jsou tyto barvy opravdu hodne dobre podane. Vyladeni jednotlivych barev, kontrastu atd. je v menu bohate udelane do detailu nebo si muzete vybrat jeden z prednastavenych rezimu (Standart, Hra, Film, Dynamicky, atd.). Zvuk je taktez velmi dobry. Obraz mi v nekterych scenach pusobi jakoby zrychleny, takovy zivejsi, osobne presne nevim cim je to zpusobeno, ale je to velmi prijemne. V nekterych scenach mi naopak prijde, ze cast obrazu pri pohybu jakoby zustane stat. Zalezi ale na scene. Treba jsem se dival na atletiku a tam pri rychlych pohybech naprosto bez problemu, zadne rozmazani, nic takoveho. Divam se na DVB-T. Je pravda, ze se divam asi ze 2 metru, pri posunu na cca. 3,5 metru obraz vybornej. V budoucnu planuju HD od UPC. Ted k USB podpore. Tuto oznacuju za velmi velmi chabou. Nepodporuje system souboru NTFS, proto tedy nechapu, proc vubec podporuje MKV soubory. S pripojenym externim 2,5" diskem funguje bez problemu. Ten musi byt ale naformatovan na FAT32, cili max. velikost souboru 4GB nebo tak nejak. Rozstrihal jsem proto na zkousku MKV na mensi dily, ale i tak mi video neprehraje (Pise neco jako: "Chybna zvukova data"). Klasicke DivX, MOV, WMV jsem prehral bez problemu, ale pokud pocitate s podporou titulku, tak na to zapomente. Fotky prohlizi pomerne rychle. Suma sumarum bych to shrnul tak...Je to televize s vybornym obrazem a zvukem a chabou podporou multimedii. Doporucuju vrele tuto TV ke koupy, ale k tomu prikoupit nejake multimedialni zarizeni ;)
martycflycz (13)|3.8.2010 17:16
jj diky za malou recenzi, o usb nestojim...koupim xtreamer....:-)

kde jsi ho kupoval...koukal jsem na datart ze ho ted maji nejlevnejsi...
Seidl (73)|3.8.2010 18:44
Díky moc za názor a popis.
lofounek (23)|4.8.2010 16:12
Kupoval jsem na mall.cz, protoze mam s nima dobre zkusenosti i co se tyce pripadneho vraceni zbozi.
algida (17)|17.8.2010 13:55
Zdravim,
vazne uvazuji o koupi jednoho z techto modelu. Posledni vec, ktera by mne zajimala, jak je to s vlivem Edge/Full led podsviceni. U novejsiho modelu je edge podsviceni, ktere podle toho co sem si stihl o LED podsvicenich precist horsi, nezli full.
Mate nekdo za sebou porovnani obou TV, tzv na vlastni oci?

Dekuju moc. A.
lofounek (23)|17.8.2010 15:56
Tak jsem se vratil z dovolene a zacal na telku trosku vic koukat a jsem trochu zklamanej. Obraz vybornej, ale vsiml jsem si nerovnomernosti podsviceni. Nahore uprostred je to nejvic poznat, tmavsi flek pri svetlych scenach. Kdyz kouknu na televizi z boku je to take poznat. Co jsem cetl, tak tim tato tv nemela trpet, tak nevim li to neni jen u meho kusu.
Ryan Giggs (688)|17.8.2010 16:58
[quote=lofounek;293078]Co jsem cetl, tak tim tato tv nemela trpet, tak nevim li to neni jen u meho kusu.[/quote]
Je to viacmenej loteria na aky kus naraziš. To je ale u všetkych TV. Stretol som sa viackrat s tym, že uplne rovnake modely nemali aj rovnaku kvalitu podsvietenia. Taktiež na rôznych forach kde maju uživatelia fotky podsvietenia rovnakeho modelu, je jeho kvalita ina (aj pri rovnakych podmienkach fotenia a nastavenia tv).

[quote=algida;293070]Zdravim,
vazne uvazuji o koupi jednoho z techto modelu. Posledni vec, ktera by mne zajimala, jak je to s vlivem Edge/Full led podsviceni. U novejsiho modelu je edge podsviceni, ktere podle toho co sem si stihl o LED podsvicenich precist horsi, nezli full.
Mate nekdo za sebou porovnani obou TV, tzv na vlastni oci?[/quote]
705 ma sice teoreticky rovnomernejšie podsvietenie, ale je obrazovo horši.
lofounek (23)|29.8.2010 22:16
Zadny novy majitel? Chtel bych znat dalsi nazory na tuto tv. Ja osobne si na ni nejak nemuzu zvyknout. Nektere porady maji vynikajici obraz, jine jsou zase jaksi rozmazane. Plus tmavy flek uprostred nahore zrejme vlivem nerovnomerneho podsviceni...no cetl jsem na ni samou chvalu a jak to pro me dopadlo :(
fox (222)|30.8.2010 20:16
Ani ja neviem, co si o tomto TV mysliet. Bol jednym z mojich kandidatov na novu TV. Videl som 3 rozne kusy, na dvoch slabe podsvietenie v lavej casti obrazu (v porovnani so zvyskom), na jednej z nich dokonca vyrazne presvitala LED-ka v strede hornej strany, 3. kus - podsvietenie uplne super - rovnomerne. Co mi tiez vadi (resp. som neprisiel na sposob, ako to nastavit), ze sa prakticky neda korigovat obraz pri prehliadani fotiek (len uroven podsvietenia) - dosledok bol, ze napr. pri testovacich obrazcoch (jpg) nebolo mozne obraz nastavit tak, aby zobrazil najsvetlejsie a najtmavsie odtiene - splyvali (na rozdiel napr. od Panasonicu L42D25, kt. som si tiez otestoval). Vadilo mi aj to, ako zdoraznuje zltu (ci skor zlatu) aj tam, kde to nebolo celkom vhodne a to casto na ukor inych farieb, kt. posobia tlmene. Podobne, aj pri prehravani videi z USB - niekedy bol ten pohyb akoby zrychleny (a posobil na mna dost divne). Velka skoda (hl. ked ma taku peknu ciernu). Myslim, ze toto sa SHARP-u celkom nepodarilo a pritom na dost veci by stacilo len upravit firmware. Som zvedavy, ako sa ten 4. farebny subpixel ujme, ale zacinam o nom cim dalej, tym viac pochybovat (hl. kvoli komplikovanej sprave farieb).
lofounek (23)|30.8.2010 20:30
Zajimalo by me jaka je moznost vyreklamovat to spatne podsvetlene misto...Pro me je to naprosto rusivy element, neustale se na to musim pri divani soustredit.
Pucmeloud (22)|30.8.2010 22:24
[quote=lofounek;294674]Zajimalo by me jaka je moznost vyreklamovat to spatne podsvetlene misto...Pro me je to naprosto rusivy element, neustale se na to musim pri divani soustredit.[/quote]

Dokud to nezkusíš - nezjistíš. No a co takhle v rámci reklamace zavolat technika od Sharpu?
Honza102 (4)|31.8.2010 12:28
Nikdo neporadí jak nastavit automatické přepínání obrazu (viz dotaz na předchozí straně)?
Pucmeloud (22)|1.9.2010 16:40
[quote=Honza102;294735]Nikdo neporadí jak nastavit automatické přepínání obrazu (viz dotaz na předchozí straně)?[/quote]

Pokud přijímáš analogový signál, tak ten neobsahuje informaci o vysílaném formátu a TV se sám nepřepne...to umí až digitál.
vivid.sk (11472)|1.9.2010 16:45
to umí až digitál.

aj analog to vie, pokial tam ta informacia je.

Napriklad na Slovensku je analog vysielany permanentne v pomere stran 4:3 a v pripade, ze obsahuje sirokouhly zdroj 16:9, tak sa pridava flag "zoom"a TV si obraz "nazoomuje".

https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=228713&postcount=206
Honza102 (4)|2.9.2010 09:32
Přijímám digitál, to je na tom to divný.
Pucmeloud (22)|2.9.2010 15:07
" aj analog to vie, pokial tam ta informacia je. " No právě, většina stanic to neumí. Já mám digitální připojení přes kabel (DVB-C) a stanice, které jedou analogově (byť jsou pro kabel převedeny do digitálu) se taky samy nepřepnou. Zrovna se dívám na MGM a tam je nutné obraz roztáhnout ručně...pokud se nepletu, tak se to samo přepíná jen na NOVĚ HD a myslím ČT a ještě cosi. Jinak nic.