Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poraďte mpeg2

)aguar (28)|2.5.2010 22:51
Zdravím. Mám kameru co natáčí na mini DV. Většinou převádím ve Virtualdubu. A mám nainstalován K-lite kodek pack. Většinou co jsem četl, tak lidi doporučují převádět do mpeg2. Ale i pokud bych chtěl video třeba někam nahrát, tak preferují mpeg2 + ostatní formáty.
Chci se Vás zeptat jak mám převést video do toho mpeg2 přes Virtualdub? Zkoušel jsem to pomocí ffdshow co má v sobě K-lite kodek pack, ale video bylo nějaké jakoby rozkostičkované občas. Týká se to i ostatních videí v jiném formátu. Můžu někam uploadnout kousek jak to vypadá.
Omlouvám se za amatérský dotaz, hledal jsem na internetu, ale nenašel.
Pitomec (10211)|4.5.2010 19:40
Převod z DV-AVI do MPEG-2 jedině přes Canopus ProCoder 3 nebo Carbon Coder
mirekv (7169)|4.5.2010 20:56
Nebo CCE
)aguar (28)|11.5.2010 19:03
Mě nejde úplně tak video z DV, ale třeba taky někdy to video na internet. Prostě když ho převedu jak jsem říkal přes ten ffdshow do mpeg2, tak je kvalita o dost horší (jakoby rozkostičkované,rozmazané). Než když to dám do Xvid. Dělá to tak každá komprese do mpeg2 nebo je to tím ffdshow. Vím někteří ho úplně nenávidí, ale netuším co jinak tam mít aby mi jela videa.
Proto jsem se ptal jestli jde nějak jinak převést do toho mpeg2 přes Virtualdub, protože já prostě nemohl najít nic podobného jako je třeba již zmiňovaný Xvid,divx,atd.
StD (8612)|11.5.2010 19:08
Odpověděl ti už naprosto jednoznačně Pitomec, také nic jiného nepoužívám, neboť i to CCE má své mouchy (dá se to dokonce určit i pouhým okem oproti Canopusu, co bylo děláno v čem). Podmínkou ovšem je, že na ffdshow rychle zapomeneš a očistíš si od něho OS. Všechno ostatní jsou jen kompromisy něco za něco.
)aguar (28)|11.5.2010 19:59
dobrá děkuji
ai (2993)|12.5.2010 01:54
[quote=StD;281345]Podmínkou ovšem je, že na ffdshow rychle zapomeneš a očistíš si od něho OS. Všechno ostatní jsou jen kompromisy něco za něco.[/quote]
Nekde jsem videl programek, ted si fakt nemuzu vzpomenout jaky, ktery nastavuje merit na direct show filtry, proc ti ten ffdshow nesedi, z cim se ti to pere? Me se zda jako naprosto neskodny.
StD (8612)|12.5.2010 07:19
[quote=ai;281430]Nekde jsem videl programek, ted si fakt nemuzu vzpomenout jaky, ktery nastavuje merit na direct show filtry, proc ti ten ffdshow nesedi, z cim se ti to pere? Me se zda jako naprosto neskodny.[/quote]

U mne to byly dva zásadní PRG, co používám - Sonic Scenarist a Mark's Tray DVD - v obou případech s ffdshow nejde Preview a Play - používám CineMaster (WinDVD engine). Jinak ty Merity si umím nastavit v GSpotu, ale v případě ffd je to (bylo, už je to pár let, co jsem se s tím babral) houby platný.
Je samozřejmě dost dobře možný, že někdo může mít naprosto bezkonfliktní situaci, jenom na to vždy raději upozorňuji předem, že takové riziko hrozí.
gebu (54)|12.5.2010 12:00
ai (2993)|12.5.2010 14:41
Std - Verze par let stara je opravdu stara, mozna ted teoreticky by to mohlo byt bezkonfliktni, ale samozrejme if it ain't broken, don't fix it.

Jeste pridam, to je obecne takto u free source, neco nesedne, tak to zahodit a pockat pul roku, stahnout novou verzi, a jede to. Pamatuju i ted velice oblibeny program MeGui, kdysi problemy, nechal jsem to byt pul roku a pak vsechno ok.
artam (1147)|12.5.2010 15:24
[quote=ai;281430]Nekde jsem videl programek, ted si fakt nemuzu vzpomenout jaky, ktery nastavuje merit na direct show filtry, proc ti ten ffdshow nesedi, z cim se ti to pere? Me se zda jako naprosto neskodny.[/quote]

Merit pre ffdshow sa nastavuje priamo v konfiguracii ffdshow vo volbe DirectShow control.
StD (8612)|12.5.2010 16:47
[quote=artam;281563]Merit pre ffdshow sa nastavuje priamo v konfiguracii ffdshow vo volbe DirectShow control.[/quote]

Teď budu dávat do provozu jednu takovou starší mašinku jen na testování HW, tak to na ní tu novou verzi schválně prubnu, jestli už to bude OK.