Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SCART vs. HDMI na SD signál

jan037 (5)|30.4.2010 10:02
Mám MagioSat prepojený s HD ready TV cez SCART. Po kúpe HDMI kábla som však žiadny badateľný rozdiel v kvalite obrazu nezaznamenal. Pri HD programoch áno, tam je samozrejme rozdiel obrovský. Ak ale tie HD programy nebudem mať predplatené, oplatí sa na SD signál prepájať TV cez HDMI (ide o to, že v stene mám zabudovaný už len voľný SCART, ak to prepojím cez HDMI, musel by som znovu búrať)?
vivid.sk (11472)|30.4.2010 10:10
Co sa tyka tej kvality, uz Milan Gigel (redaktor sme.sk http://pocitace.sme.sk/c/5266805/testovali-sme-satelitnu-kablovku-magio-sat.html) spominal to, co vravis. Mne z toho vyplyva, ze ten STB ma nejaky shitovy upscaler (co sa da predpokladat). Samotne RGB prepojenie cez SCART nieje urcite zle, ale z principu plati, ze by HDMI malo byt lepsie - aspon ciste teoreticky, kedze neprichadza k prevodu zbytocnemu prevodu DA-AD). Do akej miery je to vsak viditelne zavisi aj na prevodnikoch v STB a v TV.
Pitomec (10211)|30.4.2010 13:17
Opravdu jenom teoreticky - jinak platí, že by si to měl každý propojit tím, co mu nejlíp vyhovuje a nekoukat na nějaké papírové poučky.