Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nesprávný poměr stran po stažení videa z kamery

allwarez (7)|28.4.2010 15:16
Mám následující problém u nové kamery Samsung HMX-H205: při pořízení záznamu v SD rozlišení s poměrem stran 16:9 se po stažení do PC změní poměr stran na 4:3 tím způsobem, že se obraz zdeformuje - "splácne". Přitom prohlížení v kameře nebo v dodávaném softwaru IntelliStudio probíhá normálně, ale po zkopírování pomocí tohoto SW do počítače, nebo jen v průzkumníku, je video zase ve 4:3 a deformované. Nějak si s tím nevím rady. Když natočím něco v HD rozlišení, je všechno v pořádku i po stažení do PC, ale na to je zase můj počítač pomalý, takže nějaká editace HD videa nepřichází zatím v úvahu.
ai (2993)|28.4.2010 20:11
mozna je vse jak bylo zamysleno, jen je tam necitelna informace s PAR, video je natocene 16:9, wide, ale enkodovano v 4:3 , aby se plne vyuzil rozmer celeho snimku, je anamorfni, zkratka v editacnim softu nastav16:9, tedy PAR 1.333 a v prehravaci musis nastavit taky 16:9, pokud mas jen trochu solidnejsi prehravac
allwarez (7)|1.6.2010 15:13
Tak jsem zkoušel všechno možné, ale nic nepomohlo. Pořád při přehrávání přímo v kameře, nebo v softwaru IntelliStudio od Samsungu je SD video v pořádku, ale jakmile ho spustím třeba z průzkumníku, nebo načtu do editačního programu, je deformované a zůstane tak i na DVD v přehrávači. Už jsem se smířil s tím, že budu točit jen v HD a s editací počkám až budu mít výkonnější počítač, ale stejně budu muset kameru reklamovat. Samovolně se mění datum na 1.1.2010, třeba i několikrát denně. To mám za to, že jsem koupil Samsunga.
ai (2993)|2.6.2010 04:50
Co to je zkusil vsrechno mozne ....:-)

DVD authoring ma moznost nastavit flag 16:9 , v kazdem normalnim authoringu to musi jit nastavit, a pak se video cte jako 16:9.

Zkusil jsi Media player classic treba, prehravac, kde si muzes nastavit pomer stran? Pruzkumnik preci neprehrava video, kdyz na nej kliknes, tak ti naskoci prehravac, ktery mas v PC nastaveny jako default pro prehrati toho videa, muzes to na ten Media Player Classic zmenit.

Jak vpravit nebo opravit informaci o PAR v tom videu nevim presne , jen tusim nebudu tu navrhovat veci , ktere jsem nikdy nezkousel, urcite bys mel nejake odpovedi, kdybys konkretne uploadnul nekam kousek toho videa, to je nejidealnejsi reseni a bude ti zrejme zodpovezeno co s tim.