Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Posunutý zvuk od obrazu

mikl (3)|19.4.2004 22:27
Prosím pomozte mi !!!
Mám TV kartu Genius Video Wonder III Pro se kterou se snažím zachytávat video a zvuk z analogové kamery - video přes S VHS vstup a zvuk přes line in na zvukové kartě SB Live 5.1.
Při delším nahrávání (30min a víc) se zvuk předbíhá od obrazu na konci nahrávky o 1 vteřinu a někdy i víc. Toto se děje i při přímém nahrávání TV programu v počítači.
Nahrávání dělám v programu Fly TV 2000, do kterého jsem instaloval všechny možné a netu dostupné kodeky.
PC mám celkem dost silné ( MB - Soltek nVIDIA nFORCE2 400 + MCP, proc - 2,6 Gb. Burton, RAM 1 Gb, grafika - GeForce 5900 128 Mb )
MOC DÍKY ZA POMOC!!!
ms (68)|19.4.2004 22:52
Mas pro Audio Stereo 48000Hz / 16bit ?
mikl (3)|20.4.2004 03:00
Zkoušel jsem to s různým nastavením audia i s 4800 KHz 16 bit. stereo, ale výsledek byl pořád stejný. Když jsem se to pokusil srovnat v TMPEGu, nebo ve Virtual DUBu nebo v BeeSweetu, tak jsem nepochodil. Ono se to předbíhá nějak nepravidelně - prostě pokaždé to bylo nesinchronní.
Tomáš Pácl (21)|20.4.2004 07:36
Už jsem Vám na stejný dotaz odpověděl v diskuzi TV karty, takže jen upřesním - VirtualVCR si poradí i nepravidelným rozbíháním. Měl jsem úplně stejný problém jako Vy a na VirtualVCR si nemůžu stěžovat - naposledy jsem dětem kopírovat z VHS do PC Nema (dívají se už raději na monitor, než na TV), zachytával jsem přes VirtualVCR do PAL 720x576, video Huffyuv, zvuk PCM, délka záznamu 1hod 29min, soubor 48GB a zvuk s obrazem sedí perfektně. Mašinu mám o třídu horší, než Vy (Athlon2000+, 256MB, ATI9200SE, VIA chipset s integrovanou zvukovou kartou, WinfastTV2000XP DeLuxe).
ms (68)|20.4.2004 11:53
Ja uz jsem TV kartu zavrhl uplne. Chytam do Firewire z videa pres Sony D8 a neni zadny problem, sestriham, co chi, upravim, co chci atd.
Pak CCE nebo Procoder.

Ale videl jsem pekne prevodniky a ne tak drahe, Analog/Digital od Canopusu... Myslim, ze nakonec se to vyplati, kdyz clovek spocita cas, ktery promrha nalezenim spravneho postupu a neustaleho nahravani atd ... a jeste koupi TV karty. Navic, tuner u videa bude asi prece jen kvalitnejsi, nez u TV karty...

Nechci delat reklamu, ale neco je na http://www.syntex.cz
svaca (49)|30.4.2004 09:43
[quote=Tomáš Pácl]Už jsem Vám na stejný dotaz odpověděl v diskuzi TV karty, takže jen upřesním - VirtualVCR si poradí i nepravidelným rozbíháním. Měl jsem úplně stejný problém jako Vy a na VirtualVCR si nemůžu stěžovat - naposledy jsem dětem kopírovat z VHS do PC Nema (dívají se už raději na monitor, než na TV), zachytával jsem přes VirtualVCR do PAL 720x576, video Huffyuv, zvuk PCM, délka záznamu 1hod 29min, soubor 48GB a zvuk s obrazem sedí perfektně. Mašinu mám o třídu horší, než Vy (Athlon2000+, 256MB, ATI9200SE, VIA chipset s integrovanou zvukovou kartou, WinfastTV2000XP DeLuxe).[/quote]

Paklize zachytavate do PCM, tak se zvuk NEROZCHAZI !!! Zkuste to do MP3 a uvidite jak nebude sedet .....

Ja mam jiny problem, Nemuzu TV Wondera rozchodit pod VirtualVCR s zadnymi ovladaci ... :-(((((

Respektive bezi pouze v 320x420, vic ani tuk ....
vlada (3470)|1.5.2004 11:48
Já bych zkusi VirtualVCR nebo ATV2000 a kontajner matrošku, ta by to mohla napravit. Pokud se to stejně nepodaří, koukni na moje stránky na návody, jak ten zvuk opravit, aby seděl. Ale nepravidelný předbíhání to asi nesrovná.
Pravděpodobně bude někde problém s ovladači.
Jinak všechny rady typu použij samplovací frekvenci xxx, nepoužívej kompresi atd. sou sice dobrý a občas pomůžou, ale u špatný zvukovky nebo ovladačů to nic nezachrání.
Vláďa
StD (8612)|1.5.2004 19:00
Vlada: Naprostá pravda, zvláště když tazatel neví, jak to vlastně zachytává (správně česky "zachycuje"!). Servus! :-)

To MIKL: Jak sinchronní máš funkci (frekvenci) té zvukové karty (...odchylky oproti taktování CPU/PCI v %), co tam máš v tom stroji! Víš alespoň tolik, když se ptáš? Měří se to totiž na setiny a lepší karty (ne SB/Creative) na tisíciny :-E

P.S. Jinak spolužák Jára da Z vždycky říkal, že VirtualVCR nebrat, ale to je jeho naprosto subjektivní názor, abych někoho neurazil...
Geo (22)|6.5.2004 16:38
[quote]Ja uz jsem TV kartu zavrhl uplne. Chytam do Firewire z videa pres Sony D8 a neni zadny problem, sestriham, co chi, upravim, co chci atd.[/quote]
Mno .. ja jdu prave z tohoto smeru ktery uvadis pryc s velkym zklamanim. Mam take Sony D8 a porovnal jsem analogove zabery, ktere jsem zachytaval AV masterem s temi stazenyma pres prevodnik kamery a je to nebe a dudy. Jsem hrozne zklamany nekvalitnim prevodnikem v te moji kamere. (Sony 740E). Proto se chci opet vratit k nejake zachytavaci karte, ale nevim co vybrat myslim ze by melo na trhu existovat nejake reseni v cenove relaci do 3000,- Kc v kvalite podobne AV Masteru.
starej_vul (250)|25.5.2004 09:13
pro GEO:

Ježišmarjá ... a já jdu tím směrem ... právě jsem si znovu ztáhnul z pásky svůj výlet do Londýna z 2002 a najednou jsem viděl, že ty pasáže co mi při ztahování přes TV-kartu a dekodovaní do digitálu děsně trhaly jsou najednou plynulejší ... no musím to ještě zkusit znovu přejet přes TV kartu, třeba se dopracuju k super záznamu, i když to tak původně nevypadalo. Dík za "nápad". 9-)
ViKinG (793)|25.5.2004 10:29
Geo: tak to jsem ještě neviděl ani o tom neslyšel... aby převodník v jakékoliv TV kartě byl kvalitnější než A/D převodník ve videokameře. To je už z principu vyloučený.
mirekv (7169)|25.5.2004 12:40
ViKinG: že to tak je, je docela možné, ale proč by to mělo být už z pricipu vyloučené? :-?
rando (14)|25.5.2004 16:45
včera sa mi stalo toto:
nahral som nejaké video cez Morgan MJPEG s 85% kvalitou a zvuk nekomprimovaný 44,1kHz stereo, nahrával som vo VirtualVCR. Po skončení som grabnutý súbor natiahol do VirtualDubu, uložil wavko a podľa dĺžky videosúboru som dĺžku audio súboru upravil v GolWave, tak aby presne sadol na video súbor - bolo to s presnosťou na tisícinu sekundy. No, lenže keď so vo VD k videu natiahol už upravené wavko na konci videa sa mi zvuk rozchádzal s videom o asi 500 milisekúnd. Už som to síce vybavil tak, že som to audio o tých 500 ms stlačil a tak ho prilepil, ale rád by som vedel čo sa vlastne stalo. Nikdy doteraz ma tento postup nesklamal, tak neviem

a ešte, vie mi niekto poradiť, či sa dá k VirtualVCR používať nejaký scheduler a dialkové ovládanie???

ďakujem...

dovi
ViKinG (793)|25.5.2004 21:05
mirekv: neporovnával jsem sice všechny A/D převodníky všech kamer a všech TV karet ale jelikož se do kamer a HW zařízení na převod A/D dávají řádově lepší, tak si dovolím tvrdit to co jsem napsal. Pakliže mne někdo přesvědčí o opaku rád vezmu svá slova zpět. Zatím mi to přijde jako závod F1 a ŠFabia Combi. Předem jasný vítěz...
mirekv (7169)|25.5.2004 22:43
[quote=ViKinG]mirekv: neporovnával jsem sice všechny A/D převodníky všech kamer a všech TV karet ale jelikož se do kamer a HW zařízení na převod A/D dávají řádově lepší, tak si dovolím tvrdit to co jsem napsal. Pakliže mne někdo přesvědčí o opaku rád vezmu svá slova zpět. Zatím mi to přijde jako závod F1 a ŠFabia Combi. Předem jasný vítěz...[/quote]

Já ti to věřím, pozastavil jsem se nad tím "z principu". Když zabuduju A/D převodník z kamery třeba do grafárny, ta to bude přece to samé, akorát že se to nedělá, nebo je to neúměrně drahé řešení. No to nevyřešíme, raději :BB:
ViKinG (793)|26.5.2004 10:33
mirekv: vidíš a hned se shodnem, jdeme na :BB:
Geo (22)|27.5.2004 14:28
No podivejte se moji drazi, vy mne tady predkladate sve teorie ja hovorim o faktech. Mluvim o tom co doma mam, co me stve a chci to nejak resit. Ja se domnivam ze mate scestne a premrstene nazory na A/D prevodniky v kamerach. Kdo se aspon trochu vyzna, tak vi jaky datovy tok musi takovy prevodnik zvladnout a jak musi byt rychly, aby stihal kompresi v co nejlepsi kvalite bez vypadlych snimku. Co se tak asi vleze do prtave kamery? Notabene A/D prevodnik je v te kamere jen jako featureska navic, kamera neni urcena primarne ke grabovani analogu. A o tom jsem se bohuzel presvedcil, tak prestante mystifikovat vasimi predpoklady typu, ze kamery prece musi mit kvalitni prevodniky - po moich zkusenostech mne podobne vyroky mirne zvedaji andrenalin. :-(
Geo (22)|27.5.2004 14:38
Jen jeste jedna vec pro upresneni, z digitalnich zaznamu pres Fire-Wire je vystup OK. Problem je pouze, kdyz se snazim zdigitalizovat neco analogoveho. A mam proto i hmatatelny dukaz, ktery jsem overil pokusem. Vzal jsem pomerne kvalitni analohovy material (Hi8). Na 2 televize vedle sebe jsem poustel tentyz zaznam ze dvou zdroju. Jeden zdoj byl primo z SVHS vystupu kamery, druhy zdroj byl z pocitace po pretahnuti pres A/D prevodnik kamery (raw DV format). Kamarade kdybys ten rozdil videl prestal bys sirit bludy o idealnich A/D prevodnicich v kamerach. Sory za podrazdeny ton, ale nemam rad kdyz nekdo ze sebe dela chytraka a opira se o svoje nicim nepodlozene teorie.
Ivo Mašek (10205)|27.5.2004 14:54
Máš na mysli toto:
1) Jedna televize měla přímé propojení s výstupem kamery, tedy žádný mezičlánek.
2) Druhá televize měla propojení s kamerou de facto přes počítač, tedy mezičlánek, jak hrom.
Říkám to tak správně ?
ViKinG (793)|27.5.2004 15:14
Milý Geo,
já své "nepodložené" teorie opírám o mnohasethodinové pokusy s 2 kamerami doma a 3 v práci(a další kusy u známých a příbuzných). Dále jsem zkoušel několik desítek TV karet osobně a jsem v kontaktu s lidmi kteří se tímto přímo živí a navíc je to stále baví. Také by byli rádi kdyby nějaká TV karta zvládla A/D převod ve slušné kvalitě (tedy za málo peněz hodně muziky) ale bohužel zatím žádnou nenašli. Já už jsem na nějaké hledání rezignoval. Nevylučuji, že zrovna tvoje kamera může mít problémy s A/D ale rozhodně obecně platí to co jsem napsal. Rád bych byl chytrák, bohužel nejsem... :-((
Jo a adrenalin si schovej na ME ve fotbale, bude se hodit. :BB:
Geo (22)|27.5.2004 15:49
Dobry fajn, to beru. Pak jeste zbyva moznost ze bud
a.) tento typ Sony kamery ma zrovna mizerny A/D prevodnik,
b.) nebo je u mne vadnej
c.) nebo neco delam blbe - ale pak nevim co a rad se necham poucit.

TO: Ivo Masek - nerikas to uplne spravne.
1.) Ok
2.) Grabnul jsem to nejdrive pres FireWire do pocitace v plnem PAL rozliseni do avi souboru - pouzil jsem standardni kodek DV type2 od MS. Teprve pak jsem tento avi poustel pres klasicky TV-Out (Matrox G450) na televizi c.2.

Co chci rici je, ze rozdil mezi obema verzema byl prilis velky nez abych to bral jako Ok a mavnul nad tim rukou. Kvalita, ketrou jsem kdysi mel z AV masteru byla podstatne lepsi od toho co mi leze z te moji kamery.
Vlado (1)|15.6.2004 12:30
Měl jsem také problém se synchrinizací zvuku s obrazem.
Zkus se podívat také na:
http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder5.htm
Tipi (104)|15.6.2004 15:58
[quote=rando]včera sa mi stalo toto:
nahral som nejaké video cez Morgan MJPEG s 85% kvalitou a zvuk nekomprimovaný 44,1kHz stereo, nahrával som vo VirtualVCR. Po skončení som grabnutý súbor natiahol do VirtualDubu, uložil wavko a podľa dĺžky videosúboru som dĺžku audio súboru upravil v GolWave, tak aby presne sadol na video súbor - bolo to s presnosťou na tisícinu sekundy. No, lenže keď so vo VD k videu natiahol už upravené wavko na konci videa sa mi zvuk rozchádzal s videom o asi 500 milisekúnd. Už som to síce vybavil tak, že som to audio o tých 500 ms stlačil a tak ho prilepil, ale rád by som vedel čo sa vlastne stalo. Nikdy doteraz ma tento postup nesklamal, tak neviem

a ešte, vie mi niekto poradiť, či sa dá k VirtualVCR používať nejaký scheduler a dialkové ovládanie???


ďakujem...

dovi[/quote]


Zvuk sinchronizujem tak isto ako ty. A nie raz som pochodil presna tak ako opisuješ. Mam jednu teoriu. Myslim si ze to bude vo vypadávani snímkov. Ciže len typujem. Keď ti napr. vypadne par snimkov video sa ti skrati. A problem je na svete. Ale čo ma trápi viac je to že ak mi tie snímky vypadnú niekde v strede videa tak vlastne "desinchronizácia" bude nerovnomerná. A tak ked koniec zvuku a presne natiahnem na dĺžku videa bude všetko vyzerať že je všetko OK. Ale ak si pozrieš celú nahrávku zistíš že niekde v strede máš stále "blbo" zvuk...

Ako hovorím je to len teória ... Takže zároveň sa na vás obraciam s otázkou "Co sa stane so zvukom ak vypadnú daaké ti snímky??"
Whitejoker (616)|16.6.2004 07:13
Podle mého názoru tam ten zvuk zůstane nezkrácený. :-((
Asi to bude záviset i na tom, co máš jako master stream.
Wj
Tipi (104)|16.6.2004 08:56
Mrkni sa na tému "Ako synchronizovať pri dropped frames" tam som to opísal obšírnejšie.
bobesh (28)|18.6.2004 10:09
2mikl: Vyzkoušel bych používat zvukovku, co máš integrovanou na fošně (místo SB Live). Mam podobnou desku (Epox 8rda+ nForce2 + MCP-T), používam integrovanou zvukovku a neznam co je to desinchronizace. Jinak mít nainstalovaný všechny dostupný kodeky neni žádná výhra, spíš to může spůsobovat problémy. Jo a tvuj procesor se asi jmenuje Barton, nikoliv :-E Burton :-E