Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Zmena rozlíšenia 1,85:1 a 2,35 :1

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Zdravím , mám televizor HD reday,prečo niektove prehrávané DVD sú na celej obrazovke a niektoré majú ešte na hornom a dolnom okraji čierny pás ako u klasických CRT TV 3:4? Ak si kupim blu ray prehrávač , bude mať prehrávaný film tiež čierny pás na okrajoch? Počul som že je možné v programe RipBot264 zmeniť rozlíšenie avšak to už nebude asi BD disk, je nejaká iná možnosť pozerania filmov z BD na celej obrazovke než ako si kupovať nový TV ?
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od dusko1234 Zobrazit příspěvek
    Zdravím , mám televizor HD reday,prečo niektove prehrávané DVD sú na celej obrazovke a niektoré majú ešte na hornom a dolnom okraji čierny pás ako u klasických CRT TV 3:4? Ak si kupim blu ray prehrávač , bude mať prehrávaný film tiež čierny pás na okrajoch? Počul som že je možné v programe RipBot264 zmeniť rozlíšenie avšak to už nebude asi BD disk, je nejaká iná možnosť pozerania filmov z BD na celej obrazovke než ako si kupovať nový TV ?
    ...protože jsou zřejmě tak blbě udělaná. Zjistíš analýzou Flagu streamu ve VOBu.
    P.S. 2,35:1 budeš mít vždy v Letterboxu i v anamorfním 16:9 (1,85:1).

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

teraz som mal možnosť pozerať dva Blu ray disky UP! a Transformers 2, rozprávka UP! - na celú obrazovku a transfomery boli zredukovaný o dva čierne pásy - a to boli oba bluray ?????, nie je niekde chyba v nastavení TV ???

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od dusko1234 Zobrazit příspěvek
    teraz som mal možnosť pozerať dva Blu ray disky UP! a Transformers 2, rozprávka UP! - na celú obrazovku a transfomery boli zredukovaný o dva čierne pásy - a to boli oba bluray ?????, nie je niekde chyba v nastavení TV ???
    Chyba je u tebe v hlavě - v jakém poměru stran obrazu jsou ti přiblblí Transformers? Předpokládám, že 2,35:1 (Widescreen)? Pokud ano, bude tam Letterbox do té doby, než si koupíš zobrazovadlo s poměrem 2,35:1.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

tie cierne pasy su uz v obraze .. wide zobrazovadlo mu asi moc nepomoze ..

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

inak telka 3:4 je celkom fajn ..

Podobná témata

1. Zmena FPS u ac3
    Od caspycz v sekci Editace audia
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 26-12-2007, 10:09
  2. zmena AR