Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výber kamery od Panasonicu v AVCHD a SD

Mystiquee (32)|24.4.2010 22:43
Dobry den, chci si koupit novou kameru a stale nevim jaka to bude, chtel bych poradit.
Rozhoduji se mezi temito, ta posledni neni Full HD:

Panasonic HDC-SD9EP
Panasonic HDC-SD10
Panasonic HDC-SD20
Panasonic SDR-H80

Kamera bude pouzivana vyhradne na oslavy, vanoce, aquparky, moře a priroda.

Doposud jsem vlastnil tuhle kameru od SONY na miniDV:
Sony DCR TRV-14E -> bude znat nejaky rozdil kdyz koupim novou z vyse jmenovanych,? nepocitejte HD rozliseni to je jasne :-)

dekuji za rady.
jarino1978 (8045)|24.4.2010 23:06
Panasonic nie, rozhoduj sa medzi Sony a Canon.
kasy (44)|25.4.2010 12:36
jarino1978: Proč "Panasonic nie"? Viděl jsi obraz třeba z TM-700?
Respect (220)|25.4.2010 12:41
[quote=kasy;278907]jarino1978: Proč "Panasonic nie"? Viděl jsi obraz třeba z TM-700?[/quote]

a videl jsi lepsi nocni zabery nez s XR520? ja ve spotrebce ne
jarino1978 (8045)|25.4.2010 13:43
[quote=kasy;278907]jarino1978: Proč "Panasonic nie"? Viděl jsi obraz třeba z TM-700?[/quote]

- neviem, prečo tu spomínaš TM-700, keď ju nemá vo výbere. Inak TM-700 nič moc, to, že je 1080p nič neznamená.

[quote=Respect;278909]a videl jsi lepsi nocni zabery nez s XR520? ja ve spotrebce ne[/quote]

XR520 má low-light veľmi pekný.
kasy (44)|25.4.2010 15:50
No, asi si zajdu na oční, jestli mě oči neklamou a nevidí víc, než by měly. A to i na nočních záběrech.
Pave1 (4279)|25.4.2010 17:05
[quote=Mystiquee;278839]Dobry den, chci si koupit novou kameru a stale nevim jaka to bude, chtel bych poradit. ... Kamera bude pouzivana vyhradne na oslavy, vanoce, aquparky, moře a priroda.
Doposud jsem vlastnil tuhle kameru od SONY na miniDV:
Sony DCR TRV-14E -> bude znat nejaky rozdil kdyz koupim novou z vyse jmenovanych,? nepocitejte HD rozliseni to je jasne :-)
dekuji za rady.[/quote]

Dobré HD videokamery něco stojí, rozumná kvalita se dá koupit od 15k až k nejlepším modelům pro rodinné natáčení za 25k.

U levnějších modelů rapidně klesá schopnost natáčet za menšího světla, u těch velmi levných mohou být i další problémy (malá účinnost stabilizace obrazu, nestandardní soubory, které je nutné opravovat před zpracováním pomocí různých utilit).

Doporučím tak pro dlohodobou spokojenost nejít s cenou pod těch patnáct tisíc korun českých, pak už je to spíš o osobních preferencích (zda panasonic, canon nebo sony kameru). Lišit se mohou absencí hledáčku, možnostmi manuálních nastavení, kvalitou automatického ostření, barev, clony. To je třeba si vyzkoušet v prodejně, kamery si osahat. Obecně Sony kamery mají kvalitní automatiky, Canon má lepší možnosti manuálního ovládání, Panasonic může trochu kulhat ve stabilizaci, jinak má obraz pěkný.

Všechny ty kamery ale vyhoví pro rodinné natáčení, pro natáčení u moře bych si zjistil, zda existuje k modelu cenově dostupná ochrana proti vodě (většinou chrání kamery jakýsi sáček, se závitem na plexiskle, pro nasazení na optiku). Dražší jsou pak pouzdra pro natáčení pod vodou.

Mezi nejkvalitnější modely patří sony CX505, canon HFS21, panasonic TM700 (píšu z hlavy, označení nemusí být přesné). Dobrý a levný model byl třeba Canon HF200.

Jako základní příslušenství je třeba počítat náhradní záznamové karty (pokud kamera nemá dostatečnou interní paměť), náhradní baterii a především ND filtr (k moři ND8x), který kameře umožní za prudkého světla snímat mnohem lepší obrázky, s rozumným časem závěrky (záběry jsou klidnější, pohyby plynulejší, automatiky pak lépe pracují).

ND 4x (obrázek k ND8x neměli .-) ) - http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p2120120-cz-hoya-hmc-grey-filter-ndx4-43mm
Mystiquee (32)|25.4.2010 18:08
[quote=Pave1;278930]Dobré HD videokamery něco stojí, rozumná kvalita se dá koupit od 15k až k nejlepším modelům pro rodinné natáčení za 25k.

U levnějších modelů rapidně klesá schopnost natáčet za menšího světla, u těch velmi levných mohou být i další problémy (malá účinnost stabilizace obrazu, nestandardní soubory, které je nutné opravovat před zpracováním pomocí různých utilit).

Doporučím tak pro dlohodobou spokojenost nejít s cenou pod těch patnáct tisíc korun českých, pak už je to spíš o osobních preferencích (zda panasonic, canon nebo sony kameru). Lišit se mohou absencí hledáčku, možnostmi manuálních nastavení, kvalitou automatického ostření, barev, clony. To je třeba si vyzkoušet v prodejně, kamery si osahat. Obecně Sony kamery mají kvalitní automatiky, Canon má lepší možnosti manuálního ovládání, Panasonic může trochu kulhat ve stabilizaci, jinak má obraz pěkný.

Všechny ty kamery ale vyhoví pro rodinné natáčení, pro natáčení u moře bych si zjistil, zda existuje k modelu cenově dostupná ochrana proti vodě (většinou chrání kamery jakýsi sáček, se závitem na plexiskle, pro nasazení na optiku). Dražší jsou pak pouzdra pro natáčení pod vodou.

Mezi nejkvalitnější modely patří sony CX505, canon HFS21, panasonic TM700 (píšu z hlavy, označení nemusí být přesné). Dobrý a levný model byl třeba Canon HF200.

Jako základní příslušenství je třeba počítat náhradní záznamové karty (pokud kamera nemá dostatečnou interní paměť), náhradní baterii a především ND filtr (k moři ND8x), který kameře umožní za prudkého světla snímat mnohem lepší obrázky, s rozumným časem závěrky (záběry jsou klidnější, pohyby plynulejší, automatiky pak lépe pracují).

ND 4x (obrázek k ND8x neměli .-) ) - http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p2120120-cz-hoya-hmc-grey-filter-ndx4-43mm[/quote]
Mam jen skromny dotaz, chtel jsem poradit ktera z tech kamer co mam vypsane výse je asi tak nejlepsi, žadnou jinou nechci! mam urcity strop a tyto kamery mohu mit do7000,- nove. tak proto se ptam.
Jestli mam zustat u svoji SONY DCR TRV-14E a nebo jit do jine ze seznamu. Zadnou jinou od 15k kupovat nechci, vim ze jsou lepsi ale nechci.

Jinak ten panasonic SD9 je ve full hd 1080p tak je asi nejlepsi co ??
Pametove medium neresim jiz nejake vlastnim takze nebudu nic dokupovat.

Dekuji tedy za rady.
Pave1 (4279)|25.4.2010 23:48
Tak to mi je líto, víc neporadím. Snažil jsem se jen naznačit, že existuje něco jako rozumný spodní limit pro HD kameru, pokud je ale váš strop nepřekročitelný, tak jedině vyzkoušet v obchodě, jak funguje stabilizace, jestli se liší velikost čipu, apod.


Přeju šťastnou ruku při výběru.
anglcam (223)|26.4.2010 00:12
to pave1

zatim od Sony je spicka mezi spotrebkami CX550.Ma i verzi s hdd.
Pave1 (4279)|26.4.2010 01:14
Vím, ale ta je cenově zatím opravdu hodně napálená .-) .
kasy (44)|26.4.2010 09:48
Pave1: Váš příspěvek se mi velmi zamlouvá. Takhle nějak by to asi mělo vypadat, když někdo žádá o radu. Navíc je zřejmé, že o kamerách víte opravdu hodně.
Zajímal by mě Váš názor na tuto recenzi:
http://www.camcorderinfo.com/content/Panasonic-HDC-TM700-Camcorder-Review-37681.htm
Také mám v úmyslu si pořídit kameru (asi do 30 ooo Kč) a tato recenze mi přijde seriózní a objektivní. Díky za Váš čas.
jarino1978 (8045)|26.4.2010 10:17
@kasy : tie recenzie z toho webu už dlhšiu dobu málokto pokladá za objektívne. Ber to ako len pomôcku.
ČO radšej si prečítať tento thread, dokonca máš možnosť napísať PM priamo užívateľovi tejto kamery a pozrieť si surové videá z nej.

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=23474
kasy (44)|26.4.2010 11:57
jarino1978: Díky za odkaz, už jsem to četl, videa jsem si také stáhl (plus další z webu). TM-700 se mi opravdu líbí, zatím je u mne č.1.
jarino1978 (8045)|26.4.2010 12:09
pokiaľ nemáš problém so spracovaním a prehrávaním 50/60p , treba si kameru naživo "osahať" . Rozhodni sa potom. 50/60p nemusí byť vždy pridaná hodnota.
Každopádne prajem šťastnú ruku a ak budeš mať niečo zosnímané, kľudne daj ukážky na zhliadnutie.
kasy (44)|26.4.2010 13:03
Ten režim 50/60p je tam vlastně "navíc", nemusíš ho používat. Pravda je, že je na to třeba hodně dobrý počítač, navíc software zatím nic moc, ale je to zřejmě jen otázka času. Kameru budu mít až v červenci (přijedou příbuzní z USA), takže ukázky už asi nebudou aktuální, uvidíme. Zatím díky, zdravím.
jarino1978 (8045)|26.4.2010 14:23
authoring 50/60p už je zapracovaný od minulého týždňa v multiAVCHD.
Pave1 (4279)|26.4.2010 14:43
K dotazu o testech na camcorderinfo - osobně je taky beru s jistou rezervou, ale u běžných spotřebních kamer zase tolik nelžou.

Spíš je otázka, nakolik vypovídají o výsledku. Dobrý obraz může být totiž méně prokreslený, ale třeba za malého světla s menším šumem, velký význam má širokoúhlost optiky a pak účinnost stabilizace, která má velký vliv na "sledovatelnost výsledku". Prostě dobrý obraz není jen "o prokreslenosti", dobrá stabilizace výsledek velmi povýší.

Taky celkový dojem z barev je důležitý, aby už v automatice kamera podávala dobré výkony, i z tohoto hlediska. Rozhoduje i ergonomie, každý má jinou tlapku, někdo chce třeba i funkční hledáček.

Takže některá kamera je o vous lepší za běžného světla, některá za malého světla, někde pracují automatiky barev dobře a obraz má příjemné barvy, jinde je lepší barvy nastavit manuálně (vážení na bílou zabere pár vteřin). Proto nejde označit "nejlepší model", každý točí něco jiného, klade důraz na jinou funkci kamery (automatiky, manuál, hledáček, širokoúhlost, stabilizaci), pro něj zásadní.

Ale u těch kvalitních modelů "úplně vedle šlápnou" podle mě nejde. Ale pozor na novinky, kde se zásadně mění nějaký parametr, výrobci sw reagují někdy se zpožděním a zpracování může přinést nějaké nečekané záludnosti (viz počátky AVCHD). Tady je na místě si sehnat orig. soubory z kamery a vše si předem odzkoušet, pokud člověk plánuje i větší zpracovávání nahrávek.
kasy (44)|26.4.2010 17:09
Pave1: Díky za odpověď. Pokud se týká té recenze, vidím to podobně. Zkušenost mě naučila, že bezvýhradně věřit se nedá asi žádné.
Původně jsem uvažoval o Canonu HF S21, ale hlavně kvůli objektivu jsem se již téměř rozhodl pro TM700. Podle toho, co jsem zatím viděl, Panasonic zřejmě vylepšil i stabilizaci. Obraz mi přijde naprosto v pohodě a to i při nočním natáčení.
Ještě jednou díky, zdravím.

jarino1978: Díky za upozornění, na MultiAVCHD se určitě podívám.
mmmm. (112)|27.4.2010 20:04
Doporučuji po svých několikaměsíčních zkouškách vyzkoušet vyšší modely Sony. Nadstandartně povedená stabilizace a neuvěřitelně dobrý obraz i při podprůměrně osvětlené scéně. Předchozí typ Panasonicu (tm300) v přímém porovnání s cx505, kterou jsem nakonec koupil, dopadla dost bledě. Ale třeba se u panasonicu chytlo za nos a nový model je lepčí, čert ví:-)