Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Recorder Samsung DVD-SH897,SH895,SH893

Lukas100 (13)|24.4.2010 05:52
Mel bych dotaz na tuto radu recorderu,jak je to s nahráváním z DVB-T tuneru na HDD.
Muzu si zvolit ( XP SP LP) v jake kvalite to chci nahrat,nebo musim opravdu nahravat jen v rezimu FR a recorder si sam rozhodne v jake kvalite mi to nahraje???
Diky moc za odpoved,rad bych se ujistil jak to je,nez se ho rozhodnu koupit.
bellows (16)|19.1.2011 11:31
Da se nekde zjistit jaky je aktualni firmware v pristroji? Treba vstupem do nejakeho servisniho menu? Nikde jsem se to nedocet.
jarino1978 (8045)|19.1.2011 12:45
ja by som vždy volil režim XP, čo by mal byť najvyšší dátový tok CBR.
bellows (16)|19.1.2011 14:30
[quote=jarino1978;324397]ja by som vždy volil režim XP, čo by mal byť najvyšší dátový tok CBR.[/quote]

buhuzel DVD opravdu neumoznuje nahravat z DVB-T jinak jez v rezimu FR
Cidlo (18)|28.1.2011 10:42
[quote=Lukas100;278732]Mel bych dotaz na tuto radu recorderu,jak je to s nahráváním z DVB-T tuneru na HDD.
Muzu si zvolit ( XP SP LP) v jake kvalite to chci nahrat,nebo musim opravdu nahravat jen v rezimu FR a recorder si sam rozhodne v jake kvalite mi to nahraje???
Diky moc za odpoved,rad bych se ujistil jak to je,nez se ho rozhodnu koupit.[/quote]

Mám sice starší verzi recorderu SH-875, ale domnívám se, že hlavní zásady provozu budou stejné.
Při nahrávání ze zdroje DVB-T (záznam digitálního vysílání) přístroj ukládá na disk stream v optimální kvalitě (s ohledem na zbylé místo na disku). Je to ten citovaný režim FR. Přitom je třeba si uvědomit,
že programy jsou u nás (s ohledem na kapacitu multiplexů 1, 2 a 3 a přidělené kmitočty) vysílány
v nizším datovém toku, než je datový tok běžného DVD (mpeg2). Telefonica O2 sice v Praze
vysílá zkušebně 2 programy (Nova a ČT1) v HD rozlišení ve formátu mpeg4, který už většína nových
televizorů dokáže přijmout, neznám však u nás prodávaný rekordér, který by měl tuner pro tento formát (snad až nové BLUE-RAY rekordéry). Mimochodem záznam běžného filmu do 2 h délky je datově cca 2,5-3 GB (zvuk ve stereu), což je oproti běžnému DVD přece jen rozdíl.
Lom (2)|22.3.2011 18:29
[quote=bellows;324380]Da se nekde zjistit jaky je aktualni firmware v pristroji? Treba vstupem do nejakeho servisniho menu? Nikde jsem se to nedocet.[/quote]

Ano dá.Při vysunutém podavači DVD se stiskne na D.O. tlačítko "info" a podrží se než se načtou informace.
janl (3)|3.10.2011 16:53
Dobrý den.
Také bych měl dotaz. Mám v DVD starý FW z roku 2009. Na stránkách Samsung je novější, ale nedaří se mi ho dostat do přehrávače. Na podpoře Samsung mi také nedokážou odpovědět. Mám vložit flash disk se souborem staženým z internetu. Jenže ono to nic neudělá.FW mám pořád stejný. Co dělám špatně?
Předem děkuji.
KamilZ (10277)|3.10.2011 21:05
A když na tu samou flash nahraješ film/fotky, tak ji vidí a můžeš z ní přehrávat?
bellows (16)|4.10.2011 07:29
[quote=janl;369914]Dobrý den.
Mám vložit flash disk se souborem staženým z internetu. Jenže ono to nic neudělá.FW mám pořád stejný.[/quote]

Je potreba ten soubor vypalit na CD nebo DVD (nejlepe prepisovaci CD-RW,DVD-RW). Po zasunutí kolecka do mechaniky se novy FW sam nahraje (po potvrzeni). Je potreba mit taky spravny soubor, jsou totiz typy SH89x a SH89xA. K nalezeni na zadnim stitku. Zmena ve fw:20101012.20, ktere jsem si vsim je, ze DVD nezapina kazde rano v 8 hodin TV, na ktere je povolen Anynet (plati jen pro TV Samsung)
Mi to pres USB taky neslo.
janl (3)|4.10.2011 09:50
Díky, vyzkouším, i když už jsem tam jednou dával DVD s FW. A taky to nic neudělalo. Vyzkouším to znova doma.

Tak jsem to zkusil. Vložim DVD. Chvilku to načítá a pak vysune DVD. Tak nevím, snad nemám špatný formát při vypalování. Ale zkoušel jsem jak DVD RW tak CD RW. Vše mám vypálené jako, když tám dávám DVD s Avi. Tak by to mělo fungovat. FW pro SH 897 je jen jeden.
bellows (16)|4.10.2011 11:57
[QUOTE=janl;370041]

Ted si nepamatuju, jestli se ten staazeny soubor nemusi nejak rozbalit. Mi to taky neslo, porad jsem tam cpal FW pro SH893, pak jsem zkusil stahnout SH893A a najednou to jelo. Problem je v tom, ze nevidi ten spravny instl. soubor.
janl (3)|4.10.2011 12:57
Jo jenže já mám bez A. Jen 897
hafieror (1)|7.1.2012 17:54
Povedl se Vám něku upgrade typu SH897? Stáhnul jsem fw ze stránek samsungu, vypálil na DVD-RW a ozývaly se jen divoké zvuky při načítání, ale nakonec nic. Tak jsem to dal na CD a výsledek stejný. K žádné volbě pro potvrzení nahrání nového FW nedošlo.

Potřebuji novým fw docílit, aby se mi každé ráno v 8 nezapínala televize. Podle zadního štítku mám jen typ 897.