Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sat příjem na notebooku

OndraC (167)|19.4.2010 16:19
Zdravím všechny a prosím o radu!
Vzhledem k tomu, že jsem musel dát svoji tv v rámci reklamace do servisu, začal jsem řešit, jak nepřijít o možnost dále sledovat tv pomocí sat příjmu (mám Vantage 8000s). Další tv nemám, tak mě napadla jedině kombinace s notebookem. Poradí mi někdo, zda to je, případně jak?
Možná to nejde, možná je to naopak hrozně "easy", já každopádně netuším. :-)
aragorn (96)|19.4.2010 17:01
zalezi hlavne na tom ake mas na notebooku video vstupy (obavam sa ale, ze ziadne). sice vantage nevlastnim ale pochybujem ze ma web interface (ktory by umoznoval spravovat nahravanie cez siet) a teda nie je moznost ani naplanovat nahravanie a nasledne nahravky stiahnut (iba zeby si mal uz nejake nahravanie vopred naplanovane).
OndraC (167)|19.4.2010 17:13
Notebook má hdmi. Nahrávat bych nutně nepotřeboval, jde mi spíš o sledování. Notebook má sice dvb-t tuner, ale přes něj nechytím to, co bych rád sledoval, proto řeším ten sat příjem.
KOCOUR65 (653)|19.4.2010 18:15
nic naplat pokud chces koukat na tv program tak jedine reseni je jit k sousedce nebo do hospody - na notebooku muzes sledovat tak akorat vysilani na internetu - to hdmi je ti na prd
vivid.sk (11472)|19.4.2010 19:04
Pokial ma tvoj Vantage moznost streamovat po sieti, tak je to pojde.
Mam rozchodene podobne riesenie a sledovat TV viem teoreticky na akomkolvek PC v domacnosti (povodny stream bez transkodovania), len na prijem nemam Vantage, ale Skystar HD2.
Pavel_tempx2 (829)|19.4.2010 19:10
to HDMI je pouze na výstup z notebooku, existují ještě USB DVB-S přijímače, ale to je další investice a navíc si nejsem jistý jestli mají slot na modul, případně na kartu, dalším zařízením, které by se dalo použít je Hava/Monsoon přehrávač, který zvládne převést signál ze vstupu (výstupu sat, videa...) do sítě a přes spec. prográmek zobrazit na PC v síti, případně kdekoliv na internetu, jednu dobu něco takového dělal i Pinnacle (PCTV to GO) http://www.novinky.cz/internet-a-pc/testy/151849-televize-v-pocitacove-siti-pinnacle-pctv-to-go-wireless.html
OndraC (167)|19.4.2010 21:34
Díky pánové za názory!
No nevypadá to se mnou dobře. Doufal jsem, že bude existovat nějaké elegantní řešení, jak propojit vantage8000s a notebook, nechtěl jsem do toho příliš investovat. Můžete mi prosím vysvětlit, v čem konkrétně problém spočívá? Já to totiž zatím bohužel nepochopil. :-)
aragorn (96)|19.4.2010 22:08
[quote=OndraC;278143]Můžete mi prosím vysvětlit, v čem konkrétně problém spočívá? Já to totiž zatím bohužel nepochopil. :-)[/quote]

v prvej odpovedi.. potrebujes video vstup na notebooku (ale takych moc nie je).
OndraC (167)|19.4.2010 22:13
[quote=aragorn;278149]v prvej odpovedi.. potrebujes video vstup na notebooku (ale takych moc nie je).[/quote]

Ok....a jaký vstup by přicházel v úvahu? Co bych měl hledat?
vivid.sk (11472)|19.4.2010 22:19
Hladaj tie vystupy(vstupy), ktore najdes vzadu na STB ..... (logicke, nie? :D).
(i ked video vstupy nie su celkom standardna sucast notebookov, kedysi sa miestami objavoval S-Video/Kompozit vystup, ale nie vstup - nebol dovod).

btw, naozaj tvoj STB neumoznuje streaming ? Bez akejkokvek dalsej investicie mas TV tam, kde potrebujes (NTB, PC, ...).
OndraC (167)|19.4.2010 22:26
[quote=vivid.sk;278152]Hladaj tie vystupy(vstupy), ktore najdes vzadu na STB ..... (logicke, nie? :D).
(i ked video vstupy nie su celkom standardna sucast notebookov, kedysi sa miestami objavoval S-Video/Kompozit vystup, ale nie vstup - nebol dovod).

btw, naozaj tvoj STB neumoznuje streaming ? Bez akejkokvek dalsej investicie mas TV tam, kde potrebujes (NTB, PC, ...).[/quote]

Hmm, je asi fakt, že na tom notebooku budou asi logicky jen výstupy. :-(
Ten streaming budu muset nějak ověřit, vůbec netuším, zda to umí či nikoliv. Ale vzhledem k tomu, kolik jsem za něj dal, by to teda umět měl. :-)
StD (8612)|19.4.2010 22:27
[quote=OndraC;278151]Ok....a jaký vstup by přicházel v úvahu? Co bych měl hledat?[/quote]

Máš jen 3 možnosti:
1) Buďto STB umí streaming jak píše vivid.sk, pak to pošleš z něj ven přes síťový kabel do vstupu NIC (síťovky) a na NTB pojede digitální příjem.
2) NTB má analogové vstupy pro video (Composite nebo S-Video), o čemž silně pochybuji, ale kdyby tomu tak bylo, pak by to šlo poslat ven z STB analogově tudy.
3) Pokud nemá ad 2), pak musíš mít dedikované USB zařízení (TVkarta nebo A/D převodník) s potřebnými analogovými vstupy...
Capisto?!
OndraC (167)|19.4.2010 22:37
[quote=StD;278154]Máš jen 3 možnosti:
1) Buďto STB umí streaming jak píše vivid.sk, pak to pošleš z něj ven přes síťový kabel do vstupu NIC (síťovky) a na NTB a pojede digitální příjem.
2) NTB má analogové vstupy pro video (Composite nebo S-Video), o čemž silně pochybuji, ale kdyby tomu tak bylo, pak by to šlo poslat ven z STB analogově tudy.
3) Pokud nemá ad 2), pak musíš mít dedikované USB zařízení (TVkarta nebo A/D převodník) s potřebnými analogovými vstupy...
Capisto?![/quote]

Teda pánové, vy mi dáváte. :-)
Své možnosti jsem pochopil, byť jim vůbec nerozumím (viz. varianta 1). Teď jen doufám, že se tu objeví nějaký majitel 8000s a vysvobodí mě tím, že mi prozradí, jestli streaming umí či nikoliv.
Tohle je pro mě fakt španělská vesnice. Začínám mít dojem, že bude lepší počkat na opravenou tv.
Každopádně ale díky za pomoc a trpělivost.

P.S. Hledal jsem na netu info k notebooku a našel toto - 1 VGA port, 1 HDMI connector, S-video TV out ... toť vše.
StD (8612)|19.4.2010 22:41
[quote=OndraC;278156]Teda pánové, vy mi dáváte. :-)
Své možnosti jsem pochopil, byť jim vůbec nerozumím (viz. varianta 1). Teď jen doufám, že se tu objeví nějaký majitel 8000s a vysvobodí mě tím, že mi prozradí, jestli streaming umí či nikoliv.
Tohle je pro mě fakt španělská vesnice. Začínám mít dojem, že bude lepší počkat na opravenou tv.
Každopádně ale díky za pomoc a trpělivost.[/quote]

No rád bych ti pomohl víc, ale teď před spaním opravdu nemám chuti hledat a študovat manuál od tvého STB.
OndraC (167)|19.4.2010 22:43
[quote=StD;278158]No rád bych ti pomohl víc, ale teď před spaním opravdu nemám chuti hledat a študovat manuál od tvého STB.[/quote]

V pohodě, počkám do zítra. :-)
Ne vážně, pokud se ti do toho bude někdy chtít pustit, budu opravdu rád. Hrabal jsem se v manuálu, ale vypadá to na marný boj.
StD (8612)|20.4.2010 07:36
Tady http://www.cssf.cz/archive/index.php/t-32160.html
máš mezi FAQ kdesi v polovině té stránky návod jak streamovat z tvého Vantage do PC (záznam).
aragorn (96)|20.4.2010 09:47
a tu sa dostavame k druhemu problemu ktory som spominal hned v prvej odpovedi. bez pripojenej TV (alebo ineho "zobrazovadla") to streamovanie nenastavis (kvoli absencii webinterface).

takze najjednoduchsia cesta je zohnat si usb video vstup http://www.alza.sk/televzni-karta-leadtek-winfast-vc100-u-video-editor-d88511.htm alebo nieco podobne
visaton (42)|20.4.2010 10:32
artam (1147)|20.4.2010 13:46
OndraC:
Podľa toho, čo som zistil, z Vantage 8000s nejde streamovať on-line, ale len už nahrané súbory z disku. Ozaj, prečo nejdeš na parabola.cz, kde sa na tieto satelitné veci špecializujú?

Moja rada k tvojmu problému:
Sledovanie zo svojho STB na notebooku nevyriešiš ani elegantne, ani jednoducho a ani lacno. To je technický fakt. Zmier sa s tým. Smola. :( To je akoby si chcel na ťahanie prívesného vozíka so zeleninou použiť formulu 1 - dá sa to, ale lacnejšie je kúpiť si traktor. :)

Aby si po dobu opravy svojho TV mohol ten satelit sledovať, tak si zožeň nejaký starý CRT televízor (v bazáre, požičať, atd.), prípadne PC monitor s HDMI vstupom. Budeš to mať rýchlejšie a eleganntnejšie a lacnejšie (aj v prípade, ak ten CRT potom vyhodíš do šrotu).
OndraC (167)|20.4.2010 15:07
[quote=artam;278228]OndraC:
Podľa toho, čo som zistil, z Vantage 8000s nejde streamovať on-line, ale len už nahrané súbory z disku. Ozaj, prečo nejdeš na parabola.cz, kde sa na tieto satelitné veci špecializujú?

Moja rada k tvojmu problému:
Sledovanie zo svojho STB na notebooku nevyriešiš ani elegantne, ani jednoducho a ani lacno. To je technický fakt. Zmier sa s tým. Smola. :( To je akoby si chcel na ťahanie prívesného vozíka so zeleninou použiť formulu 1 - dá sa to, ale lacnejšie je kúpiť si traktor. :)

Aby si po dobu opravy svojho TV mohol ten satelit sledovať, tak si zožeň nejaký starý CRT televízor (v bazáre, požičať, atd.), prípadne PC monitor s HDMI vstupom. Budeš to mať rýchlejšie a eleganntnejšie a lacnejšie (aj v prípade, ak ten CRT potom vyhodíš do šrotu).[/quote]

Hezky jsi to napsal :-)
Teď asi vznesu další blbý dotaz. Šlo by propojení s monitorem i jinak než přes hdmi?
aragorn (96)|20.4.2010 16:32
slo.

nakolko predpokladam ze ta tato odpoved neuspokoji doplnim ze zalezi od toho ake vystupne video porty su na Vantage a ake vstupne video porty su na monitore. v pripade ze nenajde vhodny "par" tak sa stale da pouzit nejaka redukcia atd.
KOCOUR65 (653)|20.4.2010 17:30
uz jsem ti psal vcera ze ti to nepojede - jdi koukat na tv k sousedce a uz to tady neres
StD (8612)|20.4.2010 18:08
[quote=KOCOUR65;278256]uz jsem ti psal vcera ze ti to nepojede - jdi koukat na tv k sousedce a uz to tady neres[/quote]

Ale co by neřešil - když má teď dostatek volného času místo čučení na TV, tak si třeba zaplní ty mezery ve vzdělání týkající se vstupně-výstupních rozhraní zařízení, co má doma. Konečně si naštudovat manuály se vždy vyplatí. :-D "Se sousedkou" by to taky mohlo mít nežádoucí následky. 8-)
StD (8612)|20.4.2010 18:50
[quote=aragorn;278252]slo.

nakolko predpokladam ze ta tato odpoved neuspokoji doplnim ze zalezi od toho ake vystupne video porty su na Vantage a ake vstupne video porty su na monitore. v pripade ze nenajde vhodny "par" tak sa stale da pouzit nejaka redukcia atd.[/quote]

Aragorn, díval jsi se na obrázek zadního čela toho jeho Vantage? Asi ne. Má tam všechno pro cokoli, akorát ten jeho noťas nemá zřejmě nic, s čím by to mohlo komunikovat. Artam to popsal jasně. Já bych osobně asi volil cestu zakoupení první USB-TVkarty v bazaru nebo na inzerát za pár kaček a propojil to přes nějaký analogový vstup. Na tu chvilku by to jako nouzovka stačilo.
aragorn (96)|20.4.2010 19:11
StD: obrazok som pozeral ale OndraC evidentne nie, preto som to tak napisal. a okrem toho sa teraz pytal na monitor a nie na notas. link na usb kartu som dal uz skor
StD (8612)|20.4.2010 19:20
[quote=aragorn;278274]...[/quote]
No ono tady hlavně nepadlo ani jedno konkretní slovo o tom noťasu mimo to, že byl drahý a má HDMI-Out. Tož to nechme být, dokud tím směrem nedospěje bádání OndryC. Nemá cenu se zbytečně dohadovat o něčem, co nevíme.
OndraC (167)|20.4.2010 20:13
[quote=StD;278278]No ono tady hlavně nepadlo ani jedno konkretní slovo o tom noťasu mimo to, že byl drahý a má HDMI-Out. Tož to nechme být, dokud tím směrem nedospěje bádání OndryC. Nemá cenu se zbytečně dohadovat o něčem, co nevíme.[/quote]

No moment, nepadlo ani slovo...psal jsem např. toto: P.S. Hledal jsem na netu info k notebooku a našel toto - 1 VGA port, 1 HDMI connector, S-video TV out ... toť vše.
O ceně každopádně ani slovo :-)
StD (8612)|20.4.2010 20:53
[quote=OndraC;278285]No moment, nepadlo ani slovo...psal jsem např. toto: P.S. Hledal jsem na netu info k notebooku a našel toto - 1 VGA port, 1 HDMI connector, S-video TV out ... toť vše.
O ceně každopádně ani slovo :-)[/quote]

Psal jsi, že "byl dost drahý"... ale to je jedno. Nicméně na to, aby jsi to přesně identifikoval, co to jest za kousek, použij prográmek Everest Home Edition a uložený systémový výpis sem můžeš uploadovat jako přílohu (Spravovat přílohy v rozšířené editaci příspěvku) a bude jasno hned co lze a co nelze.
OndraC (167)|20.4.2010 21:34
[quote=StD;278296]Psal jsi, že "byl dost drahý"... ale to je jedno. Nicméně na to, aby jsi to přesně identifikoval, co to jest za kousek, použij prográmek Everest Home Edition a uložený systémový výpis sem můžeš uploadovat jako přílohu (Spravovat přílohy v rozšířené editaci příspěvku) a bude jasno hned co lze a co nelze.[/quote]

Nenene, je to sice jedno, ale přesto musím trvat na tom, že cenu jsem nekomentoval. :-)
Pokud myslíš tuto větu: "Ale vzhledem k tomu, kolik jsem za něj dal, by to teda umět měl.", tak ta se týkala Vantage.
StD (8612)|20.4.2010 21:38
Jéžiš, to se budem háádat o slovíčka? Já měl za to, že jde o NTB a je to stejně jedno. Za tu dobu už jsi mohl mít hotový ten systemový výpis...
OndraC (167)|20.4.2010 21:43
Zde je nějaké info...
OndraC (167)|20.4.2010 21:44
[quote=StD;278303]Jéžiš, to se budem háádat o slovíčka? Já měl za to, že jde o NTB a je to stejně jedno. Za tu dobu už jsi mohl mít hotový ten systemový výpis...[/quote]

Se hned nečerti...prostě mi to nedalo no :-)
StD (8612)|20.4.2010 21:59
[quote=OndraC;278305]Zde je nějaké info...[/quote]

No je to přesně tak, jak jsem si myslel a psal (dtto jako Artam). Tam nemáš absolutně žádnou šanci, jak to dostat dovnitř. Jedině přes USB zařízení nebo přes síť, ovšem jak už bylo předtím také řečeno, muselo by se to nakonfigurovat s pomocí jiného zařízení a stejně by ve streamu šel jen záznam.

Takže jestli ti o to opravdu jde, tak si sežeň "něco" do USB. Já tu měl před časem starý Sony Vaio NTB, než jsem ho dal vnukovi, a to mělo aspoň dvojitou PCMCIA-šachtu, takže se tam dala nacpat TV- nebo Sat-kartička toho typu s plnou výbavou konektorů.
Tohle tvé je možná dobrý na komunikaci a prezentace, ale jinak vše musíš honit přes externí zařízení.
vivid.sk (11472)|20.4.2010 22:03
Kup si nejaky lacny monitor s DVI/HDMI vstupom a do 14 dni ho v ramci moznosti vrat .... snad budes mat dovtedy ten TV opraveny :D
OndraC (167)|20.4.2010 22:22
[quote=StD;278309]No je to přesně tak, jak jsem si myslel a psal (dtto jako Artam). Tam nemáš absolutně žádnou šanci, jak to dostat dovnitř. Jedině přes USB zařízení nebo přes síť, ovšem jak už bylo předtím také řečeno, muselo by se to nakonfigurovat s pomocí jiného zařízení a stejně by ve streamu šel jen záznam.

Takže jestli ti o to opravdu jde, tak si sežeň "něco" do USB. Já tu měl před časem starý Sony Vaio NTB, než jsem ho dal vnukovi, a to mělo aspoň dvojitou PCMCIA-šachtu, takže se tam dala nacpat TV- nebo Sat-kartička toho typu s plnou výbavou konektorů.
Tohle tvé je možná dobrý na komunikaci a prezentace, ale jinak vše musíš honit přes externí zařízení.[/quote]

No jo, mě by nenapadlo, že ho budu někdy na něco takovýho potřebovat.
Jak to tak vidím, tak radši počkám na vrácení tv ze servisu. Investovat do toho na tu chvíli nic nechci, takže asi není co řešit.
Každopádně vám děkuji za snahu a pevné nervy. :-)