Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kaon KCF-B3001 HD PVR

Ivo Mašek (10205)|17.4.2010 13:26
Pro mě je tam neřešitelný problém v nabídce přístroje (a nejenom u tohoto, ale vlastně u všech modelů vyšších, jak Handan5000). Já bych si ho rád koupil. Ale to nejde. Poskytují pouze pronájem. jenže až to zaplatím, tak budu dál platit pronájem za přístroj, který jsem už vlastně zaplatil
další věc: akční nabídka (pár měsíců sleva) platí pro nové zákazníky. Holt ti, co už jsou u UPC dlouho a už jim zaplatili požehnanou částku, tak ti nechť platí plnou část.
tjurny (496)|17.4.2010 15:13
[quote=Ivo Mašek;277748]Pro mě je tam neřešitelný problém v nabídce přístroje (a nejenom u tohoto, ale vlastně u všech modelů vyšších, jak Handan5000). Já bych si ho rád koupil. Ale to nejde. Poskytují pouze pronájem. jenže až to zaplatím, tak budu dál platit pronájem za přístroj, který jsem už vlastně zaplatil
další věc: akční nabídka (pár měsíců sleva) platí pro nové zákazníky. Holt ti, co už jsou u UPC dlouho a už jim zaplatili požehnanou částku, tak ti nechť platí plnou část.[/quote]
Koupit jdou tri stb-c u spolecnosti lica
http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/dvb-c.htm
A pronajem mi neprijde az tak nevyhodny, Dejme tomu ze jsem za predchozi DVRko platil dva roky 24*150=3600 kc jsou to sice nemale penize ale prestal mi dostacovat tak jsem ho vratil a vezmu si hd model. Za kterej budu platit zas treba tva roky. Dam jim dalsich 3600 kc. A kdo vi co bude za dva roky. Lepsi model, vetsi hdd, treba bude dvt-c2,3D moznosti je moc. tak zi zase vezmu dalsi atd. Podle me to vyjde financne vyhodneji. Dejme tomu koupim hd dvr koaon za 10 000 kc a za 25 mesicu zahori po zaruce smula, kdyz bude v pronajmu zavolam a za par dni mam novej bez starosti. pri zplatce 151 kc toho koaona zaplatim skoro az za 6 let 9998/151=66 mesicu a to ta masina nevydrzi.
Ivo Mašek (10205)|17.4.2010 17:15
No vidíš. Mě to nedávno nabízeli po telefonu, ten STB, a když jsem té madam řekl, že bych nechtěl platit každý měsíc pronájem, ale že bych si to chtěl koupit, tak mi odvětila, že bohužel, to nejde.
Pitomec (10211)|18.4.2010 08:31
U nich to opravdu nejde a ta baba asi neví o firmě LICA 9-)
perda (0)|21.4.2010 11:25
Zítra mi Kaona přivezou, pak napíšu jak jim to šlape. :-)
Edit: Tak Kaon je doma, zatím teda hlavně zklamání - je zabugovaný až hrůzu a to i po updatu fw. Nejde zapnout když je zapnutá TV, občas nenaskočí zvolený program, náhodně je nutné zadávat PIN, procházení kanálů, stejně tak pohyb v menu (mimochodem vstupem do menu se vypne aktuálně sledovaný program obraz i zvuk) je úúúúděsně pomalé takže u nastavování pořád jen čekám a čekám.. No uvidíme, třeba bude brzo další update :-)
tjurny (496)|30.4.2010 22:35
[quote=perda;278362]Zítra mi Kaona přivezou, pak napíšu jak jim to šlape. :-)
Edit: Tak Kaon je doma, zatím teda hlavně zklamání - je zabugovaný až hrůzu a to i po updatu fw. Nejde zapnout když je zapnutá TV, občas nenaskočí zvolený program, náhodně je nutné zadávat PIN, procházení kanálů, stejně tak pohyb v menu (mimochodem vstupem do menu se vypne aktuálně sledovaný program obraz i zvuk) je úúúúděsně pomalé takže u nastavování pořád jen čekám a čekám.. No uvidíme, třeba bude brzo další update :-)[/quote]

to si me moc nepotesil :-( I Kdyz me jde jen o nahravani. DVB-C tuner mam v TV
perda (0)|4.5.2010 20:01
S nahráváním teda ale žádný problém ;-)
|Mio| (350)|4.5.2010 23:37
Pro Ustecky kraj si muzete na chvili nechat zajit chut, ted nejakou dobu nebudou na sklade. Odhaduju to tak na 1 mesic. Zbytek republiky na tom bude brzo podobne.

Jinak jsem si vzal jeden na testovani a nejak se mi zdaji nedoladene, rychlost prepinani, chybne kombinace u zadavani nahravani atd. O vikendu bude cas tak ho poradne prubnu.
Pitomec (10211)|5.5.2010 16:59
Taky jsem jeden měl a ta absence vlastního řazení programů je otřesná (jde to pravda vyřešit přes Oblíbené, ale i tak dost haluz). A rychlost přepínání programů je skutečně pomalá.
Dostojevskij (2)|5.5.2010 20:40
Souhlasím s Pitomcem, je to peklo. Na druhou stranu obraz kanálů vysílaných v HD je vynikající a o to mi šlo především, takže výše zmíněné nějak koušu.
Mám dva dotazy.
1) Když přepnu na kanál HD a dávaj tam něco starýho v poměru stran 4:3 tak to prostě vidím 4:3, ale když přepnu na ten stejnej kanál v SD, tak vidím 16:9. Znamená to, že to roztahujou do stran? Dělá vám to taky?
2) Tuší někdo nějakou možnost, jak dostat nahranej pořad do PC?
|Mio| (350)|13.5.2010 23:53
Ty rozdilne pomery stran jsou u nekterych upscalovanych veci, nevim proc ale do obrazu nacpou i pruhy, nebo okrouhavaji obraz. Bohuzel to delaji na strane dodavatelu signalu a UPC uz s tim nemuze nic udelat.

Vlastni razeni kanalu uz jsem objevil, klasicky pres oblibene a nastavit oblibene jako hlavni seznam. Jen doufam ze pristi firmware uz bude i z moznosti posouvat je i v hlavnim seznamu.

Jinak vcera dorazilo pres 120 HD PVR pro Ustecky kraj, takze muzete houfne objednavat :-)
Pitomec (10211)|15.5.2010 11:02
Když už jsme u toho UPC, tak mně třeba vadí, že analogový signál Novy neobsahuje identifikaci poměru stran 4/3-16/9 (u ČT a Primy to funguje v pohodě) :-I
|Mio| (350)|15.5.2010 11:15
Mno, to bude chyba nekde na prevodniku, zalezi v jake si lokalite.

U nas je to z hlavni stanice na Mezaku a funguje to normalne soude z 10x preskoceni pomeru pri reklamach :-)

Popravde analog se posledni dobou nechava dost vyhnit nez se tim nekdo zacne zabyvat :-), obzvlast v mensich lokalitach s mistni hlavni stanici. Preci jen zamerem je prevest vsechny na digi a na analogu nechat jen nezbytnou minimalni nabidku a snizit tim naklady.

Ted jsme delali zajimavej propocet spotreby a zivotnosti distribuci a kocoveho zesilovace kdyz bezi analogovy komplet a bez nej a rozdily jsou obrovske.
Pitomec (10211)|15.5.2010 12:28
Lokalita je Brno, ovšem ono to u té Novy nefunguje ani v DVB-C (Handan 5000).

A analog je myslím stěžejní i nadále, protože pokud by zůstal jenom digitál, tak zrovna já osobně bych chtěl po UPC aktivovat další 3 STB (klidně si je koupím ze svého) a za jeden měsíční paušál - v opačném případě na ně hodím bobek, pořídit SAT a není co řešit. A jistě nejsem jediný, kdo takto uvažuje.
Ivo Mašek (10205)|15.5.2010 14:01
[quote=Pitomec;281900]Když už jsme u toho UPC, tak mně třeba vadí, že analogový signál Novy neobsahuje identifikaci poměru stran 4/3-16/9 (u ČT a Primy to funguje v pohodě) :-I[/quote]
Lokalita Jirkov - okres Chomutov: Obraz automaticky "přeskakuje" mezi 4:3 a 16:9, tak, jak je vysílán.
|Mio| (350)|16.5.2010 23:12
[quote=Pitomec;281907]Lokalita je Brno, ovšem ono to u té Novy nefunguje ani v DVB-C (Handan 5000).

A analog je myslím stěžejní i nadále, protože pokud by zůstal jenom digitál, tak zrovna já osobně bych chtěl po UPC aktivovat další 3 STB (klidně si je koupím ze svého) a za jeden měsíční paušál - v opačném případě na ně hodím bobek, pořídit SAT a není co řešit. A jistě nejsem jediný, kdo takto uvažuje.[/quote]

UPC zatim nema problem se 3 smart kartami na zakaznika, na vyssi pocet uz je potreba vyvinout jisty natlak a prevest zakaznika mezi VIP, ale mame i cloveka s 8 CONAX moduly s kartama a sranda na tom je ze ma na vse 50% slevu takze neplati ani ticku mesicne :-) Ale u takove poctu uz se overuje zdali je to skutecne v jedne domacnosti.

[quote=Ivo Mašek;281910]Lokalita Jirkov - okres Chomutov: Obraz automaticky "přeskakuje" mezi 4:3 a 16:9, tak, jak je vysílán.[/quote]

JJ, mas signal ze stejne hlavni stanice Meziboří
Dostojevskij (2)|24.5.2010 16:38
Už sem se jednou ptal, ale zatím se k tomu nikdo nevyjádřil, tak pardon, že se opakuju, ale tušíte někdo, jak dostat nahranej pořad do PC?
Ivo Mašek (10205)|24.5.2010 18:41
[quote=Dostojevskij;283066]Už sem se jednou ptal, ale zatím se k tomu nikdo nevyjádřil, tak pardon, že se opakuju, ale tušíte někdo, jak dostat nahranej pořad do PC?[/quote]
Odkážu tě sem: http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=1820 , protože podrobněji popsáno to nikde jinde není
Gesor (10)|25.1.2014 22:04
Zdravím všechny uživatele kabelovky UPC a HD PVR Kaon. Prosím o radu - Kaon má údajně automaticky stále zapnutý timeshift, ale prý to jde vypnout někde v nastavení. Nemohu to nikde objevit a rád bych to vypnul, aby se zbytečně netočil disk. Poradí někdo?
Předen děkuji.