Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vlastné video nahrávky do DVD ???

qwero (27)|4.2.2005 11:14
Vidím tu veľa skúsených DVD-ečkárov, preto poraďte prosím:

ako najkvalitnejšie (myslím záverečnú kvalitu obrazu výsledného DVD) a čím zostrihať, authoringovať (menu) i dostať na DVD vlastné nahrávky?

1/ do akého tvaru najprv previesť video z kazety pre editing (žiadne pikošky, najmä strih), tak aby to bolo čo najmenej stratové (AVI??, DVD?? - to mi vyhovuje najviac - cez dvdrekordér)

2/ čím previesť konverziu a authoring na záverečné DVD aby kvalita obrazu ostala čo najlepšia? :OO
Dúfam, že téma bude zaujímavá aj pre iných, ale aj tak
Díky
pee.tr (1208)|4.2.2005 11:17
ještě jsi nenapsal v jaké formě máš ty své nahrávky. Na VHS nebo na kazetě v kameře?
qwero (27)|4.2.2005 11:22
Ako čas bežal, tak nahrávky sú vo všetkých možných formách: VHS-C, Vi8, DV, všetko na páskach, ale v súčasnosti už aj prekopírované na DVD cez rekordér
pee.tr (1208)|4.2.2005 11:32
No, záleží taky na tom pomocí čeho to chceš stříhat, předpokládám že v PC, takže taky na tom jaký v něm máš vybavení. A jestli to chceš stahovat z těch originál nahrávek z kazet.
Zjišťuju, ale stejně bych ti doporučil počkat na radu od zdejších větších odborníků a zatím si třeba přečíst nějaký návody co tu jsou.
qwero (27)|4.2.2005 11:58
Vybavenie PC aj softu je myslím OK. Info je vo "forume" dosť, ale predsa len "z každého rožku trošku"
1/ zásadna otázka: v akom formáte nahrať pásky do PC na strih ?- kvalita a zas kvalita (každý vie, že vlastné video občas nie je to najlepšie, čo človek očakával) a potom znova konverzia a kvalita???
2/ dá sa niečo podniknúť - editovať, keď už ich mám v DVD? (nie je rozhodujúce)
3/ dosah na soft mám, ale ktorý je podľa "starších"najvhodnejší - ovládanie a opäť kvalita výsledku
pee.tr (1208)|4.2.2005 12:20
Můžu posloužit jen s věcí, se kterou mám osobní zkušenost a to je převod VHS kazet do PC přes TVkartu. Tady zase záleží na tom co to je za kartu a co za soft. Ale základem je digitalizace pomocí např. MJPEG kodeku ve Full Pal formátu.
Dál pak úprava buď jen základní střih např. i ve VirtualDubu nebo složitejší věci v Premiere nebo Vegasu.
Nevím co by se ti z toho hodilo nejvíc vědět. Jetli vůbec něco.
Říkám jen co znám, ale nekecám :-) :BB:
qwero (27)|4.2.2005 12:48
Pee.tr: to je ale aj pre mňa zákl. moment, dostať pásku do pc, ale v akom formáte??
1/ dv-ečkové pásky - no problem, dv - 1394 conect (FireWire?) cez hocaký soft - capture funkciu. ostatné pásky cez kartu.
2/ Moja vedomosť je, že výsledok dostanem v AVI. Je to najkvalitnejší spôsob, keď to ďalej budem musieť convertovať na mpeg - čiže znova strata, alebo je lepšie upravovať už DVD súbory, kotré mám z dvd recordera?????
Šány (0)|4.2.2005 13:04
qwero : co jsou to ty DVD soubory ?? s příp. mpeg, nebo mpg, nebo avi nebo jakou příponu mají???, jako pee.tr jsem odtud taky samouk, ale tato fáze je vlastně nejdůležitější a to je mít co nejkvalitnější zdroj. Takže tvůj zdroj je co, AVI?
Zdar
Joe-Joe (593)|4.2.2005 13:04
qwero
Najprv by som doporucil precitat si clanky:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=2025

Pokial sa jedna o VHS tak na to by som odporucal niektory prevodnik ADVC od Canopusu. Tu s tym pracuje hodne ludi.
Ja osobne pouzivam DVC150 od Dazzle s produktom PS9+. Grabujem vo formate mpg2. PS9+ umoznuje od grabovania, cez strih, vytvaranie menu az po DVD. Recenziu a moje osobne skusensoti najdes na :
https://www.tvfreak.cz/digital-video-creator-dvc-150/1767
Musis si uvedomit, ci chces vytvaranie len DVD, alebo i moznost spatneho nahrania na pasku. Mne sa oplatilo kupit hned obojsmerny prevodnik.
V ziadnom pripade vsak nedoporucujem grabovat cez TV kartu. Ziadna karta TV sa kvalite nevyrovna AD prevodniku.
Este si musis uvedomit , aky PC mas k dispozicii. Nie vsetky zostavy su vhodne na strih videa. (osobna skusenost)
Ak sa trochu pohrabes v prispevkoch tu na fore tak ziskas celkom slusny prehlad.
Nabuduce treba pouvazovat v ktorej sekcii je dobre dat prispevok. Tento by sa hodil napr. do "zachytavani".
pee.tr (1208)|4.2.2005 13:14
Pokud vlastníš A/D převodník, tak pak je to o něčem jiném. Já ho nemám. :-)
Šány (0)|4.2.2005 13:33
jo jo, převodník, tak to už je někde jinde.

Zdar
qwero (27)|4.2.2005 13:39
šany: ked som nahral video pásky cez dvd recorder, dostal som nasledovne súbory : video_rm a video_ts adresáre. Vlastné .vob súbory sú v .ts adresári. Takže moj zdroj sú rôzne video pásky, kt. mám v súčasnosti aj v dvd forme (ako hore uvedené), ale som schopný ich cez dvd soft - capture ich dostať do PC. Zvyčajne výsledok je AVI súbor. (prosím opravte ma, ak je to možné aj ináč). Otázka je stále: čo je najlepšie pre ďalšiu editáciu, authoring a záverečné DVD.

Joe: vychrlil si toho veľa, nie som expert na žiadne prevodníky, cieľ je dostať čo najkvalitnejšie DVD z vlastných pások, sprdol si ma, ale neodpovedal. Vidím, že minimalne šanyho téma zaujala, čo tak radšej poradiť.

pee.tr : ani neviem čo je prevodník. otázka zneje stále rovnako, ako hore - udržať kvalitu v celom procese spracovania, preto si myslím, že som v správnej rubrike - odkaz pre Joea.
Pitomec (10211)|4.2.2005 13:55
qwero: Veškerý analog digitalizuj pomocí A/D převodníku (Canopus, http://www.syntex.sk) do DV formátu, v tomto formátu to taky edituj a pak event. převeď do MPEG-2 a udělej DVD-Video. Samozřejmostí je i to, že záznam převedený do DV formátu si taky uložíš ve stejné podobě na pásku (kamera s DV IN) a takto ho budeš archivovat (neboť DVD se hodí pro všechno možný, ale pro archivaci ani náhodou).
Joe-Joe (593)|4.2.2005 13:55
qwero

1. Neviem o tom, ze by som ta sprdol. :-? V prvom rade som Ta chcel usmernit, co by si si mal precitat,, aby si mal zaklade znalosti.

2. Myslim, ze som ti poradil, aspon som sa o to snazil. 9-) Napisal som ti prevodniky a aj link na moje skusenosti s prevodnikom aj softom PS9+. :-((
pee.tr (1208)|4.2.2005 13:58
Tak převodník ti nepopíšu, vím k čemu slouží ale nikdy jsem s ním nepracoval, a určitě to neni (na mé poměry) levná záležitost.
Jde teda spíš o to, udělat maximální kvalitu, která lze se stávajícím vybavením. Že?
No, rád bych ti poradil víc, nicméně nechci tu plácat své domněnky, který jsem v praxi nezkoušel.
Ať se daří! :-)
Pitomec (10211)|4.2.2005 14:04
[quote=pee.tr]Jde teda spíš o to, udělat maximální kvalitu, která lze se stávajícím vybavením. Že?[/quote]
NE - pokud člověk nemá na A/D převodník, tak si to buď může nechat někde udělat, anebo počkat až na něho mít bude a pak ho koupit. Je nesmysl se pachtit s převodem přes nějakou TV kartu (nebo podobný shity) a pak stejně zjistit, že výsledek stojí za Velký ho*no a je potřeba to udělat celý znovu :-I
ODSakEda (2278)|4.2.2005 14:11
Nejkvalitněji archyvovat v DV nebo AVI XviD nad 6Mb/s 720x576pixelů!...
Pro VHS kompromisně stačí i 3Mb/s, ale rozlišení také 720x576, jinak to nic moc z VHS ještě více doprasíte! A přímo to nahrát (vypálit) na DVD-R jako data!

A kvalita nahrávek z DVD recordérů (ani DVD-RAM) ani na max. kvalitu není bůhví co!...

A vykašlat se na authoringy a ne.divxový playery, podobně jako u muziky si nearchyvuji vlastní wav, či Mp3 nahrávky jako adudioCD s tracky... (to z teho kdykoliv na příní kdo to ocení udělám) jen proto aby to hrálo na ne-Mp3 playerech...

Jo a neprokládaně před (nebo součastně při) komprimací do XviD!

U hooodně dúležitých kousků z dig. kamery to nechávám v DV na DVD-R a také jen jako holá data, soubory! žádný authoringy a podobný Hollyvoodský ptákovský formáty!

Ne-DivX/XviD-ový playery a Ne-Mp3 playery nekupovat!
pee.tr (1208)|4.2.2005 14:14
No jo, povídej mi to :-)
Tak já těch kazet ale zase tolik nepřeved, tak jsem toho tolik nezkazil.
:-E
pee.tr (1208)|4.2.2005 14:22
[quote="ODSakEda"]
A vykašlat se na authoringy a ne.divxový playery, podobně jako u muziky si nearchyvuji vlastní wav, či Mp3 nahrávky jako adudioCD s tracky... (to z teho kdykoliv na příní kdo to ocení udělám) jen proto aby to hrálo na ne-Mp3 playerech...

Taky jeden "nemocnej" archivář jako já. :-E Co se týče muziky.
Pak si pro to stejne nikdo neprijde a sám už to taky nestíhám neposlouchat. :-D
qwero (27)|4.2.2005 14:34
pitomec: OK, prevodník je asi to naj-profi riešenie, ale asi aj najnedostupnejšie pre mňa.
Pre dodržanie kvality sa chcem vyhnúť konverziam, aké sú tvoje skúsenosti so soft-riešením daného problému?? Editovať existujúce dvd zálohy, ktorých kvalita je prakticky na úrovni orig. video pások?? alebo ??? čo, okrem prevodníka (dosť drahý)!

ODSakEda: práve že tá kvalita z dvd rekordéra sa mi zdá najlepšia, určite lepšia, ako cez soft do avi a potom na dvd.

peetr: čím ukladaš a edituješ pásky ty??
qwero (27)|4.2.2005 14:40
joe: dík za usmernenie. Aké sú cenové relácie tvojeho prevodníka??
Pitomec (10211)|4.2.2005 14:45
[quote=qwero]pitomec: OK, prevodník je asi to naj-profi riešenie, ale asi aj najnedostupnejšie pre mňa.
Pre dodržanie kvality sa chcem vyhnúť konverziam, aké sú tvoje skúsenosti so soft-riešením daného problému?? Editovať existujúce dvd zálohy, ktorých kvalita je prakticky na úrovni orig. video pások?? alebo ??? čo, okrem prevodníka (dosť drahý)!

ODSakEda: práve že tá kvalita z dvd rekordéra sa mi zdá najlepšia, určite lepšia, ako cez soft do avi a potom na dvd.

peetr: čím ukladaš a edituješ pásky ty??[/quote]
Je snad jasný, že analogovou nahrávku na VHS (nebo Hi8 apod.) nemůžeš dostat do PC jinak, než pomocí HW (soft sám o sobě nestačí). Takže buď vsadíš na ten A/D převodník, dostaneš perfektní (v rámci kvality původní nahrávky pochopitelně) výsledek v DV formátu (navíc s lock audiem, takže žádný rozjetý zvuk od obrazu nehrozí) a může hned editovat, anebo si koupíš TV kartu, která to v realtime bude hnát do nekomprimovanýho AVI (to není k ničemu) a nějaký soft se pak z toho bude snažit "cosi" vyrobit. Samozřejmě to "cosi" bude problematický od A do Z a navíc i kvalita je o několik tříd horší, než v případě toho A/D převodníku.
TV kartu bych snad používal jenom v případě, že si chci něco nahrát z TV vysílání, pak se na to podívat a smazat - pro všechno ostatní jsou to vyhozený prachy.
qwero (27)|4.2.2005 14:52
pitomec: a čo tá varianta editovania s dvd kopiami pások z dvd rekordéra??
Joe-Joe (593)|4.2.2005 14:55
[quote=qwero]joe: dík za usmernenie. Aké sú cenové relácie tvojeho prevodníka??[/quote]

Aktualne ceny:http://www.exac.cz
DVC90 - 2.790.-
DVC150 - 6.290.- tento mam ja.
Šány (0)|4.2.2005 14:59
Pitomec : ale on to už má v mpeg (video_ts - vob) pokud jsem dobře rozuměl ne?
Zdar
ViKinG (793)|4.2.2005 15:01
qwero: jako kvalitní převodník lze využít video kameru s odblokovaným Analog IN a Digital out. U editování je rozdíl mezi DV a MPEG2(DVD-Video) sakra znát. Pro nejjednodušší střih (začátek, reklamy ven, konec) to lze ve vhodném softu (Womble Video MPEG2 Wizard) přežít.
Pitomec (10211)|4.2.2005 15:12
[quote=qwero]pitomec: a čo tá varianta editovania s dvd kopiami pások z dvd rekordéra??[/quote]
To je špatná varianta - napřed to musíš editovat a k tomu se žádný MPEG-2 nehodí. Na editaci je nejlepší DV formát.
Pitomec (10211)|4.2.2005 15:13
[quote=Šány]Pitomec : ale on to už má v mpeg (video_ts - vob) pokud jsem dobře rozuměl ne?
Zdar[/quote]
V MPEGu to má, protože to tam sám převedl. Ale že by vyhodil původní nahrávky na páskách, to se mně nějak nezdá...
qwero (27)|4.2.2005 15:17
šány: udieraš klinec po hlavičke, áno, snažím sa dopátrať na zaujímavý spôsob editácie, keď už mám tie video pásky na dvd. (rozdiel kvality pri prehravaní na TV nespoznám)

Viking: na to čakám, či ma niekto neupozorní, či rozdiel kvality, ktorý vznikne editovaním dvd súborov a spätným authotingom a tvorbou nového dvd je taký, že je to potrebné skutočne prehnať cez prevodník, alebo čosi iné. Hľadám cestu. Tvojej vete celkom nerozumiem:rozdiel DV a MPEG2 je podstatný. Prosím trochu teorie a vysvetliť.(dv nemá mpeg2??)
Šány (0)|4.2.2005 15:20
Pitomec : vlastně jo, ty zdroje asi má, to je fakt. Ty ten převodník používáš? Canopus? Ale já už jsem se tě na to asi ptal. Je ta kvalita skutečně výrazně lepší, než ten proces co tady používá dle mýho odhadu asi 80% lidí tj. AVI a pak do mpeg2?

Zdar
ODSakEda (2278)|4.2.2005 15:24
[quote=qwero] Prosím trochu teorie a vysvetliť.(dv nemá mpeg2??)[/quote]

Video je v AVI a kodecích jako: DV, DivX (MPEG-4), XviD(MPEG-4), MPJEG, WMV a pod.

Nebo je v mpg a kodecích MPEG-1, MPEG-2!
qwero (27)|4.2.2005 15:30
odsakeda: takže najlepšie je editovať v nekomprinovanom avi?? Toto odmieta ako nekvalitne Pitomec.!!
ODSakEda (2278)|4.2.2005 15:35
[quote=qwero]odsakeda: takže najlepšie je editovať v nekomprinovanom avi?? Toto odmieta ako nekvalitne Pitomec.!![/quote]

Neee! šak Pitomec doporučuje DV! (tedy AVI)!!!!!

Nekomprimované AVI má cca přes 1GB/min, tedy 1h videa by měla přes 60GB tedy!!!!!!!!!!!!!!!!... (1film na 200HDD...)

(DV má 220MB/min (25Mb/s) a DivX řádově 20MB/min(2Mb/s))

DV je taky kodek s mírnou komprimací! AVI je formát videa.

Už to gomeš?! :-D
Pitomec (10211)|4.2.2005 15:43
[quote=Šány]Pitomec : vlastně jo, ty zdroje asi má, to je fakt. Ty ten převodník používáš? Canopus? Ale já už jsem se tě na to asi ptal. Je ta kvalita skutečně výrazně lepší, než ten proces co tady používá dle mýho odhadu asi 80% lidí tj. AVI a pak do mpeg2?

Zdar[/quote]
Převodník používám Canopus AceDVio, což je analog/DV+DV/analog. Ještě jsem kdysi používal DVD Mastera (analog/MPEG-1,2), ale ten nejde pod W XP_SP2 rozjet (takže tady smutně leží v krabici).
Pitomec (10211)|4.2.2005 15:45
[quote=qwero]odsakeda: takže najlepšie je editovať v nekomprinovanom avi?? Toto odmieta ako nekvalitne Pitomec.!![/quote]
Nekomprimovaný AVI ti k ničemu není - to nedáš na pásku, nedá se to ani nikde pořádně editovat... - je to na prd.
Potřebuješ to dostat do DV - to je jediný řešení. Nic jinýho nevymyslíš...
qwero (27)|4.2.2005 15:49
osakeda: díky za teoriu. čiže najväčšiu kvalitu dosiahne človek, ak má zo zdroja (video páska, orig. DVD, atď) čo najmenej komprimované avi, potom edit, authoring a konverzia na dvd podľa veľkosti výsledku a cieľového dvd. Je to v skratke správne??
ODSakEda (2278)|4.2.2005 15:52
Pitomec To jsou silná slova: jediné řešení je DV!

HD kamery ale i DVD!, opustili DV a jedou v MPEG-2!

Akorát že to nesekaj do mnoho malejch VOB-ů. ale je to jeden velkej soubor VOB a to i při pozdějším dotáčení (proto se i DVD-RW finalizuje)!

Pokud je takto v celku, edituje se celkem normálně! Nevidím v tom problém! Dělám to! Pro HDV je dokonce nutnost opustit DV! Ne však miniDV a DV pásky!

Takže to slova "jediné řešení" bych vážil! Nic ve zlým!
qwero (27)|4.2.2005 16:02
odsakeda: k tvojej reakcii na pitomca: a v čom editovať subory .vob bez ďalšieho komprimovania ??
ODSakEda (2278)|4.2.2005 16:23
Jak kdo chce!

Já dělám jen dokument a home video a nahrávky z TV z TV karty a vše archyvuji i zpracovávám v AVI, kodeku XviD 720x576 3až6Mb/s s vyšší hustotou klíčových snímů není ani XviD problém jednoduše editovat, tedy jen vyřezávám vylučovací metodou co nechci a v přímé kopii to pak v mžiku uložím a zálohuji na DVD-R jen jako AVI čili jako holá data!!!

Něco jiného je dělat editaci s přechody a jináma krdrlinkama... Ale to se stejně přeopčítává, at je to DV, MPEG-2 či XviD!

Chceli někdo vermomocí udělat z teho DVD video kopatibilní s pěknými náhledy, nařežu jednotlivé scény v onom XviD, pojmenuju (01sraz, 02zahájení akce, 03 atd) jak mp3-ky a pakliže toto hodím do programu na vytvoření authoringového DVD vide, udělá mi to a než se vrátím z oběda, mám to i přepočítané! Ale nebudu se nimrat v mnoha hodinách vlastních dokumentů či hahrávek z TV a hodiny a hodiny to sestavovat a přepočítávat...
Pitomec (10211)|4.2.2005 16:27
[quote=ODSakEda]Pitomec To jsou silná slova: jediné řešení je DV!

HD kamery ale i DVD!, opustili DV a jedou v MPEG-2!

Akorát že to nesekaj do mnoho malejch VOB-ů. ale je to jeden velkej soubor VOB a to i při pozdějším dotáčení (proto se i DVD-RW finalizuje)!

Pokud je takto v celku, edituje se celkem normálně! Nevidím v tom problém! Dělám to! Pro HDV je dokonce nutnost opustit DV! Ne však miniDV a DV pásky!

Takže to slova "jediné řešení" bych vážil! Nic ve zlým![/quote]
To už se tady řešilo a nemá smysl znovu opakovat, že DV je kvalitnější, než komprese v MPEG-2 (vyjma MPEG-2 4:2:2 s I frames only, což ale u HD není ani omylem) a že s DV není vůbec žádný problém ani ve vztahu editace, archivace, kompatibilita a další. HD si nikde nepřehraješ, není to ani standart pro DVD-Video. Je to pouze plácnutí do vody a nesmysl na tahání peněz lidí, kteří následně stejně začnou HD kameru používat pouze pro DV záznam... Dál už HD řešit nechci, protože je tady diskuze jiná.
ODSakEda (2278)|4.2.2005 16:32
Soubor .VOB přejmenuj na .mpg!!!

Pak jej sežere nejeden editor!
Více VOB-ů pak naskládej za sebe, je ale těžké z DVD video kompatibilního DVD-čka najít posloupnost, neb tato specifikace nepřipouští soubor VOB větší jak 0,99GB a tedy i jedna scéna, nahrávka je z více fragmentů do kterých je nasekaj authoringové programy!
(asi čipy dříve nerozeznaly větší soubory ja 1GB, podobně jak i windows dříve neuznali soubor větší jak 2GB později 4GB a na FAT32 a dnes s NTFS je to skorojedno)

K DVD kameře mám soft od Panasonicu Sonic MyDVD, ale i k vypalovačkám LG je zadara NeoDVD a pod. i když bez více možností nastavení.

Kodek MPEG-2 není zadara a je vázaný na aplikaci či HW!
ODSakEda (2278)|4.2.2005 16:41
Pitomec

že DV je kvalitnější, než komprese v MPEG-2 nepopírám! DV je ale pro home video moc velký a pro VHS zbytečný!!!... MPEG-2 je dobrým kompromisem a XviD je již při stejném dat toku dokonce lepší! a zadara :-D )

A u HDV zvítězí stejně MPEG-4 DivX! :-D http://www.divx.com/hd/ -stáhněte si 1. ukázku a pak mudrujte!

Jo hochu a lidi začínají mít projektory a některý ci viděli dig. foto na LCD nebo takovém projektoru po VGA kablíku z PC natož HDV, tak hooodně prokoukli a kamoš syn majitele restaurace si občas dá tu práci a zapojí si tam projektor na PC a to je rozdíl! Toje pastva pro oči! Hlavně čučíme na baby a sport! :-D

Takže žádná sience fiction! Realita hochu! A s DV tam moc neuspěješ, neb na jeho 4m úhlopříčce je i live TV nebo DV nic moc, neníli alespon z PC a po VGA!!!
A už se lidi ptají, jak to?! No proto že fotka má alespon 2Mpix a DV 0,4Mpix........ (a HD od 0,9 do 2Mpix :-D )
Šány (0)|4.2.2005 17:15
qwero : nu dobře, ale já být tebou tak si přeci na začátek něco přečtu např.

zde čl. od Mike https://www.tvfreak.cz/komercni-formaty-videa-a-tv/1373
zejména pasáž o DV.
Zde další článek, autor týž:
https://www.tvfreak.cz/recenze-grabovani-z-videa/1759
A tady ještě jeden :
https://www.tvfreak.cz/recenze-grabovani-z-videa/1759
o MPEG.
Co se týče té editace, přizám se, že edituji výhradně soubory ve formátu DV (viz článek) Už něčím vytvořené soubory mpeg2 a to je tvůj případ, s těmi už těžko co naděláš. Ty můžeš tak maximálně sestříhat, spojovat, rozdělovat, spojovat a já nevím co ještě. Nicméně lepší kvalitu obrazu už z nich nedostaneš. Samozřejmě, můžeš je rekomprimovat do AVI a komprimovat zpět do mpeg ale co z toho bude? No bude asi horší než ten původní mpeg2.
Tolik od mě, ale jsou tu lepší borci. Já to mám bud od nich a nebo holt čtu a čtu.
Zdar
Milosbb (889)|4.2.2005 17:53
Ale on pisal,ze je s kvalitou obrazu spokojny,tak mu len poradte soft,v ktorom zostriha tie .vob-y a potom vypali.Ja na to puzivam Nero,ale ten to vsetko znovu rekomprimuje.

A tie rady,ze si ma kupit prevodnik za 25 000,ked vlastni DVD rekorder,ho asi nezaujimaju.

qwero:
ten tvoj DVD rekorder ma takisto A/D prevodnik,inak by si tie VHS na DVD nedostal.
qwero (27)|4.2.2005 19:02
Ak to ešte niekto číta, díky za rady, aj keď sa domnievam, že sa asi neviem jasne vyjadrovať, lebo debata utiekla. Ale aspoň niečo sme sa všetci dozvedeli. Napriek tomu :
1/ ak nemám prevodník (len dvd rekorder) a asi si ho nebudem ani kupovať - ako a čím dostať z pások čo najlepšiu kvalitu (zabudnime, že ich mám zálohované na dvd) ???
2/ nasledne čím odporúčate editaciu a authoring?

V každom prípade všetkým ďakujem a ospravelňujem sa, že všetko, čo sa už tu prejednávalo nemám naštudované, ale aj k tomu dojde.
Šány (0)|4.2.2005 20:56
qwero :
Jak já :

1. Z kamery přes IEEE 1394 (FireWire) do PC - sotware WinDV (cz), jako DV type 2.

2. Editace je široký pojem, tak např. stříhat? přechody?, nebo jen stříhat, vystřihovat? potom tedy buď některé ze střihových studií (Vegas, Pinnacle, Premiere) nebo jenom VirtualDub (střih a přesný). Authoring do DVD - zase široký výběr já DVDLab.

Zdar
Pitomec (10211)|5.2.2005 09:00
[quote=Milosbb]A tie rady,ze si ma kupit prevodnik za 25 000,ked vlastni DVD rekorder,ho asi nezaujimaju[/quote]
Nešil - nejlevnější A/D převodník od Canopusu (ADVC-50) stojí 6.533,-Kč s DPH, takže to určitě není 25t. a nepřekonatelná překážka.
Milosbb (889)|5.2.2005 09:10
Ale kvalita obrazu s tym najlacnejsim Canopusom bude mozno porovnatelna s tym jeho DVD rekorderom.
Pitomec (10211)|5.2.2005 10:02
[quote=Milosbb]Ale kvalita obrazu s tym najlacnejsim Canopusom bude mozno porovnatelna s tym jeho DVD rekorderom.[/quote]
Tak to asi sotva - A/D převodník od Canopusu digitalizuje do DV formátu, zatímco DVD rekordér pracuje s MPEG-2. A pokud se jedná o cenu toho Canopusu, tak nejlevnější znamená akorát to, že je pouze jednosměrný (t.j. A/D a nikoliv i D/A) a nemá integrovaný IEEE1394 řadič (což ale stejně většina lidí už v PC má).
mirekv (7169)|5.2.2005 10:07
qwero
Chce to zvážit co chceš vlastně převádět, pár VHS je lepší si nachat udělat, sice A/D převodník má málokdo, ale kameru s analog. vstupem už kdekdo a ta k tomuto účelu bohatě stačí. No a nahrávat přes převodník z TV je blbost, už jen kvůli tomu nepohodlí a minimální přínos kvality, na to stačí lepší TV karta.