Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s příjmem z Krásného na HP

Worky (2)|15.4.2010 12:22
Mám problém s příjmem DVB-T signálu. Bydlím ve Skutči a podle radiokomunikací bych měl mít dostatek signálu. Mám notebook HP Pavilion dv-6 2030ec se zabudovanou DVB-T kartou, ke které připojuji přídavnou anténu přímo od HP. Naladit signál zkouším ve Windows media center, originálním programu od HP i v DVB Dream a nikde se nedaří. Nedávno jsem byl v Praze a tam jsem chytil programy bez problému.
Prosím nevíte si někdo rady? Děkuji za odpovědi, Matej Zelinka
Pitomec (10211)|15.4.2010 13:49
Podle Radiokomunikací? To u tebe byli a ten signál měřili? Jinak anténa zásadně venkovní a ne jakousi hračku od HP, která bude chodit tak do 100m od vysílače...
Worky (2)|15.4.2010 15:28
Ne jen mi to sdělila paní, že Krásné od nás není daleko tudíž ten signál je silný. A co se týče té antény vím, že to je nic moc, ale jak to že mi notebook chytil signál v Praze na stejnou anténu přičemž jsem to zkoušel v suterénu budovy? A k čemu mi teda ta TV karta se zabudovaným DVB-T tunerem je, když se stejně musím zapojit na nějakou externí anténu?
Pitomec (10211)|15.4.2010 15:41
V Praze je signál jednak vysílán v opačné polarizaci (takže příjem na prutové antény vykazuje lepší výsledky) a druhak vzdálenost od vysílače a terénní překážky asi budou u tebe jiné, než v té Praze.

Proč se do notebooků dávají DVB-T karty to teda fakt netuším a příjem na externí anténu je defacto základ a nikdo ani DVB-T síť nenavrhoval jinak (to se jenom hodně lidí domnívá, že lze DVB-T chytat na kus drátu a pak jsou zklamaní, když zjistí opak).
-Vl- (366)|15.4.2010 21:45
[quote=Worky;277522]Ne jen mi to sdělila paní, že Krásné od nás není daleko tudíž ten signál je silný. A co se týče té antény vím, že to je nic moc, ale jak to že mi notebook chytil signál v Praze na stejnou anténu přičemž jsem to zkoušel v suterénu budovy? A k čemu mi teda ta TV karta se zabudovaným DVB-T tunerem je, když se stejně musím zapojit na nějakou externí anténu?[/quote]

Od června by měli zvýšit výkon ze 25 na 100 KW. Tak to zkus potom