Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat Digit HD8-SX

Bengi (58)|13.4.2010 14:15
Mám TechniSat Digit HD8-SX.
Chci se zeptat jak dostat nahrávku z externího hdd do PC, alebo převést na použitelný formát.
Po připojení k PC se disk tváří, že na něm nic není.
artam (1147)|13.4.2010 14:49
Pripajas to k PC s Windowsom a nic? Tak to pripoj k PC s Linuxom, urcite tam nieco uvidis. ;)
sirdo (1320)|13.4.2010 20:13
ako si inak spokojny s tymto zariadenim? planujem jeho nakup...
Bengi (58)|14.4.2010 09:52
[quote=sirdo;277133]ako si inak spokojny s tymto zariadenim? planujem jeho nakup...[/quote]

Já jsem s kvalitou obrazu spokojný. Lepší zobrazovač jsem asi v akci nevidel. HD je fakt na vysoké úrovni. Když pozeráš kvalitne natočený HD film tak je to bez chyby. (Já mám skylink.)
Bohužel, ale nevím jak točit s motorem (to mi až tak nevadí, případne ide to řešiť i jinak). A samotný technisat má narozdíl od ostatních jiný prístup k menu a nastaveniu. Technik co mi montoval satelit v tom menu nevedel moc chodiť. Nicméne mne vyhouje a po dni testování jsem skoro vše v menu našel a odskoušel. Akorát nevím jak na přenesení filmu z externího hdd na PC. Ale to nějak pořešim.
Bengi (58)|14.4.2010 09:54
[quote=Bengi;277225]Já jsem s kvalitou obrazu spokojný. Lepší zobrazovač jsem asi v akci nevidel. HD je fakt na vysoké úrovni. Když pozeráš kvalitne natočený HD film tak je to bez chyby. (Já mám skylink.)
Bohužel, ale nevím jak točit s motorem (to mi až tak nevadí, případne ide to řešiť i jinak). A samotný technisat má narozdíl od ostatních jiný prístup k menu a nastaveniu. Technik co mi montoval satelit v tom menu nevedel moc chodiť. Nicméne mne vyhouje a po dni testování jsem skoro vše v menu našel a odskoušel. Akorát nevím jak na přenesení filmu z externího hdd na PC. Ale to nějak pořešim.[/quote]

PS: prej tenhle přístroj se už nevyrábí a de už jenom ze skladu. kupoval jsem ho na http://www.omko.cz a tam ho stále ješte mají.
artam (1147)|14.4.2010 14:58
[quote=Bengi;277225]...Akorát nevím jak na přenesení filmu z externího hdd na PC. Ale to nějak pořešim.[/quote]

Tvoj Technisat uklada na disk vlastnym systemom v PC necitatelnym. Keby si sa opytal googla, urcite by ti vyplul tento navod:

TechniSat Digit HD-8
Kopírování záznamů pro zpracování v PC, funguje pouze v rámci jednoho externího HDD

- externí disk, připojený k PC je nutné rozdělit v požadovaném poměru na 2 samostatné primární oddíly
- oba vzniklé oddíly naformátujeme na systém souborů FAT32 , čímž vzniknou disky např. F a G
(viz. Formátování externích HDD - FAT 32)
- externí disk připojíme k HD-8 a přes Record organiser provedeme zformátování jednoho oddílu
na systém souborů RAW podporovaný rekordérem.
- přístroj na takto připraveném HDD je schopen kopírovat pro PC "nečitelná" RAW data do druhého
oddílu FAT32, přes volbu Media organiser v MENU.
- externí HDD, připojený k PC, detekuje a zobrazí obsah složky FAT32 - překopírovaný obsah
je možné dále finálně zpracovávat.
sirdo (1320)|14.4.2010 19:49
[quote=Bengi;277228]PS: prej tenhle přístroj se už nevyrábí a de už jenom ze skladu. kupoval jsem ho na http://www.omko.cz a tam ho stále ješte mají.[/quote]

nestras...
Bengi (58)|15.4.2010 09:41
[quote=artam;277296]Tvoj Technisat uklada na disk vlastnym systemom v PC necitatelnym. Keby si sa opytal googla, urcite by ti vyplul tento navod:

TechniSat Digit HD-8
Kopírování záznamů pro zpracování v PC, funguje pouze v rámci jednoho externího HDD

- externí disk, připojený k PC je nutné rozdělit v požadovaném poměru na 2 samostatné primární oddíly
- oba vzniklé oddíly naformátujeme na systém souborů FAT32 , čímž vzniknou disky např. F a G
(viz. Formátování externích HDD - FAT 32)
- externí disk připojíme k HD-8 a přes Record organiser provedeme zformátování jednoho oddílu
na systém souborů RAW podporovaný rekordérem.
- přístroj na takto připraveném HDD je schopen kopírovat pro PC "nečitelná" RAW data do druhého
oddílu FAT32, přes volbu Media organiser v MENU.
- externí HDD, připojený k PC, detekuje a zobrazí obsah složky FAT32 - překopírovaný obsah
je možné dále finálně zpracovávat.
[/quote]

jo paráda dikes.
Mářa (22)|15.4.2010 16:06
Je nějaký podstatný rozdíl mezi HD8 S a HD8 SX.Například na stránkách Technisatu jsou aktualizace spíše na HD8 S na SX je tam tuším jen jeden soubor.Tak jestli si při nakupování pohlídat jaký označení mi budou dávat...
MONYS (460)|15.4.2010 17:37
[quote=artam;277296]Tvoj Technisat uklada na disk vlastnym systemom v PC necitatelnym. Keby si sa opytal googla, urcite by ti vyplul tento navod:

TechniSat Digit HD-8
Kopírování záznamů pro zpracování v PC, funguje pouze v rámci jednoho externího HDD

- externí disk, připojený k PC je nutné rozdělit v požadovaném poměru na 2 samostatné primární oddíly
- oba vzniklé oddíly naformátujeme na systém souborů FAT32 , čímž vzniknou disky např. F a G
(viz. Formátování externích HDD - FAT 32)
- externí disk připojíme k HD-8 a přes Record organiser provedeme zformátování jednoho oddílu
na systém souborů RAW podporovaný rekordérem.
- přístroj na takto připraveném HDD je schopen kopírovat pro PC "nečitelná" RAW data do druhého
oddílu FAT32, přes volbu Media organiser v MENU.
- externí HDD, připojený k PC, detekuje a zobrazí obsah složky FAT32 - překopírovaný obsah
je možné dále finálně zpracovávat.
[/quote]Zajímavé ale je uváděno že tento přij. s už od začátku fw pvr ukládá soubory na hdd ve formátu TS takže jdou pak jednoduše zpracovat, ta k jak to tedy je???
Bengi (58)|16.4.2010 11:53
[quote=MONYS;277547]Zajímavé ale je uváděno že tento přij. s už od začátku fw pvr ukládá soubory na hdd ve formátu TS takže jdou pak jednoduše zpracovat, ta k jak to tedy je???[/quote]

bohužel přístroj nemám s novým firmwarem. Teď jsem 1 měsíc mimo republiku, tak až budu doma tak to skusím.
sirdo (1320)|18.4.2010 07:11
blba otazka: pre pouzitie SkyLink karty v tomto pristroji potrebujem CAM modul, alebo karta pojde priamo do CI slotu?...
Pitomec (10211)|18.4.2010 13:15
Snad CA modul nebo CAM, ne? 8-) Jinak není nic snažšího, než se podívat na stránky výrobce: http://www.technisat.cz/index20c0.html?nav=Sat_DVB_S_,cs,64-15039
sirdo (1320)|18.4.2010 13:49
[quote=Pitomec;277835]Snad CA modul nebo CAM, ne? 8-) Jinak není nic snažšího, než se podívat na stránky výrobce: http://www.technisat.cz/index20c0.html?nav=Sat_DVB_S_,cs,64-15039[/quote]

poviem ti to takto, v problematike DVB-S2 STB sa absolutne neorientujem, takze potrebujem odpoved ako pre blbeho na otazku: ked si kupim SkyLink kartu bude ju stacit zasunut do zariadenia, alebo musim kupovat nejaky modul, do ktoreho najprv zasuniem kartu a nasledne ten modul zasuniem do daneho zariadenia?...
Pitomec (10211)|18.4.2010 13:53
Přijímač má Conax dekodér, takže když Skylink používá Cryptoworks (nebo nově Irdeto), tak to bez CAM (= Conditional-access module) nepůjde.
sirdo (1320)|18.4.2010 14:11
[quote=Pitomec;277842]Přijímač má Conax dekodér, takže když Skylink používá Cryptoworks (nebo nově Irdeto), tak to bez CAM (= Conditional-access module) nepůjde.[/quote]

vdaka za nepotesujucu odpoved...

EDIT: ked sa nad tym teraz zamyslam, tak odpoved je to skor pozitivna, kedze SkyLink prechadza od 05/2010 z CryptoWorks na Irdeto PI-Sys, tak vdaka CAM v tomto zariadeni pobezi aj ich nova karta s novym typom kodovania. spravna domnienka alebo sa mylim?
Pitomec (10211)|18.4.2010 20:09
Je to tak, ale i když koupíš CAM Cryptoworks (stojí snad do tisícovky), tak je to v pohodě, protože i v něm nová karta pojede.
sirdo (1320)|18.4.2010 20:57
[quote=Pitomec;277897]Je to tak, ale i když koupíš CAM Cryptoworks (stojí snad do tisícovky), tak je to v pohodě, protože i v něm nová karta pojede.[/quote]

to som chcel pocut :) ...
slart (65)|21.4.2010 23:48
[quote=MONYS;277547]Zajímavé ale je uváděno že tento přij. s už od začátku fw pvr ukládá soubory na hdd ve formátu TS takže jdou pak jednoduše zpracovat, ta k jak to tedy je???[/quote]
Jak psal artam, přístroj ukládá na svůj souborový systém nečitelný na PC. Takže pro přenesení .ts souborů na PC použij buď způsob popsaný v návodu (dva oddíly na ext. disku atd.) nebo pokud máš dvě USB zařízení (např. dva externí disky nebo jeden externí disk a např. rychlý flash disk), tak pořad nahraj na jedno z těchto zařízení (to musí být zformátované v přístroji), pak do druhého USB portu přístroje připoj druhé USB zařízení (které je zformátované na FAT32) a pomocí funkce "Media organiser" překopíruj nahrávku na toto zařízení.

Osvědčilo se mi nahrávky v .ts formátu vždy nejdříve "prohnat" prográmkem TSDoctor (http://www.cypheros.de/tsdoctor_e.html) - ten opraví případné chyby, lze v něm odebírat zvukové stopy a také vystříhat z nahrávky určité úseky. Hotové .ts pak lze zpracovat podle libosti.

Jinak se tady někdo ptal na rozdíl mezi HD8-S a HD8-SX. Verze HD8-S je verze určená na německý trh s veškerou podporou a funkcemi. Verze s označením X je exportní verze, která postrádá některé funkce a hlavně je její podpora co se týče updatů firmwaru dost mizerná. V čechách se bohužel většinou prodává X verze... Více se o tomto přístroji píše na fóru cssf (http://www.cssf.cz/showthread.php?t=32664).
Mám naštěstí verzi HD8-S a např. prosincový update firmwaru umožnil výbornou věc - přístroj už umí nahrávat na zařízení zformátované na FAT32.
MONYS (460)|22.4.2010 17:02
[quote=slart;278473]Jak psal artam, přístroj ukládá na svůj souborový systém nečitelný na PC. Takže pro přenesení .ts souborů na PC použij buď způsob popsaný v návodu (dva oddíly na ext. disku atd.) nebo pokud máš dvě USB zařízení (např. dva externí disky nebo jeden externí disk a např. rychlý flash disk), tak pořad nahraj na jedno z těchto zařízení (to musí být zformátované v přístroji), pak do druhého USB portu přístroje připoj druhé USB zařízení (které je zformátované na FAT32) a pomocí funkce "Media organiser" překopíruj nahrávku na toto zařízení.

Osvědčilo se mi nahrávky v .ts formátu vždy nejdříve "prohnat" prográmkem TSDoctor (http://www.cypheros.de/tsdoctor_e.html) - ten opraví případné chyby, lze v něm odebírat zvukové stopy a také vystříhat z nahrávky určité úseky. Hotové .ts pak lze zpracovat podle libosti.

Jinak se tady někdo ptal na rozdíl mezi HD8-S a HD8-SX. Verze HD8-S je verze určená na německý trh s veškerou podporou a funkcemi. Verze s označením X je exportní verze, která postrádá některé funkce a hlavně je její podpora co se týče updatů firmwaru dost mizerná. V čechách se bohužel většinou prodává X verze... Více se o tomto přístroji píše na fóru cssf (http://www.cssf.cz/showthread.php?t=32664).
Mám naštěstí verzi HD8-S a např. prosincový update firmwaru umožnil výbornou věc - přístroj už umí nahrávat na zařízení zformátované na FAT32.[/quote]Jo díky, taky mám model S .
Tarabascz (23)|7.7.2012 20:21
kdybych napral S-kovej firmware do modelu SX schroupne to? nebo si stím potentuji přijímač....
jinak spokojenost až na tu slabou podporu HDD...
Dagy2 (3153)|7.7.2012 21:30
Tak to som čítal práve asi dva dni dozadu že niekto odrovnal Arivu Combo lebo do nej narval nejaký iný soft.
U Technisatu proste nehrozí - to nie je blbec. Ignoruje to čo mu nepatrí.

Načo tam chceš rvať S-kový soft? Aby si získal CI+ šachtu a nemohol prenášať nahrávky?
squrrel (24)|24.2.2013 02:00
zdravim nechci tu zakladat nove tema tak to pisnu sem .mam TechniSat Digit HD8-S a posledni firmware verze 1271e a chtel sem tam dat novy firmware z nemeckych stranek technisatu Software 2.40.0.14-1509g (4.23 MB) a proste ho tam nemuzu nacpat.jinak jsem postupoval tak jak pisou format flasch,dva soubory nakopirovat singleupdate a ten druhy .tpad . a nic.nejake rady?diky
Dagy2 (3153)|24.2.2013 20:28
1/ čo je to "format flasch"?
2/ čo sa stane keď tam strčíš to USB a zapneš prijímač? Pokiaľ nič ako píšeš tak je nesprávne naformátované. Minimálne by ho musel prijímať vidieť ako externé medium
HotAir4fun (14)|12.3.2014 20:51
Vím, že asi s křížkem po funusu... ale pro začínající, či méně znalé fanoušky značky TechniSat,
docela srozumitelně bylo vše o update FW v českém jazyce vysvětleno v bodu 12 FAQ na stránkách Om*a:
http://www.om*o.cz/faq/