Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HTCP s TVout

Pytkin (7947)|13.4.2010 13:11
Uz dlho hladam krabicu na HTPC , ktora by mala analogovy TVout .. Nutne potrebujem composit , ale nebol by zly aj komponent a svideo .. Velmi sa mi pacia take tie male ION krabice , ktore vedia poriesit vsetko , ale tam je len HDMI .. A ja potrebujem analogovy vystup ... Nevidel niekto nejaku taku fajnovu krabicku ?

Pripadne nevidel niekto daky prevodnik HDMI-> analog video ? kompozit/komponent ..
artam (1147)|13.4.2010 14:24
Taku krabicu (nettop, ci ako sa to vola), ako ten ION, co mas na mysli, s analogovym TV-out vystupom asi nenajdes. Mozno nieco s ITX doskou, kde VIA ma nejake s TV-out (ale si to aj patricne ocenuje. :) ). Z ostatnych beznych vyrobcov PC a komponent uz asi dosky s analogovym TV-out nikto nerobi.

Prevodniky HDMI -> analog existuju, urcite si aj sam nieco vygooglil. Co som ja pozeral, tak to nie je ziadna lacna zalezitost, pohybuju sa vo veľa $.

Narozumnejsie riesenie (aspon podla mna), ako dostat video analogovo von z pocitaca (ktory nema interny PCI slot), je kupit si USB externy prevodnik s analogovymi vystupmi, nieco ako ma Pinnacle Studio MovieBox Ultimate.
vivid.sk (11472)|13.4.2010 14:39
Mozno by pomohla nejaka starsia PCI karta s analogovym kompozitom. Urcite sa niekto najde, komu nieco take zavadzia v sufliku, skus dat inzerat :)
artam (1147)|13.4.2010 14:47
vivid: No hej, lenze Pytkin zrejme chce nejaku uzasne malu atomovo-ionovu krabicku :) a tie obvykle ziadne sloty nemaju (teda okrem citacky pamatovych kariet).
Pytkin (7947)|13.4.2010 15:12
artam " praveze som ziaden HDMI-> analog nenasiel .. kolega cosi vyrobil , ale kvalita neni nic moc .. jedine riesenie som nasiel HDMI->SDI a potrom SDI->analog a to vyde ~800 EUR .. To je trosku vela .. prevodnik by som si predstavoval max 200 EUR .. 100 EUR by bolo optimalne ..

vivid : ja chcem systemove riesenie .. budem takych prehravacov potrebovam 100-200 kusov .. to sa neda riesit cez inzeraty a bazar ..
vivid.sk (11472)|13.4.2010 18:23
Pytkin ... to si mal napisat hned :)

kolega cosi vyrobil , ale kvalita neni nic moc
Zadalsie riesit kvalitu tam, kde byt nemoze je zbytocne :) ... kto dnes pouziva kompozitne prepojenie?

ak sa smiem spytat, aky je ucel.....chces dochodcom predavat "mudre krabicky" :D?
Pytkin (7947)|13.4.2010 20:56
vivid : presne tak .. nieco obdobne .. potrebujem signal dostat do rozvodov , ktore su analogove .. jasna vec , ze optimalne by bolo pouzit HDMI .. je to aj najlacnejsie riesenie .. ale do analogoveho rozvodu ho nepripojim ..
panasonic650 (1124)|13.4.2010 21:43
ma napadlo... a nedokaze to nejaka krabica typu dvd recorder, set top box a podobne ? tie su primarne na nieco ine ale zneuzit funkciu "prevodu" by mohlo byt lacnejsie ako 800e
vivid.sk (11472)|13.4.2010 22:06
za 800e im to mozes rovno predavat aj s novymi TV, ktore maju HDMI vstupy :D
najdes samozrejme aj lacnejsie riesenia
http://www.hdtvsupply.com/hdtocoad1.html

stale je to vsak prilis vela, pretoze to je viac ako polovica ceny noveho low-end TV ...
Takisto AVR s HDMI vstupom a konverziou na analog a ine dalsie riesenie, ktore mi napadlo, no je to taktiez nanic....
Pytkin (7947)|13.4.2010 22:15
vivid : to je uplne jedno kolko stoji telka .. proste potrebujem previest HDMi na analog .. dik za ten link .. tie krabice vyzeraju pouzitelne ..