Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Set-top box s dobrou citlivostí na signál(+ pokojová anténa ?)

Salamander (80)|11.4.2010 16:33
Dobrý den, chystám se pořídit na chytu set.top box, ale mám celkem strach z toho, že je tam stále mizerné pokrytí (Letovice), na TV kartu co mám u notebooku se toho moc chytit nedá).
S tím, že tomuhle opravdu moc nerozumím, obracím se s tím na Vás.
Doporučili byste mi nějaký slušný set-top box ? Žádné speciální funkce nepotřebuji, jen aby měl kvalitní příjem. Cena do 1500 by byla fajn.
+ případně nějakou slušnou anténu k tomu ? :)

Díky moc
Pitomec (10211)|11.4.2010 18:37
V Letovicích bych se příjmem DVB-T zabýval tak max. někde nahoře u školy, ale jinak je to ztráta času (signál je dost nestabilní, jednou to jede, podruhé tma). A samozřejmě na pokojovou anténu rovnou zapomeň, budeš rád když to chytneš na velkou Colorku nebo 20-ti prvkovou kanálovou anténu.
Salamander (80)|11.4.2010 18:42
no, na tu malou antenku co se dava k USB TV kartam aver jsem chytil v pohode ct1,2,4,24 ... takze zase tak hrozny to byt nemuze, ne ?

Jako kdyz me poradis lepsi zpusob, jak na chate chytit 1,2,novu a primu tak rikej
Pitomec (10211)|11.4.2010 18:52
Programy ČT chytneš proto, že jsou vysílány z Kojálu. Ten ovšem v DVB-T Novu ani Primu nevysílá (bude až od 30.9.2010). Takže by ses musel orientovat na příjem z Brna a tam platí co jsem psal výše.
Jinak na chatě to jistě lze chytnout přes satelit...
Salamander (80)|11.4.2010 18:54
[quote=Pitomec;276856]
Jinak na chatě to jistě lze chytnou přes satelit...[/quote]

hmm, takze pockat do zari ... hmmm

kazdopadne na nasi chatu davat satelit by byla vrazda, ver mi :D


//ted teda akorat premyslim, jak to teda dela ten soused, co ma chatu pod nama a nova i prima mu jedou .... (na dvb-t)
StD (8612)|11.4.2010 18:57
Minulý víkend jsem na chatě u ženy (Černošice u Prahy u Berounky, přímo pod Cukrákem) uváděl do provozu nějakýho Stronga (přesný typ bych se musel podívat, až tam zase někdy pojedu) za cca šest stovek, a byl jsem velmi příjemně překvapen komfortem User-friendly rozhraní i snadností instalace. Stačilo zacvakat káble, připojit nějakou pokojovku, co tam má, a už se to nainstalilo samo. 9 kanálů TV a stejný počet radií tam má.
Pěkná sympatická minikrabička - dokonce s USB vstupem na přehrávání multimediálního obsahu i update FW.
Pitomec (10211)|11.4.2010 19:54
[quote=Salamander;276857]hmm, takze pockat do zari ... hmmm

kazdopadne na nasi chatu davat satelit by byla vrazda, ver mi :D


//ted teda akorat premyslim, jak to teda dela ten soused, co ma chatu pod nama a nova i prima mu jedou .... (na dvb-t)[/quote]
Napřed bych si ověřil, jak ta Nova s Primou v DVB-T jedou - protože tvrzení souseda může být zavádějící a pak třeba zjistíš, že to má každou chvíli výpadky.

A satelity jsem na chatách a chalupách montoval mockrát - je pravdou, že kdysi dávno ty "talíře" lidi na zimu schovávali, ale dneska už je to mimo a pokud tě bude chtít někdo vykrást, tak to udělá i bez toho, jestli uvidí nebo neuvidí na střeše parabolu :-)
Salamander (80)|11.4.2010 19:56
[quote=Pitomec;276867]A satelity jsem na chatách a chalupách montoval mockrát - je pravdou, že kdysi dávno ty "talíře" lidi na zimu schovávali, ale dneska už je to mimo a pokud tě bude chtít někdo vykrást, tak to udělá i bez toho, jestli uvidí nebo neuvidí na střeše parabolu :-)[/quote]

No, ono jde i o to, jak by to na te drevene chate vypadalo ... u toho souseda se o vikendu zastavim a vyzpovidam ho :D
Pitomec (10211)|12.4.2010 16:20
To chce ten obraz vidět a nejlíp několik hodin v kuse - pak to může být jakž-takž směrodatné. A i tak platí, že co jde u souseda, nemusí jít u tebe a naopak 8-)
Salamander (80)|9.8.2010 22:55
No, tak fakt uz bych potreboval ten set-top box, do 1500 (1600), s co nejlepsi citlivosti na signal ... poradi nekdo, nebo mam dal hledat sam ?
StD (8612)|9.8.2010 23:26
[quote=Salamander;292252]No, tak fakt uz bych potreboval ten set-top box, do 1500 (1600), s co nejlepsi citlivosti na signal ... poradi nekdo, nebo mam dal hledat sam ?[/quote]

Ty ho ještě nemáš? :eek:
Salamander (80)|9.8.2010 23:37
Ne, nebyl potreba ... porad byly trosku problemy se signalem ... ale ted by se hodil :D
Tak co, nejake rady, nebo me v tom nechate ?
StD (8612)|9.8.2010 23:49
Škoda, že jsi se neozval v sobotu, já byl na chatě zrovna včera dopoledne, tak jsem ti mohl ten typ toho Stronga opsat (já to nekupoval, koupila si to žena sama aniž by se ptala a dlužno podotknout, že kupodivu vybrala dobře a funguje to OK k její naprosté spokojenosti). Cena byla kolem 5-6 stovek a citlivé je to až až.
Pitomec (10211)|10.8.2010 13:50
Nejde jenom o citlivost, ale taky třeba o to, jak si poradí s pre-echem apod. Osobně bych bral TechniSat.
Pavel_tempx2 (829)|10.8.2010 22:02
souhlasím s Pitomcem - Technisat - nevím proč, ale němci mají v tohle směru dobré výrobky ;) ať už je to S,T,C... jinak http://set-top-boxy.heureka.cz/
Salamander (80)|11.8.2010 18:15
Jo, ja uz objednaval Technisat DigiPal 2 a k tomu Philips SDV4235 ... snad to poslape jak ma :)
StD (8612)|11.8.2010 18:21
[quote=Salamander;292540]Jo, ja uz objednaval Technisat DigiPal 2 a k tomu Philips SDV4235 ... snad to poslape jak ma :)[/quote]

Koupils' na tu chatu taky pár nových zámků a uzavřels' novou pojistku? \\/
Salamander (80)|12.8.2010 18:16
[quote=StD;292543]Koupils' na tu chatu taky pár nových zámků a uzavřels' novou pojistku? \\/[/quote]

Mam to brat jako vyhruzku, ze se me chystas vykrast ? :D
StD (8612)|12.8.2010 18:21
[quote=Salamander;292710]Mam to brat jako vyhruzku, ze se me chystas vykrast ? :D[/quote]

Nikolivěk, ale vím, jak to chodí na chatách - alespoň tady v okolí Phy. Vždycky když vezu ženu na tu její, tak se akorát počítají škody. Dneska se ti lidi neštítí lézt přes plot ani pro pár blbejch sazenic, nemluvě o materiálu a o tom co je uvnitř. Konkrétně tam co to má u Berounky jí to ani žádná pojišťovna normálně nepojistí, a když, tak za tolik, že se to nevyplatí...