Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Do jakeho formatu prevest signal z DVB-T?

durib (18)|10.4.2010 15:17
Dobry den. Nahravam na HDD porady pres TV tuner, tak, jak je posilaji z anteny (stream). Jaky mam v Pinnacle studio 14 nastavit format exportu, abych dosahl nejlepsiho pomeru kvalita/velikost?
Napriklad ted Stargate Universe jsem videl v o hodne vyssim rozliseni a mel neco okolo 1 GB. Ja se zatim stale nemuzu dostat s hodinovym filmem pod 2 GB. Diky za poznatky.
Pitomec (10211)|10.4.2010 18:10
Pinnacle bych do toho vůbec netahal, na toto je nejlepší Womble MPEG Video Wizard, kde budeš pracovat bez rekomprese (=bez změny kvality) u těch částí, u kterých nebudeš změnu provádět ty sám.
Pave1 (4279)|10.4.2010 19:28
Používám projectX (java aplikaci), taky bez rekomprese (dovolí vystříhat reklamy, udrží synchronizaci, bez problému).
durib (18)|10.4.2010 20:01
Diky za odpovedi. Ja vsak potrebuju dosahnout podobneo vysledku, jako jsou treba BRripy, DVDripy a TVripy apodob. Napr. serial Stargate mam z netu v celkem dobre kvalite 370 MB na 50 minut. Bez komprese je to sice fajn, ale tech souboru z televize mam uz tolik, ze zaplnuji skoro cely 1 TB disk.
Pinnacle jsem dostal, tak se ho snazim vyuzit :)
Pomoci ktereho softu se da tedy udelat podobne kouzlo, jako jsem zminil? diky.
StD (8612)|10.4.2010 20:26
[quote=durib;276659]...Pomoci ktereho softu se da tedy udelat podobne kouzlo, jako jsem zminil? diky.[/quote]

[OT]Tady to není o "kouzlech" ale o znalostech a už vůbec sem netahej slovíčko RIP, aby jsi brzy "neodpočíval v pokoji"...[/OT] Radí ti dobře, pokud máš něco zachyceno (datový stream), tak se VŽDY vyhýbej jakékoli rekompresi (á la Rendering, jak ho "umí" Pinnacle Studio...). Já osobně, bylo-li by to třeba, bych také sáhl po Womblu, jen v případě nutné (!!!) rekomprese pak použiji Canopus Procoder.
durib (18)|10.4.2010 21:28
[quote=StD;276663][OT]Tady to není o "kouzlech" ale o znalostech a už vůbec sem netahej slovíčko RIP, aby jsi brzy "neodpočíval v pokoji"...[/OT] Radí ti dobře, pokud máš něco zachyceno (datový stream), tak se VŽDY vyhýbej jakékoli rekompresi (á la Rendering, jak ho "umí" Pinnacle Studio...). Já osobně, bylo-li by to třeba, bych také sáhl po Womblu, jen v případě nutné (!!!) rekomprese pak použiji Canopus Procoder.[/quote]

Prave, ze o ruznych formatech a prevodech vim celkem nic, prave proto se zde ptam. Jak jsem jiz napsal: puvodni stream stopa je i po sestrihu tech 30 minut reklam neuveritelne velika! 4 hodiny zaznamu v rozliseni 720x576 (nebo kolik) maji skoro 7 GB!
Na druhe strane jsem "nasel" video ve vyborne kvalite s rozlisenim 1270x720 (nebo tak nejak), kde zaznam o delce 50 minut ma velikost 1,1 GB, coz je podle me extremni rozdil.
Ja nepotrebuju the best kvalitu, ktera je u videa bez zasahu. Ja jen chci udelat s videem to same, jako jsem napsal uz predtim v "modelovych situacich".
Postovane programy zkousim, zkusim i ten ProCoder. Nejlepsi by byl vsak nejaky, kde bych to sestrihal a rovnou i prevedl.
StD (8612)|10.4.2010 21:39
[quote=durib;276680]Prave, ze o ruznych formatech a prevodech vim celkem nic, prave proto se zde ptam. Jak jsem jiz napsal: puvodni stream stopa je i po sestrihu tech 30 minut reklam neuveritelne velika! 4 hodiny zaznamu v rozliseni 720x576 (nebo kolik) maji skoro 7 GB!
Na druhe strane jsem "nasel" video ve vyborne kvalite s rozlisenim 1270x720 (nebo tak nejak), kde zaznam o delce 50 minut ma velikost 1,1 GB, coz je podle me extremni rozdil.
Ja nepotrebuju the best kvalitu, ktera je u videa bez zasahu. Ja jen chci udelat s videem to same, jako jsem napsal uz predtim v "modelovych situacich".
Postovane programy zkousim, zkusim i ten ProCoder. Nejlepsi by byl vsak nejaky, kde bych to sestrihal a rovnou i prevedl.[/quote]

To je naprosto normální hodnota pro kvalitní stream. Ale každá rozumná lama si to, co má, předem nejprve zanalyzuje = jaký je to formát, datový tok, kvantizace apod. Na to slouží řada užitečných utilit - namátkou používám třeba GSpot, ReStream, ale je jich mnoho, třeba MediaInfo atd. Teprve potom se ptá tety Wiki nebo strejdy Googla, než ze sebe jde udělat "neználka" na veřejnost.
durib (18)|10.4.2010 22:00
[quote=StD;276683]To je naprosto normální hodnota pro kvalitní stream. Ale každá rozumná lama si to, co má, předem nejprve zanalyzuje = jaký je to formát, datový tok, kvantizace apod. Na to slouží řada užitečných utilit - namátkou používám třeba GSpot, ReStream, ale je jich mnoho, třeba MediaInfo atd. Teprve potom se ptá tety Wiki nebo strejdy Googla, než ze sebe jde udělat "neználka" na veřejnost.[/quote]

Samozrejme jsem se nejdrive dival i jinam. Vim, ze existuje bitrate, ktery ovl kvalitu a velikost. Kazdopadne jsem nikde nenasel, jake nastaveni a format je nejvhodnejsi pro uchovani streamu z DVB-T.
1. Je bitrate to jedine, co ovlivnuje vyslednou velikost souboru? Kdyz jsem menil rozliseni, nemelo to vliv.
2. Co mam zvolit? MPEG-4, H.264, nebo je neco jeste lepsiho?
3. Je uplne jedno, jakou zvolim priponu, pokud je prevod provaden pomoci stejne komprese (napr. mp4 a avi, oboji MPEG-4)?
4. diky
StD (8612)|10.4.2010 22:18
[quote=durib;276689]Samozrejme jsem se nejdrive dival i jinam. Vim, ze existuje bitrate, ktery ovl kvalitu a velikost. Kazdopadne jsem nikde nenasel, jake nastaveni a format je nejvhodnejsi pro uchovani streamu z DVB-T.
1. Je bitrate to jedine, co ovlivnuje vyslednou velikost souboru? Kdyz jsem menil rozliseni, nemelo to vliv.
2. Co mam zvolit? MPEG-4, H.264, nebo je neco jeste lepsiho?
3. Je uplne jedno, jakou zvolim priponu, pokud je prevod provaden pomoci stejne komprese (napr. mp4 a avi, oboji MPEG-4)?
4. diky[/quote]

No neděkuj, není za co, když se ptáš na rovnici typu x krát y = 3 a přitom za x a y dosazuješ hodnotu 1. S člověkem, který neví co chce, ale chce to mít lepčí, nemá cenu ztrácet čas. Dva už ti to řekli, já se k nim přidávám a končím.
durib (18)|10.4.2010 22:45
[quote=StD;276692]No neděkuj, není za co, když se ptáš na rovnici typu x krát y = 3 a přitom za x a y dosazuješ hodnotu 1. S člověkem, který neví co chce, ale chce to mít lepčí, nemá cenu ztrácet čas. Dva už ti to řekli, já se k nim přidávám a končím.[/quote]

Ano, dva mi odpovedeli, ale ne presne na dotaz, co jsem polozil. Ve skutecnosti jsi na nej odpovedel ty akorat programem ProCoder. Ja ti nevim, ale pripada mi, jako by vsichni nepouzivali kompresi videa. Pro me treba neni unosne mit jen hodinovy zaznam videa vetsi nez 2 GB, jestli ty mas doma terabajtove diskove pole, je to tvoje vec.
Na moji otazku je jednoducha odpoved pro toho, kdo uz kompresi a ubirani kvality nekdy delal. Myslel jsem, ze ho tady najdu. Od toho je snad forum.
Vlakno je stale otevrene, kdyby nekdo chtel "poradit".
StD (8612)|11.4.2010 00:02
[quote=durib;276701]Ano, dva mi odpovedeli, ale ne presne na dotaz, co jsem polozil. Ve skutecnosti jsi na nej odpovedel ty akorat programem ProCoder. Ja ti nevim, ale pripada mi, jako by vsichni nepouzivali kompresi videa. Pro me treba neni unosne mit jen hodinovy zaznam videa vetsi nez 2 GB, jestli ty mas doma terabajtove diskove pole, je to tvoje vec.
Na moji otazku je jednoducha odpoved pro toho, kdo uz kompresi a ubirani kvality nekdy delal. Myslel jsem, ze ho tady najdu. Od toho je snad forum.
Vlakno je stale otevrene, kdyby nekdo chtel "poradit".[/quote]

Právě, že všichni kolem mimo tebe ano, jenom ty jsi letadlo... a nevíš, že už to komprimované máš. To ti nedošlo z mého 1. postu? 9-) A jak jsi to už ovlivnil tím, jak jsi nabíral. Ovšem nikdo tady nemá křišťálovou kouli, aby ti to zanalyzoval na dálku, co jsi vlastně vyrobil. Takže nechtěj, abych ti radil co z toho udělat dál.
Pave1 (4279)|11.4.2010 00:53
Kvalitní ripy (a že se o ně moc nezajímám) mají obvykle na 50min cca těch 700MB. 4hod z DVB-T můžeš přerejpat ze 7GB na ty cca 4GB, ale záleží na zdroji (rip má většinou nudlo formát, takže méně informací, než TV).

Pokud je to z DVB-T, nechal bych to jak je (zdroj už je kvalitou na hraně). Zbytek je o znalostech a pokusech (zkus to třeba zmenšit na 960x540 a testuj kvalitu v různých dat. tocích v DivX, když už to chceš dál prznit). Víc neporadím.
durib (18)|11.4.2010 07:42
Dekuji, konecne jsem se posunul dale. DVB-T je kodovano MPEG-2 (jestli se nemylim), HD vysilani pak MPEG-4. Rozdil mezi velikosti pri "stejne" kvalite by mel byt 40+%.
K tomu rozliseni: jak jsem se jiz ptal- zmena rozliseni na velikost souboru nemela vliv (zanedbatelny, asi 20MB) pri stejnem bitrate- je to normalni chovani?
Pitomec (10211)|11.4.2010 12:38
Místo vymýšlení ptákovin s převodem si radši běž koupit další HDD 8-)
geronimoh (2327)|11.4.2010 12:57
Když sečtu všechny HDD, co mám v provozu, je to okolo 7 TB a pořád je to málo. Pitomec ti radí dobře, kup si další HDD. A podívej se na pracovní složku Pinnacle Studia, jestli tam nemáš uložené projekty, které už nepotřebuješ. Mně to dělávalo desítky GB zbytečně zabraného místa.
kasy (44)|13.4.2010 10:58
Zkus Avidemux. Video z DVB-T převádím na h264 (MKV), hodina asi 500MB. Přes WD TV přehrávač na plasmě nepoznám rozdíl.
starej_vul (250)|9.12.2010 17:53
1/ Důvod archivace a následné jeho použití je Ti jasný? Ano?
2/ Já jsem si docela oblíbil "prográmek" SUPER.COM ... teda když už nepotřebuju střih, ale jenom převod ... i do exotických kódů ...