Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Videokamera do 500 eur...alebo fotak s HD videom?

rikuch (1)|8.4.2010 01:45
Kedze sa chystam na dlhsiu cestu do zahranicia, rad by som pri tej prilezitosti upgradoval svoju foto/video techniku (Canon Ixus 860 a Sony HC17). Prva uvaha bola kupit hybrid fotaka s dobrym videom (HD), kvoli jednoduchsej manipulacii – tu som vsak nevedel najst idealny model (napr. skoro vsetky mali video len s 30 fps, resp. tie fotaky nemali az o tolko lepsie parametre ako moj terajsi), a tiez je otazne, ci su tie videa dostatocne kvalitne v porovnani so standardnymi videokamerami.
Ak by som siel do kamery, tak by som nechcel platit viac ako 500 eur. Viete mi nejaku poradit? Mala by byt full HD (mam velku plazmu), nahravanie na SD karty (i ked som pocul, ze v porovnani s miniDV je horsia kvalita nahravky), opticku stabilizaciu. AVCHD – neviem, ci to pozadovat...
Viete mi nejaku poradit? Lebo zatial sa v tom neviem zorientovat, mam pocit ze vsetky v tejto cenovej kategorii su tu v diskusiach kritizovane... Ide o to, aby to bola kamera, ktorej kvalita nahravok bude vyrazne vyssia ako z mojej doterajsej kamery...
Dakujem za kazdu radu...
JindraPce (60)|8.4.2010 09:29
ahoj

já teď poslední 2 měsíce řeším podobnou věc. Sice jsem si dal původně větší limit než 500eeeček, ale nakonec jsem se rozhodl, že v tuto chvíli utratím méně peněz a dražší vybavení koupím za cca 3 roky, až to budu opravdu potřebovat a budu také ze zkušenosti vědět co přesně chci.

Čekám na Panasonic HDC-SD60 a Fuji FinePix HS10.