Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Změny v audio streamu v DVB-T muxu TV NOVA

Pijon (3)|5.4.2010 21:50
Ahoj, mam zvlastni problem s TV NOVA a mym HTPC.
Z nejakyho duvodu u starsich filmu nemam zadne audio, zda se ze to nejak dela mono format...
Snazil jsem se najit nejaky rozdily mezi funkcnim a nefunkcnim zaznamem, ale nemohl jsem v TS readeru vysledovat co by to mohlo delat...
Nesetkal se nekdo s necim takovym?
snehulak2006 (109)|7.4.2010 12:01
Na Nově ( kanál 41 Žižkov ) jsem se setkal s tím, že při přehrávání záznamů ( ať už ze set top boxu PVR nebo z DVB-T karty v PC ) v PC přehrávačem Media Player Classic se u některých filmů stávalo toto : při reklamách šel zvuk normálně, ale když běžel film, zvuk ztichl aniž by někdo na cokoliv sáhl. Zkoušel jsem různé filtry, až jsem pomocí Direct Show Filter Manager "nalezl" v PC filtr InterVideo Audio Decoder for Panasonic. Je součástí programu DVD Movie Album, které používám na disky DVD-RAM, aby si rozuměly s DVD rekordérem Panasonic. Po zařazení tohoto filtru do přehrávacího grafu ( je to vidět v GraphEditu ) už zvuk běží zcela bez závad. Pokud si pamatuji týkalo se to starších českých filmů, vzpomínám si např. Zítra to roztočíme drahoušku, Tři oříšky pro Popelku.....
Pijon (3)|8.4.2010 23:22
Tak to je presne chovani ktere pozoruji take, akorat se mi nepodarilo zatim uspesne vyresit (ani InterVideo filtrem) (btw. taky chytam Zizkov).

Nema nekdo o teto "anomalii" vice detailu (na co se zamerit, kterym smerem zkoumat)

Diky
MomoBrut (205)|9.4.2010 13:57
Je to tim, ze to, cim to oteviras nebo ctes, neumi pripojit graf filtru pro zdroj s monofonnim zvukem. Napriklad klasicky windows media player to neumi.
Pijon (3)|12.4.2010 15:11
No, oteviram to obecne v mplayeru (jeho engine je vyuzivany v MediaPortalu myslim), da se tedy tahle "neschopnost" nejak vyresit ? (vynuceni nejakeho kodeku nebo tak?)

Diky