Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LED TV UE40C6500 - rady, postřehy,zkušenosti

klasek (8)|4.4.2010 17:20
Zdravím,
koupil jsem si novou TV SAMSUNG LED UE40C6500.
Nevím, jestli mi někdo poradí v těchto otázkách, ale zkusím to.
Takže :
- má tato TV možnost rozsvícení podstavce?
- potřebuji pro komunikaci s wifi routerem k tomuto modelu zakoupit SAMSUNG USB WIFI adapter pro LED TV?
- kde stáhnu na oficiálním webu software PC Share Manager?

Díky
ue40c6500%20uwxxhv.jpg
eldorado09 (1441)|4.4.2010 17:51
Ahoj, ako si s obrazom a zvukom spokojný? Mohol by si pridať aj nejaké fotky (ak nie je problém)...
klasek (8)|4.4.2010 18:00
Asi tak, přešel jsem na tento model z CRT, takže obraz je pro mě co se týká vnímání dosti jiný ( pohyby, barva, ...). Je to takové živější, jen si zase chce trošku pohrát s nastavením barev. Zvuk mi příjde na tak extra plochou TV více než dobrý, ale časem k ní stejně koupím nějaké repráky. Ještě na tom zkusím pustit něco v bluray kvalitě ať vidím co tá telka umí. Fotky nějaké pošlu v průběhu příštího týdne, nemám ji teď u sebe. třeba jsem na tom pouštěl prezentaci fotografií a musím uznat že to byla nádhera, určitě ji budu občas používat místo monitoru.
najx (233)|5.4.2010 16:11
no co som cital tak aj 2010 led modely maju problem s flakatym podsvietenim vratane c8000, ktora je kombinaciou egde a local dimming (nie tak vyrazne ako pri 6000,7000)
tu je vlakno majitelov americkej verzie :
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1231072
eldorado09 (1441)|5.4.2010 16:18
A kde si to čítal? Vieš sem dať link? Ďakujem
sirdo (1320)|5.4.2010 18:15
EdgeLED a local dimming? to mi nejak nejde dokopy...
najx (233)|5.4.2010 18:45
specialita od samsungu :-D hovoria tomu Pinpoint Dimming
[quote=sirdo;275924]EdgeLED a local dimming? to mi nejak nejde dokopy...[/quote]
samsung2010led-1l.jpg
sirdo (1320)|5.4.2010 19:11
[quote=najx;275934]specialita od samsungu :-D hovoria tomu Pinpoint Dimming[/quote]

cize klasicky odrb, nic neobvykle u samsungu :D ...
klasek (8)|10.4.2010 22:14
Tak jsem dneska zapnul na této TV film v bluray ( max. kvalita - film 14GB ) a musím uznat že nádhera, nemám slov. Jako obrázek.
Respect (220)|11.4.2010 12:01
no ona by se v dnesni dobe tezko hledala televize na ktere by bluray nevypadal jako obrazek
sirdo (1320)|11.4.2010 12:10
neber mu iluzie :) ...
David Lister (405)|11.4.2010 13:57
[quote=Respect;276756]no ona by se v dnesni dobe tezko hledala televize na ktere by bluray nevypadal jako obrazek[/quote]

Ano to je pravda, na 80% TV vypadá dnes HD jako obrázek, ale pokud chceš aby to vypadalo jako ve skutečnosti, tak musíš hodně pohledat :-)

Možná jsou na tom letošní ledky od Sama jinak, ale u těch loňských neměl obraz s realitou moc společného :-(
Respect (220)|11.4.2010 14:55
obraz jako ve skutecnosti ti v dnesni dobe dokaze poskytnout tak maximalne vylestena tabule skla...
garb7 (1189)|11.4.2010 15:51
Ano zrcadlo to dokáže.
sirdo (1320)|11.4.2010 17:00
zrkadlo ani nie, kedze poskytuje len zrkadlovy/obrateny obraz. myslim, ze narazal na dokonale vylestene sklo okennej tabule :D ...
Fantozzi78 (9)|12.4.2010 09:24
Ahoj, taky hodně pokukuju po tomhle modelu...můžeš prosím napsat, jaké máš zkušenosti, např. s připojením k internetu? Jak moc je obrazovka reflexní a jak je to s pozorovacími úhly?

[quote=klasek;276691]Tak jsem dneska zapnul na této TV film v bluray ( max. kvalita - film 14GB ) a musím uznat že nádhera, nemám slov. Jako obrázek.[/quote]
Ryan Giggs (688)|13.4.2010 17:16
[quote=David Lister;276787]Možná jsou na tom letošní ledky od Sama jinak, ale u těch loňských neměl obraz s realitou moc společného :-([/quote]
Nechcem ti brať iluzie, ale je to rovnako na h**** ako aj u staršich modelov. A podsvietenie je na tom tiež rovnako.
Tom_as (2)|11.5.2010 15:00
Možná jste nepochopili diskuzi. klasek se tady chtěl podělit se svýma zkušenostma a ne tady poslouchat ty vaše sr... Sorry, ale vaše názory jsou tady podle mě mimo diskuzi...
jdry (11)|11.5.2010 18:05
Tato tv je naprosto super akorát mi trochu vadí to nerovnoměrné podsvícení v tmavších scénách hlavně u HD programů. Možná se jedná o špatné nastavení...ale bohužel nemám možnost s kým bych se podělil o zkušenost.
eldorado09 (1441)|11.5.2010 18:17
Už aj minuloročné Samsungy s edge led mali problémy s nerovnomerným podsvietením.
Fantozzi78 (9)|11.5.2010 18:46
[quote=jdry;281336]Tato tv je naprosto super akorát mi trochu vadí to nerovnoměrné podsvícení v tmavších scénách hlavně u HD programů. Možná se jedná o špatné nastavení...ale bohužel nemám možnost s kým bych se podělil o zkušenost.[/quote]

Já mám UE46C6500, jsem rád, že se snad malinko rozjede diskuze o těchto modelech, doteď bylo mrtvo. Mé zkušenosti zatím jsou:

- obraz dobrý, nerovnoměrné podsvícení se dá trochu eliminovat kalibrací obrazu (zatím jsou nějaká nastavení na avsforum.com, ale ani jedno není zcela ideální), občas pozoruji při totálně tmavých scénách mírný clouding, ale dá se to vydržet
- internet - tam jsem zatím malinko zklamaný, některé internetové aplikace (accuweather apod.) vypínají obraz a zvuk, narozdíl od loňských B modelů,což je nepříjemné. Jak se tu již omílalo, česká lokalizace je zatím poměrně chudá...
- zatím jsem tu neobjevil nikoho, kdo by na letošních C modelech rozběhl yahoo widgety
- přehrávání médií avi, mkv, foto, hudba...víceméně všechno co jsem zkoušel tv bez problému přehrála
- dlna funguje zcela bez problémů
- mám hd sat, tak mě vadí neustálé manuální přepínání na hdmi vstup
jarino1978 (8045)|11.5.2010 19:45
clouding vyriešite jedine výmenou kusa za iný...
jdry (11)|11.5.2010 20:07
myslím že by to asi na reklamaci nebylo dle zkušeností se Samsung servisem /nevadilo jim ani čáry přes obrazovku ,prý to je normální/
Pablo2 (41)|13.5.2010 12:47
Mám UE32C6000 ale problematika zde řešená je obdobná.
Názory pana Na ho..... pod. nelze brát vážně ale pokud chce někdo TV hodnotit měl by mít osobní zkušenosti a nebo si přečíst testy na internetu. Podsvícení u této řady Samsungů je hodnoceno jako velmi dobré, samozřejemně žádný LCD TV nemůže mít podsvícení naprosto dokonalé.
TV jsem otestoval prostřednictvím testovacích programů určených pro testy počítačových monitorů a seřizoval s ohledem na výsledky. Hodnotit obraz z hlediska jeho "přirozenosti" je nesmysl, každý má jiný názor na to co je přirozené a co se mu líbí. TV má naštěstí velké možnosti nastavení a tak jej lze doladit na velmi dobrou (pro mne) kvalitu obrazu.
Obraz TV jsem porovnával s obrazem na kvalitním CRT monitoru, použil jsem fotky květin, krajin a pod. , TV lze doladit na velmi dobrý obraz, plně vyhovijící i pro náročného diváka.
Fantozzi78 (9)|13.5.2010 14:27
[quote=Pablo2;281700]Mám UE32C6000 ale problematika zde řešená je obdobná.
Názory pana Na ho..... pod. nelze brát vážně ale pokud chce někdo TV hodnotit měl by mít osobní zkušenosti a nebo si přečíst testy na internetu. Podsvícení u této řady Samsungů je hodnoceno jako velmi dobré, samozřejemně žádný LCD TV nemůže mít podsvícení naprosto dokonalé.
TV jsem otestoval prostřednictvím testovacích programů určených pro testy počítačových monitorů a seřizoval s ohledem na výsledky. Hodnotit obraz z hlediska jeho "přirozenosti" je nesmysl, každý má jiný názor na to co je přirozené a co se mu líbí. TV má naštěstí velké možnosti nastavení a tak jej lze doladit na velmi dobrou (pro mne) kvalitu obrazu.
Obraz TV jsem porovnával s obrazem na kvalitním CRT monitoru, použil jsem fotky květin, krajin a pod. , TV lze doladit na velmi dobrý obraz, plně vyhovijící i pro náročného diváka.[/quote]

Souhlasím...mohl bys prosím dát k dispozici kalibraci, kterou jsi dosáhl, ať můžeme vyzkoušet? Já jsem našel na zahr.fórech vícero nastavení a nejvíc mi tedy zatím sedla kalibrace z testu z 11.5. na flatpanelshd.com. Mám ue46c6500, která má oproti 6000 navíc internet a trochu vyšší kontrast.Díky předem
klasek (8)|16.5.2010 20:10
Děkuji Vám všem za vaše zkušenosti, konečně něco přínosného. Dlouho jsem tu nebyl, protože tu nikdo nic normálního nenapsal, ale nyní ...
toomass2 (5)|18.5.2010 17:29
Ahoj, máte už někdo vyzkoušený, jak to má s přehráváním MKV(oproti xBx000). Umi už přepínat mezi audiostopama...
jdry (11)|19.5.2010 14:32
Tak u mého tv se zatím MKV nepodařilo zprovoznit piše unsuported format
libor11full (81)|19.5.2010 18:04
zdravim,mam ue55c600 a musim uznat ze obraz je o proti me bejvale tv ps50a656 o hodne lepsi nez u plazmy ,co se tyka bilich fleku pri seru vse mi pomalu zmizelo pri nastavrni prirozeneho modu,s tv jsem fakt max.spokojenej priznam se jedu br filmy a mkv filmy,co se tyka obrazu fakt to nema chybu a to ze jsem fakt puntickar..jo jednu chybicku to ma a to ze koukani z uhlu je to trosku o necem jinem je to trosku svetlejsi ale to v mem pripade nevadi .Co se tyka koukani na tv signal nemam k tomu zadne vyhrady ,hokej paradni nikde se nic nerozmazava atd.
klasek (8)|28.5.2010 19:34
Zdravím, mám takový dotaz.
Chtěl bych se zeptat, jak zruším samovolné ztmavování a zesvětlování obrazu na TV ( např. z USB HDD )? Když převládají tmavé barvy obraz se ztmaví, když světlé, obraz je normální. ECO mode je vypnutý.

Díky
kolci (24)|1.6.2010 17:24
Na pripojenie internetu cez wifi musim zakupit original Samsung usb wifi, alebo to pojde na hociakom usb wifi? Mohol by mi to niekdo objastnit?
kolci (24)|1.6.2010 19:03
[quote=kolci;284208]Na pripojenie internetu cez wifi musim zakupit original Samsung usb wifi, alebo to pojde na hociakom usb wifi? Mohol by mi to niekdo objastnit?[/quote]

Uz som si zistil ako to je.... http://www.avobchod.cz/televizory/lcd-televize/101-107-cm/le40b650/?komentare=1

Takze u modelu xxB650 je kompatibilni dongle postaveny na chipsetu Ralink (WIS09ABG ma uvnitr chipset rt73) bude kompatibilni aj na 40c6500?
kolci (24)|7.6.2010 11:41
Uz mi konecne dorazil UE40c6500UW panel CN01, co som cital tak CN1 je ten horsi panel, ale obraz je skveli a to nie len pri HD filmoch ale aj v SD vysielani. Len prvy den bolo vidiet velky clouding, myslel som ze ho pojdem vratit, ale na druhy den sa to ustalilo. Zvuk je celkom bieda dost slabota, napojil som starsie domace kino cez SCART z TV vysielania mi ide zvuk, ale ked prepnem na media player tak nejde vobec?
gulasovka (43)|10.6.2010 10:50
Včera jsem rozjel doma novou SAMSUNG LED TV UE46C6500, rychlé postřehy

- obraz pozemního digi vysílání bez problému koukatelný

- obraz ze satelitu (DiGi TV) hrozný, až nyní jsem poznal špatnou kvalitu (zítra budu mít Skylink HD - takže mohu posoudit obraz až následně)

- nakupoval jsem hlavně k vůli DLNA (doma mi běží READYNAS NV+ od NETGEAR), jelikož mám na něm všechny digitální fotky za posledních 10 let, včetně domácího videa - TV zvládá vše bez problémů - líbí se mi svižné střídání fotek (ve fabrikovém nastavení), video musím ještě doladit (TV nedokáže automaticky rozpoznat poměr stran)

- u DLNA jsem dále při koupi trnul (SAMSUNG podpora mi nedokázala odpověď, zda linuxový NAS zvládne titulky a vůbec přehrání filmů), ale AVI včetně českých titulků zvládá (ještě musím doladit kódování českých znaků).

- u DLNA jsem však dneska přišel na první ALE, nedokáže přečíst MKV - poradí někdo?

AKTUALIZACE: MKV TV přehraje přes USB, přes NAS ale ne.

- ovládač na první pohled humpolácký, ale po půlhodině mačkání je skvělý, oceňuji podsvícení tlačítek, které si můžete snadno ve tmě zapnout

- InternetTV - nejsem příznivce Youtube na TV, klávesnice je přece jen klávesnice. Nicméně SAMSUNG se s vepisováním klíčových slov popral výborně, a při třetím zadávání jsem si již zvykl a napsat nějaké klíčové slovo je hračka
kolci (24)|15.6.2010 00:42
Ma niekdo vhodne - dobre nastavenie obrazu na prehravanie filmov v media playeri (mkv, avi...). Nastavenie pre pozeranie cez hdmi BR prehravac som nasiel vela, ale kalibraciu pre media player nikde.
klasek (8)|19.6.2010 21:37
Mám takový dotaz, jak je to s tím přehráváním MKV souborů? Píše mi to problém s kodeky.

Díky
Pablo2 (41)|22.6.2010 09:04
Mám UE 32C6000 a používám kabel TV UPC. U některých pořadů (vesměs filmy) se na kanálech Nova HD a Prima HD zúží obraz do formátu 4:3. Na kanálech Nova a Prima je obraz normální širokoúhlý. V nastavení TV není možno nalézt možnost roztažení obrazu.
Dá se s tím něco dělat (např. použít upravený firmware) ?
mikos22 (14)|11.7.2010 22:17
[quote=Pablo2;286831]Mám UE 32C6000 a používám kabel TV UPC. U některých pořadů (vesměs filmy) se na kanálech Nova HD a Prima HD zúží obraz do formátu 4:3. Na kanálech Nova a Prima je obraz normální širokoúhlý. V nastavení TV není možno nalézt možnost roztažení obrazu.
Dá se s tím něco dělat (např. použít upravený firmware) ?[/quote]

totéž jsem spozoroval s modelem 32C6500, při sledování DVB-T ze sítě UPC. Můj závěr je takový, že problém nastane na HD kanálu, na kterém zrovna ale neběží HD pořad, pouze však SD 4:3, který je na stranách pevně doplněn černými pruhy (do poměru 16/9). Ověřil jsem si to dnes při sledování Hospody na Nova HD. V takovém případě jednoduše přepnu na neHD příslušný kanál. Hospoda totiž určitě nemůže být v HD kvalitě zaznamenána.

v manuálu navíc nedoporučují dlouhodobě sledovat s černými pruhy, nebo statický obraz.
mikos22 (14)|11.7.2010 22:50
UE32C6500 mám možnost testovat již po 4 dny a mé postřehy jsou následující:

obraz ze scartu (sd UPC) bezproblému

Analogové kanály naladěné v režimu anténa rovněž přepychové

SD a HD kanály DVBT (upc- režim anténa) perfektní

oceňuji širokou podporu médií USB playeru- dosud přehrál vše testované, i nízkou kvalitu (3gp) lze sledovat.
při přerušení sledování daného média a následného spuštění totoho media lze okamžitě přejít na pasáž přerušení, úřevíjení je stabilní.

ovládaní intuitivní

Spotřeba je zde luxusní- použita automatická regulace podsvícení v závislosti na okolní intenzitě.
ve večerních hodinách okolo 35W a přes den pak kolem 60W, což je při uhlopříčce 32 snad nejlepší

zvuk je asi nejslabším článkem této kvalitní obrazovky- ve srovnání s předchozí Teslou mírně sušší- při tenkosti obrazovky je to ale pochopitelné

výstup ze scartu byl malinko opožděný (testováno při sledování HD pořadu)

EPG přehledné, je možno nastavit automatické přepnutí na konkrétní pořady.

Made in Slovakia
Sikil (4)|8.8.2010 10:38
Zdravím

Tv UE40C6500 mam necelý týden .Přešl jsem z projekční TV LG 98cm.Obraz perfektní akorát jsem si večer všiml že při tmavých scenách jdou videt světlejší mapy ale pokud se dívate na film tak to neregistruji , jak už nekdo psal obraz je trochu plastický dcera říká že je to 3D :)Zvuk trochu slabší ale dá se to poslouchat.Propojení Tv --

1.Pc-Hdmi bez problému
2.Samsung pc share manager kabelem lan přehrává vše i MKV ve Full Hd i Dts , výběr v menu Tv nic moc :(
3.Optický kabel do logitech Z5500 bez problému
4.Prodlužovací kabel usb 5m tady mne to zlobilo při shlednutí filmu mne to vyhazovalo hlášku nalezeno nove zařízení asi 3x jsem to vydržel potom jsem usb zapojil do Tv a vše OK.

SAMSUNG PC Share Manager -

http://samsung-pc-share-manager.software.informer.com/download/
P8060019.JPG P8080012.JPG P8080023.JPG P8080006.JPG
vanion (4)|10.8.2010 10:39
Dobrý den, jsem majitelem UE32C6500, displej SQ01.

Mám dva problémy:

1) Připojení UE32C6500 přes DLNA server, který běží na routeru Netgear WNDR3700.
- Zde mám problém s přehráním jakéhokoli MKV souboru. Napíše to vždy - typ souboru není podporován, nebo něco podobného. Přes PC Share Manager 4.2 nemám jediný problém. Ostatní média (Např. DIVx) přes tento způsob připojení (DLNA na routeru) jsou OK.

2) Při vložení USB 2.0 disku není asi dostatek šťávy. Zkoušel jsem dva disky (Seagate a Toshiba). Oba dva potřebují asi dodatečné napájení. Prosím o zkušenosti, případně jaký typ disku toto nevyžaduje..

3) Jakým způsobem mohu zprovoznit Yahoo widgety, tj. kde co mám přepnout, abych měl možnost tuto funkci alespoň vyzkoušet. Vím, že se někde musí změnit země na UK, ale to mi bohužel nenabízí. Pouze východní státy.

4) Případně jaké obrazové nastavení se Vám osvědčilo nejlépe.

Díky moc za Vaše reakce!

Martin
blazom (27)|20.8.2010 12:25
Chcem sa opytat ci sa tzv. "plasticky obraz" ,ktory je u LED dost znacny, neda urcitym nastavenim vypnut?

Vdaka
Sikil (4)|20.8.2010 12:30
Zdravím nastaveni tam je mnoho ale ze by se to dalo uplně vypnout tak ne akorat to trochu jde utlumit jinak po té době co ji mám tak už mi to ani tak nepřipadá byl to jen první moment co jsem Tv sledoval.
Sikil (4)|20.8.2010 12:45
[quote=vanion;292294]Dobrý den, jsem majitelem UE32C6500, displej SQ01.

Mám dva problémy:

1) Připojení UE32C6500 přes DLNA server, který běží na routeru Netgear WNDR3700.
- Zde mám problém s přehráním jakéhokoli MKV souboru. Napíše to vždy - typ souboru není podporován, nebo něco podobného. Přes PC Share Manager 4.2 nemám jediný problém. Ostatní média (Např. DIVx) přes tento způsob připojení (DLNA na routeru) jsou OK.

2) Při vložení USB 2.0 disku není asi dostatek šťávy. Zkoušel jsem dva disky (Seagate a Toshiba). Oba dva potřebují asi dodatečné napájení. Prosím o zkušenosti, případně jaký typ disku toto nevyžaduje..

3) Jakým způsobem mohu zprovoznit Yahoo widgety, tj. kde co mám přepnout, abych měl možnost tuto funkci alespoň vyzkoušet. Vím, že se někde musí změnit země na UK, ale to mi bohužel nenabízí. Pouze východní státy.

4) Případně jaké obrazové nastavení se Vám osvědčilo nejlépe.

Díky moc za Vaše reakce!

Martin[/quote]

Ahoj ja uz nasel dva MKV soubory se stejnym problemem prubni jine.Ted jsem propojil Tv s Windows 7 (Pc Lan a Ntb wifi) a taky to jede suprovo tak to jeste testni takto pokud mas Win7.
Pro prehravani z Hdd jsem si objednal dokovaci stanici pro Hdd s vlastnim napajenim tak jak bude doma tak dam vedet
Miles (6)|20.8.2010 18:36
Už 14 dní mám doma UE46C6510, k tomu kabelovku od UPC zapojenou přes CI slot a obraz OK, spojení s NETem OK, ale fakt na TV nebudu hrát sudoku:-), přehrávání filmů OK, jen některý titulky to nevidí, nevím proč, s diakritikou problém nemám, co mi ale štve že při tmavých scénách z obou dolních rohů prosvítá podsvícení :-(, trošku jsem to omezil nastavením co tu bylo nakopírováno z jinýho fora, ale i tak nic moc...
kolci (24)|22.8.2010 23:16
Vedel by mi niekdo povedat ake wifi usb dongle funguje z xxC6500?
igi76 (24)|25.8.2010 18:42
Ahojte,takže asi 4dni mam doma UE46C6500.prešiel som z plazmy samsung.musím ale povedať že za tu cenu som trosku sklamany s kvalitou obrazu ku ktorej neprispievaju tie biele flaky na tmavej obrazovke,aj ked to vydno len večer.S farbami som spokojny calibroval som tv podla setingov zo stranky hdtv test.Dalej ma dosť štve ten pozorovaci uhol,stači ze som trošku odchyleny od tv a farby blednu.Na toto všetko by som si časom možno zvykol ale mam dalši problem koli ktoremu tv určite vratim a to že mi vobec nenajde zapojenu PS3ku ani v jednom HDMI vstupe.mam pripojeny aj sat.zo Skylinkom a ten mi naslo na HDMI2 na inych vobec.Tod zatial vše lebo som mierne vytočeny
eldorado09 (1441)|25.8.2010 18:48
Akú plazmu si mal predtým? Nebol si spokojný?
igi76 (24)|25.8.2010 18:50
[quote=eldorado09;294080]Akú plazmu si mal predtým? Nebol si spokojný?[/quote]

mal som PS40A96 myslim.Bol som spokojny.Chcel som ju vymeniť koli spotrebe a chcel som aj trosku večšiu tv.