Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VHS Panasonic + Canopus ADVC300 + SW??

okol (2)|4.4.2010 09:23
Chci se pustit do prevedeni VHS do PC. Poridil jsem ADVC-300 a mam video Panasonic NV-HV60.
Chci se zeptat jestli ma smysl zkusit koupit video S-VHS pro kvalitnejsi vstup do prevodniku, nebo jestli by to nemelo zadny efekt?
Prevadet budu zaznamy z kazetek VHS-C z kamery Panasonic.
A druha otazka je jaky SW pouzit pro zachytavani toho signalu z prevodniku do DVkodeku? Je to jedno nebo se rovnou rozhodnout pro editacni program a chytat to do nej?
Diky za odpovedi.
Vitam i zkusenosti s nastavenim ADVC300.
Pitomec (10211)|4.4.2010 11:22
S-VHS VCR ti k ničemu není a díky tomu převodníku nepotřebuješ ani VCR s TBC (protože TBC je součástí ADVC-300).

Soft třeba WinDV (http://windv.mourek.cz)
Alf (888)|4.4.2010 14:56
Pokud sis pořídil ADVC-300 za tímto účelem, tak to nebyl IMHO ten nejvhodnější kup, pokud těch kazet nemáš stovky. Ale to je Tvoje rozhodnutí...
V každém případě, ADVC je HW převodník analog / DV a tudíž nepotřebuješ grabovací software. Stačí Ti tedy WinDV o kterém psal Pitomec.
S-VHS má oproti běžnému VHS tu výhodu, že analogový signál můžeš z něho vytáhnout jako S-video a tudíž kvalitněji.
okol (2)|4.4.2010 19:15
JJ, o tom WinDV jsem nekde v navodech cetl tak ho pouziju.
ADVC jsem poridil z druhe ruky a jak to prevedu tak ho zase asi pustim dal.
Vim ze S-video je kvalitnejsi, jen jsem chtell vedet jestli by to byl nejaky znatelny rozdil, ale asi tomu tak nebude, takze se pustim do ukladani.
Je ve VirtualDub nejaka detekce scen?
Mam tech kazetek hodne a je v tom dost gulas a nevim jak to potom nejlepe trosku chronologicky poskladat.
Existuje nejakej softik, kterej by mi udelal nejake indexy nebo snimky z casove osy pro snazsi orientaci co je v danem souboru, nebo neco podobneho co by mi pomohlo se v tom potom orientovat?
Diky za rady.
hrasek (5)|1.11.2012 17:51
Oživuji tohle starší téma s cílem nalézt odpověď na moji otázku.
Představte si modelovou situaci:
Mějme vstupní S-VHS zařízení pro čtení (S-)VHS kazet s TBC (např. JVC HR-S7722) a převodník ADVC-300 (rovněž s TBC). Má nějaký smysl mít TBC zapnuto jak na S-VHS zařízení, tak převodníku? Proč?
V případě, že nemá (což je i můj tip), kde je lepší mít TBC zapnuto - na S-VHS zařízení či na převodníku ADVC-300?

A pro upřesnění, TBC se na ADVC zapíná dipem 8 na SW2 - tedy "Video Sync Mode" na volbu "Internal Sync". Chápu to dobře?


[QUOTE=Pitomec;275720]S-VHS VCR ti k ničemu není a díky tomu převodníku nepotřebuješ ani VCR s TBC (protože TBC je součástí ADVC-300).
Soft třeba WinDV (http://windv.mourek.cz)[/QUOTE]
geronimoh (2327)|1.11.2012 19:12
Neznám Canopus ADVC300. S-VHS videorekordér má jak už je zde uvedeno výhodu, že i z VHS kazety dostane lepší obraz, než VHS videorekordér a navíc nabízí výstup S-Video. TBC je výborná funkce, ale někdy se dá paradoxně dosáhnout stabilnějšího obrazu při vypnutém TBC, například u videokazety s videoklipy, kde jsou časté střihy (místa napojení klipů) ( TBC někdy může způsobit roztřesení obrazu pár vteřin za místem střihu.
hrasek (5)|5.11.2012 21:04
Díky za informace. Dokážete někdo poradit, zda má nějaký smysl mít TBC zapnuto jak na S-VHS zařízení, tak převodníku? V případě, že nemá, kde je lepší mít TBC zapnuto - na S-VHS zařízení či na převodníku ADVC-300?
maxmad (74)|26.11.2012 20:13
[QUOTE=hrasek;430856]Díky za informace. Dokážete někdo poradit, zda má nějaký smysl mít TBC zapnuto jak na S-VHS zařízení, tak převodníku? V případě, že nemá, kde je lepší mít TBC zapnuto - na S-VHS zařízení či na převodníku ADVC-300?[/QUOTE]
zdravím mám naprosto stejný dotaz sehnal jsem velmi levně video s TBC a vlastním canopus ADVC 300 má cenu mít TBC zapnuté je tam ještě funkce 3D DNR tu mám nechat taky zapnutou?
Saxel (2279)|27.11.2012 08:14
[QUOTE=maxmad;433659]... sehnal jsem velmi levně video s TBC a vlastním canopus ADVC 300 má cenu mít TBC zapnuté je tam ještě funkce 3D DNR tu mám nechat taky zapnutou?[/QUOTE]
Nejlepší bude zapnutí TBC ověřit v praxi. Teoreticky by mělo stačit jednorázové obnovění synchronizační směsi ve videopřehrávači. I to DNR můžeš vyzkoušet, ale já bych odšumoval až v PC - v něm můžu ovlivnit parametry a úroveň filtru.