Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD Philips 46PFL9704H versus Plazma Panasonic TX-P50VT20E

yazoo66 (23)|3.4.2010 22:24
Obě dvě TV jsou dnes asi špičky u své technologie .Stále váhám jakou novou TV si mám vybrat, může mi někdo poradit? Měl jsem PDP 436 RXE Pioneer - obraz spokojenost ,ale měl jsem problém s vypalováním log. Mám satelit HD a Blu-ray - jde mi hlavně o obraz ,to by měla být u televize hlavní priorita. Diky za Vaše názory.
SPAWN (744)|3.4.2010 23:36
[quote=yazoo66;275675]Obě dvě TV jsou dnes asi špičky u své technologie .Stále váhám jakou novou TV si mám vybrat, může mi někdo poradit? Měl jsem PDP 436 RXE Pioneer - obraz spokojenost ,ale měl jsem problém s vypalováním log. Mám satelit HD a Blu-ray - jde mi hlavně o obraz ,to by měla být u televize hlavní priorita. Diky za Vaše názory.[/quote]

Ahoj, kdyz si prectes nasledujici clanek tak dojdes k tomu ze LCD je vhodna na PC :-) A kdo tvrdi opak je majitel LCD. :D

Zdroj: http://avmania.zive.cz/Aktuality/Prvni-reakce-3D-TV-Panasonic-je-lepsi-nez-3D-TV-Samsung/sr-1-sc-4-a-2096/default.aspx
jarino1978 (8045)|3.4.2010 23:49
- no užívateľ myslím nerieši 3D
- keďže nevieš čítať a pozerať, vedel by si, že išlo o porovnanie so žiadnym záverom
- a keďže dané veci neovládaš, prišiel by si na to, že v pokračovaní porovnania bol Panasonic zmietnutý pod zem za mirror efekt v spodnej a vrchnej časti obrazu
- a keďže si lama, tak by si prišiel na to, že panasonic bol pochovaný v testoch za totálne humusný pulldown 3:2, za červený nádych v obraze, za humusnú pleťovku, ktorá tiahne do červena, za podradný prednes motion resolution 1080i, za zvýšené IR, za lacný design, za maličký statický kontrast, za veľmi malý jas , za 100x vypratú bielu.... proste shit.
- takže tá pdp v teste sa síce hodí na 3D, ale ako EU užívateľovi je to na dve veci, ale verím, že práve teba to poteší...
SlavoF (834)|4.4.2010 00:54
[quote=jarino1978;275693]- no užívateľ myslím nerieši 3D
- keďže nevieš čítať a pozerať, vedel by si, že išlo o porovnanie so žiadnym záverom
- a keďže dané veci neovládaš, prišiel by si na to, že v pokračovaní porovnania bol Panasonic zmietnutý pod zem za mirror efekt v spodnej a vrchnej časti obrazu
- a keďže si lama, tak by si prišiel na to, že panasonic bol pochovaný v testoch za totálne humusný pulldown 3:2, za červený nádych v obraze, za humusnú pleťovku, ktorá tiahne do červena, za podradný prednes motion resolution 1080i, za zvýšené IR, za lacný design, za maličký statický kontrast, za veľmi malý jas , za 100x vypratú bielu.... proste shit.
- takže tá pdp v teste sa síce hodí na 3D, ale ako EU užívateľovi je to na dve veci, ale verím, že práve teba to poteší...[/quote]
no.... , zase,
a ja som s G20 nadmieru spokojný , super, ....
a to mám doma aj LCD /sam./ na ktoré keď sa pozriem tak mi je Zle, lebo si myslím, že mám šedý zákal a preto je to všetko rozmazané jak k...a.
jarino1978 (8045)|4.4.2010 01:01
aký to máš model toho sama ?
djh3ll (127)|4.4.2010 11:35
[quote=jarino1978;275693]- no užívateľ myslím nerieši 3D
- keďže nevieš čítať a pozerať, vedel by si, že išlo o porovnanie so žiadnym záverom
- a keďže dané veci neovládaš, prišiel by si na to, že v pokračovaní porovnania bol Panasonic zmietnutý pod zem za mirror efekt v spodnej a vrchnej časti obrazu
- a keďže si lama, tak by si prišiel na to, že panasonic bol pochovaný v testoch za totálne humusný pulldown 3:2, za červený nádych v obraze, za humusnú pleťovku, ktorá tiahne do červena, za podradný prednes motion resolution 1080i, za zvýšené IR, za lacný design, za maličký statický kontrast, za veľmi malý jas , za 100x vypratú bielu.... proste shit.
- takže tá pdp v teste sa síce hodí na 3D, ale ako EU užívateľovi je to na dve veci, ale verím, že práve teba to poteší...[/quote]

Jarino, víme, že máš hodně zkušeností, to všichni respektujeme, ale zase by si mohl prosím respektovat slušnost a do každého se hned nenavážet, když potřebuje pomoci. Jestli s něčím nesouhlasíš, tak ok, ale podej to v lidské formě.

Když už se teda bavíme o "špičce", která se dnes dá koupit. Jakou TV by si doporučil dnes koupit Ty dejme tomu z peněženky o 55.000 Kč ?
SPAWN (744)|4.4.2010 14:08
[quote=jarino1978;275693]- no užívateľ myslím nerieši 3D
- keďže nevieš čítať a pozerať, vedel by si, že išlo o porovnanie so žiadnym záverom
- a keďže dané veci neovládaš, prišiel by si na to, že v pokračovaní porovnania bol Panasonic zmietnutý pod zem za mirror efekt v spodnej a vrchnej časti obrazu
- a keďže si lama, tak by si prišiel na to, že panasonic bol pochovaný v testoch za totálne humusný pulldown 3:2, za červený nádych v obraze, za humusnú pleťovku, ktorá tiahne do červena, za podradný prednes motion resolution 1080i, za zvýšené IR, za lacný design, za maličký statický kontrast, za veľmi malý jas , za 100x vypratú bielu.... proste shit.
- takže tá pdp v teste sa síce hodí na 3D, ale ako EU užívateľovi je to na dve veci, ale verím, že práve teba to poteší...[/quote]

Chyba nastala u mne splet jsem si Panasonic Viera TC-PVT25 s TX-P50VT20E chybu uznavam. Ty chby nedelas ty se vyvoleny. :D
Jinak kdyz to vemu co bych mohl cekat od ''manazera Samsungu'' musi hold obhajovat ty ''SHIT'' LCD jinak by mu klesla trzba. :D Plat musi byt velky. :-) Meles tu uz cca 2 roky stejne zhovadilsoti ktere muze cist jen lama ktera si de koupit tak kvalitni znacku jako jo Samsung a LG. Jejich podvod stoleti a tve neobjasneni odezvy u LCD mi vylozene staci si myslet co si zac.

Jinak jsem neodolal a sel se osobne podivat na nove modely Panasonicu a porovnaval jsem je s ''SHIT'' LCD Samsung a musim uprimne s radosti rict ze ostrost a podani barev bylo na PDP zase o tridu lepsi.

P.S: i 3D jasne dokazalo ze LCD je jen k PC.
djh3ll (127)|4.4.2010 14:49
[quote=SPAWN;275738]Chyba nastala u mne splet jsem si Panasonic Viera TC-PVT25 s TX-P50VT20E chybu uznavam. [/quote]

TC-PVT25E a TC-P50VT20E je to same (3D), akorat VT25 ma navíc ISCccc a COM port.
jarino1978 (8045)|4.4.2010 14:59
[quote=djh3ll;275721]Jarino, víme, že máš hodně zkušeností, to všichni respektujeme, ale zase by si mohl prosím respektovat slušnost a do každého se hned nenavážet, když potřebuje pomoci. Jestli s něčím nesouhlasíš, tak ok, ale podej to v lidské formě.

Když už se teda bavíme o "špičce", která se dnes dá koupit. Jakou TV by si doporučil dnes koupit Ty dejme tomu z peněženky o 55.000 Kč ?[/quote]

- omyl kolega a nauč sa láskavo čítať...
- tvoj súkmeňovec SPAWN je ten človek, ktorý tu splieta piate cez deviate, 3D s 2D, LCD s PDP, tak si láskavo svoje komplexy rieš na ňom.
- ja len reagujem... tazatel sa tu nepýtal na jeho zhovadilosti, ale na philips vs. panasonic, tak odkáž svojemu kolegovi, nech sa naučí najskôr čítať, aby som nemusel zbytočne reagovať...

[quote=SPAWN;275738]Jinak kdyz to vemu co bych mohl cekat od ''manazera Samsungu'' musi hold obhajovat ty ''SHIT'' LCD jinak by mu klesla trzba. :D Plat musi byt velky. :-) Meles tu uz cca 2 roky stejne zhovadilsoti ktere muze cist jen lama ktera si de koupit tak kvalitni znacku jako jo Samsung a LG. Jejich podvod stoleti a tve neobjasneni odezvy u LCD mi vylozene staci si myslet co si zac.
P.S: i 3D jasne dokazalo ze LCD je jen k PC.[/quote]

- tvoje nezmysli nemám čas ani čítať, takže reagovať už nebudem.
jarino1978 (8045)|4.4.2010 15:15
[quote=yazoo66;275675]Obě dvě TV jsou dnes asi špičky u své technologie .Stále váhám jakou novou TV si mám vybrat, může mi někdo poradit? Měl jsem PDP 436 RXE Pioneer - obraz spokojenost ,ale měl jsem problém s vypalováním log. Mám satelit HD a Blu-ray - jde mi hlavně o obraz ,to by měla být u televize hlavní priorita. Diky za Vaše názory.[/quote]

- kolega, chce to len jedno : zober si svoje opozerané hd filmy a choď na obchodu si otestovať obidva typy. Teoreticky ak ti bola dlhé roky blízka PDP technológia a s ňou spojený prirodzenejší obraz, máš o to ľahší výber. Každopádne sú obidva typu dobré, chce to len ich vzájomné porovnanie.
SPAWN (744)|4.4.2010 16:36
[quote=jarino1978;275752]- omyl kolega a nauč sa láskavo čítať...
- tvoj súkmeňovec SPAWN je ten človek, ktorý tu splieta piate cez deviate, 3D s 2D, LCD s PDP, tak si láskavo svoje komplexy rieš na ňom.
- ja len reagujem... tazatel sa tu nepýtal na jeho zhovadilosti, ale na philips vs. panasonic, tak odkáž svojemu kolegovi, nech sa naučí najskôr čítať, aby som nemusel zbytočne reagovať...



- tvoje nezmysli nemám čas ani čítať, takže reagovať už nebudem.[/quote]

Jak se rikalo - ''iniciativní blb je horší než třídní nepřítel. ...''

P.S: ses pro mne cerna dira nic vic. Odpovidat na tve blbosti stoji drahoceny cas a Watty. :D
yazoo66 (23)|5.4.2010 10:13
Včera večer jsem se byl podívat na LCD Philips 46PFL9704H ( ale i u nového Samsung UE32C6000) a proběhlo určité zklamání černá barva je opravdu černá ,ale některé detaily ve tmě nejsou vidět .Obraz je líbivý ,ale působí jako omalovánky . Na plazmě Panasonic TX-P46Z1E ( i na plazmě Samsung PS50B850 ) jsou vidět . Hloubka obrazu a barevné podání je poznání lepší než u LCD .Pokud vám jde o kvalitní obraz myslím ,že plazma v tomhle ohledu stále vede. Nevím jestli bude nová TX-P50VT20E lepší nebo horší než Panasonic TX-P46Z1E ( parametry by měly být lepší a můj první dojem na Febiofestu byl velmi dobrý). Z mého pohledu je problém u Panasonicu , že bílá je opravdu šedivá a až na nastavení na profil dynamický více zbělá ( mimochodem u vystaveného kusu byla vypálená tabulka vieracast,takže vypalování stále hrozí) . Nechci zatracovat žádnou technologii ,každý od toho čeká něco jiného a má různé priority . Uvidíme . Děkuji všem . V.
eldorado09 (1441)|5.4.2010 10:19
A čo mali zdroj signálu? Ako hodnotíš nový Sam? Pozorovacie uhly? Videl si blikanie plazmy?
jarino1978 (8045)|5.4.2010 15:43
vždy je to len o kompromise. záleží aj, aké máš osobné preferencie, čo viac preferuješ. detaily v tmavých scénach idú vyladiť tak, aby to bolo prijateľné ( v závislosti od typu tv a prehrávača ), vyladiť bielu na PDP nemožno, takisto nastaviť farebnú vernosť je možné možno až k dokonalosti. na všetko treba ale čas a ochotu skúsiť nastavovať. poradiť je z tejto pozície takmer nemožné, jediné riešenie je stále len skúšať v predajni a pohrať sa s nastaveniami.
tak šťastnú ruku.
MONYS (460)|5.4.2010 19:02
[quote=eldorado09;275856]A čo mali zdroj signálu? Ako hodnotíš nový Sam? Pozorovacie uhly? Videl si blikanie plazmy?[/quote]Přesně tak blikání šedá místo bílé atd.atd. Lcd již dávno předehnaly plasmy ale ne samozřejmě ty za 15-40tis.
yazoo66 (23)|5.4.2010 21:52
Tak nám dej nějaký tip rád se na něj půjdu podívat. ( osobně jsem ještě zvědavý na LCD Sony KDL-46HX905 ) . V.