Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Barvy

Doming (22)|31.3.2010 11:58
Zdravim, chtel bych se zeptat proc mi na me LG 26LC2R pri propojeni s pc pres DVI-HDMI skacou zelene kosticky. Stava se to kdyz sleduji DVD. Proste kdyz ma byt obraz cerny, ta mi tam problikava tmave zelena. Ale na monitoru mi to nedela. Kdyz pustim 720p HD film tak mi to nedela. Zajimalo by me cim to je. A kdyz je treba sestrih ve filmu a obrazovka je uplne cela cerna, tak misto cerne je to cele spis ve tmavem odstinu zelene. Opet mi to na monitoru nedela. Ale pri HD filmu to take nedela. Nevim cim to muze byt. Dekuji predem za vsechny rady.
ZnuGy (48)|31.3.2010 12:20
muj Samsung PS50B550 to v SD dela taky ...
vivid.sk (11472)|31.3.2010 15:33
preblikava po celej ploche? da sa to odfotit? nemas v nastaveni VGA karty nieco ako "dynamic contrast" = ON?
artam (1147)|31.3.2010 18:45
Doming:
Ked pri 1080 preblikava zelenymi stvorcekami a pri 720 je to v poriadku, tak problem je pravdepodobne na HDMI trase - t.j. nekvalitny prilis dlhy kabel.
Ma zvyseny utlm na vyssich frekvenciach (1080 data sa prenasaju s vyssim clockom) alebo su zakmity na hranach signalu alebo odrazy, co je zapricinene zlymi elektrickymi vlastnostami kabla.

Zakmity sa daju ciastocne liecit pouzitim zaklapavacieho feritoveho valca na kabel na strane prijimaca, ostatnemu sa pomoct vacsinou neda, len novy kvalitnejsi kabel.
Doming (22)|31.3.2010 20:26
Jo kontrast mam zvysenej. Zkusim to poladit. Jinak kabel mam 5 m dlouhy ale je zajimave ze to pri HD filmech nedela to by to melo delat take ne? Kdyz by byla chyba v kabelu. Jinak ne po cele plose ne je to jenom pri DVD filmech kdyz je tam cerna barva. Nejhorsi je to kdyz je ve filmu zrovna noc. Jine reseni by tedy nebylo?
ZnuGy (48)|31.3.2010 22:00
ja vim o cem mluvis, zkusim to "nejak" nafotit, nekde jsem to videl i na youtube, zkusim najit nekde odkaz, jestli je to na 100procent ono
ZnuGy (48)|31.3.2010 22:30
tak jsem to nasel ... Uf ....
ezechiel1917 (498)|31.3.2010 23:59
Tak tohle me dostalo. Pred tremi lety jsem reklamoval Samsung LCD presne z tohoto duvodu, v odstinech cerne blikaly zeleny tecky, absolutne me to tocilo (vyzkousel jsem jak debil ruzny kabely, zarizeni a spoustu dalsich veci abych vyloucil problem na svy strane). Delalo to jen v nejvyssim rozliseni (1920x1080) mensi roliseni bylo OK. Servis Samsungu si s tim poradit nedokazal, ;)

Ani ted bych nevahal a dal to ihned reklamovat znovu, je fakt neuveritelny ze takovyhle kusy projdou vystupni kontrolou z linky... Stourat se v tv, behem zarucni doby rozhodne nedoporucuju.