Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plazma+NB+Přehrávání ve HD rozlišení

SamecP (23)|29.3.2010 02:38
Dobrý den.Pořídil sem si tv http://www.datart.cz/katalog/Plazmova-televize-Panasonic-TX-P37X10Y.html .Nemám HD přehrávač,ale přesto bych si chtěl sehnat full hd film a na téhle nové tv ho přehrát,abych viděl jak to vlastně v plné kvalitě vypadá.Takže mě napadlo,že propojím NB ve kterém je vga GeForce 8400GS s HDMI pomocí HDMI kabelu s touhle tv která má taky HDMI,seženu film v HD kvalitě,software,který ten film v pc přehraje a film na té tv přehraju.Chtěl bych se zeptat k tomu na pár věcí.Za 1. jestli to vůbec bude takhle jak to zamýšlím fungovat?Za 2.Když to bude takhle propojené a pustím ten film v hd kvalitě v nb a podívám se na něj v té tv jestli to opravdu v té tv bude vysílaní v té hd kvalitě nebo jestli tím propojením přijdu o kvalitu videa.Prostě když to takhle propojím jestli to bude stejná kvalita jako bych měl plnohodnotný blurey přehrávač a pustil to na něm nebo ne.Nevím jak to lépe napsat.Za 3. jestli budu potřebovat ještě jiný kabel na propojení než ten HDMI kabel.Díky zajakkýkoliv postřeh či radu jak postupovat při výše popsaném připojení,na co si dávat pozor jak co nastavit a na odpověď na otázky,které jsem položil.Jsem naprostý amatér co se toho týče.
SamecP (23)|29.3.2010 10:18
Nikdo nic?
Pitomec (10211)|29.3.2010 16:41
Ta TV není v plným HD rozlišení, takže přehrávat na ní HD filmy má význam tak leda pokud ty filmy budou v 720p (1080i/1080p nevyužiješ).

Soft ti stačí freeware VLC, akorát je otázkou jestli to ten NB utáhne.

Kabel stačí HDMI<>HDMI.
SamecP (23)|29.3.2010 17:33
A ta kvalita bude odpovídat jako bych to pouštěl z přehrávače?Nebo to je takhle u pc nějak horší?A co sem koukal tak sou dost filmy kde píšou 1080/1080p a ne těch 720,takže to se automaticky změnší do těch 720 nebo to nepůjde přehrát a musim mít film kde je vyloženě napsáno 720 ?Ten NB je ta GeFroce 8400GS,Athlon x2 obě jádra jedou na 2,4GHz,2GB ram..
Pitomec (10211)|29.3.2010 20:16
Je jedno jestli pouštíš film z HDD u NB nebo ze stolního playeru z BR - jde pouze o přenos dat.

1080 se ti na tom TV přepočítá na nativ, takže samozřejmě reprodukovat to půjde, ale nevyužiješ plný HD rozlišení.

Jestli to NB zvládne nebo ne můžeš zkusit už teď - prostě si stáhni nějaký HD video a přes VLC ho přehraj. Uvidíš sám, zda-li je to plynulý nebo není.
SamecP (23)|29.3.2010 21:19
Ok díky,za chvíli to zkusim.Kdyby to nefungovalo tak mam ještě stolní pc,je trošku dál od TV,ale koupit 10m kabel taky neni problém.Stolní PC je GeForce 9600GT 512MB,4GB ram a Core2duo,obě jádra pracujou na 3.6GHz,tam by problém být neměl.Ale na grafice jsou 2 DVI sloty,na TV DSUB,3xHDMI.Co by bylo lepší,koupit přímo DVI-HDMI kabel ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62224 ),nebo DVi-DVI kabel ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62218 ) a u TV ho zapojit do redukce DVI-HDMI ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45140 ) nebo DVI-DVI ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62218) a napojit to před TV do redukce DVI-DSUB ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=22670 ) ,nebo uplně jinak?A jak to bude se zvukem,bude se muset táhnout ještě jiným kabelem (popřípadě prosím o odkaz na ten,který bude potřeba) nebo už půjde spolu s obrazem jedním z těch řešení co sem popsal výše ?
vivid.sk (11472)|29.3.2010 21:26
samec> s tou kartou nebude problem videa prehravat aj cez CUDA (dekoder CoreAVC, popripade MPC), inak nie je problem.

Az na to blbe rozlisenie, ale to predpokladam vies (bude nutna AR korekcia v playeri)

P.S. pre GeForce 9600GT plati detto. Co sa tyka kabla, tak je lepsie DVI-HDMI, i ked by to malo byt uplne jedno.
SamecP (23)|29.3.2010 21:29
O tý korekci nevim,co kde jak nastavit ?A u toho DVI-HDMI jak se zvukem,kabel zláš´t nebo už to takhle stačí ?
vivid.sk (11472)|29.3.2010 21:33
obvykle nestaci (i ked ATI karty vedia prehrat cez DVI aj audio), pozri si manual k tvojej karte ci tam nieje spomenuty prenos audia.

Tv mas v blbom rozliseni 1024x720 = 1: 1,42, ale rozmer TV mas v pomere 16/9 teda 1:1,7777 chapes?

pixle budu "sisate", ale to uz si snad zistil.
SamecP (23)|29.3.2010 21:35
Hele těm číslum vůbec nerozumim,uděláme to jinak.Dá se nějak udělat ,aby to bylo normální ?pořípadě jak :)
jakej kabel na ten zvuk,pokud to nepůjde ?
vivid.sk (11472)|29.3.2010 21:37
ano, kupis si inu TV :)))

precitaj si 2x to co som napisal popripade porozmyslaj...


co myslis, preco su normalne TV v s rozlisenim 1920x1080? = 16/9 ?


p.s. netreba z toho robit dramu, normalne to vykorigujes v media playeri a hotovo.
co sa tyka zvuku pozri si manual ci zoberie analogovy vstup 2x cinch, alebo 1x3.5 jack ... urcite sa tam o tom pise.
SamecP (23)|29.3.2010 21:42
Jak to vykoriguju?:D
Na zvuk je na TV vzadu na OUT i na IN červenej a bílej cinch
vivid.sk (11472)|29.3.2010 21:45
zmenis si AR (aspect ratio) v tvojom media playeri (vie to kazdy dobry player).
Ved si tam zobraz monitor a uvidis, ze budes mat obraz "sisaty" - natiahnuty do sirky.
SamecP (23)|29.3.2010 21:49
Mam power DVD 8,zatim sem tam takovouhle možnost nide nenašel
vivid.sk (11472)|29.3.2010 21:57
PowerDVD nie je zdaleka normalny (nieto este dobry) player. Jedina jeho vyhoda je HW akceleracia HDvidea. Inak je to nepouzitelne.

Skus uz tu spomenbuty VLC (nepodporuje HW akceleraciu), alebo MPC-HC (editovatelne Pan&Scan settings), alebo KM player ci starsi (ale pouzitelny) MV2 player.
SamecP (23)|29.3.2010 22:04
Já bych využil HW akceleraci s tou vga nebo ne?rozhoduju se mezi VLC a KM
Jo btw pojedou ve win 7 ?
vivid.sk (11472)|29.3.2010 22:07
Ak chces pouzit HW akceleraciu, najlepsie co najdes je CoreAVC (http://corecodec.com/products/coreavc, nezabudni na aktualizaciu ovladacov grafickej karty na posledne). Dalsia moznost je MPC-HC, ten podporuje DXVA a taktiez to funguje (treba nastavit v dekoderoch). VLC nepouzivam, kedze ma interne dekodery a tie nemusim.

V KM idu nastavit externe dekodery, takze tam nevidim problem (tento player ma obrovske moznosti nastavenia)
SamecP (23)|29.3.2010 22:16
Stáhnul jsem ten COreAVC,ale to je jen kodek a ne přehrávač ne?to te´d půjde jako už ve všech přehrávačích nebo jak?
vivid.sk (11472)|29.3.2010 22:18
Presne tak. Je to directshow dekoder. Mozes ho pouzit v ktoromkolvek z playerov, ktory vyuziva directshow filtre.
SamecP (23)|29.3.2010 22:20
To je třeba,kterej,aby přeehrával i to HD video a šlo tam nastavit to ratio nějaký :D
vivid.sk (11472)|29.3.2010 22:21
Uz som ti to napisal. Prezri si moje prispevky.
SamecP (23)|29.3.2010 22:22
Hej nevim,ty tu totiž motáš všechno dohromady od hw akcelerace po přehrávače a já se pak v tom uplně ztrácim,ale děkuju za pomoc,něco se budu snažit stáhnout
SamecP (23)|29.3.2010 22:26
Ještě jednou naposled,když stáhnu vlc kterej nepodporuje hw akceleraci,ale umí vše ostatní a k tomu doinstaluju ten core avc budu ít vše co potřebuju a bude ta hw akcelerace fungovat ?
vivid.sk (11472)|29.3.2010 22:28
neviem aky mas problem,
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=274875&postcount=15
spomenul som ti 3 playere, kde zarucene pojde fixnut AR a pojde HW podpora mkv (ci uz cez CoreAVC, alebo cez interne filtre).

VLC nepozivam/nepoznam. Pokial umoznuje povolenie externych directshow filtrov - pojde to.

pokial ale mas dual core 3.6Hhz toto zatial riesit nemusis, najprv si vyber player co ti vyhovuje a nasledne ries HW akceleraciu a ine veci.
Pitomec (10211)|29.3.2010 22:38
VLC žádné externí kodeky nepotřebuje a přehraje všechno. Zbytečně si bude dávat do PC další a další věci...
vivid.sk (11472)|29.3.2010 22:42
VLC žádné externí kodeky nepotřebuje a přehraje všechno.
Prave preto o HW akceleracii mozes len snivat.

(a tak ako mnohi povazuju interne filtre za vyhodu, ja osobne ich povazujem za nevyhodu, pretoze na vsetko v systeme pouzivam tie iste filtre a prehravam rozne zdroje videa roznymi playermi. Nakoniec, nie kazdy pouziva jediny player na vsechno)
SamecP (23)|29.3.2010 22:42
Stáhnul jsem ten Media Player Classic Home Cinema ,protože v pohodě podporuje 64b win 7 a je v CZ.Ale stejně nemůžu v nastavení najít jak zapnout tu akceleraci a kde změnit to ratio
vivid.sk (11472)|29.3.2010 22:44
Trosku samostatnosti by nezaskodilo .... (google je tvoj kamarat)
SamecP (23)|29.3.2010 22:50
A to ratio?Další věc,když pustim přes ten přehrávač obyč avi kočí tabulka s textem "No 3D3X9 dll found.To enable stats, shaders and complex resizers, please make sure install the lastest DirectX end user runtime.Co s tim?
K tý samostatnosti vivid.sk já těmhle věcem prostě nerozumim a sem moc rád,že mi pomáháš,za to jsem se aspoň odvděčil rputačnim bodem,ale pokud s tim máš nějakej problém tak pokud vim tak sem píšeš dobrovolně..
vivid.sk (11472)|29.3.2010 22:54


pripadne v Pan&Scan si nadefinujes vlastne presety.

co sa tyka tej chyby, treba zapnut iny vystup

pripadne INE, ktore su tam - treba odskusat ktory na Win7 bude najlepsie slapat.

(na dnes koncim, idem spat :D)
Pitomec (10211)|29.3.2010 22:58
[quote=vivid.sk;274894]VLC žádné externí kodeky nepotřebuje a přehraje všechno.
Prave preto o HW akceleracii mozes len snivat.

(a tak ako mnohi povazuju interne filtre za vyhodu, ja osobne ich povazujem za nevyhodu, pretoze na vsetko v systeme pouzivam tie iste filtre a prehravam rozne zdroje videa roznymi playermi. Nakoniec, nie kazdy pouziva jediny player na vsechno)[/quote]
A k čemu ti ta HW akcelerace je? Mně osobně úplně k ničemu, takže takový blbosti vůbec neřeším...
SamecP (23)|29.3.2010 22:59
kk začínam mít v tom jasno,ještě nevíte někdo co s tou tabulkou ?:D No 3D3X9 dll found.To enable stats, shaders and complex resizers, please make sure install the lastest DirectX end user runtime"
vivid.sk (11472)|30.3.2010 10:29
A k čemu ti ta HW akcelerace je?

Napriklad k prehratiu HD streamu (50i) zo satelitu s vytazenim CPU do 10%.
Tam potrbujes podstane vykonejsie CPU, ako pri spracovani 24p, kedze je nutne spravit deinterlace+ dopocet polsnimkov na 1920x1080x50p. A tu ma problem aj najsilnejsie dvojjadro.
Pitomec (10211)|30.3.2010 15:42
[quote=vivid.sk;274986]A k čemu ti ta HW akcelerace je?

Napriklad k prehratiu HD streamu (50i) zo satelitu s vytazenim CPU do 10%.
Tam potrbujes podstane vykonejsie CPU, ako pri spracovani 24p, kedze je nutne spravit deinterlace+ dopocet polsnimkov na 1920x1080x50p. A tu ma problem aj najsilnejsie dvojjadro.[/quote]
Pokud nemá člověk 10 let starou peleš nebo nějakou sestavu s Atomem, tak to zvládne každý běžný CPU, který je na trhu. To už bych v dnešní době vůbec neřešil a určitě ne tak, že si budu OS zahnojovat kodekama všeho druhu jenom kvůli HW akceleraci u GK.
vivid.sk (11472)|30.3.2010 17:08
Pokud nemá člověk 10 let starou peleš nebo nějakou sestavu s Atomem, tak to zvládne každý běžný CPU,

:eek:
tak to by som si rad pozrel....

(predtym ako odpovies, pozri sa na prispevok, ktory sem pribudol v tomto case, chudak ma problem s 2.66Ghz dvojjadrom - ale to (evidentne) je nejaka 10 len stara peles)
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=275050

Prave to je zaujimave na HW akceleracii, ze CPU nemusi robit dlhodobo nic (alebo moze byt CPU slabsie, resp podtaktovane - ako casto byva v HTPC) a nemas problem s prehravanim HD veci (a to ani s plynulym prehravanim 50i zdrojov)

a nakoniec -- dnes uz do kazdeho low-endoveho notebooku/netbooku (s atomom) davaju aspon Intel X4500 HD, ktora HW akcelaraciu podporuje.
ai (2993)|30.3.2010 18:41
[quote=Pitomec;275053]Pokud nemá člověk 10 let starou peleš nebo nějakou sestavu s Atomem, tak to zvládne každý běžný CPU, který je na trhu. To už bych v dnešní době vůbec neřešil a určitě ne tak, že si budu OS zahnojovat kodekama všeho druhu jenom kvůli HW akceleraci u GK.[/quote]
ten MPC HC + ffdshow (plus treba ta HW akcelerace, CoreAVC,..) skutecne neni zadne zahnojeni systemu, to nejsou zadne kodeky, nainstalujes , odinstalujes a ty moznosti treba nastaveni ffdshow v tom MPC jsou zvlaste pro pokrocileho uplne vycerpavajici, OSD, Avisynth filtry, dokonce i forced BT.701, BT.609, a dalsi, je to vpodstate ucebni pomucka ....
Samozrejme neni na skodu mit i VLC, tedy oba VLC i MPC HC, kdy se doplnuji, zvlaste na slabsich PC, kdy VLC uz nestiha MPC zaskoci s CoreAVC akceleraci a mozna tedy i rozebiranou HW akceleraci.
Pitomec (10211)|30.3.2010 20:03
Jenomže na ATI to stejně nechodí, takže je to polovičatý řešení. Jinak já nemám problém s žádným videem ani na 3 roky starým Intelu E6600 (2,4GHz) a při HD je zátěž CPU někde kolem 30%. Každopádně s tím Atomem to zkusím, jeden netbook vlastním, tak uvidíme :-)
vivid.sk (11472)|30.3.2010 20:37
Jenomže na ATI to stejně nechodí
Ano, je tam mensi vyber, ale stale sa da. Napriklad MPC-HC, alebo pouzit filtre z PowerDVD 8/9 a nakoniec - posledne ffdshow ma v sebe podporu DXVA. (mozno su aj dalsie moznosti, o ktorych neviem)

P.S. ja som predtym nevravel o prehravani fullHD 24p filmu, to mi zvlada CPU s podobnym vytazenim ako pises a velkou rezervou (tiez mam stare dvojjadro), ale o dekodovani a processingu 50i->50p a to je "trosku" zlozitejsie.
Pitomec (10211)|31.3.2010 16:26
Tak jo - nějaký přínos to je, vytížení CPU skutečně spadne o dost níže 8-)
SamecP (23)|4.4.2010 13:43
Ahoj.Mam ještě problém s tim MPC.Na SS z příspěvku #28,je vidět možnost zaškrtnutí položky ENABLE DXVA ,já to tu nikde nemam viz přiložené ss.NEvíte co s tim?
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
vivid.sk (11472)|4.4.2010 14:35
SamecP> skus si aktualizovat ovladace Nvidia na posledne (takisto predpokladam, ze mas poslednu verziu MPC-HC).
Mal som podobnu kartu, takze tato by to mala zvladnut (Nvidia 8400GT).


pokial sa to nepodari, skus pouzit CoreAVC (s CUDA), vysledok bude rovnaky.
SamecP (23)|4.4.2010 14:46
Drivery sem před instalací MPC-HC instaloval a verze MPC-HC je 1.3.1249.0 měla bybýt aktuální.CoreAVC sem stáhnul ve verzi 1.85 jinou sem zadarmo nesehnal na netu.Takže jsem stáhnul nainstaloval,ale nevěděl jsem co s tím dál..
vivid.sk (11472)|4.4.2010 14:56
nasledne vypni interne dekodery v MPC HC (zrus zaskrknutie) pre H264, pokial pojde HW akcelaracia, tray ikonka CoreAVC bude zelena (standardne modra).
SamecP (23)|4.4.2010 15:07
Kde najdu ty dekodery,v menu vidím jen filtry
EDIT:COreAVC po nainstalování neukáže v tray ikonku žádnou :D
EDIT2:Je možné,že coreavc 1.8 CUDA nepodporuje ?
vivid.sk (11472)|4.4.2010 15:34
1) ano su to interne filtre (spravil si z toho screenshoty)
2) jasne, ukaze sa az potom ked sa pouzije (resp je pouzity nejakym playerom).
3) myslim, ze od 1.8.5 to urcite ide. (idealne je pouzit verziu 2, ktora spolupracuje s poslednymi verziami drivrov)
SamecP (23)|4.4.2010 15:44
[quote=vivid.sk;275756]
3) myslim, ze od 1.8.5 to urcite ide. (idealne je pouzit verziu 2, ktora spolupracuje s poslednymi verziami drivrov)[/quote]

Já tu 2,0 nemůžu nikde sehnat ani jako trial na odzkoušení.Nemáš link ?
SamecP (23)|4.4.2010 19:44
Stáhnul jsem CoreAVC 2.0 nainstaloval a pustil film,který měl 720p.Vytížení cpu okolo 25%..Pak jsem CoreAVC 2.0 odinstaloval a schválně pustil film znova kolik schválně využití cpu bude a bylo taky 25%.Vůbec žádná změna,takže CUDA asi pořád nefunguje.Ani mi do tray neskočila zelená ani modrá ikona.Další nápady ?
vivid.sk (11472)|4.4.2010 20:12
Skus rozmyslat nad tym co robis.

Pri prehravani filmu skontroluj ktory dekoder (filter) je pouzity (right click/filters/).
Je mozne, ze vobec nebol aktivny (teda pokial mas v systeme viac filtrov na dekodovanie x264, tak je mozne, ze sa pouzije prave ten, ktory nechces).

A pokial mas v MPC-HC aktivne (zaskrknute) interne filtre - externe sa nepouziju nikdy.

(ako pisem, kontrola je vzdy pozriet zoznam filtrov!)

Predpokladam, ze si zapol Zobrazenie tray ikony, a CUDA (da sa zmenit aj dodatocne v nastaveni filtra)

SamecP (23)|4.4.2010 20:43
Takže problém s CUDA vyřešen.Pokusím se sem napsat kde jsem dělal chybu a výsledky měření zatížení cpu při různých možnostech.
Chyba byla v tom,že jsem měl vypnutý CoreAVC a zárověň vypnuté v MPC-HC filtry na x264 z posledního laborování s nastavením.Takže s nefuknční CUDA bylo vytížení cpu při přehrávání HD 720p videa okolo 25%.Po zapnutí filtrů x264 v MPC-HC vytížení cpu při přehrávání HD 720p videa bylo 8-10% = CUDA fuknční.Další zkouška byla vypnutí x264 filtrů v MPC-HC a přidání externího CoreAVC video decoder kodeku.V tomto případě zapnutý CoreAVC v start panelu a programech=zelená ikonka,vytížení cpu 8-10% CUDA funkční.Dále pokus vypnutý CoreAVC v start panelu a programech=modrá ikonka,vytížení cpu 25%,CUDA nefunkční.Takže nejednoduší postup při snaze mít funkční CUDA je stáhnout nejnovější MPC-HC,nejnovější Nviida drivery a vůbec se v nastavení nehrabat,odzkoušeno,že CUDA funguje.

Ještě jsem zkoušel jak je to s Windows Media Playerem 11.V nastavení jsem interní filtry nenašel.Při zapnutém CoreAVC v start panelu a programech CUDA fuknkční,zátěž naprosto stejná jako s MPC-HC,zelená ikonka v tray.Při vypnutém CoreAVC v start panelu a programech CUDA nefuknkční,zátěž naprosto stejná jako s MPC-HC s vypnutýmy filtry x264 a vypnutým CoreAVC,modrá ikonka v tray.

Takže tímto děkuji za pomoc a třeba tyhle řádky kde je vše schrnuto ještě někomu v budoucnu pomůžou :)

P.S Jediný problém s přehráváním videa je,že mi pořáď po každém spuštění MPC-HC vyskočí tabulka s textem "No 3D3X9 dll found.To enable stats, shaders and complex resizers, please make sure install the lastest DirectX end user runtime",ale po odkliknutí ok MPC-HC normálně funguje ..
vivid.sk (11472)|4.4.2010 23:31
Super, som rad ze si to nakoniec vyriesil.

A len upresnim, ze MPC-HC pouziva DXVA a CoreAVC CUDA (funguje len pre NVIDIA karty). Su to odlisne metody, ale vysledok je ten isty = HW akceleracia karty a minimalne vytazenie CPU.