Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nejde Markíza na Vantage HD 8000S

radek.kovacik (267)|24.3.2010 13:59
Zdravím,
používám satelitní přijímač Vantage HD 8000S s neoficiálním firmwarem (verze 2.57 EMU) a už delší dobu mi na něm nefunguje slovenský TV program Markíza. Kartu Skylink mám vloženou v interní čtečce a dle záznamů na ní můžu Markízu přijímat min. do 6. měsíce t. r.
Zkoušel jsem Markízu smazat a znovu nechat vyhledat a uložit, ale to nepomohlo. Změna verze firmware ani vytažení karty na české programy (Gital) taky nepomohlo. Přijímač stále hlásí kódovaný program. Všechny ostatní programy bez problémů chodí, jen ta Markíza fungovat nechce. Netušíte, v čem by mohl být problém?
rudlus (539)|24.3.2010 14:43
[quote=radek.kovacik;273945]Zdravím,
používám satelitní přijímač Vantage HD 8000S s neoficiálním firmwarem (verze 2.57 EMU) a už delší dobu mi na něm nefunguje slovenský TV program Markíza. Kartu Skylink mám vloženou v interní čtečce a dle záznamů na ní můžu Markízu přijímat min. do 6. měsíce t. r.
Zkoušel jsem Markízu smazat a znovu nechat vyhledat a uložit, ale to nepomohlo. Změna verze firmware ani vytažení karty na české programy (Gital) taky nepomohlo. Přijímač stále hlásí kódovaný program. Všechny ostatní programy bez problémů chodí, jen ta Markíza fungovat nechce. Netušíte, v čem by mohl být problém?[/quote]

Reklamacia karty..alebo sluzieb na nej,,,ak to mas mat zadara tak by to malo ist,,,ak nejde len jeden kanal tak to bude kartou a sluzbami na nej
nahlis (107)|24.3.2010 14:54
[quote=radek.kovacik;273945]Kartu Skylink mám vloženou v interní čtečce a dle záznamů na ní můžu Markízu přijímat min. do 6. měsíce t. r.
Zkoušel jsem Markízu smazat a znovu nechat vyhledat a uložit, ale to nepomohlo. Změna verze firmware ani vytažení karty na české programy (Gital) taky nepomohlo. Přijímač stále hlásí kódovaný program. Všechny ostatní programy bez problémů chodí, jen ta Markíza fungovat nechce. Netušíte, v čem by mohl být problém?[/quote]

v čem si tu kartu měl načtenou že jsi kontroloval že zápisy na ní jsou platné?

možná z nějakého důvodu se nechtejí správně zapsat EMM zápisy a aktualizovat datum ...

ta karta je gital? když na webu oveříš "kontrola karty" jaké promo a jaké balíky by měli jet je tam ta markýza obsažená?
Rybička (89)|24.3.2010 15:21
[quote=radek.kovacik;273945]Zdravím,
používám satelitní přijímač Vantage HD 8000S s neoficiálním firmwarem (verze 2.57 EMU) a už delší dobu mi na něm nefunguje slovenský TV program Markíza. Kartu Skylink mám vloženou v interní čtečce a dle záznamů na ní můžu Markízu přijímat min. do 6. měsíce t. r.
Zkoušel jsem Markízu smazat a znovu nechat vyhledat a uložit, ale to nepomohlo. Změna verze firmware ani vytažení karty na české programy (Gital) taky nepomohlo. Přijímač stále hlásí kódovaný program. Všechny ostatní programy bez problémů chodí, jen ta Markíza fungovat nechce. Netušíte, v čem by mohl být problém?[/quote]

Ahoj.
Poradím ti.Nahraj si starší neofic.firmware 024101 s webu np-ulc.net.No dnes ta webová stránka nejak nefunguje.Je možné,že doplnuju databázu.Mal by čoskoro vyjstˇneof.FW 0258.OT.Orginál je už asi tri týždne.Snaď to opravia a potom pojdu všetky programy od Skylinku.Tá Markíza nejde preto,že už tam dali iné kody koli Irdetu,ktorý už dlhšiu dobu skúšajú....Tá Markíza ti musí fungovať,tak jak mne i ostatným.Stiahni si to na USB flash,rozbal a tak rozbalený FW vlož do sat prijímača.
jarino1978 (8045)|24.3.2010 17:47
ako písal kolega : FW 24201/24101. Po servisnej noci Skylinku ostali v niektorých FW problémy so staršími kartami Skylink/Gital.
radek.kovacik (267)|24.3.2010 17:50
rudlus:
Markízu mám na kartě zadara (v rámci tarifu).

nahlis:
Kartu jsem měl načtenou přímo v satelitním přijímači a jak už jsem psal výše, byl tam nějaký den v 6. měsíci t.r., tudíž je aktualizovaná. Zda jsou ty zápisy platné např. z hlediska identifikačního kódu TV programu, to poznat nedokážu. Jinak jedná se o kartu Skylink (jak již bylo uvedeno v prvním příspěvku).

Rybička:
Zkusím to s tím starším firmwarem. Docela bych tomu věřil, že to bude způsobené nějakými hokusy pokusy na vysílací straně, protože ta Markíza zmizela úplně samovolně z ničeho nic, aniž bych prováděl jakýkoliv zásah do přijímače.
Taky už netrpělivě čekám na firmware 2.58. Doufám, že už budou vychytané ty chyby s hláškou "kódovaný program" a taky se snad přestane přerušovat záznam Timeshiftu při spuštění automatického nahrávání jiného programu.
losos (2977)|24.3.2010 18:27
Zkus vložit kartu do CI modulu Cryptoworks - v něm prý Markíza funguje - ale osobně jsem to nemohl ověřit.
jarino1978 (8045)|24.3.2010 19:15
[quote=radek.kovacik;273986]
Taky už netrpělivě čekám na firmware 2.58. Doufám, že už budou vychytané ty chyby s hláškou "kódovaný program" a taky se snad přestane přerušovat záznam Timeshiftu při spuštění automatického nahrávání jiného programu.[/quote]

- požívaj FW 24201/24101/25201 - tieto idú stabilne
- FW 2.58 nerieši nič podstatné, čakať naň nemusíš
- prerušenie timeshift inou nahrávkou je normálne. takto sa to správa všade od éry dvd rekordérov. treba si naštudovať, čo vlastne timeshift je a k čomu je určený.
Rybička (89)|24.3.2010 21:25
[quote=jarino1978;274001]- požívaj FW 24201/24101/25201 - tieto idú stabilne
- FW 2.58 nerieši nič podstatné, čakať naň nemusíš
- prerušenie timeshift inou nahrávkou je normálne. takto sa to správa všade od éry dvd rekordérov. treba si naštudovať, čo vlastne timeshift je a k čomu je určený.[/quote]

Ahoj.Nevím,ale mne na ten 25201 Markíza nefunguje....a ten 24201 na np-ulc neni.Víš kde jinde se dá stáhnout?Dík.
jarino1978 (8045)|24.3.2010 21:58
tak skús tento z tej stránky : Vantage_024101.rar
Rybička (89)|25.3.2010 16:10
[quote=jarino1978;274030]tak skús tento z tej stránky : Vantage_024101.rar[/quote]

Ten používam koli Markíze už mesiac.Ale dík.Len som chcel skúsit tie ostatné,či nemajjú lepšiu diaktriku a prepínanie programov.
radek.kovacik (267)|27.3.2010 14:20
[quote=jarino1978;274001]...prerušenie timeshift inou nahrávkou je normálne. takto sa to správa všade od éry dvd rekordérov.[/quote]
Tedy nic ve zlém, ale mně to normální nepřipadá. Když sleduju nějaký film na jednom kanálu s hodinovým zpožděním a na jiném kanálu se mi za 15 minut spustí automatické nahrávání, tak že tím přijdu o 60 minut filmového děje, to tedy za normální opravdu považovat nemůžu. Proč teda má ty dva tunery, když mi neumožní jeden program bez přerušení sledovat a druhý program nahrávat? :((
geronimoh (2327)|27.3.2010 15:11
Na VANTAGE HD8000S můžu nahrávat dva HD nebo SD programy najednou a na třetí se dívat (třetí z omezeného výběru). Můžu nahrávat dva HD programy a ještě si při tom přehrávat starší záznam z interního HDD. Nevím co by jste ještě chtěli. Timeshift vůbec nepoužívám, kdyžtak klasické nahrávání a nemám sebemenší problém. Markíza mi jde (Skylink).
jarino1978 (8045)|27.3.2010 15:19
[quote=radek.kovacik;274425]Tedy nic ve zlém, ale mně to normální nepřipadá. Když sleduju nějaký film na jednom kanálu s hodinovým zpožděním a na jiném kanálu se mi za 15 minut spustí automatické nahrávání, tak že tím přijdu o 60 minut filmového děje, to tedy za normální opravdu považovat nemůžu. Proč teda má ty dva tunery, když mi neumožní jeden program bez přerušení sledovat a druhý program nahrávat? :(([/quote]

pretože to funkcia timeshift neumožňuje. vždy má record prednosť pred timeshift. spôsob ukladania timeshift je úplne iná, ako record.
súčasný počet nahrávania SD/HD programov je limitovaný len výsledným dátovým tokom. Z DVB-S2 TP Skylinku je možné súčasne nahrávať napr. 3 HDTV. Všetko závisí od výsledného toku a od dátovej priepustnosti HDD.
Môžeš to kombinovať napr :
súčasný record 2HDTV + sledovanie záznamu z HDD ( SD/HDTV )
losos (2977)|27.3.2010 17:22
[quote=geronimoh;274437]Na VANTAGE HD8000S můžu nahrávat dva HD nebo SD programy najednou a na třetí se dívat (třetí z omezeného výběru). Můžu nahrávat dva HD programy a ještě si při tom přehrávat starší záznam z interního HDD. Nevím co by jste ještě chtěli. Timeshift vůbec nepoužívám, kdyžtak klasické nahrávání a nemám sebemenší problém. Markíza mi jde (Skylink).[/quote]

Moje řeč, přesně tak to dělám i já (u TF), ale pro více možností jsem si ještě přikoupil Arivu 200 HD a teprve teď mám opravdu dostatečný výběr..., doporučuji, je to bezva.
geronimoh (2327)|27.3.2010 17:33
[quote=losos;274452]Moje řeč, přesně tak to dělám i já (u TF), ale pro více možností jsem si ještě přikoupil Arivu 200 HD a teprve teď mám opravdu dostatečný výběr..., doporučuji, je to bezva.[/quote]

Já mám ještě Golden Interstar GI-S890 + Skylink karta, bohužel první model bez e-SATA zásuvky, takže jen na dívání, případně pokud se bude v budoucnu prodávat nějaký rekordér s HDMI vstupem, tak i pro záznam.
Rybička (89)|27.3.2010 22:36
[quote=geronimoh;274437]Na VANTAGE HD8000S můžu nahrávat dva HD nebo SD programy najednou a na třetí se dívat (třetí z omezeného výběru). Můžu nahrávat dva HD programy a ještě si při tom přehrávat starší záznam z interního HDD. Nevím co by jste ještě chtěli. Timeshift vůbec nepoužívám, kdyžtak klasické nahrávání a nemám sebemenší problém. Markíza mi jde (Skylink).[/quote]
No na českej novej karte.Mám pravdu?---I keď je pravda,že na Vantage fore mi písal majitel Vantage HD 8000S,že mu vlastne funguje i na slovenskej karte.A to i na FW 025501,tak neviem,ako je to možné,že na V.7100TS to nejde.Len na to staršom FW.Písal som do staservisu a odpovedali,že s tým niečo urobia,že na tom pracujú.Ale stále sa nič nové nedeje.
geronimoh (2327)|28.3.2010 00:20
[quote=Rybička;274501]No na českej novej karte.Mám pravdu?---I keď je pravda,že na Vantage fore mi písal majitel Vantage HD 8000S,že mu vlastne funguje i na slovenskej karte.A to i na FW 025501,tak neviem,ako je to možné,že na V.7100TS to nejde.Len na to staršom FW.Písal som do staservisu a odpovedali,že s tým niečo urobia,že na tom pracujú.Ale stále sa nič nové nedeje.[/quote]

Nevím jak určit, jestli je to nová karta nebo jiná. Je bílá s modrým nápisem "Skylink" a mám ji asi půl roku. Ve Vantage HD8000s mám FW 025501. V Golden Interstaru GI-S890 mám druhou Skylink kartu, tu mám asi rok a čtvrt, vzhledově úplně stejná a Markíza na tom jde taky. Karty jsou registrovány pro ČR.
Rybička (89)|28.3.2010 16:05
[quote=radek.kovacik;274425]Tedy nic ve zlém, ale mně to normální nepřipadá. Když sleduju nějaký film na jednom kanálu s hodinovým zpožděním a na jiném kanálu se mi za 15 minut spustí automatické nahrávání, tak že tím přijdu o 60 minut filmového děje, to tedy za normální opravdu považovat nemůžu. Proč teda má ty dva tunery, když mi neumožní jeden program bez přerušení sledovat a druhý program nahrávat? :(([/quote]

Už ti funguje ta Markíza?A co si s tým urobil?
radek.kovacik (267)|13.8.2010 11:00
Rybička:
Omlouvám se za pozdní reakci, ale pokoušel jsem se s tím udělat kdeco, ale nic nevedlo k očekávanému výsledku. Tudíž jsem stále bez Markízy. Dokonce jsem zavolal i na infolinku Skylinku a ptal jsem se, co bych s tím měl udělat a tam mi říkali, že z jejich strany je vše v pořádku. Zkoušeli tu kartu reautorizovat, což samozřejmě nepomohlo, protože zápisy na ní byli v pořádku. Když jsem se zeptal, jestli by mi kartu nemohli vyměnit za jinou, protože to přestalo fungovat po zavedení nového kódovacího systému Irdeto do provozu, tak mi drze řekli, že oni karty nevyměňují a že si mám za 2000,- koupit novou. :((

Jediná věc, kterou se mi podařilo zjistit, je to, že tento problém má jenom modrá Skylink karta a zřejmě jenom v přijímači Vantage (o čemž svědčí i množství dotazů na různých fórech), takže se zřejmě jedná o vzájemnou nekompatibilitu. Když jsem ji totiž na zkoušku vyměnil za novější kartu od Skylinku, Markíza mi fungovala bez problémů a taky obráceně, když jsem modrou kartu zasunul do jiného přijímače, tak tam Markíza taky šla.

Teď řeším otázku, zda kvůli Markíze koupit novou kartu nebo raději koupit dekódovací modul a ten zasunout do Vantage, když s ním to údajně funguje. Zase si ale nejsem jistý, zda by s dekódovacím modulem fungovalo i sdílení karty pro více programů tak, jak to funguje ve vestavěných čtečkách.

Jaké řešení byste případně doporučili?
Rybička (89)|13.8.2010 18:01
[quote=radek.kovacik;292773]Rybička:
Omlouvám se za pozdní reakci, ale pokoušel jsem se s tím udělat kdeco, ale nic nevedlo k očekávanému výsledku. Tudíž jsem stále bez Markízy. Dokonce jsem zavolal i na infolinku Skylinku a ptal jsem se, co bych s tím měl udělat a tam mi říkali, že z jejich strany je vše v pořádku. Zkoušeli tu kartu reautorizovat, což samozřejmě nepomohlo, protože zápisy na ní byli v pořádku. Když jsem se zeptal, jestli by mi kartu nemohli vyměnit za jinou, protože to přestalo fungovat po zavedení nového kódovacího systému Irdeto do provozu, tak mi drze řekli, že oni karty nevyměňují a že si mám za 2000,- koupit novou. :((

Jediná věc, kterou se mi podařilo zjistit, je to, že tento problém má jenom modrá Skylink karta a zřejmě jenom v přijímači Vantage (o čemž svědčí i množství dotazů na různých fórech), takže se zřejmě jedná o vzájemnou nekompatibilitu. Když jsem ji totiž na zkoušku vyměnil za novější kartu od Skylinku, Markíza mi fungovala bez problémů a taky obráceně, když jsem modrou kartu zasunul do jiného přijímače, tak tam Markíza taky šla.

Teď řeším otázku, zda kvůli Markíze koupit novou kartu nebo raději koupit dekódovací modul a ten zasunout do Vantage, když s ním to údajně funguje. Zase si ale nejsem jistý, zda by s dekódovacím modulem fungovalo i sdílení karty pro více programů tak, jak to funguje ve vestavěných čtečkách.

Jaké řešení byste případně doporučili?[/quote]
Dík za odpověď i když pozdní.Ja jsem skoušel různy FW,no nikde ta Markíza nehrála,jak taky jiným lidem.Tak jsem to nakonec řešil koupením slovenských programů na české karte.Mám totiž ještě tu starou kartu.Jak jsem zjistil později u kamaráda,nevím jak to je dlouho,zprovoznily Markízu na starých kartách,co ještě před rokem nebylo.Co mě štvalo,že to mohly mít jenom noví zákazníci....Jsem fakt zvědavej,jaké ještě budeme mít problémy později,když najedou plne na Irdeto.Jestli ty Uni ctečky využijeme,anebo si budem muset pořídit orginál cam moduly.Jinak co čtu po forech,tak zatím s tou ICE karou uničtečky fungujou snad všem...No dáme se překvapit.
radek.kovacik (267)|23.8.2010 19:50
Tak už to mám konečně taky vyřešené a Markíza opět funguje. Kdo by však v tuto chvíli očekával nějaký návod na vyřešení problému s dekódovací kartou Skylink či se satelitním přijímačem Vantage, byl by asi zklamán. I když, taky je to jedno z možných řešení...

Já jsem to totiž vyřešil tak, že jsem zavolal na infolinku firmy Media Vision, jejichž dekódovací kartu Gital taky vlastním, a čistě ze zvědavosti jsem se zeptal, jestli jim náhodou na jejich dekódovacích kartách nejede Markíza. Jaké bylo moje překvapení, když po nahlášení čísla karty mi operátorka řekla, že mám aktivní starý tarif, který příjem Markízy neumožňuje, ale že jestli chci, tak že mi jej změní na nejnovější s tím, že ta změna nebude zpoplatněna a bude zcela zdarma. Navíc mi jako bonus nabídla, že mi na měsíc zdarma zaktivuje celý balík placených programů s tím, že si je můžu prohlédnout a když budu mít chuť, můžu si je i předplatit.

K tomu bych jenom podotkl, že tomu říkám seriózní přístup k zákazníkovi. V porovnání s přístupem firmy TradeTec (Skylink), který jsem popisoval ve svém předchozím příspěvku, je toto v našich končinách až nezvyklé. Určitě bych každému, kdo se rozhoduje o tom, zda si má koupit kartu CSlink nebo Skylink doporučil CSlink a to nejen díky serióznímu přístupu, ale také kvůli mnohem větší volnosti ve výběru placených programů. Někteří by mohli namítnout, že CSlink nenabízí tolik HD programů, jako Skylink, ale co není dnes, může být už zítra. A pak taky, k čemu vám budou HD programy, když na vašem satelitním přijímači zrovna s tou vaší dekódovací kartou nepojedou a firma TradeTec vám ji při své nabubřelosti nebude ani ochotna vyměnit...