Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

XviD me vubec neposloucha - 2pass (bitrate)

wincore (13)|2.2.2005 21:09
Dobry den,
Uz naky mesic resim problem s timto kodekem.
At mu nastavim jakykoliv bitrate, anebo velikost, vzdy si to nastavi po svem.
Pouzival sem verzi 1.0.2, nyni 1.0.3 a stejny problem, ikdyz enkoduji pod uctem administratora.
Enkoduji ve VirtualDub 1.5.10 , ale zkousel sem i VD 1.6b3, anebo VirtualDub Mod, vzdy se stejnym vysledkem.
Pritom kdyz pouziji DivX, VP62, tak tam to nastaveni posloucha dokonale a do vysledne velikosti se trefim presne. U XviDu nikoliv, a misto 350MB fajlu mi z toho udelal 548MB, pricemz bitrate sem mu jasne nastavil 1003kbps, audio 128cbr, vsechno 2pass. Zkousel sem misto bitrate v nastaveni kodeku dat velikost, a take zcela nefunkcni.
Proste me to neposloucha.
Dovedl by mi nekdo poradit v cem muze byt zakopan pes?
XviD nastavuju s QPEL a GMC, A@L5 nebo jak to tam je.
Dekuji.
vlada (3470)|2.2.2005 23:45
Mezi 1. a 2. průchodem nesmíš měnit žádný nastavení. Já vždycky používám célovou velikost a XviD mě naprosto přesně poslechne. Zkontroluj si taky cestu pro soubor se statistikama z prvního průchodu. A btw, kde nastavuješ nějakej bitrate zvuku?
Určitě děláš něco špatně, XviD je při dvou průchodech hodně přesnej a nikdy jsem neslyšel, že by měl někdo takhle nepřesný výsledky. Nemáš třeba u toho AVI ještě zvuk?
Vláďa
wincore (13)|3.2.2005 00:45
Mezi 1 a 2 pruchodem nemenim zadne nastaveni, obraz i zvuk zpracovavam spolecne (ve VD menu Audio -> Full Processing .. atd.) .. je to problem? u DivX, VP6 to problem nebyl. Cesta k vyslednemu souboru se statistikama je spravna, pokud si ji kodek sam nenastavi jinam.
vlada (3470)|3.2.2005 12:35
Já jsem myslel, jestli ten rozdíl ve velikosti neni právě ten zvuk. Jinak já vždyzky zpracovávam zvuk a obraz odděleně, je to jistější. Navíc MP3 enkoder ve VD (pravděpodobně používáš Fraunhoffer ACM kodek) neni tak kvalitní, jako když to uděláš LAME 128 kbps VBR.
Zkus to schválně zkomprimovat bez zvuku, jakej bude výsledek.
Vláďa
wincore (13)|3.2.2005 12:46
Výsledek je opravdu stejný ikdyz zvolím Audio -> NoAudio, ta velikost proste ne a ne :( .. jinak pouzivam take LAME 3.97a
Uz vazne nevim :(
vlada (3470)|3.2.2005 12:53
A dělá to u všech videí? Jaký je zdroj?
Je to opravdu divný, nikdy sem se s tim nesetkal a to už sem toho do XviDu převedl hodně.
wincore (13)|3.2.2005 13:01
Nevím jak to myslíš u všech. Grabuju do Huffyuv.
Vono to vypada, ze ten kodek mi za kazdych okolnosti proste dela max. kvalitu bez ohledu jaky bitrate / velikost mu nastavim.
Je to fakt zvlastni a taky me to prave prekvapuje.
Du to zkusit naposledy, jestli ma skutecne spravnou cestu k tomu 1pass fajlu, ale nevim nevim :(
vlada (3470)|3.2.2005 13:07
Zkus ještě XviD odinstalovat a nainstalovat znovu, jestli neni někde nějakej bordel ze starych verzí. Jinak už mě nic nenapadá.
wincore (13)|3.2.2005 13:13
Ted sem mu nastavil 10MB bez audia, 2pass a udelal mi z toho 8,07MB.
Uz to fakt nechapu :'(