Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Konektor, kabel HDMI

josee84 (3)|22.3.2010 18:18
Zdravím,
Mam problem asi dvakrat jsem pouzil HDMI kabel, ktery jsem si koupil a podarilo se mi tohle:
Vyskočily dva piny z toho plastového hřebíku a nedari se mi je vratit zpet bez ohnuti a pak asi nemaji zase kontakt.
Da se s tím neco udelat? Kdyby me ten kabel stal 100kč nerikam nic, ale potrebuju 10m tak to už mě mrzí.
Nebo neda se koupit konektor, ktery bych si napajel sam? Popřípade co mam delat?
Dekuji za rady.
píďa_m (716)|22.3.2010 19:52
- skontrolavat zasuvku HDMI, zda vevnitř nemáš nějakou překážku
- skontrovat prodejce, zda to neni idiot který prodává nekvalitni HDMI kabely z Číny
josee84 (3)|22.3.2010 20:21
Ja teda nevím jestli jsi četl muj dotaz, ale zkus to kdyžtak jeste jednou.
Tyhle dvě rady jsou přece zcestné.
Nepotrebuju se divat do zasuvky, te nic neni.
A kvalita? Kabel je normalni byl bez problemu do te nehody.
geronimoh (2327)|22.3.2010 20:49
[quote=josee84;273631]Ja teda nevím jestli jsi četl muj dotaz, ale zkus to kdyžtak jeste jednou.
Tyhle dvě rady jsou přece zcestné.[/quote]

Mě zcestné nepřipadají. Pokud jsi to teda nezavinil sám a to z tvého textu není zřejmé. Pokud to není tvá vina, tak doporučuji reklamaci kabelu.
josee84 (3)|22.3.2010 21:08
Aha tak jsem to asi špatne napsal.
Ano je to moje chyba stalo se to nejak tak, že:
Kdyz byla zastrcka v zasuvce tak se potlacilo na zastrčku ve smeru,jakože vylamujícím ze zasuvky.
Kdyz se ten kov tedy dost vyhne od plastoveho tela konektoru, tak polovina tech pinu zajede do toho hrebinku vice, ale druha polovina z opačné strany povyjede, kdyz se to vyrovna zpet tak by mely zase zpatky zajet, ale dva se zadrhly a ohly. Zpatky aby vodily se mi je uz nepodarilo vratit.
Mate nejaky napad jak to spravit?
A nebo me napadl rozkladaci HDMI konektor a ze bych si ho napajel podle schematka. Ale ani nevím jestli eistuje. Takže ted už vite snad všechno a to srozumitelně.