Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 18 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 267

Téma: Panasonic HDC-TM700 a spol ;o)

Je tu občas Avatar uživatele MAKcz
    Registrace
    May 2009

Zdravim a pozdravuji.

Po navratu z dovolene na horach na mne cekal Panasonic HDC-TM700 - nebo jinak - prvni amaterska kamera s 1080 P50 a zaroven lidskym vzhledem ;o) jeste se mi podarilo sehnat na par dnu JVCko HM1SE. Jvcko mne az tak nezajimalo, neb jsem mel moznost otestit si p[red nedavnem 400 a nakonec zadnej velkej pokrok se opet nekonal, ouzke sklo, strasne ovladani, horsi podani obrazu za snizeneho osvetleni. Takze bleskovy skok k Panaku - kamera mi zatim po prvnim dnu prijde lehze nevyvazena, dnes kdy vsichni nabizeji sve top modely s 64GB ma jen 32GB, ma pomerne spatnej hledak a nijak zazracne bocni lcdcko. Miniaturizace se na kamere hodne podepsala, takze nahore uz nenajdem sanky pro mikrak, cosi podobneho je zboku kamery hned vedle sluchatkoveho a mikrofoniho konektoru. Nastesti baleni obsahuje jaky baznek na ktery z toho udela klasicke sanky

Co bohuzel povazuju za vec hranicici s debilitou je nemoznost zaroven kameru napajet a dobijet baterku. Kterej bezmozek na tohle prisel ?!?!?

No ale k vlastni kamere, ovladani je celkem prijemne, start hodne svizny, sklo je "slusne" siroke 35mm na kino, no proste to co bylo pred 20 lety naprosto bezne. Zaznam v 1080P50 se zapina specialnim tlacitkem pod LCD, ostatni mody v uvnitr menu. Jeste se pokusim porovnat 1080p 24mbit vs 1080p50 28mbit zda je v tom tak zasadni rozdil. V tuhle chvili nejsem jednoznacne rozhodnutej, zda novou Sonku nebo tohohle Panaka ...
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

ukážky, ukážky...

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2008

Tak na mrtvolky z 1080p 24mbit vs 1080p50 28mbit z dynamických scén sem taky zvědavej.

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

MAKcz: napisal: "V tuhle chvili nejsem jednoznacne rozhodnutej, zda novou Sonku"

Myslis sony HDR-CX550VE?

Ja sa tiez rozhodujem medzi Sony HDR-CX550VE , Panasonic HDC-TM700 alebo Canon HF S21..

MAKcz: A nad tou canon si ani neuvazoval?

Daju sa tie kamery uz kupit na SK, neviete?
    Naposledy upraveno uživatelem Roberbo: 21-03-2010 v 20:33

Registrace
    May 2009

Canona sem uz vyradil z seznamu kvuli blbemu objektivu ;( ...
    Ukazky , treba behem 1-2 dnu ... neco tipnu z balkonu , snad najdu neco doma hodne rychle se hejbajiciho .. nemuzu ven , mam zpretrhane vazy v koleni, cekam doma na operaci, takze toceni s berli v ruce ... ale nejake ukazky urcite udelam ... jinak ja bych urcite sel do US modelu kvuli vetsimu fps at sony nebo panak

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Citace Původně odesláno od MAKcz Zobrazit příspěvek
    ... jinak ja bych urcite sel do US modelu kvuli vetsimu fps at sony nebo panak
    A nema te US model u nas v CZ/SK nejake technicke obmedzenia..?

To bude nieco s normou ...predpokladam...hmm...
    Naposledy upraveno uživatelem Roberbo: 21-03-2010 v 21:16

Nováček Avatar uživatele ptacos
    Registrace
    Jul 2004

Citace Původně odesláno od MAKcz Zobrazit příspěvek
    Canona sem uz vyradil z seznamu kvuli blbemu objektivu ;( ...
    Ahoj, zrovna jsem si Canonku objednal. Co je blbého na jejím objektivu?? Dík ptacos

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Asi jde především o menší širokoúhlost HFS21.

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od ptacos Zobrazit příspěvek
    Ahoj, zrovna jsem si Canonku objednal. Co je blbého na jejím objektivu?? Dík ptacos
    No treba, ze je to priserne ouzke ;( Zrovna u Canonu mne to prekvapuje, ze se nechaj zahanbit looserama jako je Sony/Panasonic 44 mm vs 35 u Panaku a 29 u Sonyho je fakt hrozne moc. Pokud si k Canonu koupis tu jejich original predsadku 0.7x za bratru 7000kc tak se dostanes na cca 30mm s horsi svetelnosti a kresbou. Pokud ale nepotrebujes sirokac, tak rozhodne Canon S21/spol je hodne dobra volba ... mit tam sirsi objektiv nevaham ani chvilku ....

Ale zpet k Panasonicu HDC-TM700
    dalsi postreh je, ze mi AfterEffects CS4 prilis snadno neotevrou jeji video, sice ho nactou, ale pri scrubbingu se to sekne se 100% pravdepodobnosti na dvou masinkach ;o( tak to budu muset jeste poresit.

Jinak zatim se dostavilo zklamani z barevneho podani Panaku, zda se mi to hodne malo saturovane, objektiv by si zaslouzil vetsi svetelnost. Chybi mi tam snadnejsi poloautomaticke mody, uvital bych korekci EV, clona jako takova se nenastavuje zrovna dobre.

Co je celkem hell je prepnuti do manualniho modu clony nebo uzaverky pri pouziti hledaku. Neprisel jsem totiz jak pri pouziti hledaku zmenit jejich hodnotu ))) Jde to podle mne pouze pri otevrenem LCD ohmatavanim a upatlavanim touch displeje (to je taky strasna inovace ;o((((

Co mne ale zatim vysovene sere je nemoznost pracovat s kamerou v dobe nabijeni baterie. To fakt nechapu, kterej jetlech to vymyslel ???!

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2004

taky mas koleno? z lyzi? je to naprd.
    neda se s ni pracovat pri nabijeni pomoci dalkoveho ovladani?
    jaka je svetelnost objektivu, mela jsem pocit ze naopak vyborna?
    tesim se na ukazky 50fps, ale z toho co jsem zatim videla cekam spis mazanici nez neco pekneho.
    proc potrebujes 10fps navic? mej se a dej se brzy do kupy. T.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

A ony jsou kamery, které souběžně s nabíjením i natáčí? Pokud vím jde jedno nebo druhé a to mám už čtvrtou videokameru, první Pandulák a zbývající Sonky, Ani nevím jak by se to řešilo, že by paralelně tekl proud do baterky a současně do obvodů kamčí? No možná některé kamery to umějí sdělte mi např. které, docela mě to zajímá.

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Terka Zobrazit příspěvek
    taky mas koleno? z lyzi? je to naprd.
    neda se s ni pracovat pri nabijeni pomoci dalkoveho ovladani?
    jaka je svetelnost objektivu, mela jsem pocit ze naopak vyborna?
    tesim se na ukazky 50fps, ale z toho co jsem zatim videla cekam spis mazanici nez neco pekneho.
    proc potrebujes 10fps navic? mej se a dej se brzy do kupy. T.
    Jo jo, byla to fakt smula, letos jsme jezdili 14 dni v bormiu, jezdili jsme s talianama v brankach, takze az na otlucena kolena a ruce (chranice zustaly v Praze ve sklepe) to bylo super. Deticky taky hezky lyzovaly, bohuzel 2 dny pred koncem mne starsi dcera ukazovala takovou cesticku vedle sjezdovky, a kdyz se vracela na sjezdovku, tak jsem se ohlid abych se podival, zda zhora nekdo nejede aby ji nesundal a ty cca 2 sec stacily k tomu abych prehlednul asi 1.5 metrovou diru do ktere jsem spadnul s natazenejma nohama. Odnes to predni zkrizenej a postrani vazy, takze ted pajdam o berlich, takze zabery za kamery budou dost udesne, ani s ni ted nemuzu nikam ven. Koncem dubna plastika vazu a nejake polysacharidove srouby, takze pokud se to povede, nebudu pak muset jit na jejich vyndavani, jen doufam, ze zase budu moci na lyze, je to preci jen sport co se mu venuju cely zivot a nered bych to uz ted menil.

Zpet ke kamere, neni na ni tolik casu, musim delat na nejakejch grafickejch navrzich do prace, takze spis v posteli kreslim a u poce travim minimum casu, protoze to s tou nohou jeste nejde. Ale v zasade si na ni zvykam, a tak to snad i peclive potestuju.

co se tyce FPS vice je vzdy lepe, jelikoz v 60/30 vs 50/25 nevidim zadnej zadrhel a cena je tez vyrazne nizsi, sel bych do US verze radeji nez EU ale stale jeste cekam na nove Sonaky abych to mohl porovnat.

Nabijecka je naka fakt lo-end takze do ni clovek strci baterku a ani nevi, zda je hodne nebo malo nabyta, a za jak dlouho bude nabijeni u konce. jedina indikace je zelena dioda, ktera proste sviti a az je hotovo zhasne. No a pokud k nabijecce pripojim kabel a zapojim ho do kamery, prestane se baterka nabijet. Takze nastava naprosto nesmyslny stav, dokoncil jsem nataceni s prazdnou baterkou, dam ji nabijet a mam mrtvou kameru nebo zapojim kameru abych stahnul zaznam ale baterka zustane mrtva ;(
    pred mnoha lety jsem koupil mame nejakou levnou sonku D8 a ta funguje naprosto logicky, zapojim adapter do kamery a baterka se zacne nabijet, s kamerou se da pracovat, pretahovat zaznam, zaroven se dozvim, ze baterka bude plna za 120 mintu. To je preci snad normalni ne???

Zatim jako nejvetsi negativum vidim nekvalitni hledak a ne moc kvalitni lcd ktere je jeste nechutne umatlano, neb krom ostreni se vse ostatni musi nastavovat na touchscreenu takze to je proste opatlane a blbe videt.

Dneska nebo zitra pretaham co tam je at se muzete kouknout.

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2004

jo koleno je spatne.
    ACL ma ted kamarad, taky z lyzi. nezavodnik, ale dobry lyzar, prvne na fischer wc sl. pry unava, nedaval pozor, zaklon + rotace na konci oblouku...

http://camcorder-test.slashcam.com/c...HDC-TM700.html
    vysledky nevypadaji spatne

Nováček
    Registrace
    May 2006

v tom testu je napsane ze to ma 25p, nikde jinde na netu to neni napsane, muze to nekdo potvrdit? (pripadne jestli je to nativni 25p nebo zabalene v 50i)

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Špeta Marek Zobrazit příspěvek
    v tom testu je napsane ze to ma 25p, nikde jinde na netu to neni napsane, muze to nekdo potvrdit? (pripadne jestli je to nativni 25p nebo zabalene v 50i)
    ma to 1080 50p

Strana 1 z 18 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 21-10-2010, 17:42
  2. Sony HDR-CX550VE vs. Panasonic HDC-TM700
    Od SpeedShot v sekci Videokamery
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 16-07-2010, 17:39