Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Koupit Sony XR500VE teď nebo ještě počkat?

boldri (57)|18.3.2010 15:58
Zdravím kolegové,

nejdřív jsem s tím otravovat nechtěl, ale možná by to mohlo pomoc i někomu jinýmu.
Mám hodně konkrétní dotaz. Kameru mám vybranou (viz nadpis), ale je tu jiný problém. Obecně mi kamery od Sony přijdou dost předražené, takže jsem tak trochu spoléhal na uvedení nové řady 550. Předpokládal jsem že většina lidí půjde pro novou řadu a "pětistovka" půjde na pro mne akceptovatelnou cenu (né že by na to nebylo, ale prostě je mi proti srsti dát za spotřební kameru víc jak 20k). Bohužel se po cca 2 měsících nic neděje. XR500 si nadále drží cenu kolem 30 tisíc a nová XR550....no to už snad ani nemůžou myslet vážně...:-S
takže se nabízí otázka:
mám ještě počkat jestli se cena nepohne dolů nebo ji mám radší vzít hned než ji vyprodají?
Nebo že bych Sony pochopil špatně a 550ka nemá pětistovku nahradit?
Koukám tohle je otázka pro opravdový znalce firmy Sony. Hlavně mi neříkejte abych se šel zeptat managementu do centrály...:-D
mmmm. (112)|18.3.2010 16:54
Já mám pocit, že se dívíš na špatných místech. XR500 by měla jít koupit okolo 25-27. Ano, i tak je to dost. Podle toho, co mi řekly v krámě, tak je doprodávají a nové modely se vyznačují kromě drastické ceny větším šírem a lepším datovým tokem. No nevím, za ty peníze. Já narazil před měsícem v obchodě na cx505 ("pouze" 32 GB paměť) a cena 23 mě zaujala, tak jsem do ní skočil, protože předchozích třicet bylo šílené.
Jinými slovy myslím, že teď je právě ten nejlepší čas.
boldri (57)|19.3.2010 08:57
Díky za názor...:)
boldri (57)|22.3.2010 15:12
Tak bohužel, zdá se že jsem to "provařil". Pětistovka kolem 25k už neni skladem a tam kde u ní mají cenovku 30k, buď nejsou normální, nebo jsou líní aktualizovat...:(
Holt, ten kdo dlouho vybírá, nakonec ho*no má....:(
Pokud se na mně neusměje štěstí, tak spíš počkám, než dostane cena u nových 550tek trochu rozum a půjde pod třicet (cx, u xr to myslim nehrozí).
CX505 má pro mne jeden velkej nedostatek, žádnej hledáček. Mám sice kameru teprve rok, ale závislost na hledáčku jsem si vypěstovat stihl...:-D
geronimoh (2327)|22.3.2010 16:39
mmmm. (112)|23.3.2010 07:18
jjj, zvyk je potvora:-))
boldri (57)|23.3.2010 14:52
[quote=geronimoh;273608]http://www.gsmtelefony.cz/index.php?cat=0&idx=117174[/quote]

kdepak, ta už je pryč, jenom sou líný si to opravit. Obědnal sem si ji tady a volali zpět že už ji nemaj.

[quote=mmmm.;273662]jjj, zvyk je potvora:-))[/quote]
Nejenom to, ale zkusil sem si jednu sonku bez hledáčku na přímým slunci a moc dobře si mi netočilo. Několikrát sem se spíš křenil sám sobě do xichtu...:-D
BEPE (539)|23.3.2010 18:17
A to je to co si "nadšenci" kamer za "náct" tisíc nepřipouštějí a nebo nechtěji připustit, bez hledáčku na přímém slunci se opravdu točí dost mizerně a že na dovolených obyčejně dovolenové aktivity provádíme, když je většinou slunečno (koupání, lyžování, procházky, sportování a pod):-)
karl2 (96)|23.3.2010 19:51
[quote=BEPE;273803]A to je to co si "nadšenci" kamer za "náct" tisíc nepřipouštějí a nebo nechtěji připustit, bez hledáčku na přímém slunci se opravdu točí dost mizerně a že na dovolených obyčejně dovolenové aktivity provádíme, když je většinou slunečno (koupání, lyžování, procházky, sportování a pod):-)[/quote]

jj, byť hledáček této kamery není úplně optimální, jsou situace, kdy i velký (a vydařený) displej této kamery nestačí...
Lachtan11 (139)|23.3.2010 22:44
Pokud už chcete dávat do kamery takové peníze, tak už je na čase přemýšlet o tom, jestli nekoupit poloprofesionální kameru. Já jsem před 2 měsíci koupil Sony HDR FX1 za 32 000kč.
Kamera měla najeto 120h, bez známky používání. Dostal jsem k tomu "zdarma" brašnu za 3 500kč + největší baterii, která má výdrž kolem 500minut (nová stojí originální kolem 8000kč).

Sice je to první HDV kamera, ale žádná spotřebka se jí v žádném případě nevyrovná a je stále aktuální (stále se používá na discavery channel v pořadu smětiště, LOPOLO natočil na stejnou - Z1 - dokument o Lybii)...
Sice jsem měl na kup velké štěstí, ale Sony FX1, nebo Canon XHA1 se běžně prodávají málo jeté kolem 40 000 - 45 000kč.

P.S: Sony 500 nebo XR550 bych si nikdy nekoupil, protože ty kamery jsou extrémně předražené. Navíc i takové šíro 29mm se dá dosáhnout i u jiných spotřebek se širokoúhlou předsádkou (raynox stojí pár kč, origo sony kolem 4 500kč).
boldri (57)|24.3.2010 09:56
Máš pravdu že poloprofi kamera má mnohem kvalitnější obraz a mnohem lépe se s ní pracuje. Mám zrcadlovku, takže rozdíl mezi spotřebním a poloprofi sektorem znám velmi dobře. Poloprofi ale vyžaduje další investice v případě kamery stativ, mikrofón, dejme tomu světlo, nárhadní aku. Spotřebka toho zase tolik nevyžaduje - stačí brašna a náhradní baterie. Spotřebka je MNOHEM skladnější a lehčí. A nesmim zapomenout na jednoduchost ovládání - točím většinou na auto. Jasně, jako technofilnímu fetišistovi se mi velký kamery líbí, ale když si to rozumně srovnám v hlavě, malá spotřební kamera to vyhrává. Na vejletě po horách bych se s velkou bestií rozhodně tahat nechtěl. Jo, rodinej dokumentarista má život těžký...:-)
Samozřejmě o cenách Sony se nemá cenu bavit. Bohužel hledáčky mají jen ty nejdražší a konkurence nemá tak dobrej čip. Sony si je toho dobře vědoma, jinak by cenu tak nešponovali. Jiná věc je ale politika českýho zastoupení. Jsme na tom z EU skoro nejhůř, ale na cenách elektroniky to neni vůbec znát. Směrem na západ cena klesá a za oceánem je to úplnej výsměch. S tim ale bohužel nic nenadělám, a riskovat problematickou reklamaci do zahraničí se mi nechce.

Abych to uzavřel, XR500 je vpodstatě vyprodaná, takže už není se o čem bavit. Škoda, mohl jsem mít za 26k pořádnou kameru (vlastním starou SD kameru DVD110E), teď už je situace jiná a ta by si asi zasloužila nový vlákno. Třeba: Sony CX550 vs. Canon HFS-21, nebo Jak dostat oběktiv Canonu do těla Sony? apod. ...:-D
BEPE (539)|24.3.2010 18:09
Snad spíš obráceně, objektiv Sony do těla Canon :-) , CX550 má asi zatím nejširší základní objektiv
boldri (57)|25.3.2010 07:56
jj, ta mě teď hodně zajímá, ale obecně se říká, že Canon umí lepší skla a Sony zase čipy. Myslim, že tu brzo budeme mít kameru od Canonu se stejně širokým objektivem. Soňáci hodili rukavici do ringu už s daktylem a Canon ji čapnul (k nelibosti mnohých), takže si myslim, že i na ten širokáč brzo dojde.....že by HFS-21W?...:-)