Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Datecode v komprimovaném videu?

crypto_rsa (2)|18.3.2010 00:09
Předem upozorňuji, že jsem v oblasti videa zelenáčem a spousta "jasných" věcí mi zatím příliš jasná není...

Mám video, které jsem si z kamery natáhl do počítače, a to má korektně zapsaný datecode podle informací z pásky. Snadno si to zkontroluju, když tohle nekomprimované AVI otevřu v programu DVdate - ukáže mi správné datum a čas pořízení nahrávky. Pak jsem ve VirtualDubu video zkomprimoval (prostřednictvím ffdshow kodeků), ovšem ve výstupním souboru už ten datecode chybí. Moje otázka tedy zní, je možné ho tam a) vůbec mít, b) automaticky zapsat ze vstupního AVI během komprese? Pokud by b) nešlo, existuje nějaká utilita, pomocí níž lze datum a čas zapsat ručně?

Díky za jakoukoliv radu.
ai (2993)|18.3.2010 02:51
a)uz tam nebude,
tedy pokud jsem kdysi pouzil Premieru 6.5 a rendroval znovu do DVavi, tak tam puvodni datacode zustal, nevim jak Premiera dneska, kompresi ve Virtual Dubu to urcite ztratis, zustane tam jen zase po exportu do DVavi snad

b)pred kompresi z toho DV avi

Ten DVdate z klipu DV avi vytahne titulky do SRT formatu, i hromadne vice klipu do jednotlivych srt,ale nevim jak to funguje presne, protoze vim, ze jsem kdysi pouzil radsi DVSubmaker, nevim proc ne ten DVdate

DVsubmaker ti vytahne datecode z DVavi do formatu SUB z toho videa, taky jde nastavit format titulku

Cili cil je, ze ten datakod das do titulku pred kompresi a pak strcis ty titulky i z videem do MKV, kde si ty titulky muzes zapnout, kdy chces.
crypto_rsa (2)|18.3.2010 09:17
[quote=ai;272780]Cili cil je, ze ten datakod das do titulku pred kompresi a pak strcis ty titulky i z videem do MKV, kde si ty titulky muzes zapnout, kdy chces.[/quote]

Díky za odpověď. Taky mě pak napadlo, že Matroska bude lepší volba, už jen proto, že ty titulky nemusí být v nějakém zvláštním souboru. Zkusím si s tím pohrát.