Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak se dá zjistit v jakým kodeku je film udělán ?

mouty (690)|2.2.2005 07:50
Dostalo se ke mě video ktery at instaluji jakejkoliv kodek tak se mě prostě nezobrazí. Existuje nějaká utulitka, která mě prozradí, ve kterém kodeku je video dělané, abych ho mohl přehrát ?????
mirekv (7169)|2.2.2005 08:42
Zkoušel jsi GSpot?
vlada (3470)|2.2.2005 12:12
Na tohle téma je tady několik diskuzí, stačí jenom hledat....
mouty (690)|2.2.2005 12:21
Vlada - dík za radu ale to co jsem o těchto problémech tu našel mě nepomohlo. Zkus radši poradit s vzniklým problémem než upozornit na to že nedokážu nebo jsem lenošnej hledat.... \/

GSpot mě píše Xvid0036, status Codec(s) are Installed,.
Audio 0x0055(MP3, ISO) MPEG-1 Layer 3 Codec(s) Installed.

Tak proč Mediaplayer píše: Program Windows Media Player nemůže soubor přehrát. Soubor je poškozen nebo program nepodporuje formát, který chcete přehrát.
Tean (410)|2.2.2005 12:27
S tymto som sa aj ja stretol. WMP je proste od mrkvosoftu.
Ked som si to pustil v ZoomPlayery tak vsetko frcalo. Proste zmen prehrava :-)
vlada (3470)|2.2.2005 12:31
Tak to si mohl napsat hned, že problém je složitější - jakej je FourCC kód (XVID předpokládam)? Co řekne GSpot na pokus o renderování?
Zkus to otevřít ve VD. Zkus další přehrávače - MPC, ViPlay, MV2Player,....
Zkus přehrávače s vlastními kodeky a splittery - MPlayer, VLC.
Jaká je to verze AVI, pokud to je AVI?
Vláďa
mouty (690)|2.2.2005 12:42
Vlado - Virtualdub to natáhne, ale při pokusu o vygenerování nového avi napíše Eror decompresing video frame2071 (po vygenerování 15mg videa). Unknown Eror.
Jak odpoví gspot na rendrování nevím nědaří se mě to spustit, píše to něco o nějakým textáku.
Co je Verze AVI ? Je to avi.
mouty (690)|2.2.2005 12:49
Tean ZoomPlayer mě píše Unable to create filtre for ...
This may be due to a currupt file or missing decoder filter.

Vlada VLC Stahuju - dam vědět.
M2V player mě píše Bad File..

Horší je že mě to dělá u víc videí, prakticky u všech co stáhnu z Torrentu.. Neví někdo co s tím?
mirekv (7169)|2.2.2005 13:09
mouty
že VDub hodí chybu až za chvíli, spíš napovídá, že AVI je poškozené.
Co ti hlásí file information?
mouty (690)|2.2.2005 14:01
nic vše podle toho co hlásil GSpot. Xvid, audio nic chybového. Nebo je něcko konkrétně co tě zajímá?

No jo ale proč by mě to dělalo u každého videa stáhlého přes Torrent ?
Ivo Mašek (10205)|2.2.2005 14:43
Nechci tu dělat reklamu PowerDVD :-) , ale zkusit by se to dalo, co ty na to ?
mouty (690)|2.2.2005 16:50
zkusím, zítra dám vědět jak to dopadlo.. Popřípadě jakou verzi bys doporučil ? (na dvd používám WinDVD)
mirekv (7169)|2.2.2005 17:24
mouty
A zkoušel jsi to v tom VDubu pouze jen přehrát?
Ivo Mašek (10205)|2.2.2005 17:35
Používám verzi 5. Pokud máš XP, tak verzi 6. Jediné, co jsem doplnil, byl samostatný kodek DivX 5.2.x (bez něho mi nešel film "Texaský horor s motorovou pilou"). Jinak přehraji vše bez problémů. (je pravda, že mám v PC ještě kodeky, které si přinesla tv karta)
mouty (690)|2.2.2005 17:47
[quote=Ivo Mašek](bez něho mi nešel film "Texaský horor s motorovou pilou").[/quote]

Ty si machr na karty já znám spoustu filmů. Jen tě trošku poopravím - TEXASKÝ MASAKAR MOTOROVOU PILOU..

Mirekv po puštění to asi 20 sekund jede a pak se to kousne a vyhodí to hlášku ERROR DECOMPRESING VIDEO FRAME 260: An unknown eror occurred (may be corrupt data).
Tot vše.
mirekv (7169)|2.2.2005 17:58
No tak to pořád vidím na chybu v tom AVI, když ti to aspoň chvíli jede. Na opravu AVI jsou různé utilitky, zkus třeba DivFix. Z Bittorentu můžou být klidně poškozené všechny. Jde ti skákat po keyframech, nebo se to taky no tom začátku zadrhne?
Ivo Mašek (10205)|2.2.2005 18:23
Mouty:
No, já přesně nevěděl, jak se ten film jmenuje, tak jsem to "trošičku" pozměnil.......... :-D
vlada (3470)|2.2.2005 23:27
mouty> Když to přehráváš, jaký kodek se Ti použije? Zkus nainstalovat XviD 1.0 nebo 1.1 beta nebo nějaký novější FFDShow. Dočasně zakaž DivX dekoder. Je možný, že se na kekódování toho filmu použíje jinej kodek než XviD nebo FFDShow, kterej může ty problémy způsobovat. Zkoušel si MPC? Ten má vlastní AVI splitter a mohl by dokázat víc než ostatní přehrávače. Na rozdíl od jinych přehraje i třeba neúplný AVI video.
Jako nejpodstatnější věc ale vidim zjištění, kterej kodek se používá. Ve většině přehrávačů to zjistíš kliknutim pravym myšidlem do obrazu a tam někde (většinou v pokročilich nastaveních) najdeš položku "Filters". Tam se Ti zobrazí filtry, který se momentálně používají k přehrávání videa. Nezobrazí Ti to ale WMP a pokud vim ani WinDVD nebo PowerDVD.
Umí to zobrazit pouze komplexnější přehrávače jako MV2Player, BSPlayer, MPC, ViPlay, ZoomPlayer atd. Potřebuješ ale k tomu, aby video alespoň začalo hrát.
Co se týká mýho dotazu na verzi AVI, existuje několik specifikací. Nejběžnější jsou AVI 1.0 a AVI 2.0 Open DML. Ale s tim asi problém nebude.
Tohle je jediný co mě napadá, pokud vyloučim možnost poškozenýho souboru. To je ale bohužel nejpravděpodobnější příčina toho problému.
BitTorrent nemá nějaký systém checksumů? Například DC++ používá TTH a pozná, pokud se to co jsem stáhnul liší od originálu.
Ivo Mašek (10205)|3.2.2005 06:56
Nezobrazí Ti to ale WMP a pokud vim ani WinDVD nebo PowerDVD.
Umí to zobrazit pouze komplexnější přehrávače jako MV2Player, BSPlayer, MPC, ViPlay, ZoomPlayer atd.

Ale, ale \/ . To jsou mi věci. Z vlastní praxe vyzkoušeno, že to, co např. neumí hodně lidmi vychvalovaný BS_Player, tak PowerDVD přehraje, jako víno.
A co se týče ZoomPlayer, tak pokud to není placená verze, tak DVD si ani neškrtne. (psal jsem o tom recenzi). Jinak, ty náhražky, jako je BS_Player, ZoomPlayer, a pod. bych instaloval pouze v případě, že by z nějakých důvodů nešly nainstalovat profesionální produkty.
mouty (690)|3.2.2005 10:38
Vlada - MPC - play - filtres - video render a nic tam není, nebo kde to mám hledat ? Spustí se to na 12 sekund a pak se to zastaví..

Jak mám MPC nastavit titulky ? Nejsou vysvícený na výběr.?

Ten MPC přehraje všechny filmy bez externích kodeků ? To jsem nevěděl. Kde se dočasně zakazují kodeky ? Na spuštění nedotažených souborů jsem používal AviPrewiev.
Brko (201)|3.2.2005 11:24
Když ti to VD otevře a při generování nového videa hlásí vadný frame, nešlo by vadný frame vyhodit a pak teprve direct stream copy a nové video by mělo být vpořádku. Pár framů na videu nebude moc znát.
vlada (3470)|3.2.2005 12:13
mouty> MPC potřebuje externí kodeky. Interní má pouze splittery pro OGG, AVI a MKV a některý dekodery zvuku (MP3, AC3, DTS, AAC). Kodeky videa potřebuje systémový. Filmy bez externích kodeků přehraje akorát MPlayer a VLC.
Titulky v MPC jdou nastavit pouze s použitim VMR renderu - je to tam napsaný. Nastavíš to ve View -> Options -> Playback -> Output. Tam musíš vybrat VMR7 nebo VMR9 renderless. Já ale radši na titulky používam systémový kodeky - VSFilter (alias VobSub) nebo poslední dobou spíš FFDShow.
Jinak použitý filtry zjistíš jak už jsem psal klepnutim pravym tlačítkem myši do obrazu přehrávanýho videa. Tam máš položku filters a tam jsou vypsaný kodeky, který se používají. Takže bych doporučoval spustit přehrávání a pauznout to dřív, než MPC vypíše chybu. Potom zjistit použitý dekodery.
Dekoder dočasně zakážeš jeho odregistrovánim, najdeš si soubor dekodery (typicky v c:\windows\system32) a napíšeš regsvr32 -u %jméno filtru.ax%. Pokud je tohle moc složitý, pomůžou Ti s tim programy MMCompView nebo Radlight Filter Manager, nedávno jsem tady na ně odkazoval.
Nešlo by ve VDM ustřihnout cca 1 minuta videa pomocí Direct Stream Copy a poslat mi to?
Ivo Mašek> BSPlayer a ZoomPlayer jsou spíš shareware, takže komerční produkty, přestože nabízejí omezenou free verzi. Já doporučuju vyloženě free přehrávače ViPlay a MPC, který zvládají i DVD bez problémů. Na svém počítači opravdu nemám WinDVD ani PowerDVD, už nechci znovu zažít ten kodekový bordel, co vytvoří. Chci mít to co na počítači mam a nemam pod kontrolou. Opravdu nemam žádný problémy s tim, že bych někdy něco nepřehrál, takový video nebo DVD se mi zatim do ruky ještě nedostalo.
Pokud bych měl napsat, co neumí PowerDVD a WinDVD a MPC ano, byl by to strašně dlouhej seznam. Opravdu jsou tyhle přehrávače zadarmo daleko technicky propracovanější než jejich komerční konkurence.

Vláďa
Ivo Mašek (10205)|3.2.2005 12:31
Pokud bych měl napsat, co neumí PowerDVD a WinDVD a MPC ano, byl by to strašně dlouhej seznam. Opravdu jsou tyhle přehrávače zadarmo daleko technicky propracovanější než jejich komerční konkurence.
Radši to nepiš. Nechci se hádat............ :-D Mám s tím úplně jinou zkušenost.
mouty (690)|3.2.2005 12:48
Vlada - to by bylo asi nejlepší. Zkusím jestli to jde ustřihnout ve Vdubu a pak bych poslal.. Ale nemůžu najít tvůj mail.
vlada (3470)|3.2.2005 13:03
Aha, sorry já myslel, že ho tu mam - pošli mi to na [email]vladovi@atlas.cz[/email].