Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

technický dotaz (chybné zobrazování)

ryo2 (2)|10.3.2010 22:48
Ahoj.

Mám problém s LCD televizí philips (82cm,hd ready,6ms-víc udajů z hlavy nevím,ale na dotaz doplním pokuď to bude nutné) a potřeboval bych se zeptat co to způsobuje.

Pokuď pustím na televizi sd film,nebo starší konzoli v nižším než Hd rozlišení (ps2,GC,Xbox1 atd.) Tak pokuď není obraz dobře nasvícen objeví s problém v zobrazení.Obraz nestíhá odstraňovat dostatečně rychle původní snímky obrazu a obraz tak působí jak zpomalený rozmazaný film.Neumím to přesně popsat,ale jak jsem již napsal výše - naráz vidím více snímku v obraze,než bych měl.Ve hrách je tento efekt myslím nazván jako bullet-time například v max pain (doufám že jsem název trefil :-)) - je to prostě něco obdobného.Jakmile je zešedlej obraz ve filmu,nebo starší film tak je výsledek opravdu děsnej a v mnoha případech opravdu nekoukatelnej.Doufám že jsem to tak nějak srozumitelně popsal...nepomáhá zvýšení jasu a ni třeba přidání ostrosti,prostě nic ve standardním nastavení.televize má 10 měsíců a dělá to od začátku.

Pokuď na televizi pustím Blu-ray film,popř.xbox360,nebo ps3 přes hdmi tak se problém neobjevuje,nebo možná zobrazuje ale v zanedbatelné podobě.Opět mluvím jen o šedých,nejasných místech.

chtěl jsem se tedy zeptat co to způsobuje (6ms odezva ? nebo něco jiného?).Pochybuji o tom že to je na reklamaci,ale ptám se proto,abych se při příštím nákupu podobného průšvihu vyhnul.

Za odpovědi dík předem
mph1 (689)|11.3.2010 04:55
Pokud nenapises typ TV, tezko ti nekdo relevantne poradi. Bohuzel, i Philips umi delat smejdy, jako kazdy.
vivid.sk (11472)|11.3.2010 07:24
Ja by som asi zacal postupne vypinat vsetky ficurie, ktore "zlepsuju obraz".
Pri kvalitnom zdroji nie je dovod obraz dalej prznit kadejakym odstranovanim sumu, ani zvyraznovanim hran a podobnymi srandickami (philips ma urcite tiez nejake podobne algoritmy, tieto som uviedol ako priklad - ma ich moja TV).

Horsie bude, ked ti TV neumozni dodatocne manualne zasiahnut do tychto nastaveni, ale toto je jedine, co mi napadlo.
ryo2 (2)|11.3.2010 07:57
Zkusím se podívat do nastavení. Máš ale pravdu,toto mě nenapadlo, je vysoce pravděpodobné,že to dělá nějaká "spešl" funkce televize.

edit: Tak jsem to vyzkoušel a povypínal všechny funkce jako redukce šumu atd. a výsledek je podle mě stejný....