Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poradie snímkov (JVC GZ HD5E + Pinnacle 14)

jan037 (5)|9.3.2010 16:49
Potreboval by som poradiť ako usporiadať snímky v Pinnacle Studio 14. Keď ich všetky označím a dám priradiť do časovej osi, poradie nie je správne. Neviem v Pinnacle ani nájsť medzi vlastnosťami dátum a čas vzniku snímku.
Na kamere je poradie OK. Označenie súborov je nasledovné: "Video súborom sú priraďované názvy MOV001.TOD až MOV009.TOD, MOV00A.TOD až MOV00F.TOD a MOV010.TOD podľa poradia nahrávania."
Ale už v Pinnacle pri zobrazení adresára so súbormi, sú súbory porozhadzované a ako som spomínal aj po pridaní do časovej osi (viacerých naraz) poradie zostane také ako pri náhľade na daný súbor a teda nesprávne.
Niekde v manuály pre Pinnacle som sa dočítal, že zoraďuje videá automaticky podľa dátumu, u mňa to ale nefunguje.

Názorná ukážka:
http://uploading.sk/informace/obrazek/ays8gnc/pinnacle-14.png
video MOV009.TOD (oheň) bolo vytvorené ako prvé; v adresári i v časovej osi je posledné.
steviezah (272)|12.3.2010 17:59
Díval jsem se na to a nejde z toho poznat jestli se jedná o soubory nebo scény.Mám za to,že import do počítače neproběhl v pořádku.Zkus to do počítače přenést jako z datové karty,nebo zkopírovat jako z externího HDD.Tuhle kameru neznám,ale u všech kamer videa a fotky přenáším jako z USB flash a mám to seřazeno tak jak požaduješ.Jinak jednotlivé klipy jdou řadit v Pinnaclu tak jak potřebuješ,takže není problém si to uspořádat.Tak jak to máš na obrázku je to seřazeno správně A-F a 009.Řazení je shodné se řazením s Windows složkami.Zajímal by mně náhled na uspořádání snímků v kameře(na kartě,na disku).
jan037 (5)|13.3.2010 11:29
Nie som si istý, aký je rozdiel medzi súbormi a scénami (predpokladám, že jeden súbor sa skladá z viacerých scén (štart-stop na kamere)). Import do PC robím cez soft ku kamere. Má výhodu v tom, že obsahuje aj náhľady tých scén.
Tu je náhľad na uloženie súborov - vľavo výber súborov v PC, vpravo sú všetky súbory na HDD v kamere:
http://uploading.sk/informace/obrazek/w2d8wlr/pinnacle-14-subory.png
Myslím, že problém bude práve v tom hexadecimálnom kóde.

"Tak jak to máš na obrázku je to seřazeno správně A-F a 009"
Práveže správne by to bolo najskôr 009 a potom A-F.

Viem, že klipy sa dajú v Pinnacle usporiadať, ale bežne mám v projekte 60-100 klipov a keď mi rozhodí len 10, už je s tím poriadna práca znovu to usporiadať.
jan037 (5)|13.3.2010 11:52
Tak som urobil ďalší test a problém bude asi v tom, že Pinnacle neusporadúva klipy podľa dátumu (hoci to je tak v manuáli uvedené), ale podľa názvu. A ten hexadecimálny kód berie nesprávne.
Tu je podľa mňa dôkaz:
http://uploading.sk/informace/obrazek/308zemn/pinnacle-14-subory2.png
Správne by mali byť zoradené súbory: 001-009, 00A-00F, 010-019...
Pinnacle ich zoraďuje:00A-00F, 001-009, 010-019

Nešlo by to nejako zmeniť?
steviezah (272)|14.3.2010 03:02
Díval jsem na to.To zobrazení souborů je z Total Comanderu?Už tam je máš rozházené.Mi Pinnacle seřazuje klipy přesně tak jak to potřebuješ,čili podle datumu tak jak je mám uspořádané v průzkumníku.Podle toho zobrazení vlevo to je seřazené chronologicky,nevidím na tom závadu.Ale...Klip MOV 00A máš jako první,v adresáři jako třetí a přitom by už v adresáři podle datumu měl být druhý.Tohle ti asi dělá comander,ale protože ho nepoužívám nebudu chytrý.Přidávám obrázek jak to mám,snad ti to pomůže.Jinak v pinnaclu je ještě zásobník projektů,kam si klipy řadíš podle sebe,jak mají jít.CO se týče scén tak to jsou soubory které si vytváří pinnacl sám,ty neovlivníš,ty si vytváří program pro lepší zpracovávání souborů.V jiných programech tomu říkají proxy.(pomocné soubory)Pokud ti nic nepomůže budeš muset si to nějak přeorganizovat.Přeju štěstí ať se ti to povede,protože mít bordel v 5 klipech z 50 to nadělá paseku.Já se tak trápil s fotkama než jsem našel nějaký systém.
steviezah (272)|14.3.2010 03:06
Sakra nevidím obrázek,tak znova
Adresá?.png
man100 (235)|14.3.2010 09:07
Správně jste identifikovali, že jednotlivé záběry jsou číslovány hexadecimálně, to je 01h,02h,...09h,0Ah,0Bh,0Ch,0Dh,0Eh,0Fh atd. až FFh (možná, že číselná řada pokračuje až k FFFh a dál...). To ale Průzkumníka nebo samotného Pinnacla mate, protože číselné označení 0Ah až 0Fh považuje za ASCII znak (písmeno).
Řazení souborů podle abecedy bude zpřeházené.
Neznám kameru, kterou to je pořízeno - možná že v nastavení má možnost změnit číslování záběrů na dekadické...
Jinak by měl pomoci originální program na stahování videa z kamery, který byl jistě dodán spolu s kamerou. Ten by to měl "přetlumočit" z hexadecimálního na dekadický kód.

P.S.
A co říká manuál kamery?