Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nastavenie H 264 a MPEG 2 v AP CS4

Dodlo (18)|9.3.2010 13:05
Všetkých Vás pozdravujem, potreboval by som poradiť, v AP CS 4 je pri exporte možnosť si vybrať kodek H 264 alebo (okrem iných) MPEG 2 aj pre DVD aj pre Blue ray. Skúšal som klasické AVI vyexportovať obidvomi kodekmi, výsledky nie sú celkom jednoznačné. Chcel by som poprosiť niekoho, kto má s tým skúsenosti aby mi poradil nastavenia, poprípade ktorý kodek je lepší pre krajší obraz (veľa sa hovorí o H 264). Ak niekto viete, poradte nastavenia oboch kodekov pre DVD aj Blue ray.
Díky moc.
dejv (85)|9.3.2010 13:30
Mylsím by jsi nejdříve mohl specifikovat, co myslíš klasickým AVI. Chce to vědět, jaký zdrojový materiál používáš. Pokud netočíš kamerou v HD rozlišení (AVCHD apod.), pak použij kodek MPEG-2, kodek H.264 má smysl použít při zpracování HD videa např. při výrobě Blu-ray disků. Co se týká nastavení H.264 kodeku v AP CS4, tak s tím jsem si trošku hrál, to bych mohl poradit.
Dodlo (18)|9.3.2010 14:00
Klasickým AVI som myslel zdroják,natočený starou kamerou Sony Digital 8 PAL 720x576. Mne ani tak nejde o tento formát ale každú chvíľu by som mal mať kameru Sony HDR XR 550 a s tou by som chcel točiť HD video v AVCHD a páliť Blue ray. S tým AVI-čkom som chcel len otestovať, ktorý kodek je lepší. Bol by som vďačný, keby mi niekto poradil nastavenie H 264 pre Blue ray. (prečo je pre DVD lepší MPEG-2 ?)
vivid.sk (11472)|9.3.2010 15:23
prečo je pre DVD lepší MPEG-2 ?
Pretoze DVD s inym formatom nepocita :)
jarino1978 (8045)|9.3.2010 16:56
ak budeš mať zdroj AVCHD, tak export sprav v rovnakom kodeku, čiže H.264/AVC. Nad Mpeg2 ani nemusíš uvažovať v prípade AVCHD kamery. Na authoring BD stačí pozrieť len free SW na http://www.vcdhelp.com , sú veľmi dobré.
Celý tvoj problém sa bude odvíjať od tvojej predstavy o editácií videa.
dejv (85)|13.3.2010 13:05
Já používám Export nebo dynamic link a video authoring dělám v Encore. Zatím jsem vyrobil první BD, ale myslím že je to co jsem chtěl.. Jen byl problém s kódováním v Encore. I když jsem si to vyexportoval v AP CS4 tak Encore to pořád chtělo reenkódovat a trvalo to přes 12 hodin (projekt o celkové délce asi 70 minut). Ale jak říkám, výsledek je super. Exportuji to přes H.264 kodek s default nastavením, jen používám CBR.