Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jde rozumně přehrát 50i video na PC ?

franekf (3)|8.3.2010 21:05
Po marném hledání na internetu mám trochu off topic otázku - dá se nějak na PC rozumně přehrát 50i m2ts video ? Na mém přehrávačí WDTV HD totiž vypadá 50i z kamery absolutně skvěle a plynule (oproti všem pokusům o převedení na 25p) (LCD TV je samozřejmě nastavena také na 50i frekvenci). Teď mám ale htpc a nedaří se mi poslat přes hdmi (ati hd4300) interlaced signál do TV tak aby deinterlacing dělala televize sama nativně (jako v případě WDTV HD). Frekvenci ATI, resp. TV mám samozřejmě také nastavenou na 50i. Veškeré pokusy se software deinterlacingem vypadají prostě hůř (používám coreavc kodek). Uvítám jakékoliv typy, třeba i návod na převedení na 25p, zatím jsem zkoušel ve Vegasu, ale rychlejší pohyby jsou prostě trhané.
vivid.sk (11472)|8.3.2010 21:33
moznosti je viac,

DXVA v tvojom pripade podporuje len dekoder z PowerDVD 8/9 (alebo MPC-HC).

Skus si tam zapnut DXVA a na TV nastav 1920x1080@50p. Programy budu robit 50p vystup.

Problematika je torsku zlozitejsia, no na zatiaciatku aspon tieto tipy.
franekf (3)|8.3.2010 22:08
Díky za rychlou reakci, jdu to zkusit. Ale DXVA jen znamená, že deinterlacing bude dělat GPU (kromě jiného), nebo se pletu ? Vím, že problematika je složitější, jednoduše nikde jsem nenašel jak z PC přes HDMI poslat 1920x1080@50i bez deinterlacingu, tak jak to dělá ta malá krabice WDTV nebo jakýkoliv jiný ala popcorn hour přehrávač a já se jí snažím nahradit htpc, ach jo.
vivid.sk (11472)|8.3.2010 22:30
Ale DXVA jen znamená, že deinterlacing bude dělat GPU.

Presne ako pises. Karta zvladne processing z 50i-50p, co prave potrebujes. (pozor, nemylit si s deinterlace na 25p). Samozrejme, toto sa da spravit softwarovo, ale je nutne na to dost silny stroj, a kedze mas GPU, tak je skoda ju nevyuzit. S ATInami nemam skusenosti, no pri NVIDIACH (GF 95xx GT) to mozem zarucene potvrdit.

1920x1080@50i
Ono je hlavne problem s tym, ze v grafike je dost tazko nastavit toto rozlisenie (i), mne slo iba 60i, ale to mi problem neriesilo. (tiez som potreboval korektne zobrazovat SD/HD 50i zdroje zo satelitu bez zbytocneho vytazovania CPU).