Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vypálený obraz po jedné hodině sledování?

RikerT (8)|8.3.2010 19:24
Dobrý den,
mám pár dní starou plazmu LG 50PS8000. Kontrast a jas na 50%, šetření energie na max, natočeno cca 20 hodin. Včera jsem hodinu sledoval jeden pořad a po přepnutí na jiný kanál zůstalo vypálené logo stanice. Myslel jsem že je to normální a že zmizne, ale nestalo se tak.. :-(
Zkoušel jsem vybílení obrazu přes ISM metodu TV, 2 hodiny jsem nechal puštěný film přes celou obrazovku bez pruhů. Logo sice zmizelo, ale není vidět jen při běžícím obraze, ale pokud nechám přes celou obrazovku černý obraz stále tam je vidět obrys. :-(
Je možné, že jen po hodině došlo ke stálému vypálení?
Díky.
jarino1978 (8045)|8.3.2010 20:11
a čo si myslíš, že burn-in neexistuje ?
Ivo Mašek (10205)|8.3.2010 20:20
[quote]
natočeno cca 20 hodin. Včera jsem hodinu sledoval jeden pořad a po přepnutí na jiný kanál zůstalo vypálené logo stanice.
[/quote]
Po hodině vypálené logo na plasmě nebylo ani na prvních modelech této technologie. Pokud to skutečně nejde odstranit a TV je takto nová, tak je to zralý na reklamaci.
jarino1978 (8045)|8.3.2010 20:43
odpoj na 60 min Tv zo siete a vyskúšaj znova.
Inak ten panel nemusí byť zasa hneď zaručene nový, môže mať kľudne nabehaných niekoľko desiatok hodín ( napr. z predajne ).
jarino1978 (8045)|8.3.2010 20:48
[quote=Ivo Mašek;270714]Po hodině vypálené logo na plasmě nebylo ani na prvních modelech této technologie.[/quote]

kedysi v práci to sekretárka stihla za 1/2 hodiny, keď omylom poslala signál na PDP, namiesto do projektora a odišla na obed... to bol pekný windows...
Ale dodávateľ sa zachoval férovo a PDP Panasonic vymenil bezplatne.

Ale dnes by to už nemalo byť možné, ale nikdy nehovor nikdy...
RikerT (8)|8.3.2010 21:41
Díky, zkusím to odpojení ze sítě do zítřka do večera. Ale asi půjde na reklamaci, teď jsem zkusil nechat běžet jiný program dvacet minut a logo je tam viditelné dost jasně i po hodině, kdy běžel čistý film přes celou obrazovku a nezmizelo.
Bob-ek (18)|8.3.2010 22:45
Zdravím čerstvého majitele...
tak jsem zvědav RikereT jak ti to dopadne, protože jsem taky majitelem tohoto modelu pár dní-jen tak tak-(zajímalo by mne kdes ho sehnal, protože od prosince stagnovala cena a vytrácel se z obchodů...vlastně nebyl)
...je fakt že když jsem tam přesouval okno z videem a chvíli laboroval z winama tak ty otisky tam vznikali...ale staticky asi hodinu tam nebyli...z té citlivosti na otisky jsem nadšen nebyl, ale nemám srovnání z jiným modelem (výrobcem)...občas pouštím video na zahořování-jestli bude mít účinek ví čert.Neinformoval jsi se na propagovaný záruční servis doma?
Jarino, nemáš plz info, jak by se dali zjistit ty natočený hodiny?- přístup do servisního menu?
Pitomec (10211)|8.3.2010 22:47
Znám X let starou Plazmu NEC, která jede denodenně v hospodě a jediný vypálený jsou tam fleky v šasi od cigár... Ta pafirma LG fakt neumí nic pořádnýho vyrobit, inu co by člověk od Korejce čekal :-k
jarino1978 (8045)|8.3.2010 22:49
@bob-ek : skús OK+OK+MENU+MENU
RikerT (8)|9.3.2010 10:30
Bob-ek: Já už jí mám delší dobu, ale kvůli stěhování jsem ji teprve teď vybalil z krabice a zapojil. Na servis doma jsem se informoval, přijedou, zkusí opravit a pokud to nepůjde, což bude asi ve většině případů, tak odvezou na opravu.
Tak ani po nočním vypnutí ze sítě otisky po logu nezmizeli. Zkusím dneska pustit film s titulky, to jsem zvědav co se stane.. Na reklamaci půjde určitě, ale opravu nechci, ještě to stíhám do půl roku takže nový kus.
OK OK MENU MENU mně nedělá nic.

Edit: Bob-ek. Zkus až bude úplná tma přepnout na vstup bez signálu, aby na obrazovce byla jen černá plocha. Já mám jasně vidět uprostřed světlejší flek velký jak lidská hlava, vpravo zase hodně tmavý flek velikosti nehtu u palce a v obou horních rozích fleky z log televizí. :-(
sonny360 (99)|9.3.2010 10:54
ja mam tuhle TV taky (asi 4 mesice) a s vypalenim nemam teda problem a to hraju na PS3 i Xboxu...jas mam na 50 a kontrast na 70..zatim sem teda s TV max. spokojen
RikerT (8)|9.3.2010 12:17
[quote=sonny360;270864]ja mam tuhle TV taky (asi 4 mesice) a s vypalenim nemam teda problem a to hraju na PS3 i Xboxu...jas mam na 50 a kontrast na 70..zatim sem teda s TV max. spokojen[/quote]

Tak xbox jsem zatím neměl odvahu po této zkušenosti ani vybalit.. Jak jsem psal výše s tou černou obrazovkou za tmy - nemáš tam žádné pozůstatky statických obrazů?
Achmed (57)|9.3.2010 13:24
Na reklamaci půjde určitě, ale opravu nechci, ještě to stíhám do půl roku takže nový kus.

Na to jsi přišel kde? :-D
ladik1983 (257)|9.3.2010 13:43
asi se zasnil
SPAWN (744)|9.3.2010 15:18
[quote=RikerT;270694]Dobrý den,
mám pár dní starou plazmu LG 50PS8000. Kontrast a jas na 50%, šetření energie na max, natočeno cca 20 hodin. Včera jsem hodinu sledoval jeden pořad a po přepnutí na jiný kanál zůstalo vypálené logo stanice. Myslel jsem že je to normální a že zmizne, ale nestalo se tak.. :-(
Zkoušel jsem vybílení obrazu přes ISM metodu TV, 2 hodiny jsem nechal puštěný film přes celou obrazovku bez pruhů. Logo sice zmizelo, ale není vidět jen při běžícím obraze, ale pokud nechám přes celou obrazovku černý obraz stále tam je vidět obrys. :-(
Je možné, že jen po hodině došlo ke stálému vypálení?
Díky.[/quote]

Zdravim te, precti si tohle, tvuj pripad jiny Koresjky ''SHIT'' model. :D
Info: http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P9EB94216A338AC66C12574B9004D9719.html

P.S: ta Tv bude jasne na odpal, az ti vrati penize jdi do Panaka nebo zase ryskuj. :-)
P.S2: pouzij treba zahorovai disk nebo neco jineho, najdes to na googlu.

[quote=jarino1978;270707]a čo si myslíš, že burn-in neexistuje ?[/quote]

Myslim ze existuji stejne jako vadne body nebo se pletu?

P.S: jak dlouho budes mit PaJaSofta na cerne listine? Chce to byt mene negativni nemyslis?

[quote=Pitomec;270779]Znám X let starou Plazmu NEC, která jede denodenně v hospodě a jediný vypálený jsou tam fleky v šasi od cigár... Ta pafirma LG fakt neumí nic pořádnýho vyrobit, inu co by člověk od Korejce čekal :-k[/quote]

Mas naprostou pravdu, ktomu nelze nic dodat!!! Jen jarino1978 nechodi do Kaufu. :-) Tam jsem si vsim ze ty LCD davaj malem uz i k sekackam a bazenum. :-) A to zas bylo kecu ze PDP v roce 2010 konci. :-)

P.S: THX
RikerT (8)|9.3.2010 16:27
Achmed, Ladik: Stačí znát svá práva, nechci tu tapetovat, ale viz Obč.Zák. § 616 Shoda s kupní smlouvou.

Spawn: koukám na tu diskuzi na CZC, stejný případ. Ten disk, zkusím, teď už nic pokazit nemůžu, dík.
jarino1978 (8045)|9.3.2010 16:47
[quote=SPAWN;270918]
Myslim ze existuji stejne jako vadne body nebo se pletu?
P.S: jak dlouho budes mit PaJaSofta na cerne listine? Chce to byt mene negativni nemyslis?
Jen jarino1978 nechodi do Kaufu. [/quote]

- nie nepletieš sa
- dokiaľ sa nezmení. Ale mám taký dojem, že už sem nechodí.
- ak si myslel Kaufland, tak chodím, ale na potraviny. Na poriadne mašiny chodím do poriadnych obchodov. A v tých poriadnych obchodoch robí aj poriadny personál. A ten poriadny personál hovorí to isté, čo tvrdím ja : Panasonic robil dobré PDP pred 2 rokmi. A ten zbytok toho biedneho PDP sveta sa už pri ňom len nevezie, ako to bývalo zvykom...Ale už ho dobehol...A kvalita len klesá a klesá...
9z9 (188)|9.3.2010 19:15
[quote=RikerT;270930]Achmed, Ladik: Stačí znát svá práva, nechci tu tapetovat, ale viz Obč.Zák. § 616 Shoda s kupní smlouvou.[/quote]
Nechci tě nasrat, ale ty jakožto zákazník, který si koupil vadný výrobek (tj. vada do půl roku od koupě) máš nárok na volbu a) opravy nebo b) výměny. Až jakmile není a) ani b) možné (klidně vzhledem k nerentabilnosti), tak máš nárok na c) odstoupení od kupní smlouvy nebo d) obdržení přiměřené slevy (to v případě, že vada nebrání užívání věci).

Tj. při vadě u které víš, že se výrobek neopravuje, ale vyměňuje za nový, je ideální chtít a) a protože to servis není schopen zajistit, následuje c).
ladik1983 (257)|9.3.2010 20:29
panacek ma asi ve smlouve ze kdyz se mu to do pul roku nebude libit tak mu vrati penize a jeste mu podekujou

jinak nechapu nekoho kdo si koupi televizi kterou pusti az za 1,5 roku :D
jaina (76)|9.3.2010 21:34
[quote=9z9;270962]Nechci tě nasrat, ale ty jakožto zákazník, který si koupil vadný výrobek (tj. vada do půl roku od koupě) máš nárok na volbu a) opravy nebo b) výměny. Až jakmile není a) ani b) možné (klidně vzhledem k nerentabilnosti), tak máš nárok na c) odstoupení od kupní smlouvy nebo d) obdržení přiměřené slevy (to v případě, že vada nebrání užívání věci).

Tj. při vadě u které víš, že se výrobek neopravuje, ale vyměňuje za nový, je ideální chtít a) a protože to servis není schopen zajistit, následuje c).[/quote]


osobne si myslim ze nepochodi pokial nema nejaku mechanicku závadu.....reklamovat plazmu kvoli vypalovaniu je ako kupit ferari a potom sa stazovat ze moc žerie:D
RikerT (8)|9.3.2010 21:48
9z9: Já jsem za TV dal fakt hodně málo peněz, takže je nechci vrátit, ale chci nový kus. :-) Jinak máš samozřejmě pravdu.
Dnes jsem kontaktoval prodejce, nijak se zatím nekroutí, do konce týdne mám slíbené vyjádření i od LG tak uvidíme.
Zkoušel jsem to vyfotit, ale mobil to moc nebere:
http://img691.imageshack.us/gal.php?g=09032010002.jpg
jde to vidět když se podíváte z dálky a zespoda, na druhém obrázku jsem obtáhl ty obrysy.
V reálu to svítí fakt hodně.
Edit: Je to logo Prima COOL :-)
Achmed (57)|10.3.2010 10:21
RikerT: Můžeš chtít jak chceš, ono hlavně záleží na přístupu obchodu, případně servisu. Když ti vyjdou vstříc, tak no problemo a přeju ti to, ať to dobře dopadne ;-)

Jo a mimochodem, prodejci se řídí obchodním zákoníkem, občanský se jich netýká...Máme to tu v republice holt těžké :-)
Ivo Mašek (10205)|10.3.2010 18:47
[quote=jaina;270995]osobne si myslim ze nepochodi pokial nema nejaku mechanicku závadu.....reklamovat plazmu kvoli vypalovaniu je ako kupit ferari a potom sa stazovat ze moc žerie:D[/quote]
Plasmu, které se vypálí logo po hodině provozu a to nelze pak nijak smazat., tak to reklamovatelné je. Z toho se výrobce obrazovky nevykroutí a vymění za jinou. Protože ta obrazovka je evidentně vadná.
V tvém příměru bych to pojal asi takto: Když si koupíš jakékoli auto a to přestane po hodině jízdy brzdit, tak servis, který dělá záruční prohlídky, je povinen zdarma poruchu odstranit.
jaina (76)|10.3.2010 19:19
Ivo ja stojim na jeho strane,len mam už nejake skusenosti z rekalamici od holiacich strojcekov až po TV.Viem jak sa krutia predjacovia pri domahaní sa svojich práv.Vyberam tiež novy TV a v hladačiku mám mimo ine aj plazmu od panaka.Teraz cez výkend som vydel PDP LG 50PS3000 tuším tak nejak sa volá obraz super a ešte lepšia cena ale je tam to ale....

RikerT držim palce potom napiš jak si dopadol.
RikerT (8)|10.3.2010 21:01
Díky, uvidíme jak se zachovají, když se budou cukat tak mám DAS, už jsem jim nastínil situaci a případně by si reklamaci převzali. Zatím mi doporučili ohánět se tím, že TV je od toho aby se na ní koukalo a pokud není možné hodinu v kuse sledovat jeden program, nemá jakost a užitné vlastnosti obvyklé pro TV, což je rozpor s kupní smlouvou. Zjednodušeno z jazyka právníků. :-)
Včera jsem zkoušel film s titulky, cca 1,5 hodiny. Obrysy titulků byly po sledování hodně patrné, ale dnes po cca 2 hodinách celistvého obrazu zcela zmizely. Ale logo je stále krásně vidět. :-( Napadlo mě ještě na několik hodin pustit Jscreenfix, co vy na to?
-pao- (9)|10.3.2010 22:54
[quote=Achmed;271040]RikerT: Můžeš chtít jak chceš, ono hlavně záleží na přístupu Jo a mimochodem, prodejci se řídí obchodním zákoníkem, občanský se jich netýká...Máme to tu v republice holt těžké :-)[/quote]

Dovolím si citovat:

Je-li alespoň jeden z účastníků smluvního vztahu nepodnikatelem, řídí se takový vztah občanským zákoníkem, pokud se strany nedohodnou jinak (musí souhlasit všichni). Dejte ovšem pozor, abyste svůj souhlas s rozhodným právem nevyjádřili např. při podpisu záručního listu. §262/4 ObchZ dále výslovně stanoví, že na nepodnikatele se mimo ObčZ vztahují i ustanovení jiných spotřebitelských předpisů, pokud je to v jeho prospěch.
Achmed (57)|11.3.2010 12:27
-pao-: Samozřejmě...Bylo to myšleno tak, že mezi zákazníkem a prodejcem je ten vztah řešený občanským, ale mezi prodejcem a servisem už se jedná o obchodní. Prodavači jsou prostě jen prostředníci, na které je vyvíjený oboustranný tlak-od zákazníka a od servisu/dodavatele.
SPAWN (744)|13.3.2010 13:07
[quote=jarino1978;270936]- nie nepletieš sa
- dokiaľ sa nezmení. Ale mám taký dojem, že už sem nechodí.
- ak si myslel Kaufland, tak chodím, ale na potraviny. Na poriadne mašiny chodím do poriadnych obchodov. A v tých poriadnych obchodoch robí aj poriadny personál. A ten poriadny personál hovorí to isté, čo tvrdím ja : Panasonic robil dobré PDP pred 2 rokmi. A ten zbytok toho biedneho PDP sveta sa už pri ňom len nevezie, ako to bývalo zvykom...Ale už ho dobehol...A kvalita len klesá a klesá...[/quote]

To jsem rad ze to uznavas. :-) Clovek nemuze byt porad tak negativni protoze se to pak odrazi i v realu. Myslel jsme tim vsechny markety. Ja zas tvrdim ze vsechny LCD jsou technicky na jedno brdo a proto jsou vhodne jedine k PC. :D I kdyz i s tim by se dalo nesouhlasit!
RikerT (8)|29.3.2010 10:21
Tak reklamace uznána, ale oprava není možná ani výměna není možná = vrácení peněz.
jarino1978 (8045)|29.3.2010 10:26
tak si vysmiaty...