Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon HF - zálohovací mechanika Canon DW-100

Nemec79 (56)|7.3.2010 11:48
Ahoj,
vlastníte někdo tuhle mechaniku? Jaký je podle vás její využití?
Podle info je to JEN a pouze pro připojení ke kameře - čili jako externí mechanika k pc to použít nepůjde, jestli jsem dobře četl.
Pro přehrání vypáleného dvd je třeba BR přehrávač.

Mám totiž možnost koupit HF200 za 15tis + tahle vypalovačka, která je jinak za cenu cca 4-5tis.
No anebo za 15tis kameru s value kitem - 4GB karta, taška a HDMI kabel.
jarino1978 (8045)|7.3.2010 12:13
tá mechanika je len obyčajná PC mechanika s drobnými úpravami. slúži na vypálenie AVCHD disku ( DVD-SL/DL ), ale pozor, nepodporuje režim MXP ( 24 Mbit/s ). Skrátka si s kamery vypáliš placku. Druhé využitie je to, že po vypálení stačí nechať mechaniku spojenú s kamerou cez USB 2.0, kameru prepojiť cez HDMI s TV a vznikne z toho taký player. Proste za pomoci tej mechaniky si prehrávaš vypálený záznam na TV.
Osobne by som nekupoval ani jednu z tých možností a kúpil by som kameru ako sólo. SDHC kartu - 16GB , stačí class 4 , ako značku Kingston kúpiš za 20 Euro, HDMI kábel za 5 Euro, brašňu kúpiš za 10 Euro...
Podstatné je, aký je rozdiel ceny za sólo kameru, alebo s vypalovačkou alebo value kit...
Treba zvážiť.
Treba ešte dokúpiť aspoň UV filter, náhradnú batériu...
Nemec79 (56)|7.3.2010 12:43
tu vypalovačku jsem viděl na aukci prodanou cca před měsícem za 2tis - tzn. tu může být ještě kalkul vypalovačku prodat nerozbalenou a tím se dostat na cenu kamery 13tis. v tom případě mě ale i zajímá, jaký využití ta vypalovačka má - když už bude, jestli prodat, nebo nechat.
je škoda, že nejde použít i jako externí pc vypalovačka, pak by člověk neváhal ani minutu

Cena kamery v pro mě seriozních obchodech začíná na 14500,- - pixmanii s 13 200 neberu vzhledem k tomu, jakým způsobem ten obchod funguje a jak probíhá reklamace.

Value kity s brašnou, kartou a kabelem začínají na 15tis - tzn. rozdíl mezi samotnou cenou a "value kitem" je minimální. - navíc brašnu máme ze starý kamery, takže value kit je pro mě jen o sdhc kartě a hdmi kabelu - tzn. přidaná hodnota nic moc.

proto mi zatím jako nejvyšší přidaná hodnota přijde kamera+vypalovačka (s prodejní cenou 4-5tis)

baterka 2700 mAh stojí neznačková něco kolem 1tis + filtr 200,- Hama nebo dražší.
Nemec79 (56)|7.3.2010 16:20
tak jsem se rozhoupal a kameru koupil - nabídku měl Datart - samotná vypalovačka tam byla za ceníkových 999 a bylo u ní uvedeno "dárek" - to jediný jsem nepochopil (běžně jak jsem se zmínil kolem 5tis) - spolu s kamerou je to teda za 15tis, přičemž vypalovačka je tam uvedena jako dárek za korunu.
po objednání kamera i vypalovačka zmizely z nabídky, takže jsem koupil poslední kus, počítám :)))

ohledně vypalovačky jsem hledal a našel, že k pc připojit jde běžným usb kabelem a použít jako externí vypalovačka + podporovaný formáty jsou jen mínusový DVD a dvouvrstvý. jak tu uvádí jaryn, nelze vypalovat videa v nejvyšší kvalitě - MPX.

takže to vidím tak, že vypalovačce dám šanci, moje stará interní stejně dosluhuje, a uvidím, jak budu spokojen s vypalováním/zálohováním přímo z kamery

kartu měli jen A-data skladem, ale ježto je tu prosazována Kingstone, tak jsem radši objednal tu :)

UV filtr jsem vzal ten od Hamy
Nemec79 (56)|15.3.2010 17:32
tak vypalovačka se s pc nebaví - pro propojení usb kabelem A-A (samec-samec) se nestalo vůbec nic - pc nijak na připojení vypalovačky nereagovalo.

jako zálohovací mechanika na cestách..no dejme tomu - ale za 4,5 tis poměrně drahý špás. za to už by byla hezká řádka SDHC karet

jako přehrávač AVCHD disků prostřednictvím kamery? to bude asi tak nejvěší bonus týhle vypalovačky - tam je ale otázka, jestli by prostřednictvím multiavchd nebo jinýho prográmku (tuhle problematiku jak do kamery dostat videa a následně je přehrát, ještě nemám moc vyzkoušenou) nešly nakopírovat potřebné soubory přímo na kartu a pouště z kamery, než takto krkolomně mechanika-kamera-TV

stejně tak nechápu, proč neumožňuje uložení v nejvyšší kvalitě MXP.

nějak počinu canonu nerozumím, o co mu v případě týhle vypalovačky šlo, přijde mi co do funkcí a toho, co nabízí, poměrně "chudá"..
Pave1 (4279)|15.3.2010 19:35
Smysl mohla mít ta palírna jako řešení pro lidi bez PC (či pro lidi, kteří PC absolutně nehoví), jako řešení "vše v jednom" (natočíš a smahneš, nic nenastavuješ).