Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Demux a remux (kombinování audio a video) z MKV, AVI, DVD

Cormi83 (13)|6.3.2010 13:19
Zdravím vás, potřeboval bych poradit s následující věcí. Existuje nějaký prográmek, který umí rozložit audio a video stopu jak přímo z DVD, tak i z MKV a AVI souboru?

Aktuálně se potřebuji naučit následující:

- vybrat z DVD audio a video stopu, touto audio stopou nahradit zvuk v souboru MKV (HD) a správně posunout časově, aby sedělo

- vybrat audio a video stopu z AVI souboru a touto audio stopou nahradit zvuk v souboru VOB (videoklip), případně posunout časově zvuk

- nahradit audio stopu ve videoklipu AVI souborem MP3

Složení by mělo být bezztrátové, to znamená zvuk i video bez dalšího převádění.

Určitě mi doporučíte nějaké programy, ale bylo by možné doplnit také stručně postup jak na to? Moc do toho nevidím, ale jakmile bych se tyto kroky naučil tak by mi to otevřelo zcela nové možnosti.

Mockrát díky
Cormi83 (13)|7.3.2010 20:18
Takže zatím jsem se naučil demuxnout audio nebo video stopy z VOBU (pomocí IFOedit) a z AVI souboru pomocí Avidemux. Taky vím jak přes Media Player Classic zjistím potřebnou prodlevu audiostopy oproti videu. Ale zatím mi to není nic platné, když neumím video a audio stopu znovu složit (remuxnout) do nového VOB souboru (m2v videostopa a zvuk AC3).

Dotazy:

- v čem remuxnout - složit samostatnou audio a video stopu do potřebného kontejneru a nastavit prodlevu zvuku?

- jak demuxnout zvuk z celého DVD, když má VOBy po 0,99GB?

- v čem demuxnout stopy z MKV souboru?

Mockrát díky za pomoc
jarino1978 (8045)|7.3.2010 20:36
demux DVD - DVD Decrypter
remux@demux MKV - MKVmerge
StD (8612)|7.3.2010 22:09
[quote=Cormi83;270477]Takže zatím jsem se naučil demuxnout audio nebo video stopy z VOBU (pomocí IFOedit) a z AVI souboru pomocí Avidemux. Taky vím jak přes Media Player Classic zjistím potřebnou prodlevu audiostopy oproti videu. Ale zatím mi to není nic platné, když neumím video a audio stopu znovu složit (remuxnout) do nového VOB souboru (m2v videostopa a zvuk AC3).

Dotazy:

- v čem remuxnout - složit samostatnou audio a video stopu do potřebného kontejneru a nastavit prodlevu zvuku?

- jak demuxnout zvuk z celého DVD, když má VOBy po 0,99GB?

- v čem demuxnout stopy z MKV souboru?

Mockrát díky za pomoc[/quote]

V tomtéž IfoEditu: záložka DVD Author.
artam (1147)|8.3.2010 16:02
Eee, toto sme tu uz raz velmi podrobne preberali... len uz si nespomeniem nazov vlakna. StD bude mozno vediet. ;)

Tak napriklad
DVD:
- demux cez PgcDemux
- mux cez MuxMan alebo IfoEdit (alebo replace titulov cez VobBlanker)
MKV:
- demux cez MkvExtract
- mux cez MkvMerge
(vsetko obsiahnute v baliku mkvtoolnix)
AVI:
- mux, demux napriklad AviDemux, VirtualDub, VirtualDubMod...

...a este 1000 dalsich moznosti... :)
StD (8612)|8.3.2010 16:30
[quote=artam;270666]...StD bude mozno vediet. ;)
...[/quote]
Srry, ale já mám dneska úplně dutou hlavu (šel jsem spát v půl třetí a v šest zase vstával) a musím jít chrnět... :( Tazatel bude muset použít funkci vyhledávání v sekci sám...
vivid.sk (11472)|8.3.2010 16:34
- vybrat z DVD audio a video stopu, touto audio stopou nahradit zvuk v souboru MKV (HD) a správně posunout časově, aby sedělo


A "nezabudni" spajat mkv (s fps 23.976) s audio stopami z PAL DVDciek (fps 25) .... :rolleyes: aby si bol potom dalsi v diskusiach, ktory sa pyta, preco tie ceske stopy kazdu sekundu cukaju ....
artam (1147)|8.3.2010 18:09
vivid:
Predsa mu nemozeme odopriet "radost" z hladania odpovede na otazku "preco to nefunguje, ved som vsetko urobil spravne". :D