Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

skákání obrazu při bílé barvě

Kotzinek (4)|3.3.2010 14:26
Ahoj, moje babička má crt televizi, už dost letitou, na které velmi lpí a nechce se jí zbavit, jenže se na ní vyskytla závada, která se projevuje při větším množství bílé barvy v obraze skákáním a přejížděním šedých pásů přes obrazovku. Rád bych jí televizi opravil, ale nikdy jsem to nedělal, tak vás prosím o radu. Děkuji
Millo78 (122)|3.3.2010 15:10
[quote=Kotzinek;269572]Ahoj, moje babička má crt televizi, už dost letitou, na které velmi lpí a nechce se jí zbavit, jenže se na ní vyskytla závada, která se projevuje při větším množství bílé barvy v obraze skákáním a přejížděním šedých pásů přes obrazovku. Rád bych jí televizi opravil, ale nikdy jsem to nedělal, tak vás prosím o radu. Děkuji[/quote]

asi by som skusil nejaky servis..
mph1 (689)|3.3.2010 15:35
[quote=Kotzinek;269572]...Rád bych jí televizi opravil, ale nikdy jsem to nedělal, tak vás prosím o radu. Děkuji[/quote]:-E :-E :-E

A az babicku rozboli zlucnik, tak pujdes na forum.mojelekarna.cz?
artam (1147)|3.3.2010 16:05
Kotzinek:
Ked si TV nikdy neopravoval, tak servis.
Klasicka diagnoza u starych TV - vyschnute elektrolyty v signalovych a napajacich cestach. Co je horsie, moze sa stat, ze tie aj ked sa tie vadne vymenia, tak za mesiac sa od staroby prejavia dalsie. Preto ked sa renovuje stara elektronika (30-40 rocna), tak jedine rozumne riesenie je vymena komplet vsetkych elektrolytov, kde to len ide.
Ovsem to je robota casovo narocna a zrejme by ti sa potom pri pohlade na ucet za robotu pretocili panenky, :D
Kotzinek (4)|4.3.2010 14:08
noo, ta televize má tak 20 let :-D ... chci to opravit sám, protože mě to zajímá.. Takže mám hledat špatné kondenzátory?
artam (1147)|4.3.2010 14:16
Som zvedavy, ako to chces urobit. Spatne kondenzatory volnym okom neuvidis, oni totiz este funguju, len postupom casu stracaju kapacitu. Zapojene ich ale nepremerias, takze ich budes musiet vypajkovavat a merat. Postupuj podla schemy a podla charakteru poruchy lokalizuj prislusny okruh obvodov. Ak sa tomu nerouzumies, tak radsej sa obrat na nejakeho servisaka.
Kotzinek (4)|4.3.2010 14:20
.. noo.. pravděpodobně to rozdělám a spočítám, kolik tam těch kondenzátorů je :-D když ne moc, tak je asi přeměřím.. dalo by se nějak specifikovat, podle čeho ty kondenzátory vybírat? kde hledat..
artam (1147)|4.3.2010 17:34
Hehe, v analogovej telke tych kondenzatorov moze byt tak aj niekolko stoviek :D
Prave schema zapojenia sluzi na to, ze sa daju vyspecifikovat obvody, kde je pravdepodobne chyba.
mph1 (689)|4.3.2010 18:31
Artam: Na tvem miste bych prestal Kotzinkovi radit. Protoze on pak nekam sahne, vyskoci na nej par kV a bude po Kotzinkovi. Tohle fakt neni zadna sranda a moje zdanlive prehnane porovnani s lekarskym osetrenim tu zas tak moc nekulha.

Kotzinek: Vybodni se na to a postav si nejdriv krystalku, pak radio, a pak teprv se koukni na schema te TV. A pak to odvez do servisu.
artam (1147)|5.3.2010 09:58
mph1: Ja mam ciste svedomie :), ja som mu vsade radil, ze ak sa tomu nerozumie, tak to ma dat urobit servisakovi.
Predpokladam, ze Kotzinek by mohol mat IQ > 0 a nebude strkat ruky do televizora pod prudom. Ale mozem sa aj mylit... :D
Kotzinek (4)|5.3.2010 11:37
už mě s tím servisem štvete :-D jedinkrát jsem rozdělával elektroniku zapojenou v síti :-D když už mi pak ten počítač nešel, tak mě to dost poučilo :-D bylo mi tak 11 let...
Pavel_tempx2 (829)|5.3.2010 11:42
[quote=Kotzinek;269963]už mě s tím servisem štvete :-D jedinkrát jsem rozdělával elektroniku zapojenou v síti :-D když už mi pak ten počítač nešel, tak mě to dost poučilo :-D bylo mi tak 11 let...[/quote]

jenže servisáci některé TV opravují pod proudem, záleží jaká to je oprava

zavez to do servisu ;)
KOCOUR65 (653)|5.3.2010 11:52
ty mas vyhlasku 50 aby jsi mohl zasahovat do takovych zarizeni - az babicka vyhori ( uhori ) tak te zavrou
artam (1147)|5.3.2010 12:08
Ja si velmi dobre pamatam, ze ked som mal cca 6 - 7 rokov, tak som bol fascinovany pohladom na lampy elektronkoveho televizora, ked som sa pozeral ujovi opravarovi spoza chrbta.

Samozrejme opravar, stara paka, on to opravoval pod prudom a vselijako tahal za kabliky a mixloval s lampami.

Raz ked nasi neboli chvilku doma, tak som ten televizor otvoril a opakoval som postup, ktory som odkukal od toho opravara, samozrejme pod prudom... pamatam si ranu aj smrad spaleneho masa, prebral som sa na zemi. Krasne spomienky na detstvo. :D :D :D

P.S. Ten elektronkovy televizor potom sluzil spolahlivo este dalsich cca 15 rokov, postupom casu, ked som prenikol do tajov elektrotechniky, som ho uz udrziaval sam, az kym ho nenahradil novy Tesla Color 416. :)
sirdo (1320)|7.3.2010 21:50
[quote=artam;269976]az kym ho nenahradil novy Tesla Color 416. :)[/quote]

aj my sme ho mali ako prvy farebny TV v rodine...