Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

SlavoF (834)|3.3.2010 11:44
Vytváram túto tému, pretože sa začínajú hromadiť príspevky týkajúce sa tejto modelovej rady v téme Panasonic 2010......? :-)
David Lister (405)|3.3.2010 11:55
Anglická recenze:
http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1267447473

Německá recenze modelu se satelitním tunerem:
http://www.areadvd.de/hardware/2010/panasonic_tx_p42gw20.shtml

TV už jsou opravdu reálně dostupné a u některých prodejců je můžete vidět přímo na prodejní ploše.
standawrc (172)|3.3.2010 18:28
někde psali , že mají menší kontrast a jas. než modely 2009 tak nevím .
David Lister (405)|3.3.2010 18:32
[quote=standawrc;269618]někde psali , že mají menší kontrast a jas. než modely 2009 tak nevím .[/quote]

Mělo by to být naopak, ale reálně to zase takový rozdíl není. Minimálně můžu říct, že horší to určitě není.

Pár mých postřehů – v žádném případě nechci dělat nějaké velké neotřesitelné závěry, protože jsem viděl dohromady dva kousky a celkově je sledoval tak cca 1,5 hodiny.

Co je ale zřejmé hned na první pohled:
TV je méně robustní, celkově užší, nemá větráky, provoz je 100% tichý – tedy co můžu v podmínkách prodejny hodnotit.
Obrazovka je opravdu mnohem méně lesklá než starší modely, srovnal bych to se středně leštěnými LCD typu Samsung 650. Je to fajn, odrazy z okolí prakticky neruší.
Dynamický režim je silně přepálený s nádechem do červené barvy – Panasonic se tak asi snaží kompenzovat přímé srovnání s LCD, když TV stojí vedle sebe na prodejně. Zastánce LCD možná připoutá, fandu plasmy by ale mohl vyděsit. Po přepnutí do režimu kino nebo THX nastává obrovská změna k lepšímu, zvlášť nastavení THX je už v defaultním setupu hodně dívatelné.
Bohužel jsem neviděl hrát analog, ale SD obraz z digitálu vypadal velmi dobře a to bude většinu lidí zajímat mnohem víc. Upscaling dopadl dobře a k deinterlacingu nemám připomínek.
Údajný vyšší jas oproti předchůdci jsem moc nepozoroval. Tím ale netvrdím, že není dostatečný pro sledování za denního světla – bez potíží, jen je potřeba vytáhnout trošku kontrast – při základním nastavení na hodnotu 36 mi obraz přijde méně poutavý, trošku zašedlý – měl jsem nastaveno na hodnotu 42 a to se mi líbilo mnohem víc.
Zkoušel jsem, jak odolává černá při zvyšování jasu – už od hodnoty +3 začíná nepříjemně šednout – tudy cesta k světlejšímu obrazu nevede.

HD video – díval jsem na fotbal v plném HD a to se mi hodně líbilo. Ostrost pohybů velmi dobrá, sice se při rychlých pohybech kamery drobné detaily ztrácejí, ale rozhodně nedochází k viditelnému rozmazávání jako u LCD – a to i při vypnutém 600Hz snímkování – i bez něj je obraz ostrý.
Překvapila mě poměrně slušná stabilita velkých jednolitých ploch – sice to není jak u LCD, ale je to rozhodně mnohem lepší než u starších modelů plasmových obrazovek – pokud se na to nezaměříte, tak si pravděpodobně ničeho nevšimnete.

Jak jsem psal už i jinde – i v téhle generaci je v tmavých částech z velké blízkosti vidět drobný zelený šum, jak se v buňkách udržuje napětí. Nic zásadního, od cca 50-70cm (při velikosti 42palců) už ho nejste schopni vnímat.

TV byla napojená přes měřič spotřeby – při výše uvedeném nastavení – jas +2, kontrast 42, režim THX, všechny ostatní funkce na vylepšení obrazu vypnuté – se spotřeba pohybovala od 160-180W, občas blikla i hodnota kolem 200W ale víš se to moc nehnalo – ani při hodně světlých scénách. Schválně jsem zkusil vytáhnout jas i kontrast na maximum a pak se spotřeba šplhala někam ke 270W, ale víš ani ťuk, takže výrobce s maximální spotřebou 280W asi nekecá.

Jedna věc, která výrazně nepříjemně překvapila a osobně ji moc nechápu – plasma a má omezené pozorovací úhly??? V horizontálním směru beze změn, ale ve vertikálním směru, zvlášť při pohledu ze shora, panel ztrácí kontrast – nijak dramaticky, ale je to okamžitě patrné. Asi se na tom podílí ta antireflexní úprava obrazovky, jinak si to nedokážu vysvětlit. Prakticky to ale velký dopad mít asi nebude – přece jen, kdo by se na tu obrazovku chtěl dívat z vrchní strany. Boční pozorovací úhly, jak jsem už uvedl, 100% a to je to důležité.

Celkově mi TV přijde opravdu lehce lepší než G10, ale zase se nijak výrazně nepřiblížila modelové řadě V 2009, v což jsem tak trošku doufal. Ještě mě čeká jedno zkušební kolo se zaměřením na G15 a pak se rozhodnu, kterou si koupím.
SlavoF (834)|3.3.2010 23:48
dik David Lister , dobrá práca a hlavne asi nadšenie :-)
- "...nemá větráky..." - supec vec , už som to niekde spomínal, len som sa k nim ešte nedostal, ak sa podarí prvé, čo bude , tak to je ruka na zadný kryt, či sa náhodou nepopálim, ak nie tak +
-"...provoz je 100% tichý..." - dalšia super vec, lebo predpokladám , že aj problémy s trafom už nie sú v takom rozsahu ako boli
- "...SD obraz z digitálu vypadal velmi dobře..."(sd je sd) - + / práve som prišiel z vychádzky (z krčmy) a kámo sa rozčuloval, že si včera kúpil nové lcd a obraz je horší ako mal predtým na starom crt - nahadzuje staré crt späť :-) / , človek by povedal, že na novom TV musí byť lepší obraz ako na 15 ročnej haraburde /analog/, bohužál ne, a duplom ne na lcd /sorry/.
- "... vyšší jas..." - na predajni určite ne , obraz na plazme sa nastavuje až zu house
- "... ale rozhodně nedochází k viditelnému rozmazávání jako u LCD..." - a a vo vo tom to je ee :-)
- "spotřeba" - mna osobne nezaujíma
- "...při pohledu ze shora, panel ztrácí kontrast ...Boční pozorovací úhly, jak jsem už uvedl, 100%..." - hmm, síce som to ešte neskúsil, ale asi to nebude moc pohodlné pozerať tv z lustra :-)
- "...ale zase se nijak výrazně nepřiblížila modelové řadě V 2009...: - The THX mode provides me with an excellent result, which is also significantly better than on the V10 from 2009. Also, color reproduction in the THX mode is better than on G10 and V10 from 2009. The THX mode ensures very nice picture quality and very accurate color reproduction - even better than the V10 model from 2009. / http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1267447473 /
David Lister (405)|4.3.2010 09:51
[quote=SlavoF;269657]
- "...při pohledu ze shora, panel ztrácí kontrast ...Boční pozorovací úhly, jak jsem už uvedl, 100%..." - hmm, síce som to ešte neskúsil, ale asi to nebude moc pohodlné pozerať tv z lustra :-)[/quote]

Je to asi takhle - při sledování obrazu v úrovni očí si ničeho nevšimneš, ale stačí se z běžné pozorovací vzdálenosti postavit a dá se postřehnout skokový pokles kontrastu - dále už se to nezhoršuje, takže stále obviňuju tu povrchovou úpravu (nebo strukturu) krycího skla.
Pro běžné sledování žádný problém, mohlo by to ale lehce vadit - třeba já často před TV jezdím na cyklistickém trenažéru a pak mám samozřejmě oči v mnohem větší výšce než při sezení na gauči - a pak bych měl trochu horší obraz.

Ještě ke srovnání s řadou V - netvrdím, že podání barev není skvělé, THX režim je opravdu velmi povedený. G má ale menší maximální jas a tím pádem i kontrast a černá při úpravě jasu rychle šedne - Véčko šedne mnohem pomaleji (možná blbost ale v souvislosti s problémem automatického navyšování napětí s přibývajícím stářím obrazovky by tohle mohlo být celkem důležité - je tam potenciál na to, aby změna podání černé probíhala mnohem méně dramaticky). Navíc má i vyšší spotřebu než V.
SlavoF (834)|4.3.2010 10:07
aha,
"...kdo by se na tu obrazovku chtěl dívat z vrchní strany" - z toho som pochopil, že to bude asi ozaj z väčšieho uhla
spotrebu má papierovo G20 písanú ale nižšiu ako V10
predpokladám že by aj mala mať, keď nemá vetráky, väčšia spotreba by sa teoreticky mala prejaviť aj na väčšom "kúrení"
v modeloch 2009 to bolo s kúrením pekne vzostupne podľa modelovej rady
X,S - bez vetrakov, G - 2 vetraky, V - 4 vetraky
David Lister (405)|4.3.2010 10:17
[quote=SlavoF;269700]v modeloch 2009 to bolo s kúrením pekne vzostupne podľa modelovej rady X,S - bez vetrakov, G - 2 vetraky, V - 4 vetraky[/quote]

Podle testů, co jsem četl mělo S nejvyšší spotřebu, G trochu lepší a modely G15 a V pak spotřebu nižší o cca 20% (V žralo trošku míň). A při tom G15 a V měly nejvyšší maximální jas.
axicom (626)|4.3.2010 13:28
Tak jsem ted videl 42G20 na vlastni oci, stala vedle 42G15, neprislo mi ze by se konal nejaky zazrak, jasne, nastaveni atd. Na prvni pohled stejne, obraz nejake demo HD Astra. Cena na prodejne 24990Kc.
zmrd05 (61)|4.3.2010 19:24
Už jsem byl nalomen do Sony EX500 (pres 30litru za HX705 bych si pripadal jako mamlas) ated todle: plazma G konečně bez větráku ztichla, a uz je za 25000,- kdyz jsme ji cekali tak cca za 29 999,-alespon prvni pulrok..
Tak čo terazky ? Po 10ti dnech s P42G10e a 20ti dnech s P42S10, ktera mela obraz opravdu dosti hnusny a jak to čtu,tak G20 stále docela šumí, barvy asi nejak jeste stale nejsou uplne 100pro
.. no a na EX500 zatim testy nikdo moc nepise.. nevim... nevim
Chci jen čučet na telku a aby mi tam ale přiliš moc věcí nevadilo.
Pokud nekdo vybíráte a mel jste možnost srovnání (myslím pořádné důkladné poštelování při různých signálech(TV HD, TV SD, Foto,..apod)) Sony EX500/resp.505 a Panas G20, jak dopadlo srovnání toho hlavního, což je: klidný, ostrý, barevně přesný, přiměřene kontrastní, správně jasově odstupňovaný, tj. detailně prokreslený obraz bez artefaktů i v případě, že TV hlasatelka občas rychle cukne hlavou... .. i když myslím, že se ptám asi příliš.. prostě jak správně psali v D-testu: HD zobrazovací technologie stále bojuje s dětskými nemocemi.. no za pár let snad bude lépe.. ale bojím se,že než to vyléčí, způsobí si snahou o 3D spíše další problémy...
everio (5)|4.3.2010 20:50
Dlhú dobu som bol nalomený na Panaka 42G10, potom ma zasa lákala 46 palcová obrazovka, neskôr som zatúžil po V sérii, teraz zasa láka G20 - neponáhľam sa s definitívnym výberom TV (už som sa po cca pol roku bádania v danej oblasti definitívne rozhodol pre plazmu a to zo stajne Panasonic) mám čas na posúdenie predností G20 - najviac ma zaujala skutočnosť, že nemá aktívne ventilátory - už terazky som alergický na hučanie Xboxu, skočím zajtra do datartu, skúsim mrknúť či ho majú vystavený. Zaujímalo by ma, či už tu je nejaký šťastlivec čo si kúpil G20 a aké má prvé skúsenosti.
SlavoF (834)|5.3.2010 00:01
no, tak mi to nedalo a som sa stavil v nay
mali tam 42X20 a 42G20 /nič viac z 2010, bol som zvedavý aj na 50X20 ako to vyzerá s tým menším počtom pixelov-1024 x 768, ale nebol /
takže k tej G20:
vstupy/vystupy:
S-video: neexistuje/zrušené , aj ked som niekde v špecifikácii videl že je
D-sub /pc-vstup/: presunutý z boku dozadu
na boč.strane naopak samozrejme pribudli 2x USB /asi je to lepšie ako 1x S-video, aj ked to by som ja osobne využil/, a samozrejme tam bol presunutý "hlavný istič" - On/Off
vetráky: nejsou, to vieme, ale podstatné je to , že sa nič nezahrieva. Hladkal som ho /po celej zadnej stene/ ako detskú prdelku a žiadne "kúrenie" sa nekoná.
naopak bola tam ešte aj V10 so 4 vetrakmi a zdala sa mi ešte teplejšia /zadna stena-plech/
stojan:
presne ako spomínal David Lister v téme "Panasonic 2010......?":
"G20 otočný, který funguje velmi dobře a je stabilní. Nehodlám ji věšet na stěnu a otáčení bych často využil - za mě plus."
plne súhlasím a dodávam, že je relatívne omnoho menší ako má G15 a V10 2009
/sakra to je výraz "relatívne omnoho", ale už to nechám tak /, myslím tým ten spodný stand, ktorý už netrčí 30 cm dopredu ale iba 20 /+- autobus/
no ale bohužál k obrazu sa neviem vyjadriť, lebo sa to ani nedá. všetky okolo /aj X20/ mali jas na manďár a G20 bola stlmená na minimum. Okolo idúci nay-pánko , ktorého som stopol nebol ochotný , ale za to mi vysvetlil, že všetky okolo sú nastavené na mód predajňa a G20 na mód "večer doma", takže pod tými neónmi som mohol konštatovať iba to, že tá X20 má tú mriežku pixelov ozaj hrubšiu ako G20 :-)
hold , v predajni sa podla obrazu tažko vyberá, nehovoriac o tom , že poblíž boli samy "LED" :-) so signálom br / no nekúp to :-) / , zabudol som povedať, že v plazmách išiel sd signál.
Ešte som zabudol dodať, že ten otrasný čierny pás na skle panelu čo bol po okraji /2009/ už nie je.
axicom (626)|5.3.2010 06:17
[quote=zmrd05;269821]
.. no a na EX500 zatim testy nikdo moc nepise.. nevim... nevim
[/quote]

Zde mas test http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=20350&st=0&p=199858&#entry199858
SlavoF (834)|5.3.2010 08:52
čím to je, že keď je nejaký test na nový typ TV a sú v ňom fotky nového a starého modelu vedľa seba, tak ten starý má oproti tomu novému otrasne šedivý obraz a musí to vidieť aj človek so šedým zákalom na oboch očiach
ale keď prídem do predajne, tak môžem robiť čo chcem aby som videl rozdiel a nedarí sa. :-)
axicom (626)|5.3.2010 09:07
Souhlasim, vcera jsem takhle marne hledal rozdil mezi G15 a G20, ac me prodavac presvedcoval jak o moc je na te G20 lepsi obraz - papir snese vsechno!
David Lister (405)|5.3.2010 10:18
[quote=SlavoF;269901]čím to je, že keď je nejaký test na nový typ...[/quote]

Reagoval jsem v příšlušném tématu o sony, sem se to moc nehodí.

Jen by mě zajímalo, jestli si někdo všiml těch změn v podání obrazu u vertikálního úhlu. Včera v Datartu jsem to zkoušeli s prodavačem a i on potvrdil, že tam změnu vidí - ideální je pustit si tam menu a pozorovat ty jasně bílá písmena - při pohledu mírně zvrchu trošku zešedlnou.
Ale ty horizontální jsou opravdu 100%.
SlavoF (834)|5.3.2010 10:31
[quote=David Lister;269926]Jen by mě zajímalo, jestli si někdo všiml těch změn v podání obrazu u vertikálního úhlu. Včera v Datartu jsem to zkoušeli s prodavačem a i on potvrdil, že tam změnu vidí - ideální je pustit si tam menu a pozorovat ty jasně bílá písmena - při pohledu mírně zvrchu trošku zešedlnou.
Ale ty horizontální jsou opravdu 100%.[/quote]
pár príspevkov späť som niečo písal, ale toto som zabudol, lebo ako je z toho príspevku zrejmé neboli na to ani dobré podmienky, ale ano zameral som sa aj na to, lenže ta G20 bola na spodnom regale - skoro na zemi. Ked som toto chcel overit, tak som sa tam učupoval aby som bol zhruba v úrovni a potom vstával z rôznych vzdialeností. Ludia okolo si mysleli, že som si tam prišiel urobiť večernú rozcvičku s drepmi /som rád že nazavolali Dr.Chocholouška z psychiatrie/
No nepozoroval som nejaký problém, lenže je to neobjektívne vzhľadom k tomu aký obraz bol nastavený - bol zašedlý celý :-(
Bankoko (122)|5.3.2010 12:37
Super tema. Rozmyslam tento rok nad kupou plazmy. Brat si kupil plazmu od Panasonicu PANASONIC VIERA TX-P50X20E. Skvela plazma za super cenu. Pre mna je vsak trosku velka, nakolko budem TV pozerat z 3,6 metra. Zaujimala by ma konkretne TX-P46G20E a to cena za kolko sa bude dat kupit na SK. Ak by ju niekto vlastnil, potesi ma nejake kratke ohodnotenie. Pouzivat ju budem: WD TV live - HD filmy a Skylink - prijimac Optibox Panthera HD. Dik.
Zigáč (231)|5.3.2010 13:12
Pozorování HD filmů ze vzdáloenosti 3,6m a chtěl bys menší velikost? no nevim...
fbi68 (17)|5.3.2010 13:23
som na tom stejne ako ty, do leta by som chcel zaobstarat taktiez plazmu, akurat som limitovany priestorom kam ju mozem umiestnit - sirka max. 120cm, takze 50ka to nebude. Vyzera to na 46ku, tiez som uvazoval PANASONIC,konkretne 46G15E, kedze ma satel.prijimac, ale zacinam uvazovat o niecom z rady pre rok 2010. Rada X je tusim hd ready, takze tu asi nie, lepsie asi zainvestovat uz do full HD. Cize zatial to vyzera na 46G20E. Akurat by som rad videl nasiel nejake porovnanie jednotlivych rad X,S,U,G,V ake su rozdiely. Takze cakam tak ako ty, co poradia skusenejsi :) Inac som na tom podobne ako ty - WD TV, skylink...
SlavoF (834)|5.3.2010 13:44
[quote=David Lister;269926]Jen by mě zajímalo, jestli si někdo všiml těch změn v podání obrazu u vertikálního úhlu. Včera v Datartu jsem to zkoušeli s prodavačem a i on potvrdil, že tam změnu vidí - ideální je pustit si tam menu a pozorovat ty jasně bílá písmena - při pohledu mírně zvrchu trošku zešedlnou.
Ale ty horizontální jsou opravdu 100%.[/quote]

David Lister,
ale v odkaze z tvojho príspevku /č.2 v tejto téme/, čiže v tomto:
http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1267447473
je odstavec "Viewing angles" s obrázkom z vertikálnych uhlov /konkrétne zhora/
a tam to teda tiež nevypadá nijak zle.
Prikladám pre istotu aj ten obrázok.
panasonicg20_large42.jpg
Bankoko (122)|5.3.2010 14:11
[quote=Zigáč;269999]Pozorování HD filmů ze vzdáloenosti 3,6m a chtěl bys menší velikost? no nevim...[/quote]

Ahoj mensiu ako 46 palec urcite nie, 50 je uz do mojho obyavku moc. 46 palec mi vyhovuje najviac. Len ju nikde zatial neviem najst na SK shopoch. Recenzia by potesila. Snad raz bude aj na tychto strankach.
Bankoko (122)|5.3.2010 17:11
[quote=fbi68;270002]som na tom stejne ako ty, do leta by som chcel zaobstarat taktiez plazmu, akurat som limitovany priestorom kam ju mozem umiestnit - sirka max. 120cm, takze 50ka to nebude. Vyzera to na 46ku, tiez som uvazoval PANASONIC,konkretne 46G15E, kedze ma satel.prijimac, ale zacinam uvazovat o niecom z rady pre rok 2010. Rada X je tusim hd ready, takze tu asi nie, lepsie asi zainvestovat uz do full HD. Cize zatial to vyzera na 46G20E. Akurat by som rad videl nasiel nejake porovnanie jednotlivych rad X,S,U,G,V ake su rozdiely. Takze cakam tak ako ty, co poradia skusenejsi :) Inac som na tom podobne ako ty - WD TV, skylink...[/quote]

Super, ze nie som sam. :-) Prosim ta, ak narazis na nejake info o cenach a nejake recenize posli mi to na mejla. Dik moc.
zmrd05 (61)|5.3.2010 18:15
Nevsiml jste si nekdo, jak to vypada na G20 s pozorovacim uhlem zespodu ?
Casto totiz cucim z postele a TV mam mozna 130 cm nad zemi. I když to není uhel moc velky (asi neodhadnu presne kolik stupnu), tak trochu od spodu je. S timto uhlem ale maji napriklad veliky problem bezne LCD PC monitory.
----------------------------------
Zajimave ceny: vcera na alza, kasa,datart shodne 24 990, dnes na kasa už 27 310, na datrtu už zase není vůbec, alza cenu prozatím drží....
no toto ? ty obchodníci neví co by roupama, aby jsem z nich neudělal nezaměstnané, tím že si ponechám CRT mašinu...
SlavoF (834)|5.3.2010 18:25
[quote=zmrd05;270058]Nevsiml jste si nekdo, jak to vypada na G20 s pozorovacim uhlem zespodu ?
Casto totiz cucim z postele a TV mam mozna 130 cm nad zemi. I když to není uhel moc velky (asi neodhadnu presne kolik stupnu), tak trochu od spodu je. S timto uhlem ale maji napriklad veliky problem bezne LCD PC monitory.[/quote]
čítaj späť na 1.str
David Lister 03-03-2010, 19:32
/zvlášť při pohledu ze shora/
SlavoF (834)|6.3.2010 18:06
nová antireflexná vrstva na panele G20,
porovnanie odrazov na X20 (vľavo) a G20 (vpravo)
/priložené foto/
zdroj:
http://forum.recordere.dk/forum_posts.asp?TID=76819&title=analyse-af-panasonic-txp42g20e
- tam je mimochodom aj foto pozorovacích uhlov, kde je vidno stmavenie pri pohľade zhora - konštatovanie: rovnaký jav možno pozorovať na plazmovom tv 9G Pioneer.
reflektioner2.jpg reflektioner.jpg
garb7 (1189)|6.3.2010 19:04
Tak to nechápu jak to fotily , pro mě je podstatný co jsem viděl na vlastní oči , G20 má podstatně lepší vlastnosti co se týče černý v osvětlený místnosti a o dost méně se v ní odráží okolí.
David Lister (405)|6.3.2010 19:09
[quote=SlavoF;270205]- tam je mimochodom aj foto pozorovacích uhlov, kde je vidno stmavenie pri pohľade zhora[/quote]

Aspoň vidíte, že se vám nesnažím věšet nosy na bulíka :-)

S jednou věcí v diskusi ale moc nesouhlasím - barva panelu za denního světla a pozorování za dne. Uvádí, že obrazovka je černá, což podle mě není, je stejně šedá jako starší plasmy, takže za dne to pořád nebude ideální - tedy za dne bude černá šedá, ať budete dělat cokoliv - uvidíme jak na tom bude V. Prostě plasma chce specifické pozorovací podmínky - čím větší tma tím lepší. U LCD samozřejmě přesně naopak, tak si aspoň každý může vybrat podle toho, jak to doma má...

[quote=garb7;270214]Tak to nechápu jak to fotily , pro mě je podstatný co jsem viděl na vlastní oči , G20 má podstatně lepší vlastnosti co se týče černý v osvětlený místnosti a o dost méně se v ní odráží okolí.[/quote]

Nic z toho, co píšeš, tam ale není popřeno. Spíše naopak: v tomhle se schodujete.
garb7 (1189)|6.3.2010 23:09
[quote=David Lister;270217]
S jednou věcí v diskusi ale moc nesouhlasím - barva panelu za denního světla a pozorování za dne. Uvádí, že obrazovka je černá, což podle mě není, je stejně šedá jako starší plasmy, takže za dne to pořád nebude ideální - tedy za dne bude černá šedá, ať budete dělat cokoliv - uvidíme jak na tom bude V. Prostě plasma chce specifické pozorovací podmínky - čím větší tma tím lepší. U LCD samozřejmě přesně naopak.[/quote]

No nevím já bych si P42G20 pokud neukazuje obraz klidně spletl s LCD , ale vedle byla X20 a to byl velký rozdíl z různých úhlů na X bylo vidět na ploše co má být černá světlo z osvětlení (částečné zbarvení panelu) na G20 v pohodě jak na LCD které stály opodál, ano nemá cenu někoho přesvědčovat, mě osobně vyhovuje, že se Panasonic konečně slušně přiblížil ke kvalitě Pioneer panelů které jsem kdysi obdivoval, ale byly cenově a rozměrové nevyhovující.

PS: měl jsem možnost v obchodě vidět najednou P42PZ8 , P42G10 A P42G20 jasově byly bílé tituly a klasika jasný obraz podobný, ale bohužel neměl jsem moc času čekat až bude cca 80% bílé plochy to by se pak ukázako jak to která zvládá.
Bankoko (122)|7.3.2010 11:19
Rozmyslam nad kupou novej telky pre rodicov. Poradte mi co by bolo lepsie.
SONY BRAVIA KDL-46EX505 alebo PANASONIC VIERA TX-P46G20E. V podstate ide o nove vyrobky. Sledovat sa bude hlavne Skylink na HD satelite - asi OptiBox Panthera + nejake HD filmy na WD TV live. Ostava starsie ale dobre DVD kino od Panasonicu SA-HT535, cize pozerat sa budu aj DVD filmy. Dik
milanj10 (1)|7.3.2010 14:07
Čo poviete na cenu 877,-€ ? Akcia tento víkend.
Zdroj :
http://www.tpd.sk/katalog/detail/?detail=9911
SlavoF (834)|7.3.2010 14:58
[quote=Bankoko;270366]Rozmyslam nad kupou novej telky pre rodicov. Poradte mi co by bolo lepsie.
SONY BRAVIA KDL-46EX505 alebo PANASONIC VIERA TX-P46G20E. V podstate ide o nove vyrobky. Sledovat sa bude hlavne Skylink na HD satelite - asi OptiBox Panthera + nejake HD filmy na WD TV live. Ostava starsie ale dobre DVD kino od Panasonicu SA-HT535, cize pozerat sa budu aj DVD filmy. Dik[/quote]

Vyrieš hlavné dilema, či plazmu alebo lcd a máš vybrané. Oba kandidáti určite patria vo svojich technológiách k tým lepším.
Bankoko (122)|7.3.2010 19:57
[quote=SlavoF;270413]Vyrieš hlavné dilema, či plazmu alebo lcd a máš vybrané. Oba kandidáti určite patria vo svojich technológiách k tým lepším.[/quote]

Ved to prave neviem. Je to tazka volba. :-( Nejaka rada skusenejsich by mi pomohla. V tych obchodoch som sa nestretol s poriadnym predajcom. Kazdy si melie svoje. Ke mozete napiste klady/zapory. Mozno cena rozhodne. Ale asi bude velmi podobna pri obidvoch modeloch.
karo (13)|7.3.2010 22:43
Myslim ze plazma ma urcite lepsi obraz ako lcd/led tv uz len ked porovnam rychlost odozvy atd atd....napr. panasonic vyraba respektive produkuje panely pre plazmy spolu s pioneer.
karo (13)|7.3.2010 22:43
[quote=milanj10;270399]Čo poviete na cenu 877,-€ ? Akcia tento víkend.
Zdroj :
http://www.tpd.sk/katalog/detail/?detail=9911[/quote]

dnes som ho objednal :)
jaina (76)|7.3.2010 23:02
[quote=karo;270541]dnes som ho objednal :)[/quote]


potom na nás nezabudni ok
Bankoko (122)|8.3.2010 12:06
[quote=karo;270541]dnes som ho objednal :)[/quote]

Daj potom vediet ake su prve dojmy. Ja uvazujem o rovnakom ale 46 palec. Dik.
SlavoF (834)|8.3.2010 12:23
Panasonic TX-P42G20E Design:
http://vimeo.com/tag:tx-p42g20e
everio (5)|8.3.2010 20:19
Zasa som "brouzdal" internetom a nemôžem nájsť v slovenských internetových obchodoch Panasonic TX-P46G20E - všade je len jeden typ - 42 palcová G20, som zvedavý na prvé "dotyky" s novým TV od užívateľa karo.
axicom (626)|8.3.2010 21:34
Nikde to nerikej, ale je to tim ze 46 jeste neni na trhu.
David Lister (405)|8.3.2010 21:38
[quote=axicom;270749]Nikde to nerikej, ale je to tim ze 46 jeste neni na trhu.[/quote]

Toť pravda - bohužel :-( Jsem zvědavý na cenu.

Pokud tahle TV někoho zajímá, tak jako doplňující zdroj informací (recenzi už asi četl každý) doporučuju i forum na flatpanels, kde autor recenze odpovídá na konkrétní dotazy.
http://www.flatpanelshd.com/flatforums/viewtopic.php?f=5&t=1236&sid=9d8eac0babaf591f277134442cb6e653
axicom (626)|9.3.2010 06:16
Muj odhad ceny, tak do 33tis.
SlavoF (834)|9.3.2010 10:45
objednávka 42G20E /877€/ potvrdená, zaplatená, waiting for courier :-)
Bankoko (122)|9.3.2010 10:51
[quote=SlavoF;270861]objednávka 42G20E /877€/ potvrdená, zaplatená, waiting for courier :-)[/quote]

Gratulujem ti a zavidim ti (v dobrom) ;-) . Kde si objednaval? Hned nam napis ako je to s obrazom. Ja cakam na zaciatok predaja TX-P46G20E zatial sa asi este len plnia sklady. :-)
SlavoF (834)|9.3.2010 11:00
dakujem
víkendová akcia tpd
určite nie som taký fundovaný ako recenzenti, ktorý už o nej dost napísali
môžem iba za seba a za svoje podmienky referovať či som /budem/ spokojný alebo nie, a prečo :-)
eldorado09 (1441)|9.3.2010 11:45
[quote=SlavoF;270865]dakujem
víkendová akcia tpd
určite nie som taký fundovaný ako recenzenti, ktorý už o nej dost napísali
môžem iba za seba a za svoje podmienky referovať či som /budem/ spokojný alebo nie, a prečo :-)[/quote]

Podľa mňa dobrá cena. Potom nám daj vedieť čo a ako. Držím Ti palce.
everio (5)|9.3.2010 18:48
[quote=SlavoF;270865]dakujem
víkendová akcia tpd
určite nie som taký fundovaný ako recenzenti, ktorý už o nej dost napísali
môžem iba za seba a za svoje podmienky referovať či som /budem/ spokojný alebo nie, a prečo :-)[/quote]

Nič v zlom voči recenzentom, ale ich názory beriem len ako orientačné a absolútnou prioritou je MOJA SPOKOJNOSŤ (aj spokojnosť my family :-)
LLADOO (8)|9.3.2010 23:11
Pripajam sa ku gratulacii ,dobra cena, ja cakam na tx-50g20e dufam ,ze sa coskoro dockam!!!
Ak by sa dalo urobit par foto!
Dikes
SlavoF (834)|10.3.2010 10:35
dakujem,
no je to doma, len ja nie som este doma :-(
teraz sa hrabem v prispevkoch s výskytom slovíčka "break-in" :-)
asi vyskusam toto:
http://www.webapalooza.com/plasma/index.php
má s tým niekto praktické skúsenosti ? dik
Bankoko (122)|10.3.2010 16:36
Kedy to uz vybalis z tej velkej krabice? Uz sme zvedavi... ;-)